Ofiary z ludzi

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ofiary z ludzi

Post autor: Dezerter » 2020-03-16, 23:20

Założyłeś temat ofiary z ludzi, dostałeś jasną i konkretną odpowiedź, nie odniosłeś się do niej tylko uciekłeś w niewolników.
Słaba i nieuczciwa strategia.
Biblia nie popiera a wręcz potępia ofiary z ludzi - fakt.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pete....
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2022

Re: Ofiary z ludzi

Post autor: Pete.... » 2022-06-07, 23:41

Chrzescijanstwo opiera sie na ofierze z czlowieka Jezusa. My sie oburzamy na ofiary z ludzi u Aztekòw Majòw kananitòw : Baal Moloh. Ale w centrum naszej religi jest ofiara z czlowieka Jezusa. Mało tego : Yahve zazdrości skladania ofiar z ludzi innym Bogom gdyż jest zazdrosny że nie skladają ich jemu. A przyjmowal ofiary z ludzi : còrka Jeftego ,jeńcy madianiccy ,Jezus. (...)- bez reklam proszę - Dezerter Skłamałeś i obraziłeś Boga (fragment podkreślony przeze mnie - dostajesz wiec ostrzeżenie - ogarnij się i zapoznaj się z Regulaminem, bo wylecisz
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 17:34 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ofiary z ludzi

Post autor: sądzony » 2022-06-08, 08:37

To "ofiara" Boga, którą złożył poniekąd z Samego Siebie. To miłosierdzie.

ofiara
1. «to, co się ofiarowuje komuś na jakiś cel»
2. «wyrzeczenie się czegoś cennego dla kogoś lub ze względu na coś, np. w imię wartości patriotycznych lub religijnych»
3. «osoba lub zwierzę bezradne wobec czyjejś przemocy, które doznały jakiejś szkody lub straciły życie; też: rzecz wskutek czegoś zniszczona»
4. lekcew. «człowiek niezdarny lub niezaradny»
5. «przedmiot lub żywa istota składane Bogu, bóstwom, nadprzyrodzonym mocom, np. w celu przebłagania ich lub odsunięcia niebezpieczeństwa»

Myślisz o 5, a tu chodzi bardziej o 2. Nikt nikogo nie składa w ofierze, a raczej "wyrzeka się" czy bardziej coś poświęca.

Dla mnie nie jest tak, że Jezus umarł za mnie na krzyżu i już ok, jestem zbawiony. To Droga, którą muszę pójść.
Wyrzec się siebie (fałszywego ja) i poświęcić się (fałszywe ja) Bogu, a w Nim wszystkiemu co czeka miłości.

Wybacz, ale spłyciłeś sprawę.
Pozdrawiam
DT
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pete....
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2022

Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: Pete.... » 2022-06-14, 17:18

Còrka Jeftego , jeńcy madianiccy, Jezus. Przypominam : ofiara świątynna : Zabicie zwierzęcia lub człowieka
Poćwiartowanie ciała i spalenie go dla Yahveh ( to ulubiona woń Pana) oraz wylanie krwi na ołtarzu.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Yahve jest zadrosny o ofiary z ludzi dla innych Bożkòw ale sam je przyjmuje

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: Albertus » 2022-06-14, 17:47

Pete.... pisze: 2022-06-14, 17:19 Còrka Jeftego , jeńcy madianiccy, Jezus. Przypominam : ofiara świątynna : Zabicie zwierzęcia lub człowieka
Poćwiartowanie ciała i spalenie go dla Yahveh ( to ulubiona woń Pana) oraz wylanie krwi na ołtarzu.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Yahve jest zadrosny o ofiary z ludzi dla innych Bożkòw ale sam je przyjmuje
Córka Jeftego to pomysł Jeftego. Jeńcy madianiccy nie byli złożeni w ofierze tylko po prostu zabici.

Jezus Sam Siebie z miłości do nas pozwolił zabić ale nikt Go formalnie w ofierze nie składał.

Coś jeszcze?

