Życzenie komuś źle

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Pytanie

Post autor: Wiesława » 2020-07-16, 14:06

Wybacz Wiesławo, ale ręce mi opadają na to co piszesz.
Kto szydzi z Boga i wbija księżom jakieś bluźniercze nauki? Naprawdę nie wiem o czym ty piszesz, ale tutaj przedstawiono jak wygląda sytuacja z kapłanami. Posłużono się konkretnymi dobitnymi fragmentami Pisma Świętego mówiącymi o Kościele ei kapłanach.
Szatan działa wszędzie i nie ma względu na osoby, ale najbardziej atakuje kapłanów,co nie oznacza że kapłani są źli. Służą Bogu i nam,by nas do Boga prowadzić. Brak szacunku dla kapłanów to brak szacunku dla samego Boga.

Można skrytykować jakieś konkretne postępowanie kapłana, ale nie można ich obrażać ani uderzać w nich tekstami które ukazują ich w złym świetle i to bezpodstawnie. Czyniąc coś takiego grzeszy się przeciw Bogu. Musisz mieć ego świadomość. Jak więc chcesz służyć Jezusowi skoro obrażasz Jego sługi, gdy uderzasz tez w Boga? I tutaj nie chodzi o jakąś twoją winę ale o to co piszesz a piszesz niestety bardzo złe rzeczy. Wielu kapłanów za Chrystusa oddaje życie wielu się poświęca niosąc Chrystusa chorym,oddalonym od Boga, biednym pomagając im tez na wszelki możliwy sposób. Komu więc służysz waląc w kapłaństwo? Raczej nie Jezusowi skoro On wybrał kapłanów na swoich uczniów, Apostołów? Rozważ to Wiesławo bo bardzo błądzisz w swoim postępowaniu i myśleniu. Nikt nie chce ciebie osądzać, ale oceniamy to co piszesz a jest to bardzo przykre i krzywdzące zarówno dla nas ludzi jak i dla samego Jezusa.

Skąd ten cytowany tekst pochodzi? To są słowa jakiegoś opętanego człowieka. Nie można jednak na podstawie słów jakiegoś opętanego człowieka oceniać całego kapłaństwa. Żaden kapłan nie ma władzy nad Bogiem. I myślę że nikt tutaj tych słów nie potwierdzi. Są w obecnych czasach ludzie którzy ulegli złu i głoszą jakieś brednie,herezje ale nie można ich wiązać z tymi godnymi kapłanami,gdyż tacy takich herezji i bredni nie wypowiadają. Podaj źródło tych słów a na pewno sprawa trafi gdzie trzeba i będzie badana.
Z pewnością nie mówi to kapłan który służy Kościołowi,gdyż ci są posłuszni i nie wygadują takich herezji. Inaczej byliby zawieszeni i mieli zakaz sprawowania posługi kapłańskiej. Już niektórzy są objęci takim zakazem za swoją działalność. Tak więc nie opieraj się w tym waleniu w kapłaństwo na takich którzy głoszą jakieś herezje gdyż w ten sposób obrażasz Boga. Sakrament kapłaństwa jest taką samą świętością jak inne sakramenty i niszcząc je popełniasz grzech ciężki. Nie przed nami go popełniasz ale przed samym Bogiem.
To są słowa waszego sługi bożego kardynała, któy będzie za chwilę ogłoszony świętym, wyniesionym na ołtarze, Wyszyński się nazywał. Dano mu przydomek "kardynał tysiąclecia".
Masz rację, to są słowa człowieka opętanego.
Ale to moja wina, bo ja je tu tylko przytoczyłam.
Mam was naprawdę dość.
Słuchać słów kapłana, papieża, przełożonego można i trzeba, ale tylko do czasu, gdy te słowa są zgodne z Pismem Świętym. Dla mnie i dla milionów normalnych ludzi takie słowa brzmią, jak bluźnierstwo i są nim. Od tamtego czasu wystarczy popatrzeć, jak się niektórym księżom w łbach poprzewalało. Rozpusta, wynaturzone zachowania. To jest pasterz? Chyba pastuch.
Ale widać wielu potrzebuje pastucha z kijem i marchewką, który prowadzi dając kłamliwe obietnice.
To wy wybieracie i to wy bierzecie na siebie odpowiedzialność za to, kogo słuchacie.
"Ja jestem cichy i pokorny" powiedział Pan Jezus. Czy wasi kapłąni tacy są?
Czyją wolę oni pełnią?
Każdy człowiek, który z otwartą, myślącą głową spojrzy na taki tekst i popatrzy na działanie pewnych grup dostrzega, że coś jest tu mocno nie tak.
Wybór nalezy do was. Bronić zła to w nim uczestniczyć.

