Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Fryderyk Nietzsche

Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-03, 22:52

Realnie to będzie, albo (...) Trump, albo (...) Sanders.
Jakę macie przemyślenia na ten temat?

Oba przydomki kandydatów na prezydenta są obraźliwe, wycinam. Okazuj ludziom szacunek. Magnolia.
Ostatnio zmieniony 2020-03-04, 07:32 przez Fryderyk Nietzsche, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: upomnienie, Magnolia

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Jozek » 2020-03-03, 22:54

Moje przemyslenia mowia mi ze wynik bedzie taki jaki mial byc. ;-)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Dezerter » 2020-03-03, 23:18

O ile Sanders się nie obrazi za przydomek o tyle nie pozwalaj sobie na obrazanie ! :-o urzedujacego Prezydenta zaprzyjaznionego kraju. Co się z Tobą ostatnio dzieje?
Moim zdaniem Tramp wygra podobnie jak Duda. Bo ludzie pragną normalności.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Andej » 2020-03-03, 23:24

Bliższe mi wybory w Polsce. Bardziej interesuje mnie, czy umocni się opcja propolska, czy proeuropejska.
Interesuje mnie, czy w przyszłości będzie współpraca z Kościołem, tolerancja, czy walka.
Interesuje mnie, jaki jest stosunek kandydatów na urząd prezydenta do Nauki Katolickiej, do Boga i do wiary.

Na wynik wyborów w USA nie mam żadnego wpływu. Na przyszłość Polski ma wpływ. Ułamkowy, ale mam. Jeden głos.

Uważam, że należy się zastanowić, czy zależy nam na Polsce (być może kosztem Europy), czy na Europie (kosztem Polski).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fryderyk Nietzsche

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-04, 22:26

Dezerter pisze: 2020-03-03, 23:18 O ile Sanders się nie obrazi za przydomek o tyle nie pozwalaj sobie na obrazanie ! :-o urzedujacego Prezydenta zaprzyjaznionego kraju. Co się z Tobą ostatnio dzieje?
Moim zdaniem Tramp wygra podobnie jak Duda. Bo ludzie pragną normalności.
Zmykanie dzieci w obozach, prawa wycelowane w mniejszości narodowe i podżeganie do wojny przywołuje mi niestety tylko obrazy hitlerowski Niemiec.

Wielu ekspertów uważa że Sanders przejmie część głosujących na Trumpa z niższych klas społeczny. Dodajmy do tego fakt że Hilary Clinton zdobyła więcej głosów niż Trump. Jeśli to dodamy do siebie to wychodzi nam nieciekawy obraz dla Trumpa, gdyż żeby wygrać musiałby przekonać do siebie nowych wyborców a to może być problemem.

Dodano po 7 minutach 30 sekundach:
Andej pisze: 2020-03-03, 23:24 Bliższe mi wybory w Polsce. Bardziej interesuje mnie, czy umocni się opcja propolska, czy proeuropejska.
Interesuje mnie, czy w przyszłości będzie współpraca z Kościołem, tolerancja, czy walka.
Interesuje mnie, jaki jest stosunek kandydatów na urząd prezydenta do Nauki Katolickiej, do Boga i do wiary.

Na wynik wyborów w USA nie mam żadnego wpływu. Na przyszłość Polski ma wpływ. Ułamkowy, ale mam. Jeden głos.

Uważam, że należy się zastanowić, czy zależy nam na Polsce (być może kosztem Europy), czy na Europie (kosztem Polski).
Jeśli tego chcemy czy nie to USA to najważniejsze państwo jeśli chodzi o demokracje.
Wybory w USA mają ogromny wpływ na politykę na całym świecie dlatego warto o nich rozmawiać. Proszę zauważyć że na zwycięstwie Trumpa zyskały prawicowe partie na całym świecie, gdyż wiedziały na podstawie Trumpa jak przekonać do polityki klasy niższe.
Wiec czy jeżeli wygra Sanders to czy świat ogarnie fala socjalizmu?
A jeżeli wygra Trump to czy nie zaskutkuje to powstaniem bardziej niebezpiecznych prawicowych ideologi?

Dodano po 27 sekundach:
Jozek pisze: 2020-03-03, 22:54 Moje przemyslenia mowia mi ze wynik bedzie taki jaki mial byc. ;-)
Czyli?
Ostatnio zmieniony 2020-03-04, 22:42 przez Fryderyk Nietzsche, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Andej » 2020-03-05, 06:43

Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-03-04, 22:26 ... Wiec czy jeżeli wygra Sanders to czy świat ogarnie fala socjalizmu? ...
Za późno. Już ogarnęła. Niemal wszystkie kraje liczące się na świecie są socjalistyczne. Albo quasisocjalistyczne. A kraje, które usiłują zachować pozycję w centrum są piętnowane i pomawiane o skrajną prawicowość. Poza tym prawicowość Trumpa jest dość iluzoryczna.

