Trudna droga do jedności

Ważna sprawa dla chrześcijan
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: konserwa » 2022-06-06, 22:25

Ekumenizm to nie jest pomysl sowietow. Ekumenizm zaistnial znacznie wczesniej i jest pasozytniczym tworem drazacym wszelkie religie. W obrebie chrzescijanstwa stanowi wygodne i dosc skuteczne narzedzie w rekach wywiadow panstwowych i wojskowych.
Najwieksza role w demontazu struktur koscielnych odegraly m.in. Mossad i GRU, a dopiero po nich KGB i filie typu Stasi czy Securitate.
Ze strony komunizmu maoistowskiego duza role odegraly chinski Guon`hija ( na ktore sklada sie kilka oddzielnych wzajemnie ze soba konkurujacych komorek wywiadowczych.

Ps: guon`hija - pisownia prawie zgodna z fonetyczna. Wlasciwe nazwy trudne do przekazania w alfabecie lacinskim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Andej » 2022-06-06, 22:33

A dla mnie ekumenizm to nie ekomunizm, tylko jednoczenie owczarni chrystusowej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: konserwa » 2022-06-07, 02:41

Piszemy o roznych sprawach.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Hildegarda » 2022-06-07, 04:31

Andej pisze: 2022-06-06, 22:33 A dla mnie ekumenizm to nie ekomunizm, tylko jednoczenie owczarni chrystusowej.
ja też tak to widzę, ale ja heretyk jestem, to w sumie mało mam tu do gadania :p

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: konserwa » 2022-06-07, 09:02

Dodam, ze mozna laczyc jedynie to, co jest mozliwe do polaczenia - inaczej powstanie jedynie emulsja, do zludzenia nawet przypominajaca jednolity stop., a w praktyce bedaca zbiorem wzajemnie wykluczajacych sie elementow.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Andej » 2022-06-07, 09:48

konserwa pisze: 2022-06-07, 02:41 Piszemy o roznych sprawach.
A tą różna sprawą jest ekumenizm.
Zapewne ekumenizm kontra ekumenizm.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Jozek » 2022-06-07, 10:11

Ten problem przechodzilem ostatnio na sprawie sadowej, a raczej pokoju debat jurorow, a glownym problemem sa skrzywienia, widzenie jednostronne, brak wiedzy, wypaczone sumienia i moralnosci, a przede wszystkim wypaczone rozumienie sprawiedliwosci.
Chodzilo tylko o 12 osob by jednoglosnie ustalily werdykt. Nie udalo sie to nawet po 3 calych dniach debaty i dyskutowania szczegolow sprawy.
W koncu sedzia zmienil zalecenia by latwiej uzyskac werdykt do 10:2 i w koncu na 2 zarzuty werdykt byl nie winny, a na pozostale 2 zarzuty werdykt nadal nie zdecydowany, a w sumie 6:6, wiec musi byc kolejna rozprawa na te pozostale 2 zarzuty.
Jak w takim razie mozna dojsc do porozumienia i znalezienia Prawdy wsrod milionow ludzi?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: konserwa » 2022-06-07, 12:24

Nie Andeju.
Jest to instrumentalizacja ekumenizmu pod szyldem ekumenizmu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Andej » 2022-06-07, 12:27

A dla mnie teoria spiskowa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: konserwa » 2022-06-07, 12:33

No coz ...

ps: niestety, moja wiedza siega znacznie glebiej niz teorie spiskowe. Wiedza i praktyka.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Andej » 2022-06-07, 12:48

Ja to fersztejn. Ino, że to tajemnica służbowa i nie można poza ogólnikami nic podać.

