Liczba 666

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Liczba 666

Post autor: Aga1986 » 2020-06-05, 15:31

Dzięki Marcinie i proszę Pana Boga o silną wiarę. Chwilę zwątpienia ostatnio się u mnie pojawiły i zaznaczę że nie chce żeby tak było ale nieraz ten strach przesłaniał mi racjonalne myślenie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Liczba 666

Post autor: marcin07 » 2020-06-05, 15:44

Aga1986 pisze: 2020-06-05, 15:31 Dzięki Marcinie i proszę Pana Boga o silną wiarę. Chwilę zwątpienia ostatnio się u mnie pojawiły i zaznaczę że nie chce żeby tak było ale nieraz ten strach przesłaniał mi racjonalne myślenie. Pozdrawiam
Tak ufność w Boga i Jezusa ta nam sile i wsparcie w każdej trudnej sprawie , a nawet gdy nas spotka szczęście dziękujemy Bogu i Jezusowi

Jezus powiedzial Mateusza 11-28

28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Konwalia

Re: Liczba 666

Post autor: Konwalia » 2020-06-06, 13:25

6 oznacza w Biblii niedoskonałość, odnosi się do tego, co ludzkie. Poprawcie mnie, proszę, jeśli się mylę.

Magnolia

Re: Liczba 666

Post autor: Magnolia » 2020-06-06, 13:44

Dobrze prawisz Konwalio, witaj ponownie.

Biserica Dumnezeu

Re: Liczba 666

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-06, 14:31

Podporzadkowywanie literowych zapisow do liczb jest jedna ze szczegolnych wlasciwosci jezykow protosynajskich - dlatego ta symbolika w zastosowaniu innych jezykow jest calkowicie blednie stosowana i rozumiana.
W innym miejscu i innym watku juz o tym napomknalem; ale wartosci liczbowenp. w hebrajskim nie sa tozsame z arytmetycznymi dzialaniami na liczbach.
Ostatnio zmieniony 2020-06-06, 14:32 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

TOMVAD 45

Re: Liczba 666

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-28, 18:24

Według mnie tej liczby nie można bagatelizować,nie bez powodu znalazła się w Biblii. Podważając znaczenie tej liczby to trochę tak jakbyśmy podważali to co pisał a co miał przekazywane od Boga św Jan Ewangelista. Przecież pisząc pid natchnieniem nie używałby czegoś co było sprzeczne z wolą Boga. Skoro użył tej liczby w odniesieniu do zła a więc zaprzeczenia Boga to musi mieć to znaczenie.

Nie można jednak popadać w jakąś paranoję i odnosić tej luczby do wszystkiego w naszym życiu. Ktoś został zapisany na liście jako 666-ty to znaczy że ma związek ze złem? Nie. Oglądamy 666 odcinek wartościowego programu-czy to oznacza że jest diabelski? Nie.

Szkidliwe i sprzeczne z wolą Boga jest używanie tej liczby w odniesieniu do kultu,szerzenia zła. W innych odniesieniach jest to zwyczajna liczba i nie ma się co telepać ze strachu bo nic w takim kontekście nam nie grozi,tym bardziej gdy nasze życie opieramy na Bogu.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Liczba 666

Post autor: marcin07 » 2020-06-28, 20:56

Myślę ze nikomu nie zaszkodzi przeczytać ten artykuł na temat własnie liczby 666
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prze ... ii-2020-04

Znak bestii z Biblii
Apokalipsa św. Jana 13:16-18:
""16 9 I sprawia, że wszyscy:
mali i wielcy,
bogaci i biedni,
wolni i niewolnicy
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia -
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 203 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Liczba 666

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-28, 21:10

jak to często bywa, krzykliwy tytuł, oskarżający Kościół o jakieś bezeceństwa, a w środku nic tego nie potwierdza...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Liczba 666