A tobie, ZłyCzłowiku, kto wmówił, że jesteś tak bardzo zły, że aż musisz tego nika używać? Założę się że ksiądz i będzie ci to wmawiał do grobowej deski. A swoje"zło" możesz każdego dnia oddawać Chrystusowi, w modlitwie, w wyznawaniu Mu grzechów i słabości, a On cię oczyści. Bo On jeden nie kłamie i jest wierny. A zapisano to w Biblii.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytanie

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-16, 14:13

Jaka rozpusta? Jaki pastuch?
Co tu się dzieje?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 204 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-16, 14:39

jak widać obie strony gadają do obrazu, a obraz ani razu... ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

TOMVAD 45

Re: Pytanie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-16, 14:46

Ja rozważam te słowa, ale chętnie poznam znaczenie tych słów widziane z twojej strony zły człowieku. Kto wie,może będę bardziej uświadomiony.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytanie

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-16, 15:11

Tu nie ma miejsca na mądre rozprawianie o tym co Sługa Boży miał na myśli.
Najpierw trzeba zaprzestać obrażać Boga i Jego Sługi.
Odechciało mi się właściwie pisać na tym forum, po tym co w tym temacie wyczytałem.
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 15:12 przez Zły_Człowiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Pytanie

Post autor: Magnolia » 2020-07-16, 15:48

Aby zostać kapłanem, trzeba przejść seminarium, czyli nie tylko nauczyć sie teologii, ale nauczyć się wiele o Bogu i Jego miłości do ludzi.
Sługa Boży kard Wyszyński, nie tylko nie bluźni, ale mówi coś pięknego, czego ani TomVad ani Wiesława nie rozumieją.
Jezus ustanowił kapłaństwo i podniósł je do rangi sakramentu. I teraz czynności kapłańskie polegające na rozgrzeszaniu, odprawianiu mszy sw i innych sakramentów sa znakami Bożej łaski. Czyli niejako kiedy kapłan odmawia modlitwę przy przeistoczeniu to Bóg wtedy jest obecny, dokonuje cudu przeistoczenia, obiecał to słowami które przytoczyłam wyżej, a który wpis, chyba wszystkim umknął.
Więc niejako na słowa kapłana Bóg wiernie i zawsze zareaguje przeistoczeniem, rozgrzeszeniem, udzieleniem łaski sakramentalnej chrztu, bierzmowania, ślubu itd. O takiej władzy mówił kard Wyszyński, ale tą władze sam Bóg przekazuje kapłanowi w czasie jego święceń.
Musiała być taka moc udzielona aby była pewność, że zawsze przez ręce kapłana w tych konkretnych momentach działa Bóg. Inaczej ludzie by stale zachodzili w głowę czy aby na pewno działa Bóg... tak na pewno, bo wiernie dochowuje swojej obietnicy danej apostołom, a dalej wyświęconym kapłanom.

Jesli to kogoś oburza, to tylko dlatego że niewiele rozumie, a nie dlatego że to oburzające.

Nie ma mowy, żeby kapłani nadużywali tej władzy, mowa tu o sakramentach, a nie o tym że kapłan mówi cos do Boga w modlitwie a Bóg słucha "rozkazu".

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytanie

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-16, 15:52

Dziękuję Magnolio za to jasne, jednoznaczne stanowisko w sprawie władzy duchownej księży.
Dokładnie tak samo myślę, ale ręce mi opadły, gdy do nie - katolickiej Wiesławy, nagle dołączył katolicki Tomasz.
Bóg zapłać!

