Co to jest okultyzm?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Lwica » 2023-01-03, 22:37

abi pisze: 2023-01-03, 19:04 mi sie nie wydaje ze w samych znakach zodiaku tkwi jakas magia i klatwa. przeciez w momencie naszych urodzin slonce bylo w gwiazdozbiorze raka, byka, koziorozca....bardziej szkodliwe sa te durne "horoskopy". a to bedziesz mial szczescie, a to stracisz pieniadze, a to cos tam cos tam...
jak jestes z ryb - pomysl o Jezusie piekacym ryby i namawiajacym zeby apostolowie dolozyli swiezo ulowionych.
jak z wagi to na przyklad ze dwa pieniazki wdowy przewaza zloto bogaczy. jak bliznieta -wspomnij tomasza apostola, a znak panny!ho ho!
a zapomnialam o lwie judy :D
Dokładnie 😎

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18906
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-04, 01:12

abi pisze: 2023-01-03, 19:04 mi sie nie wydaje ze w samych znakach zodiaku tkwi jakas magia i klatwa. przeciez w momencie naszych urodzin slonce bylo w gwiazdozbiorze raka, byka, koziorozca....
Oczywiście, że nie. Tym bardziej, że różnice czasu gwiazdowego i kalendarza sprawiają, ze Słońce wcale w znanych miesiącach nie jest w tych gwiazdozbiorach...
Natomiast odwoływanie się do magii (astrologia jest jej działem) czy po prostu zabobonów powinno budzić w nas odrazę.
To jest działka wroga, i to wyjątkowo obrzydliwego.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-04, 05:36

Z tymi planetami jest tak że do kazdej byl dopisany jakis bóg prowieniencji greko rzymskiej.
Czy te bozki to byly tylko czyste wynalazki ludzkiej natury, nie jestem przekonany,
Swego czasu w książce wspomnieniach jakiegos filipinskiego egzorcysty w fragmentach tłumaczenia swiata duchowego i jego poczynan byla historia jakiegos sanktuarium w Apeninach takiego poswieconego Apollinowi. I gdy tam zaczęły powstawac wspolnoty chrzescijanskie to ponoc wieszczacy tam flaminik czy inny augur wzywał do wypedzenia chrzescijan bo Appollin traci swa moc wróżenia..

Dwa razy sie jeszcze spotkałem z czymds podobnym . Podczas królestwa Vilcabamby ( resztkowe krolestwo Inków ) tzw duchy waków , huaców ( swietych miejsc kultu czyli głazów kamieni strumyczków ) tez wzywaly do mordowania ksiezy i niszczenia swiatyn kaplic , krzyzy chrzescijanskichpod pozorem ze traca moc od nich i juz nie beda mogly uzdrawiac , przepowiadac przyszlosci itp.

trzeci przypadek to narzekania duchow przodkow oraz tradycyjnych bostw chińskich i ich wzywania do palenia swiatyn chrzescijanskich mordowania misjonarzy chrzescijanskich podczas powstania bokserow. . Powody ? Te same .

Wyslawiajmy Najwyzszego więc. Alleluja

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Lwica » 2023-01-04, 06:52

Bo do znaków zodiaku przypisuje się wiele rzeczy: bogów (np. Zeus, Atena, Artemis, Demeter...), Kolory, kamienie szlachetne, żywioły, materiały (czy jak to inaczej nazwać) np u mnie jest to złoto, w którym bardzo dobrze się czuję, srebra nie założę bo mnie wyziębia i wygląda źle do mojej karnacji 😀 itd.

Horoskopy są różne Majów tez, jakieś kwiaty, cuda wianki, chiński oczywiście, ale one wszystkie są strasznie płytkie. Dla mnie te podstawowe są fajne i ja nie widzę w tym nic "szatańskiego". A to że w związku z bogami krzywdzili innych.... no to w związku z bogami, a nie znakami zodiaku.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2355
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Arek » 2023-01-04, 09:47

Lwica pisze: 2023-01-04, 06:52 Bo do znaków zodiaku przypisuje się wiele rzeczy: bogów (np. Zeus, Atena, Artemis, Demeter...), Kolory, kamienie szlachetne, żywioły, materiały (czy jak to inaczej nazwać) np u mnie jest to złoto, w którym bardzo dobrze się czuję, srebra nie założę bo mnie wyziębia i wygląda źle do mojej karnacji 😀 itd.

