O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: Andej » 2023-08-20, 21:37

Czym innym jest schodzenie na tematy dodatkowe. To akurat bywa pożyteczne. Bo rozmowa dryfuje w kierunku, który budzi zainteresowanie. Ale nie widzę sensu, aby mnożone były byty poświęcane temu tematowi. Nie rozumiem dlaczego moderatorzy nie zbijają ich w jeden wątek. Gdyby tak było, to łatwiej byłoby odnaleźć właściwy.
Kolejnym zjawiskiem, które uważam za niewłaściwie jest mnożenie się głupot.
Ale z drugiej strony rozumiem Administratora. Im więcej wątków, im większy ruch, tym wyższa pozycja Forum. Tm większa szansa na nowych forumowiczów.
Jednak wracam do dawnej myśli, a mianowicie utworzenia podforów. Może formie nowych działów. Uważam, że głupotkowe tematy, problemy dzieciaków oraz dział kościelnopolityczny (Kościół a polityka, różne relacje, polityka Kościoła). Ten ostatni wątek mógłby mieć ograniczony dostęp. Tak, aby nie było pyskówek i chamstwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: Viridiana » 2023-08-21, 08:52

Albertus pisze: 2023-08-20, 21:04 Nie przypominam sobie też aby jakaś twoja próba rozmowy ze mną na temat ewolucji kończyła się zrównywaniem przekonywania do niej z promowaniem eugeniki.
Nie mówię o Tobie, tylko o innych dyskutantach, którzy cytowali moje posty.
Albertus pisze: 2023-08-20, 21:04 Jest wiele ciekawych wątków w których rozmowy schodzą na sprawy poboczne.
Tylko czy powinno tak być?
Moim zdaniem zejście na temat poboczny w dyskusji ma sens tylko wtedy, gdy wprowadza coś ważnego do tematu głównego, w tym wątku to chyba już nie ma miejsca.
Albertus pisze: 2023-08-20, 21:04 Nie rozumiej jednak co jest takiego wybitnie szczególnego w tym wątku że wzbudza takie dylematy?
Stał się chaotyczny i do niczego nie prowadzi. Czasami załamuje też poziom dyskusji - patrz powyższy argument odwołujący się do eugeniki.
Albertus pisze: 2023-08-20, 21:04 Może chcesz zablokować możliwość wypowiadania swoich poglądów na temat ewolucji ludziom spoza "jedynej słusznej opcji" ?
Nie mówiłam, że trzeba od razu ten wątek zamknąć, choć pewnie jest to jedna z opcji.
Chciałabym po prostu, żebyśmy zastanowili się trochę nad tym, czy to ma sens - pasuje mi w tym kontekście uwaga Marka z posta sprzed pięciu lat z tego wątku. Dużo energii idzie na temat, w którym tak generalnie to, co było do powiedzenia, już zostało powiedziane, a tymczasem w wątkach, które mogłyby realnie rozwijać naszą wiarę, aż takiego ruchu nie ma.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: Andej » 2023-08-21, 09:08

Viridiana pisze: 2023-08-21, 08:52 Chciałabym po prostu, żebyśmy zastanowili się trochę nad tym, czy to ma sens - pasuje mi w tym kontekście uwaga Marka z posta sprzed pięciu lat z tego wątku. Dużo energii idzie na temat, w którym tak generalnie to, co było do powiedzenia, już zostało powiedziane, a tymczasem w wątkach, które mogłyby realnie rozwijać naszą wiarę, aż takiego ruchu nie ma.
W kontekście tematu wątku (bo jak widać obecna polemika zaszła z tematu wątku podanego przez Marka) trzeba wyróżnić dwie myśli.
1. O czym warto rozmawiać na forum?
2. jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?
Ad. 1. Warto o wszystkim, co nurtuje. O wszystkim rozwijającym wiarę, budującym postawy obywatelskie w Kościele i poza nim. Warto dyskutować o wierze, postawach, zrachowaniach, wartościach, rodzinie, polityce, społeczeństwie, modlitwie (zarówno formie jak i treści_) itd.
ad. 2. Przede wszystkim usuwać wątki dotyczące wyłącznie głupoty. Takie, które w żaden sposób nie prowadzą do rozwoju, ani wiary, ani świadomości, ani wiedzy. Rozumiem, że dzieci zakładają wątki typu skojarzenia czy odbieranie paczek albo o oglądaniu seriali (niemal zawsze ogłupiających), ale gorsze to, że dorośli dają się w to wciągać. A głupotowych wątków jest wiele.
Na pytanie jest jeszcze druga odpowiedź: Ignorować. Nie pisać niczego w durnowątkach. Zadawać sobie pytanie, czy to tylko marnowanie czasu, czy też wypowiedź może komuś w czymś pomóc.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-21, 11:07