Pete....
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2022

Re: Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: Pete.... » 2022-06-14, 18:16

Doczytaj " z wołòw o baranòw itd I jeńcòw złożysz Panu na ofiarę" itd...Następuje wyliczanie. Chodzilo o ofiarę świątynną.Poniżej link;

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:


Dodano po 10 minutach 7 sekundach:
A tak ciekawe przy okazji" Wg bilbli Yahveh był postacią fizyczną. Nie fantomem symbolem urojeniem. " Enoch chodził z Panem po ogrodzie " Miał tak straszne oblicze że każdy czlowiek by umarl na jego widok" . Zajmował sié w swiatyni wdychaniem dymu z zabitych poćwiartowanych zwierząt I zapachu krwi( Hmmm nie byly to ruże lilje Chanel nr 5...) Odòr musiał być tam okropny. Nad ołtarzem byly rogi ( koźle baranie -marduka? ). Ciekawe też że ofiary byly takie same jak dla bòstw Annunaki sumeryjskich ( Abraham jeżeli przyjąc źe byl postacia historyczna nalerzał do kasty zamożnej kaplanskiej w Ur . ( Przeniòsl tradycje Marduka?) Wszystkie bòstwa sumeryjskie sa portretowane z rogami lub tiararami mającymi rogi ( jak I kròlowie ktòrzy byli pòłbogami ( np Naramsin syn Sargona). Stad te rogi nad oltarzem ? ( demoniczne )

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-14, 18:32

Ten wpis doskonale pokazuje - zarówno Twoją ignorancję @Pete.... , jak i Twoją zaciętość (stąd pewnie to zaślepienie).
Naucz się i zapamiętaj raz na zawsze: w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich ówczesnych religii, Żydzi w ogóle nie znali w ramach swojej religii ofiar z ludzi. Dziwię się, że przedstawiasz się jako "zainteresowany" tymi czasami, a takich oczywistości nie wiesz.

Nie będziesz dawał dziecka swojego, aby było przeprowadzone przez ogień5 dla Molocha, nie będziesz w ten sposób bezcześcił imienia Boga swojego. Ja jestem Pan!/Kpł 18,21
Pierwsze co zrobił po zwycięstwie, to splugawienie Tofetu, "aby już nikt odtąd nie przeprowadzał swego syna lub swojej córki przez ogień" (Krl 23,10 )
Kiedy król Moabu złożył w ofierze swojego syna, Izraelici oburzeni natychmiast go opuścili (2 Krl 3,27)

Jak wiemy z Pisma Świętego, Żydzi mieli bardzo rozbudowany system ofiarniczy.
O zupełnie innym charakterze ofiar w judaiźmie w stosunku do swiata pogańskiego świadczy etymologia. Hebrajskie słowo korbanot, oznaczające ofiarę, pochodzi od wyrażenia karaw (zbliżać się), zaś zbiór traktatów Miszny dotyczący składania ofiar określany jest słowem kodaszim pochodzącym od kodesz (czyli po prostu świętość) .
Możemy zatem powiedzieć, ze głównym celem ofiar żydowskich jest zbliżenie się do Świętego Boga. Zbliżenie to mogło mieć różne odcienie znaczeniowe, zależnie od rodzaju ofiary.
I tak na przykład w ofiarach składanych za grzech chodziło o pomoc w osiągnięciu prawdziwej skruchy.
„Błagam Cię, Boże, zgrzeszyłem, przekroczyłem, popełniłem niegodziwość przed Tobą, postępując w następujący sposób. Oto żałuję i wstydzę się moich czynów. Obiecuję, że nigdy więcej tego czynu nie powtórzę. . ”
To jest zasadniczy sposób wyznania winy. Kto wyznaje ją wylewnie i szczegółowo omawia swoje grzechy, zasługuje na pochwałę.
Ci, którzy przynoszą ofiary za grzechy lub ofiary za winę, muszą również [wyznać swoje grzechy] (…)Ich ofiary nie zadośćuczynią za grzechy, dopóki nie nawrócą się i nie wyznają ustnie, jak [Kapłańska 5: 5] stwierdza: „Wyznał grzech, który na nim popełnił.”
/Majmonides, Teszuwa 1,1/
Ofiarujący kładł rękę na głowie zwierzęcia, które później zostawało zabite. Przy powierzchownej interpretacji mogłoby się wydawać, iż oznacza to, że staje się ono „kozłem ofiarnym”, który bierze na siebie grzechy ofiarnika i ponosi z nie karę. Nic bardziej błędnego – cel był dużo bardziej subtelny: chodziło o to, by skruszony grzesznik zdał sobie sprawę, iż jest winny – i że właściwie to, co spotyka zwierzę, powinno być jego udziałem . Miało to prowadzić do nawrócenia.