Magnolia

Re: Pytanie

Post autor: Magnolia » 2020-07-16, 16:07

Niezatarty charakter

KKK 1581 Sakrament święceń przyjmującego go upodabnia do Chrystusa dzięki specjalnej łasce Ducha Świętego, czyniąc go narzędziem Chrystusa dla Jego Kościoła. Święcenia uzdalniają go, by mógł działać jako przedstawiciel Chrystusa, Głowy Kościoła, w Jego potrójnej funkcji kapłana, proroka i króla.

KKK 1582 Jak w przypadku chrztu i bierzmowania, to uczestnictwo w funkcji Chrystusa jest udzielane raz na zawsze. Sakrament święceń wyciska również niezatarty charakter duchowy i nie może być powtarzany ani udzielany tylko na pewien czas (Por. Sobór Trydencki: DS 1767; Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 21; 28; 29; dekret Presbyterorum ordinis, 2).


KKK 1584 Ponieważ przez pełniącego posługę święceń działa i zbawia sam Chrystus, niegodność kapłana nie jest przeszkodą dla działania Chrystusa (Por. Sobór Trydencki: DS 1612; Sobór w Konstancji: DS 1154). Mówi o tym z mocą św. Augustyn:

Kto zaś jest sługą pysznym, należy do diabła, jednak daru Chrystusa nie plami. Co przez niego spływa, jest czyste, co przez niego przechodzi, jest jasne, dostaje się na żyzną glebę... Duchowa moc sakramentu jest jakby światłością. Ci, którzy mają być oświeceni, przyjmują ją czystą, a jeśli nawet przechodzi przez nieczystych, nie ulega splamieniu (Św. Augustyn, In evangelium Johannis tractatus, 5, 15).

Takie jest katechizmowe nauczanie. Kiedy kapłani sprawują sakramenty to działa przez kapłanów Duch św, zawsze, pomimo że są niegodni, grzeszni, słabi. Mamy wtedy przyjmować sakrament jak z rąk samego Chrystusa.

A o nakładaniu rąk i dbaniu o otrzymany charyzmat mowa już w Listach św Pawła... w przypisach można doczytać że : Mowa o charyzmacie kapłaństwa. Apostoł nawiązuje do chwili święceń, które poprzedziło proroctwo (1 Tm 1,18). Brali w nich udział prezbiterzy, tzn. zapewne kapłani.

14 Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów4. 15 W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich. 16 Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich! To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają. 1 Tm 4, 14-16.

6 Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk1. 7 Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia. 8 Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga! 9 On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami
2 Tm 1, 6-9

Nadal Wiesławo twierdzisz, że nie ma mowy o Kościele i kapłanach w Biblii? Że Kościół powstał jako wymysł ludzi kilka wieków później?

Wyjątkowo wybiórczo czytasz Pismo św...
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 16:08 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Pytanie

Post autor: Efezjan » 2020-07-16, 20:00

@Wiesława Rozumiem, że masz dostęp do tego Ateneum Kapłańskiego, skoro wiesz dokładnie, z którego numeru itd. bo chciałbym poczytać. Może być jakiś skan, namiar, link, cokolwiek, adres biblioteki. Ale do źródła.

Wiesławo, coś zrobiła przez te 40 lat, gdyś była katoliczką? Widziałaś zło w Kościele i co? Nie reagowałaś. Zostawiałaś, przepraszam, gówno do przyschnięcia? Znam takich: mocni tylko w pisaninie na youtubach na przykład, ale żeby zadziałać, zmienić coś, poinformować odnośne władze, że dzieje się zło. Po co?

Otóż Wiesławo: Kościół to nie tylko duchowieństwo, ale również ludzie świeccy. Każdy jest zań odpowiedzialny- we własnym zakresie i możliwościach, ale odpowiedzialny. A ty widzisz w nim tylko zło. Owszem, Kościół jest grzeszny bo (niespodzianka!) składa się z grzesznych, słabych ludzi. I trzeba robić wszystko, by był grzeszny jak najmniej. Ale jest również Święty - świętością Chrystusa.

Czekamy na namiary na to Ateneum Kapłańskie, jeśli go nie będzie, dostaniesz ostrzeżenie za to, że piszesz bzdury bez dowodu.