Post autor: marcin07 » 2020-06-28, 21:21

Nie jedno fałszywe , kłamliwe oskarżenie szkodziło Kościołowi , miejmy i tym razem nadzieje ze nie zaszkodzi .Nie wiem ile jest prawdy na temat okładu który jest opisywany w artykule , ale nic się nie dzieje bez przyczyny oraz wsparcia wrogów kościoła i ludzi wierzących.
Ludzie także nie odchodzą bez przyczyny z kościoła i zabierają dzieciaków z lekcji religii.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

TOMVAD 45

Re: Liczba 666

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-30, 13:41

Powiem tak: Kościół będzie istniał gdyż jak mówił sam Jezus -bramy piekielne go nie przemogą. Ale niewątpliwie to co dzieje się obecnie w Kościele jest bardzo złe i traci przez to wielu wiernych. Szatan wali w Kościół na całego,szczególnie w kapłanów.

Nasze zadanie jako wierzących jest takie:
- wytrwać w wierze i w Kościele
-brinić Kościoła jako Mistycznego Ciała Chrystusa i modlić się za Kościół oraz kapłanów.
-Ewangelizować jak najwięcej i dążyć do jedności chrześcijan.
Nie wiemy co nas czeka ale napewno nic dobrego gdy weźmiemy pod uwagę to co jest zapisane w Biblii i to co obecnie się dzieje.

Jedno jest i powinno być dla wierzących pewne i o czym też mówił sam Jezus : kto wytewa w wierze będzie zbawiony.

wXlfX

Re: Liczba 666

Post autor: wXlfX » 2020-07-02, 11:55

Liczba jak liczba ;P, ale ciekawe, że na najpopularniejszym chyba eneregetyku (Monsterku ;D) jest 666 po hebrajsku ;P

TOMVAD 45

Re: Liczba 666

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-02, 13:14

Mnie wyszło coś takiego z 666 po hebrajsku : שש מאות שישים ושש

Biserica Dumnezeu

Re: Liczba 666

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-02, 22:51

Jakos nie mam w tej chwili nastroju, aby grzebac sie w zydowskich tematach, ale calkowicie blednie wszystko tutaj podane. Nie na tym polega liczbowa wartosc alfabetu hebrajskiego.

TOMVAD 45

Re: Liczba 666

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-02, 23:38

Ja nie tyle opieram niechęć do takiej matematyki na nastroju co z powodu tego że nie przepadam za matematyką. Używam jej tylko w konkretnych potrzebach tak jak liczenie pieniędzy itp.
Nie miałem i nie mam głowy do tego przedmiotu.
To co mi potrzebne do życia to umiem,resztą niech się bawią ci którzy to lubią.

Dla mnie jest to symbol związany ze złem - jeśli odnosi się tą liczbę do symboliki religijnej. Normalnie jest to dla mnie taka sama liczba jak inne.

Biserica Dumnezeu

Re: Liczba 666

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-03, 00:02

Tu nie chodzi o matematyke.
Litery alfabetu hebrajskiego niosa w sobie wartosc liczbowa nie jako arytmetyczne dzialanie, ale jako wyraz przekazu znaczeniowego. Ta sama litera moze nosic kilka wartosci liczbowych:wazne miejsce gra szyk oraz temat zapisu formalnego.
Rowniez odniesienie 666 jest zwiazane z tradycyjna interpretacja, ktory wiaze sie z systemem dwunastkowym ( 6 to pol tuzina, czyli ani na plus, ani na minus ) - ale trzy ryz po pol tuzina maja dac znac, iz jest to na sposob semicki ( powtorzeniowy ) pokazane stala -ciagla - wieczna niedokonczonosc. A taka stanowi obraz zbuntowanego aniola, czyli szatana.
Stad 777 jest obrazem wiekszosci w tuzinie, czyli doskonalosci nieustajacej: jest to obraz JHWH, ktory zawsze jest 777, a nie 666.

ODPOWIEDZ