Nie ma sensu zastanawiać się, czy prorokować co będzie w Stanach. Tak, jak nie ma co się zastanawiać, czy w tym roku będą deszcze, czy będą upały. Trzeba kupić parasol i kalosze. Trzeba nabyć sandały i przewiewną koszulę. Fali socjalizmu nie zatrzymamy nie zatrzymamy w skali globalnej. Ale swoją postawą możemy uratować pewne wartości. Dlatego tak ważne są wybory w Polsce. Dlatego osoby, które chcą dobra Polski i Polaków powinny się zmobilizować. I dać wyraz wyznawanym przez siebie wartościom.Odpowiedzieć na pytanie: Polska czy Europa? Sprawiedliwość czy socjalizm? Wolność czy liberalizm? Życie czy śmierć?
Sytuację widzimy na przykładzie polskich kandydatów na stanowisko prezydenta. Dla ilu z nich Polska jest najważniejsza? A kto przedkłada interes Europy nad interesem Polski? Dla wierzących ważne jest, czy prezydentem będzie osobo szanująca Boga i religię, czy modernista, bezobjawowy katolik, czy zadeklarowany wróg Boga i religii. Dla ludzi ważne jest, czy nadal białe nazywać będziemy białym, a czarne czarnym, czy jak chcą tego liberokomuniści, w zależności od chwilowych potrzeb bez uwzględniania rzeczywistych parametrów barwy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Konwalia

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Konwalia » 2020-03-05, 09:43

Czy to ma znaczenie dla Polski? Nie jestem przekonana do Trumpa, ale trzeba mu przyznać, że zrobił dużo dla ochrony życia w Stanach, bo odciął finansowanie przez państwo klinik aborcyjnych (jeśli dobrze pamiętam).

Fryderyk Nietzsche

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-05, 15:34

Konwalia pisze: 2020-03-05, 09:43 Czy to ma znaczenie dla Polski? Nie jestem przekonana do Trumpa, ale trzeba mu przyznać, że zrobił dużo dla ochrony życia w Stanach, bo odciął finansowanie przez państwo klinik aborcyjnych (jeśli dobrze pamiętam).
A co sądzi panie o Sandersie?

Konwalia

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Konwalia » 2020-03-05, 18:51

Nie znam, ale to demokrata, a demokracja w USA idzie za bardzo na lewo.

Fryderyk Nietzsche

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-03-05, 18:52

Konwalia pisze: 2020-03-05, 18:51 Nie znam, ale to demokrata, a demokracja w USA idzie za bardzo na lewo.
Cała lewica to zło?

Konwalia

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Konwalia » 2020-03-05, 18:58

To nie jest zagadnienie wątku. W Stanach poglądy demokratyczne są mało konserwatywne; szczytem tego było np. wprowadzenie prawa pozwalającego na aborcję do 9. miesiąca ciąży w stanie Nowy Jork i całe „świętowanie” z tym związane. Z drugiej strony są właśnie republikanie z prezydentem Trumpem, który pozbawił kliniki aborcyjne finansowania. Jest Alabama, która idzie bardzo w stronę życia. Uważam, że Trump mimo wszystko może mieć szansę, bo jest konkretny i coś robi (chociaż jego polityka zagraniczna budzi kontrowersje).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Andej » 2020-03-05, 19:15

Lewica, to z definicji zło. Co nie znaczy, że nie ma wyjątków. Są na lewicy osoby uczciwe. Znałem eksubek, uczciwego totalnie. Gdyby zachował nagana, to zapewne użyłby go jako argumentu w dyskusji ze mną. Ikonowicz wydaje mi się też być osobą uczciwą. Zapewne jest jeszcze kilku, o których nic nie wiem.
A kimże są sztandarowi lewicowcy? Lenin, Stalin, Hitler, Che, Fidel, Mao, Pol Pot ... Wszak celem ich było uszczęśliwianie ludzi. Wiele milionów uszczęśliwili. I to ostatecznie.
Na szczęście teraz mniejsze prawdopodobieństwo powtórki. Teraz socjalizm już nie skupia się na mordowaniu ludzi o innych poglądach, pochodzeniu, rozwoju intelektualnym. Teraz celem są nienarodzone dzieci. Albo narodzone, ale jeszcze nie do końca. Teraz celem są chorzy, których utrzymanie kosztuje krocie.
Teraz lewica jest bardziej różowa. Jak woda z krwią niewinnych zmieszana.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Jak uważacie, kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Post autor: Magnolia » 2020-03-06, 09:56

Offtop przeniesiony do wątku offtopowego, proszę trzymać się tematu wątku, którym są wybory prezydenckie w USA. Magnolia

ODPOWIEDZ