Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Patryk Ryszard

Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Patryk Ryszard » 2020-07-03, 07:27

Cześć. 
To mój pierwszy post. Miło mi. 

W swoim życiu przeszedłem przez dosłowną duchową batalie. Obecnie jestem albo najbliżej albo najdalej Boga w swoim życiu... sam jeszcze tego nie wiem.  Szukam człowieka z którym mógłbym podyskutować na naprawde ciężkie tematy ale... spoglądając na regulamin widze że takowa dyskusja może być poważnie utrudniona. 

Jestem człowiekiem kulturalnym z "ust" którego nie usłyszycie obrazy, zniewagi ale... regulamin juz na wstepie mówi mi że branie pod lupe tematyki jest czymś zakazanym i że moje posty mogą być edytowane.... Mam pytanie: czy jestem w dobrym miejscu by poszukać odpowiedzi na naprawde trudne pytania ( w tym i o zasadność katolicyzmu ) czy jest to forum bardziej... "rekreacyjne"?

Przepraszam jeśli wydaje sie być pretensjonalny. 

( Kim jestem: katolik z urodzenia, przejście w chrześcijaństwo następnie gnoza i filozofia. ) 

Magnolia

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Magnolia » 2020-07-03, 08:19

Witaj, regulamin umożliwia edytowanie postów moderatorom w przypadku łamania regulaminu, a nie w przypadku odmiennego światopoglądu. Kultura i szacunek wzajemny to podstawowe fundamenty rozmowy.

Jeśli szukasz Prawdy o Bogu w Trójcy Jedynym, to dobre miejsce znalazłeś.
Jeśli masz zamiar głosić gnozę to od razu podziękujemy.

Dyskutujemy na argumenty, merytorycznie i metodologicznie, czyli jeden temat na raz az do wyczerpania argumentów. Dopiero potem kolejny, żeby nie było bałaganu w dyskusji.

Wiele tematów mamy już przedyskutowanych, więc albo poszukaj w wyszukiwarce forumowej, ale zapodaj coś, wskażemy Ci wątek, gdzie o tym była mowa.

Czy to uczciwe zasady i umożliwiające Ci poszukiwanie Prawdy?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Praktyk » 2020-07-03, 09:38

Patryk Ryszard pisze: 2020-07-03, 07:27 Mam pytanie: czy jestem w dobrym miejscu by poszukać odpowiedzi na naprawde trudne pytania ( w tym i o zasadność katolicyzmu ) czy jest to forum bardziej... "rekreacyjne"?
Znajdziesz tu pełne spektrum. Od piosenek religijnych po rozmowy o sensie istnienia z depresantami i istocie dobra z psychopatami. Dopóki zachowana jest kultura i szacunek wszystko przechodzi.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Dominik

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Dominik » 2020-07-03, 10:29

Administracja edytuje posty, a raczej ich część która jest
- wulgarna, obraża kogoś
- reklamą, np. linki do sklepów

W przypadku takich edycji na dole posta zawsze jest informacja o edycji na czerwono.

Czasem poprawiamy posty jak ktoś źle zamieści np. obrazek, tak że się nie wyświetla. To robimy tak żeby się wyświetlił, ten który chciał użytkownik, o ile jest to możliwe.

Więc bez obawy, cenzury i wkładania w czyjeś usta słów które nie powiedział nie robimy.

TOMVAD 45

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-03, 15:58

Regulamin jest po to by był jakiś porządek na forum.
Uważamże warto podjąć dyskusję na otwartym forum by móc chociażby zobaczyć kto ciebie rozumie i jest w stanie z tobą rozmawiać tak jakbyś to sam widział. Jeśli coś na forum będzie nie tak zawsze można przejść na priv.

Nikt tutaj nie wali w nas za własne poglądy. To czego nie warto robić to podważać nauczanie Biblii,gdyż jak sam wiesz Biblia jest księgą świętą. Można się z czymś w niej nie zgadzać ale nie można jej podważać. Naukę Kościoła także należy szanować gdyż wiele spraw w niej zawartych jest operye o Biblię,wolę Boga.

Jeśli tego będziesz się trzymał to będzie dobrze. Zawsze możesz też prosić o pomic po przez prywatne wiadomości do osób które wg twojego mniemania rozumieją ciebie najlepiej.

Wiele osób jest chętna pomagać w wyjaśnianiu wątpliwości. Samych uwag nie ma się też co przejmować,one mają nam pomagać a nie szkodzić,wystarczy się do nich dostosować - szacunku do obsługi czyli gospodarzy forum.

Forum to taki większy dom w którym panują jakieś zasady.Zapewne w swoim też masz jakieś, np nie można palić czy przeklinać.

Życzę miłego i owicnego pobytu na forum.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Dezerter » 2020-07-03, 17:00

Witaj
Mamy dział Inne religie i ruchy religijne, ale jak temat chrześcijański to pisz na forum chrześcijańskim, najwyżej przeniesiemy.
To o czym chciałbyś pogadać, co cię nurtuje?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-03, 19:35

Wal, zobaczymy ;)

Patryk Ryszard

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Patryk Ryszard » 2020-07-11, 13:29

Dziękuje za odpowiedzi. Ok... zamieszczam temat w dziale: Życie, śmierć, wieczność.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytanie na wstęp od nowego forumowicza

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-11, 16:01

Patryk Ryszard pisze: 2020-07-03, 07:27 regulamin juz na wstepie mówi mi że branie pod lupe tematyki jest czymś zakazanym i że moje posty mogą być edytowane.
Czy mógłbyś zacytować punkt regulaminu w którym to wyczytałeś?
Przeczytałem regulamin dwukrotnie i nie widzę tego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”