Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?

Post autor: Albertus » 2022-06-08, 16:43

Pete.... pisze: 2022-06-08, 13:48 Proszę zauważyć że w każdej ewangeli mamy innego Jezusa mòwiącego coś innego przed samą śmiercią( a to ważne gdyż mòwi nam " jaki to Jezus:. W każdej ewangeli kto inny przychodzi do pustego grobu
.A co z "apokalipsą zombi "? ( licznymi zmarłymi prorokami I świętymi ktorzy powychodzili z grobòw w czasie kiedy zmarł Jezus I zaczęli chodzić między żywymi w Jerozolimie. Dla czego nikt tego nie odnotował I nie zauważył? Taki fakt byłby odnotowany przez òwczesnych ludzi. Żyli przecież w tym okresie znamienici historycy - pisarze ktòrzy na pewno by to odnotowali.
Nie wiem czy jest sens z tobą rozmawiać ale zobaczymy.

Ewangelie , szczególnie w opisie śmierci Jezusa wzajemnie się uzupełniają. Tylko trzeba przeczytać dokładnie i zwrócić uwagę na to co Jezus powiedział a co zawołał donośnym głosem.

A co do zmartwychwstania wielu ciał świętych po zmartwychwstaniu Jezusa to nie zmartwychwstali oni w takich ciałach jakie mieli przed śmiercią ale w ciałach przemienionych i duchowych które nie podlegały już fizycznym prawom tego świata.. Dlatego mowa jest o ich "ukazywaniu się".

O nasilonych nastrojach mesjańskich i apokaliptycznych i różnych wizjach z tym związanych w czasach Jezusa aż do zburzenia Jerozolimy jak najbardziej źródła wspominają na przykład Józef Flawiusz. Inna sprawa że niewielu wówczas opisywało to co sie działo a poza tym olbrzymia wiekszość źródeł nie przetrwała.

Pete....
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 7 cze 2022

Re: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?

Post autor: Pete.... » 2022-06-08, 21:09

Tzn?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?

Post autor: Albertus » 2022-06-08, 21:14

Pete.... pisze: 2022-06-08, 21:09Tzn?

To znaczy że wymyślasz problemy których nie ma.

ODPOWIEDZ