Sprawa Jeftego
Ojciec Jacek Salij zwraca uwagę, że „Jefte jest już sługą Boga Prawdziwego, a jeszcze nie monoteistą. Sądzi naiwnie, że istnieje wielu bogów, z tym, że on sam poczuł się wezwany do służby Bogu Izraela. Oto co mówi do króla Ammonitów: "Czyż nie posiadasz tego wszystkiego, co Kemosz, bóg twój, pozwolił ci posiąść? Tak samo i my posiadamy wszystko, co Pan, Bóg nasz, pozwolił nam posiąść”.

O. Salij idzie tu za nauką św.Augustyna, który przyjmuje jako aksjomat że Bóg nigdy nie żądał ofiar z ludzi, a Jefte uczynił coś niezgodnego
z Bożym prawem (jest to zresztą teza oczywista - nie brak w Starym Testamencie zakazów składania ofiar z ludzi).

To, że Biblia relacjonuje tę historię, nie znaczy, że pochwala postępowanie Jeftego. Komentarze żydowskie zdecydowanie potępiają fałszywe założenia, jakie uczynił:
„I zapłonął Pan gniewem i rzekł: Oto modlił się Jefte, że złoży mi w ofierze wszystko, co wyjdzie mu naprzeciw. A jeśli pies wybiegnie pierwszy naprzeciw Jeftemu, czy psa złoży mi w ofierze? Oto teraz modlitwa Jeftego skieruje się przeciwko jego pierworodnemu dziecku, które jest owocem jego łona, będzie to prośba przeciwko jego jedynej córce. Ja zaś wyzwolę mój lud nie ze względu na niego, ale dzięki modlitwie, jaką zanosił Izrael" /Pseudo-Filon, Księga starozytności biblijnych 39,10 /

Także wypowiedź córki Jeftego, zdaje się określać przyrzeczenie jako niewłaściwe:
„Nie smucę się z tego powodu, że umieram ani nie jest mi przykro, iż oddaję duszę moją, ale że ojciec mój niewłaściwie się modlił. Gdybym zaś nie oddala się dobrowolnie na ofiarę, lękam się, że śmierć moja nie zostałaby przyjęta i na próżno oddałabym duszę moją. To opowiem górom, a potem wrócę”/tamże 40,3/
Wg Pseudo-Filona, Bóg miał wywyższyć złożoną w ofierze:
„Widzę, że ona jest mądrzejsza niż jej ojciec i dziewica ta rozumie więcej niż wszyscy tutejsi mędrcy. Dzięki swej prośbie otrzyma swą duszę, a śmierć jej będzie zawsze droga przed moim obliczem”/tamże 40,4/

Żydowscy komentatorzy tekstu Tanachu są w większości zgodni , iż Jefte nie wiedział, że podobna przysięga jest sprzeczna z Torą. Jeden z najbardziej cenionych rabinów, Szlomo ben Icchak (1040-1105r.) dodaje, że Jefte zbłądził, gdyż był zbyt dumny, by szukać rady u medrców.

