Kryzys w wierze

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Antychryst
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2020

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Antychryst » 2020-05-18, 00:08

To normalne, że masz takie okresy. Twoja racjonalność, która gdzieś głęboko w tobie siedzi po prostu woła, żebyś się już więcej nie okłamywał. Nie ma najmniejszego powodu by wierzyć w te bzdety. Robiłem różne rzeczy, i w stronę Boga i Szatana w okresie w którym bardzo wierzyłem. Żaden jakoś nie kwapil się na najmniejsza reakcje :D naprawdę, przejrzyjcie na oczy. Takie coś nie istnieje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4614 times
Kontakt:

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-18, 00:42

A wiesz, ja mam inne doswiadczenia. Może dlatego, ze nie trzeba "robić różnych rzeczy" w stronę Boga, tylko trzeba Mu zawierzyć? I nie na zasadzie "zrób co ja chcę a jeśli nie, to to bzdety"...

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: marcin07 » 2020-05-18, 07:42

Antychryst pisze: 2020-05-18, 00:08 To normalne, że masz takie okresy. Twoja racjonalność, która gdzieś głęboko w tobie siedzi po prostu woła, żebyś się już więcej nie okłamywał. Nie ma najmniejszego powodu by wierzyć w te bzdety. Robiłem różne rzeczy, i w stronę Boga i Szatana w okresie w którym bardzo wierzyłem. Żaden jakoś nie kwapil się na najmniejsza reakcje :D naprawdę, przejrzyjcie na oczy. Takie coś nie istnieje.

Pozdrawiam
Z tego wpisu wynika ze negujesz istnienie Boga i Szatana .

Ja kiedyś także prosząc Boga o to czy tamto myślałem ze mi odpowie i otrzymam Jego łaskę , tak się nie stało , ale były inne przypadki które świadczyły o opiece Bożej , nie będę ich opisywał bo to nie ten temat.
Jeśli się nie spełniły me prośby skierowane do Boga to nie winiłem Go ze mnie nie zauważa , pomyślałem ze nie zasłużyłem na Jego łaskę i dobroć , bo to jest nie w porządku zyc w cieni grzechów i prosić o dobroć i laskę .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Niezapominajka » 2020-05-18, 09:30

Marcin07 - nick tegoż użytkownika mówi sama za siebie....
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Antychryst
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2020

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Antychryst » 2020-05-18, 12:16

Byłem kiedyś zagorzałym wierzącym. Wręcz chciałem być jak Templariusze i zabijać jeśli będzie trzeba w imieniu samego Jezusa, ale w końcu przejrzałem na oczy

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: marcin07 » 2020-05-18, 12:25

Niezapominajka pisze: 2020-05-18, 09:30 Marcin07 - nick tegoż użytkownika mówi sama za siebie....
co masz do mnie i mojego nicka???

No proszę jaka wierząca , już z pod tekstem posty , masz mi coś do zarzucenia to otwarcie przedstawiaj sprawę , co za ludzie ino szukają dziury w całym , judzą , podsycają , dwuznaczne posty , insynuacje,
jak Judasze , całując Jezusa zdradzili go i oddali w łapy barbarzyńców ,
czyż bez chamstwa i podłości nie można żyć ???
napisz do cholery co masz do mnie , i o co ci chodz
i
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Jozek » 2020-05-18, 12:31

Antychryst pisze: 2020-05-18, 12:16 Byłem kiedyś zagorzałym wierzącym. Wręcz chciałem być jak Templariusze i zabijać jeśli będzie trzeba w imieniu samego Jezusa, ale w końcu przejrzałem na oczy
Jak widac z tego wpisu, to nie byles wierzacym, tylko fanatykiem i nie przejzales na oczy tylko zrozumiales ze nie tedy droga.
Ten twoj obecny stan to sprzeciw skierowany przeciw samemu sobie, nie Bogu, choc wydaje ci sie ze jest innaczej.
Teraz dopiero mozesz zaczac byc prawdziwym wierzacym.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Magnolia » 2020-05-18, 13:37

marcin07 pisze: 2020-05-18, 12:25
Niezapominajka pisze: 2020-05-18, 09:30 Marcin07 - nick tegoż użytkownika mówi sama za siebie....
co masz do mnie i mojego nicka???