Ja odpuszczam. Zabetonowanie Wiesławy jest przerażające! Po prostu nie da się do niej dotrzeć.
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 20:20 przez Efezjan, łącznie zmieniany 2 razy.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Magnolia

Re: Pytanie

Post autor: Magnolia » 2020-07-16, 20:21

@Efezjan Wiesława cytuje prawdziwe przemówienie, tylko go nie rozumie...

https://formacja.diecezja.tarnow.pl/201 ... wyszynski/
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 20:21 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Pytanie

Post autor: Wiesława » 2020-07-16, 21:58

Czekamy na namiary na to Ateneum Kapłańskie, jeśli go nie będzie, dostaniesz ostrzeżenie za to, że piszesz bzdury bez dowodu.
Namiary podałam na poprzedniej stronie. Wraz z cytatem. Powtórzę:
„Ateneum Kapłańskie”, nr 310/1960, str. 164-166."

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-07-16, 20:21 @Efezjan Wiesława cytuje prawdziwe przemówienie, tylko go nie rozumie...

https://formacja.diecezja.tarnow.pl/201 ... wyszynski/
Doprawdy, twoja pycha i poczucie wszechwiedzy jest powalające.
Ty wiesz, człowieku, co ja rozumiem, a czego nie rozumiem?
Ty wiesz co ja wiem, co czuję, co myślę? Jak bóg #:-s

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Ja odpuszczam. Zabetonowanie Wiesławy jest przerażające! Po prostu nie da się do niej dotrzeć.
To twoje zabetonowanie jest przerażające.
Nie chcę z wami mieć nic do czynienia.
NIC.

Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-16, 22:26

1 - A czym ja Ciebie obrazilem Wieslawo, ze takim tonem sie odnosisz?
2 - A Jezus wlasnie kaplanow Kosciola ( byli nimi Apostolowie a pozniej ich nastepcy az do dzisiaj ) ustanowil jako tych, ktorzy maja prawo i obowiazek zwiazywac i rozwiazywac ( czyli czynic to, co czynia w Kosciele ) na mocy tego, ze sa kaplanami Kosciola ustanowionego przez Chrystusa i prowadzonego przez Ducha swietego. jest to wlasnie jak najbardziej biblijny i ewabgeliczny model chrzescijanstwa realizowanego tu na ziemi w Kosciele Katolickim.
3 - Antykatolicyzm to jedynie szydercza forma prawdziwego gloszenia Ewangelii.
4 - Pierwszym i najwiekszym szyderca jest zawsze diabel.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytanie

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-16, 22:27

Diabła w towarzystwie często poznać po tym, że obraża ludzi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-16, 23:00

Oczywiście, że te słowa ks. Prymasa Wyszyńskiego nas nie oburzają. Może dlatego, że je rozumiemy.
Kapłan, to drugi Chrystus.
Tak.

Jedynym kapłanem Nowego Testamentu jest Jezus Chrystus. Dlatego wierzymy, iż to on osobiście odprawia każdą Mszę Świętą.
Jest obecny w kapłanie. Kapłan oddaje Mu swoje ręce.
Stąd ta maksyma - kapłan to drugi Chrystus, Sacerdos alter Christus.
To bardzo trudne do zrozumienia tak długo, póki nie rozumie się czym jest w istocie Msza Święta.
Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę. To jest władza nie tylko
nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim
nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirituales imperatores", a jako tacy,
macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, On tego
od Was chciał!
Tak, dokładnie. Bóg się samoogranicza. On wiele rzeczy obiecał kapłanom, an przykład:
Mt 18:18 bt5 "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."
Łk 10:19 bt5 "Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi."
J 20:23 bt5 "Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
To straszliwa władza. Niezasłużona. Dana przez Boga.
Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa, zstępować będzie na
ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy; gdy życie Boże wracać
będzie do dusz, pobitych grzechem.
Dokładnie tak. Niesamowite, jaką władzę złożył Chrystus w kapłanach, i jak wiele przez to daje swojemu Ludowi.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Pytanie

Post autor: Efezjan » 2020-07-17, 19:45

Wiesława pisze: Namiary podałam na poprzedniej stronie. Wraz z cytatem. Powtórzę:
„Ateneum Kapłańskie”, nr 310/1960, str. 164-166."
Dziękuję, Wiesławo. A napiszesz, skąd ty dostałaś ten numer, bo widzę, że go czytałaś i ja też chciałbym, tylko gdzie znajdę to czasopismo. W jakiej bibliotece?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

ODPOWIEDZ