Pete....
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2022

Re: Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: Pete.... » 2022-06-14, 20:03

W centrum naszej religi chrzescijanskiej jest ofiara z czlowieka JEZUSA! Nie zauważamy tego ( I to na dawnej zasadzie żydowskiego kozla ofiarnego ktòrego wypuszczano na pustynie by wziąl na siebie grzechy Żydow I zdechł. ( obrzydliwe) My oburzamy się na ofiary skladane z Ludzi Molohowi Baalowi oraz na ofiary z jencòw azteckich ktòrym wyrywano żywcem serca by przebłagać bòstwa dla urodzaju ziemi zdrowia I płodności. To ta sama logika .( Właściwie brak logiki - czysta aberracja) . Bòg Yahve by odpuscic grzechy swojemu stworzeniu ( nad ktorym jest suwerenny I ktorego poczatek I koniec zna I sam wyznacza I ktòry mowi na kartach bibli ": Ja jestem Pan . Ja ożywiam I zabijam" Ja odbieram wzrok i przywracam . Ja wkladam klamstwo w usta proroka" I ktòry na kartach bibbli sam mòwi że NIE JEST MILOSCIA ( to sobie my katolicy wmawiamy - kler nam wmòwil) Ale mòwi że wszystko co robi , robi tylko dla wlasnej chwaly tylko i wylacznie a nie przez wzglad na nas . Ten Yahve musi zabic swojego niewinnego syna Jezusa torturując na krzyżu - sadyzm( nie np przez szybkie ścięcie ) gdyż krew baranòw skladanych w światyni nie wystarczy mu żeby wybaczyć grzechy ludzkości ( jakie grzechy!!!🤣)Czlowiek nie jest winien niczego . Czy ktos nam dal wybòr czy np chcemy wogòle przyjsc na ten świat ? Pojawić się tu?Wiedząc co to za świat? ( pomijam już że idea grzechu pierworodnego jest śmieszna żalosna I wymyślona). Jezus jest więc kaplanem I ofiarą we wlasnej sprawie. Wg tego co uczy kosciol jest tez Bogiem ( a więc "Ojcosynem") " Kto widzial mnie wiedzial ojca" " ja byłem już przed Abrahamem " Ojcosyn popelnia wiec samobujstwo na krzyżu by odpuscic grzechy swojemu stworzeniu nad ktorym jest suwerenny I mòglby jemu po prostu wybaczyc za darmo ( tj my ludzie za darmo sobie wybaczamy z serca) No chyba z wyjątkiem mojej pięknej żony gdyż ona nic nigdy nikomu nie wybacza ( łącznie ze mną🤣) więc mogla by sobie narcystycznie podac rękę z Yahveh. ( Nie dziwię się że nie tylko nowi ateiści jak Hitchens I Dawkins wyśmiewają taką naszą moralność ,ale wszyscy ludzie mający trochę oleju w glowie ktorzy sie zastanowią nad naszą religią ...żałosną)

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Żałosną I prymitywną . Ale żeby to zauwarzyć trzeba się troche nad tym zastanowić. Nic tak bardziej nie odstrecza od wiary jak zapoznanie sie z biblja teologia całą tą " logiką" .Dopiero wtedy widac jak grubymi nićmi jest to szyte.

Dodano po 11 minutach 28 sekundach:
Wierzyc mozna tylko na zasadzie wiary w zmartwychstanie ( bo idea ofiary jest niedorzeczna żałosna wymyślona I nie do kupienia) . Moralnosc etyka ktora nakazuje Jezus jest tez żadna. Co powiedzial nowego czego by nie znal kazdy normalny zdrowy psychicznie czlowiek z empatia? Nic! Mialo by to sens w systemie jakiejs gnozy : " Ze Yahve to zly demiurg pan tego swiata a Jezus przyszedl w imieniu prawdziwego Boga " Ojca Niebieskiego" by przekazac wiedzę gnozę I zbawic tych ktòrym ją przekaże. Nie wszystkim ( gdyz nie wszyscy ludzie maja dusze umieszczoną w nich od Boga - iskre bożą , krople ktora po smierci wraca do Boga jak do Oceanu scalając się z nim.). A nawet wiara w cuda : wg bibli cuda może czynic Bòg czarownicy egipscy I szatan pod wizerunkiem dobra I aniola swiatlosci. A z jakiego ducha sa cuda ? Hmmm to wie tylko I wyłącznie nasz MUJ kosciol katolicki ( czyli zwykli ludzie tacy jak ty I ja)

