Kryzys w wierze

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Antychryst
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2020

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Antychryst » 2020-05-19, 12:29

Dlaczego jest tu brak wolności :(

Dominik

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Dominik » 2020-05-19, 12:54

Twój nick może budzić strach wśród użytkowników, dlatego trzeba go zmienić.

Czekam na decyzje, w przeciwnym razie zmienię Ci go na "ateusz".

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: sądzony » 2020-05-19, 21:44

Antychryst pisze: 2020-05-19, 01:07 A co z Szatanem? On to chyba sam reaguje, nie trzeba go długo prosić. Z tego co czytałem to już dawno powinienem widzieć pieniądze u siebie na koncie, a dodatkowo niestety zostać opętanym. Ani hajsu ani opętania nie mam :((
No jak można przeczytać jednak mu się udało.

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
marcin07 pisze: 2020-05-19, 08:01 W jednym i drugim zdaniu Antychryst ma racje , tak ludzie umierali za wiarę a nie religie ,byli przekonani ze istnieje Bóg, a drugie islam zalewa Europe i z tymi ludźmi praktycznie nie idzie na temat wiary rozmawiać , oni są fanatykami religii islamskiej .
Myślę, że w islamie jest tyle samo fanatyzmu co w katolicyzmie.
Już nie pamiętasz jam My chrześcijanie zalewaliśmy Świat?

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Antychryst pisze: 2020-05-19, 12:29 Dlaczego jest tu brak wolności :(
Zmień na lucyfer - niosący światło / gwiazda poranna.
Mi się podoba, a Tobie pewnie nie rzutuje.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-19, 23:04

Antychryst pisze: 2020-05-19, 01:07 Gdyby nie ludzie, którzy kiedyś umierali, w bez sensownym celu, ale umierali, za wasza religie, to teraz byście pewnie nic nie mieli. Albo byście się porodzili w muzułmańskich rodzinach i byli teraz za Jihadem 😆 Wiec wręcz powinniście się cieszyć, że byli tacy co walczyli w imię waszej religii, żeby jej bronić przed najeźdźcami.
Tak.
W tych czasach dzieje się dokładnie to samo, islam zalewa Europę
Niesłusznie zrównujesz działania obronne z napadami. Cokolwiek by nie mówić o nadużyciach przy okazji krucjat (a nawet przestępstwach), zupełnie nie ma porównania.
sądzony pisze: 2020-05-19, 21:44 Zmień na lucyfer - niosący światło / gwiazda poranna.
Mi się podoba, a Tobie pewnie nie rzutuje.
Średni pomysł - utożsamianie się z szatanem na forum katolickim
Ostatnio zmieniony 2020-05-19, 23:04 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: sądzony » 2020-05-20, 13:22

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-19, 23:04
sądzony pisze: 2020-05-19, 21:44 Zmień na lucyfer - niosący światło / gwiazda poranna.
Mi się podoba, a Tobie pewnie nie rzutuje.
Średni pomysł - utożsamianie się z szatanem na forum katolickim
Może i średni, ale jednak "delikatniejszy".
Słowo "lucyfer" ma się do szatana jak swastyka do nazizmu.
Myślałem, że to forum chrześcijańskie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: marcin07 » 2020-05-20, 15:34

Sadzony mi odpisał na temat fanatyzmu religijnego,
Myślę, że w islamie jest tyle samo fanatyzmu co w katolicyzmie.
Już nie pamiętasz jam My chrześcijanie zalewaliśmy Świat?
Na szczęście nie żyłem w tych czasach terroru chrześcijaństwa , katolicyzmu , być może bym także został zamordowany za niezrozumienie Biblii a zwłaszcza Starego Testamentu.
Jak długo będzie świat istniał tak długo będą ludzie pamiętali jakiego barbarzyństwa się dopuścili ubrani w sutanny czy kuty mnisze , bo prawdziwi kapłani wierzący w Boga i przesłania proroków nie maczali paluchów w tych zbrodniach .
Zadziwiają mnie historie ludzi którzy stracili życie i nie wyrzekli się wiara , ja żyjący w znośnych warunkach , w sumie mi nic nie grozi a mimo to mam problemy z wiara i widzę słabość jej , to mnie przeraza , co mam powiedzieć Stwórcy jeśli stanę przed Jego obliczem , jak się usprawiedliwiać ???
Nie mam slow na usprawiedliwienie bo każda próba usprawiedliwiania się będzie kłamstwem i oszustem .
Musze żyć z tym dylematem mając nadzieje ze sie to zmieni na lepsze i ze Bóg chociaz odrobinę laski wiary mi podaruje .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-20, 20:18

A dlaczego wyróżniasz w tej sprawie katolików?

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 694
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Quinque » 2022-05-30, 16:41

Myślę że gdyby Bóg dał jasny znak istnienia dla wszystkich, nikt nie miałbym problemów z wiarą. Nawet gdyby Bóg nie spełniał próśb (np. Cudów). Bo byłaby świadomość że calu bol zostanie odpłacony w niebie

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Andej » 2022-05-30, 17:05

Quinque pisze: 2022-05-30, 16:41 Myślę że gdyby Bóg dał jasny znak istnienia dla wszystkich, nikt nie miałbym problemów z wiarą. Nawet gdyby Bóg nie spełniał próśb (np. Cudów). Bo byłaby świadomość że calu bol zostanie odpłacony w niebie
Myślę, że się mylisz.
Łk 16.30 i 31 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"».

Nie ma takiego znaku, ani takiego cudu, który nie zostałby zakwestionowany przez ateistę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