No proszę jaka wierząca , już z pod tekstem posty , masz mi coś do zarzucenia to otwarcie przedstawiaj sprawę , co za ludzie ino szukają dziury w całym , judzą , podsycają , dwuznaczne posty , insynuacje,
jak Judasze , całując Jezusa zdradzili go i oddali w łapy barbarzyńców ,
czyż bez chamstwa i podłości nie można żyć ???
napisz do cholery co masz do mnie , i o co ci chodz
i
Ja zrozumiałam że Niezapominajka komentuje nick Antychrysta że jego nick wiele o nim mówi.

Ależ nerwus z Ciebie Marcinie 😉

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4614 times
Kontakt:

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-18, 16:56

Dokładnie. Niezapominajka zwróciła się do Ciebie, pisząc o nicku Antychrysta (swoją drogą, trochę przesada - uważam, że nie powinniśmy dopuszczać pewnego rodzaju prowokacji).

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Niezapominajka » 2020-05-18, 17:08

Przepraszam Was. Magnolia i Marek maja racje. Dałam się sprowokować i sama byłam prowokacją ;) miłego wieczoru.

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
ps. nie do końca tez chodziło mi o to, ze nick mówi sam za człowieka ale sam za siebie - antychryst. znam znaczenie tego słowa.
pozdrawiam
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: sądzony » 2020-05-18, 18:52

Antychryst pisze: 2020-05-18, 00:08 (...) Żaden jakoś nie kwapil się na najmniejsza reakcje (...)
Nie Bóg nam, a my Jemu winniśmy reakcję.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Antychryst pisze: 2020-05-18, 12:16 Byłem kiedyś zagorzałym wierzącym. Wręcz chciałem być jak Templariusze i zabijać jeśli będzie trzeba w imieniu samego Jezusa, ale w końcu przejrzałem na oczy
Zabijanie w imię wiary jawi się nienawiścią z miłości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: marcin07 » 2020-05-18, 20:33

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-18, 16:56 Dokładnie. Niezapominajka zwróciła się do Ciebie, pisząc o nicku Antychrysta (swoją drogą, trochę przesada - uważam, że nie powinniśmy dopuszczać pewnego rodzaju prowokacji).

Przepraszam

Po wyjściu z mieszkania zrozumiałem swój błąd , chciałbym przeprosić Niezapominajkę @};- i innych , każde inne tłumaczenie było by głupie i nie na miejscu
,nie zrozumiałem ze chodziło o innego usera , musze się kontrolować i czytać uważnie posty , jest mi przykro i głupio za tak agresywny wpis .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Antychryst
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2020

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Antychryst » 2020-05-19, 01:07

Gdyby nie ludzie, którzy kiedyś umierali, w bez sensownym celu, ale umierali, za wasza religie, to teraz byście pewnie nic nie mieli. Albo byście się porodzili w muzułmańskich rodzinach i byli teraz za Jihadem 😆 Wiec wręcz powinniście się cieszyć, że byli tacy co walczyli w imię waszej religii, żeby jej bronić przed najeźdźcami. W tych czasach dzieje się dokładnie to samo, islam zalewa Europę
I z miłością trzeba.. Ha, idźcie to powiedzcie ciapatym to was wyśmieją i kulkę jeszcze wsadza. Czasami nie da się przemówić normalnie, dlatego istnieje takie coś jak broń, lub po prostu kara śmierci.

Dodano po 5 minutach 24 sekundach:
sądzony pisze: 2020-05-18, 18:52
Antychryst pisze: 2020-05-18, 00:08 (...) Żaden jakoś nie kwapil się na najmniejsza reakcje (...)
Nie Bóg nam, a my Jemu winniśmy reakcję.



A co z Szatanem? On to chyba sam reaguje, nie trzeba go długo prosić. Z tego co czytałem to już dawno powinienem widzieć pieniądze u siebie na koncie, a dodatkowo niestety zostać opętanym. Ani hajsu ani opętania nie mam :((

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Kryzys w wierze

Post autor: marcin07 » 2020-05-19, 08:01

W jednym i drugim zdaniu Antychryst ma racje , tak ludzie umierali za wiarę a nie religie ,byli przekonani ze istnieje Bóg, a drugie islam zalewa Europe i z tymi ludźmi praktycznie nie idzie na temat wiary rozmawiać , oni są fanatykami religii islamskiej .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Dominik

Re: Kryzys w wierze

Post autor: Dominik » 2020-05-19, 12:25

Użytkowniku Antychryst, trzeba Ci zmienić nick. Wymyśl jakiś inny, taki byśmy go bez problemu zaakceptowali.

ODPOWIEDZ