Dodano po 11 minutach 39 sekundach:
Re: Do :Marek Piotrowski
Czy może się pan ustosunkować do tego mojego wpisu? : Wg bilbli Yahveh był postacią fizyczną. Nie fantomem symbolem urojeniem. " Enoch chodził z Panem po ogrodzie " Miał tak straszne oblicze że każdy czlowiek by umarl na jego widok" . Zajmował sié w swiatyni wdychaniem dymu z zabitych poćwiartowanych zwierząt I zapachu krwi( Hmmm nie byly to ruże lilje Chanel nr 5...) Odòr musiał być tam okropny. Nad ołtarzem byly rogi ( koźle baranie -marduka? ). Ciekawe też że ofiary byly takie same jak dla bòstw Annunaki sumeryjskich ( Abraham jeżeli przyjąc źe byl postacia historyczna nalerzał do kasty zamożnej kaplanskiej w Ur . ( Przeniòsl tradycje Marduka?) Wszystkie bòstwa sumeryjskie sa portretowane z rogami lub tiararami mającymi rogi ( jak I kròlowie ktòrzy byli pòłbogami ( np Naramsin syn Sargona). Stad te rogi nad oltarzem ? ( demoniczne )

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: Jozek » 2022-06-14, 20:56

Demoniczne sa raczej twoje wpisy.
Normalnemu czlowiekowi nie zalezy na wciskaniu innym swoich urojen.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: Albertus » 2022-06-14, 21:17

Pete.... pisze: 2022-06-14, 20:30 W centrum naszej religi chrzescijanskiej jest ofiara z czlowieka JEZUSA! Nie zauważamy tego ( I to na dawnej zasadzie żydowskiego kozla ofiarnego ktòrego wypuszczano na pustynie by wziąl na siebie grzechy Żydow I zdechł. ( obrzydliwe) My oburzamy się na ofiary skladane z Ludzi Molohowi Baalowi oraz na ofiary z jencòw azteckich ktòrym wyrywano żywcem serca by przebłagać bòstwa dla urodzaju ziemi zdrowia I płodności. To ta sama logika .( Właściwie brak logiki - czysta aberracja) . Bòg Yahve by odpuscic grzechy swojemu stworzeniu ( nad ktorym jest suwerenny I ktorego poczatek I koniec zna I sam wyznacza I ktòry mowi na kartach bibli ": Ja jestem Pan . Ja ożywiam I zabijam" Ja odbieram wzrok i przywracam . Ja wkladam klamstwo w usta proroka" I ktòry na kartach bibbli sam mòwi że NIE JEST MILOSCIA ( to sobie my katolicy wmawiamy - kler nam wmòwil) Ale mòwi że wszystko co robi , robi tylko dla wlasnej chwaly tylko i wylacznie a nie przez wzglad na nas . Ten Yahve musi zabic swojego niewinnego syna Jezusa torturując na krzyżu - sadyzm( nie np przez szybkie ścięcie ) gdyż krew baranòw skladanych w światyni nie wystarczy mu żeby wybaczyć grzechy ludzkości ( jakie grzechy!!!🤣)Czlowiek nie jest winien niczego . Czy ktos nam dal wybòr czy np chcemy wogòle przyjsc na ten świat ? Pojawić się tu?Wiedząc co to za świat? ( pomijam już że idea grzechu pierworodnego jest śmieszna żalosna I wymyślona). Jezus jest więc kaplanem I ofiarą we wlasnej sprawie. Wg tego co uczy kosciol jest tez Bogiem ( a więc "Ojcosynem") " Kto widzial mnie wiedzial ojca" " ja byłem już przed Abrahamem " Ojcosyn popelnia wiec samobujstwo na krzyżu by odpuscic grzechy swojemu stworzeniu nad ktorym jest suwerenny I mòglby jemu po prostu wybaczyc za darmo ( tj my ludzie za darmo sobie wybaczamy z serca) No chyba z wyjątkiem mojej pięknej żony gdyż ona nic nigdy nikomu nie wybacza ( łącznie ze mną🤣) więc mogla by sobie narcystycznie podac rękę z Yahveh. ( Nie dziwię się że nie tylko nowi ateiści jak Hitchens I Dawkins wyśmiewają taką naszą moralność ,ale wszyscy ludzie mający trochę oleju w glowie ktorzy sie zastanowią nad naszą religią ...żałosną)

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Żałosną I prymitywną . Ale żeby to zauwarzyć trzeba się troche nad tym zastanowić. Nic tak bardziej nie odstrecza od wiary jak zapoznanie sie z biblja teologia całą tą " logiką" .Dopiero wtedy widac jak grubymi nićmi jest to szyte.

