Święta Godzina czy dobrze odmówiłam?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Święta Godzina czy dobrze odmówiłam?

Post autor: Aga1986 » 2020-03-27, 08:07

Witam Was. Wczoraj postanowiłam o 23 odprawić Świętą Godzinę. Wybrałam sobie sposób odprawiania tej modlitwy z internetu. Tej nocy byłam sama z dzieckiem. Zaczęłam modlić się trochę wcześniej tak 22.50 i na wstępie poprosiłam Ducha Świętego o pomoc i prowadzenie i chciałam żeby dziecko się nie obudziło i nie rozproszyło mnie w tym czasie.
Modlitwa była piękna i bardzo głęboko ją przeżywałam, nie czułam oziębłości.
Niestety pod sam koniec prawie jak już była 23.40 synek się obudził i zaczął przeraźliwie płakać..z rozproszeniem już ale dokończyłam modlitwę...jeszcze mi trochę zostało a nie chciałam przerywać tylko odprawić do końca więc postanowiłam że położę się z małym do łóżka żeby był spokojniejszy i przestał płakać...i dwie modlitwy powiedziałam na półleżąco...później znowu uklękłam przy łóżku i powiedziałam od siebie kilka słów przepraszając Pana Jezusa za moje rozproszenie...i jeszcze modlitwę końcową...
I teraz mam pytanie czy moja modlitwa mimo wszystko podobała się Bogu? Nie chodzi mi o to że wstało dziecko bo to było niezależne ode mnie ale o to że położyłam się i kontynuowałam tak modlitwę patrząc na ściągę... To była chwila,chciałam żeby było inaczej ale mały tak płakał że dla spokoju stwierdziłam że się położę i będę rozważać w ten sposób.
Proszę Was o odpowiedzi.

Dodano po 3 minutach 42 sekundach:
Czy nie okazałam braku szacunku przez tą pozycję w modlitwie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Święta Godzina czy dobrze odmówiłam?

Post autor: Andej » 2020-03-27, 08:17

Wydaje mi się, że czymś złym byłoby, gdybyś zignorowała dziecka. Gdyby dziecko cierpiało w czasie Twojej modlitwy, a Ty być o tym wiedziała, to Twoja modlitwa pozbawiona byłaby sensu.
Bóg nie oczekuje modlitwy kosztem dziecka. Ani kosztem innej osoby.
Dla Boga nie ma znaczenia, czy stoisz, czy leżysz. Nigdzie w Biblii nie ma nakazu postawy. Choć są przykłady, Najważniejszy jest szacunek i miłość. Liczą się chęci, starania. A w sytuacji koniecznej, mogłaś zawiesić modlitwę i kontynuować po uśnięciu dziecka. Myślisz, że Bóg mógłby tego nie zrozumieć?
Ale bądź spokojna, Twoja modlitwa dotarła do celu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Święta Godzina czy dobrze odmówiłam?

Post autor: Aga1986 » 2020-03-27, 08:27

Dzięki za odpowiedź. Dziecko jeszcze nie zasnęło wtedy ale było trochę spokojniejsze jak się położyliśmy ale jeszcze trochę przeszkadzał. Resztę modlitwy tej półleżącej i jak uklękłam na koniec spędziłam w rozproszeniu. Pozdrawiam.

Magnolia

Re: Święta Godzina czy dobrze odmówiłam?

Post autor: Magnolia » 2020-03-27, 08:29

Tak samo myslę jak Andej

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Święta Godzina czy dobrze odmówiłam?

Post autor: Aga1986 » 2020-03-27, 08:36

Magnolia dziękuję za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 2022-04-01, 12:08 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