Horoskopy są różne Majów tez, jakieś kwiaty, cuda wianki, chiński oczywiście, ale one wszystkie są strasznie płytkie. Dla mnie te podstawowe są fajne i ja nie widzę w tym nic "szatańskiego". A to że w związku z bogami krzywdzili innych.... no to w związku z bogami, a nie znakami zodiaku.
Tracisz czas.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Andej » 2023-01-04, 10:00

Lwica pisze: 2023-01-04, 06:52 Bo do znaków zodiaku przypisuje się wiele rzeczy: ...
Przede wszystkim kasę. wydaje mi się, że w obecnych czasach to tylko kasa jest tym, co napędza zodiaki, wróżby etc. Nie sądzę, aby człowiek w miarę rozgarnięty mógł wierzyć w horoskopy, talizmany, wróżby. Natomiast osoby zajmujące się tym profesjonalnie święcie wierzą w dochody, jakie im to przynosi. Wierszówki w bulwarówkach, sprzedaż gadżetów, jak i samo wróżenie. A dobrzy specjaliści potrafią wmówić coś człowiekowi. Możliwa tez autosugestia.
Sen mara, Bóg wiara.


A jednak na przekór temu w co wierzę, zauważam, że coś w tym jest. Bo mi nigdy żadna dojrzała cyganka nie chciała wróżyć. Gay stało kilka osób, nigdy do mnie. Gdy młodsza podeszła, to odganiały taką. Zastępowały i szybko ucinały zabawę. Chyba, że to coś nie jest we wróżeniu, ale w tym, komu się wróży.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 173 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Lwica » 2023-01-04, 11:58

Arek pisze: 2023-01-04, 09:47
Lwica pisze: 2023-01-04, 06:52 Bo do znaków zodiaku przypisuje się wiele rzeczy: bogów (np. Zeus, Atena, Artemis, Demeter...), Kolory, kamienie szlachetne, żywioły, materiały (czy jak to inaczej nazwać) np u mnie jest to złoto, w którym bardzo dobrze się czuję, srebra nie założę bo mnie wyziębia i wygląda źle do mojej karnacji 😀 itd.

Horoskopy są różne Majów tez, jakieś kwiaty, cuda wianki, chiński oczywiście, ale one wszystkie są strasznie płytkie. Dla mnie te podstawowe są fajne i ja nie widzę w tym nic "szatańskiego". A to że w związku z bogami krzywdzili innych.... no to w związku z bogami, a nie znakami zodiaku.
Tracisz czas.
Dyskutując czy wiedząc, że jestem zodiakalnym Lwem?
Bo przekonywać nie mam zamiaru nikogo szczególnie na tym forum 🙂

Andej owszem, chociaż wróżby są w necie za darmo napewno, gazetę możesz w Empiku przejrzeć, a wróżka i jej usługi raczej zahaczając o przykładowo Tarot, a nie ustalenie jaki masz znak zodiaku i co według niego Ciebie czeka.
Ja akurat nie wydałam chyba ani grosza ze względu na moje zainteresowaniem zodiakiem (nie wróżbami! To jest różnica 😉 ). Ah nie, przepraszam, raz jako dziecko kupiłam wisiorek za kilka zł z Lwem ♌

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-04, 14:05

Sw Paweł zalecał unikać wszystkiego co ma pozór zła.
Niestety 😔 ale jakiekolwiek skłonione swojej uwagi , serca w kierunku ezo, okultyzmu, wrozbiarstwa horoskopów etc JEST PICIEM Z KIELICHA DEMONOW I POSIADANIEM WSPOLNEGO Z BELIALEM cytując klasyka czyli sw Pawła.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5326
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 845 times
Been thanked: 1403 times

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: abi » 2023-01-04, 15:36

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-04, 01:12
abi pisze: 2023-01-03, 19:04 mi sie nie wydaje ze w samych znakach zodiaku tkwi jakas magia i klatwa. przeciez w momencie naszych urodzin slonce bylo w gwiazdozbiorze raka, byka, koziorozca....
Oczywiście, że nie. Tym bardziej, że różnice czasu gwiazdowego i kalendarza sprawiają, ze Słońce wcale w znanych miesiącach nie jest w tych gwiazdozbiorach...
od razu mi sie przypomnialo ze wiekszosc gwiazd ktore widzimy na nocnym niebie juz nie istnieje :(

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
@Marek_Piotrowski czy mowiles o tym -"Skutkiem precesji Ziemi równik niebieski wędruje ruchem wstecznym po ekliptyce z prędkością 1° na 72 lata"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18906
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4604 times
Kontakt:

Re: Co to jest okultyzm?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-04, 22:43

Ja bym do tego tak lekko nie podchodził...

Synod w Ancyra (314 rok), kanon 24:
"O tych, którzy zasięgają rady wróżbitów i czarowników.
Ci, którzy zasięgają rady wróżbitów i postępują zgodnie ze zwyczajami pogańskimi, albo wprowadzają do swych domów ludzi dla rzucania czarów lub dokonania oczyszczeń, zgodnie z kanonem winni odbyć pokutę pięcioletnią według wyznaczonych stopni: trzy lata pokuty wśród leżących krzyżem i dwa lata modlitwy bez prawa udziału w ofierze[Eucharystii]."

ODPOWIEDZ