Dodano po 11 minutach 28 sekundach:
Wierzyc mozna tylko na zasadzie wiary w zmartwychstanie ( bo idea ofiary jest niedorzeczna żałosna wymyślona I nie do kupienia) . Moralnosc etyka ktora nakazuje Jezus jest tez żadna. Co powiedzial nowego czego by nie znal kazdy normalny zdrowy psychicznie czlowiek z empatia? Nic! Mialo by to sens w systemie jakiejs gnozy : " Ze Yahve to zly demiurg pan tego swiata a Jezus przyszedl w imieniu prawdziwego Boga " Ojca Niebieskiego" by przekazac wiedzę gnozę I zbawic tych ktòrym ją przekaże. Nie wszystkim ( gdyz nie wszyscy ludzie maja dusze umieszczoną w nich od Boga - iskre bożą , krople ktora po smierci wraca do Boga jak do Oceanu scalając się z nim.). A nawet wiara w cuda : wg bibli cuda może czynic Bòg czarownicy egipscy I szatan pod wizerunkiem dobra I aniola swiatlosci. A z jakiego ducha sa cuda ? Hmmm to wie tylko I wyłącznie nasz MUJ kosciol katolicki ( czyli zwykli ludzie tacy jak ty I ja)

Dodano po 11 minutach 39 sekundach:
Re: Do :Marek Piotrowski
Czy może się pan ustosunkować do tego mojego wpisu? : Wg bilbli Yahveh był postacią fizyczną. Nie fantomem symbolem urojeniem. " Enoch chodził z Panem po ogrodzie " Miał tak straszne oblicze że każdy czlowiek by umarl na jego widok" . Zajmował sié w swiatyni wdychaniem dymu z zabitych poćwiartowanych zwierząt I zapachu krwi( Hmmm nie byly to ruże lilje Chanel nr 5...) Odòr musiał być tam okropny. Nad ołtarzem byly rogi ( koźle baranie -marduka? ). Ciekawe też że ofiary byly takie same jak dla bòstw Annunaki sumeryjskich ( Abraham jeżeli przyjąc źe byl postacia historyczna nalerzał do kasty zamożnej kaplanskiej w Ur . ( Przeniòsl tradycje Marduka?) Wszystkie bòstwa sumeryjskie sa portretowane z rogami lub tiararami mającymi rogi ( jak I kròlowie ktòrzy byli pòłbogami ( np Naramsin syn Sargona). Stad te rogi nad oltarzem ? ( demoniczne )
Nudzisz.

Jak zechcesz omówić jakiś konkretny temat to daj znać.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Ofiary z ludzi dla Yahveh

Post autor: AdamS. » 2022-06-15, 16:47

Pete.... pisze: 2022-06-14, 20:30 W centrum naszej religi chrzescijanskiej jest ofiara z czlowieka JEZUSA! Nie zauważamy tego (...)
Zauważamy - jest jednak mały szczegół, który zmienia wszystko: Jezus jako Syn był jednością z Ojcem. Składając się w ofierze, oddał za nas najwyższą ofiarę, ale taką samą ofiarę składał z siebie Ojciec. Jeśli widzimy Jezusa na krzyżu, to powinniśmy w Nim widzieć również ukrzyżowanego Ojca. W tym zawiera się cała esencja chrześcijaństwa - cierpienie ofiarowane Ojcu staje się cierpieniem samego Ojca. Cierpieniem ofiarowanym z miłości za tych, którzy tego pojąć nie mogą - a więc również za mnie i za Ciebie (bo to Tajemnica, którą można przyswoić jedynie w głębi swego serca, nie przez intelektualne równania).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”