To, że ktoś wykorzystuje w jakimś zakresie, ani to że usiłuje wykorzystywać nie uprawnia do autorytatywnego stwierdzenia, że
Ekumenizm ... jest pasozytniczym tworem drazacym wszelkie religie. W obrebie chrzescijanstwa stanowi wygodne i dosc skuteczne narzedzie w rekach wywiadow panstwowych i wojskowych.
Najwieksza role w demontazu struktur koscielnych odegraly m.in. Mossad i GRU, a dopiero po nich KGB i filie typu Stasi czy Securitate.
Ze strony komunizmu maoistowskiego duza role odegraly chinski Guon`hija ( na ktore sklada sie kilka oddzielnych wzajemnie ze soba konkurujacych komorek wywiadowczych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: konserwa » 2022-06-07, 12:57

Chcesz sie zaglebic w to bagno?
na jakiej podstawie tak mnie oceniles - masz jakies podstawy, czy to tylko Twoja teoria spiskowa?

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Hildegarda » 2022-06-07, 13:16

Powiem Wam, że ja jak się tak wcześniej bujałam po grupach biblijnych, to byłam świadkiem niezwykłej przyjaźni, było to bardzo budujące i dla mnie to był prawdziwy "duch chrześcijaństwa". Otóż pisali tam przyjaciele - ksiądz katolicki i pastor KZ. Zarówno na grupach super się dogadywali, jak i w życiu prywatnym, wspólnie podróżowali, mieli pasję wyszukiwania starych cmentarzy, oczyszczania ich, odrestaurowywania, zbierali grupę młodych ludzi i organizowali takie wycieczki, potem pokazywali zdjęcia. W Kościołach też organizowali wspólne nabożeństwa. To jest taka przyjaźń ponad podziałami, mimo, że KK i KZ mają spore różnice teologiczne, to nigdy, w żadnej rozmowie nie widziałam, żeby to stanowiło dla nich problem i jakoś ich dzieliło, za to pojawiali się czasami wierni radykaliści, którzy próbowali w tą ich przyjaźń uderzać, bo jak to tak można z tą "nierządnicą babilońską" się prowadzić :p. Oni oczywiście obracali wszystko w żart i dalej robili swoje.
Dla mnie to było pokazanie pięknej dojrzałości chrześcijańskiej, otwarcia na drugą stronę i dążenia do pojednania, a nie do podziału.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: Andej » 2022-06-07, 17:06

konserwa pisze: 2022-06-07, 12:57 Chcesz sie zaglebic w to bagno?
Nie, w bagnie można ugrząźć. I może być trudno wyjść.
konserwa pisze: 2022-06-07, 12:57 na jakiej podstawie tak mnie oceniles - masz jakies podstawy,
Nie mam podstaw do oceny. Nawet więcej, nie oceniam ludzi. Ciebie też nie oceniałem. Zarzucasz mi coś, co sobie uroiłeś. Rozumiem, że to emocje spowodowały takie odczucie. Zatem prosze, przeczytaj jeszcze raz moje posty, aby stwiedzić, ze nie oceniałe Ciebie.
konserwa pisze: 2022-06-07, 12:57 czy to tylko Twoja teoria spiskowa?
Nie wiem. Musiałbym najpierw poznać tę teorię teorię spiskową. Czy mógłbyś ją zaprezentować?
Podbudowałeś moje ego twierdzeniem, że jestem autorem jakiejś teorii spiskowej. Proszę, pozwól mi ją poznać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Trudna droga do jedności

Post autor: MagdaKZ » 2022-06-07, 19:31

Andej pisze: 2022-06-06, 22:33 A dla mnie ekumenizm to nie ekomunizm, tylko jednoczenie owczarni chrystusowej.
Jezus nie potrzebował ekumenizmu, jakiejś wyodrębnionej myśli i ruchu. Wystarczy nam ewangelizacja. Po prostu.

Ponownie obserwujemy reakcję pt. das ist teorien spiskowen jako brak argumentacji.
Dlaczego ludzie zamiast zbadać temat, sięgnąć do materiałów (i to wszystkich potencjalnych nurtów, aby swoim rozumem zdecydować co jest prawdziwe, a co nie) wolą ośmieszyć rozmówców wrzucając do wora spiskowego? Skoro już jesteśmy na forum dla katolików, to może nie zaniżajmy poziomu.
Ostatnio zmieniony 2022-06-07, 19:37 przez MagdaKZ, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