Ja bym radziła osobom, które nie chcą pisać o bzdurach, nie pisać o bzdurach. To pojęcie względne.
A osoby które chcą mieć ciekawe dyskusje, niech zakładają ciekawe tematy. Chcesz? To działaj, nie czekaj na innych, a później marudzisz.
Uważam że każdy powinien na forum chociaż raz na miesiąc założyć temat, rozwojowy, teologiczny, duchowy, egzystencjalny, ciekawy. Czekam na Twój ciekawy temat @Viridiana

Dodano po 46 sekundach:
Oglądanie seriali jest głupkowate? Nie sądzę.
Ostatnio zmieniony 2023-08-21, 11:09 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: sądzony » 2023-08-21, 11:08

CiekawaXO pisze: 2023-08-21, 11:07 Ja bym radziła osobom, które nie chcą pisać o bzdurach, nie pisać o bzdurach. To pojęcie względne.
A osoby które chcą mieć ciekawe dyskusje, niech zakładają ciekawe tematy. Chcesz? To działaj, nie czekaj na innych, a później marudzenie.
Uważam że każdy powinien na forum chociaż raz na miesiąc założyć temat, rozwojowy, teologiczny, duchowy, egzystencjalny, ciekawy. Czekam na Twój ciekawy temat @Viridiana
A ja mam wrażenie, że tematy się powtarzają.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-21, 11:09

A kiedy założyłeś temat ostatnio?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: sądzony » 2023-08-21, 11:18

CiekawaXO pisze: 2023-08-21, 11:09 A kiedy założyłeś temat ostatnio?
w 2021-08-03
Ale ja jeżeli czegoś nie wiem staram się po prostu pytać.
A tematy, które mnie jakoś tam interesują to chyba nie są tematy ciekawe.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 711 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-21, 11:35

Tego nie wiesz.
Uważam że jak są stali bywalcy, to raz na jakiś czas powinni coś skrobnąć, bo tylko wtedy forum się rozwija a wraz z nim ludzie.
Ostatnio zmieniony 2023-08-21, 13:31 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: Dezerter » 2024-03-24, 17:24

Zauważam ostatnio pewną poprawę, może niewielką, ale cieszy
więcej tematów religijnych
mniej polityki i kłótni
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: sądzony » 2024-03-24, 21:45

Dezerter pisze: 2024-03-24, 17:24 Zauważam ostatnio pewną poprawę, może niewielką, ale cieszy
więcej tematów religijnych
mniej polityki i kłótni
Sam jesteś jakby nieco aktywniejszy ;)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: Dezerter » 2024-03-24, 21:53

Cieszę się, że zauważasz - mam obowiązki jako wierny i dobry (no co? staram się :ymblushing: ) sługa mojego Pana z Którym to forum jest.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: O czym warto rozmawiać na forum? (i jak zrobić, by nie rozmawiać o bzdurach?)

Post autor: Praktyk » 2024-03-25, 11:49

Dezerter pisze: 2024-03-24, 17:24 Zauważam ostatnio pewną poprawę, może niewielką, ale cieszy
więcej tematów religijnych
mniej polityki i kłótni
U mnie paradoksalnie spadło napięcie polityczne jak Tusk się dobrał do władzy. Nie muszę teraz bronić swoich wyborów, tylko wcinając popcorn patrzeć na owoce działania obecnej władzy. A już one mówią o niej najwięcej.
Tym samym konkurencja w moim grafiku dla tematów Bożych spadła :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”