Propozycje

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-19, 19:42

Dodałem możliwość oceniania modlitw, co o tym myślicie (na końcu modlitw jest ta opcja)?
Jak proponujecie podpisać każdą z ocen (podpis widoczny tylko dla osoby która ocenia, by ułatwić jej wybór oceny)?

na razie dałem
1 - beznadziejna
2 - kiepska
3 - taka sobie
4 - dobra
5 - bardzo mi się podoba.

Magnolia

Re: Propozycje

Post autor: Magnolia » 2020-07-19, 19:59

To w moim odczuciu nie jest dobry pomysł...

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-19, 20:36

Rozumiem,,, zacząłem mieć podobne odczucia, chciałem się upewnić.
Zatem usuwam to.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 20:42

Dominik pisze: 2020-07-19, 19:42 Dodałem możliwość oceniania modlitw, co o tym myślicie (na końcu modlitw jest ta opcja)?
Jak proponujecie podpisać każdą z ocen (podpis widoczny tylko dla osoby która ocenia, by ułatwić jej wybór oceny)?

na razie dałem
1 - beznadziejna
2 - kiepska
3 - taka sobie
4 - dobra
5 - bardzo mi się podoba.
Tutaj Dominiku podzielam zdanie Magnolii,tym bardziej że już ta forma wobec modlitwy jest nieodpowiednia.

Żadnej modlitwy nie można tak oceniać gdyż jest to dialog z Bogiem. Rakże gdyby brać pod uwagę skalę oceniania pod względem skuteczności to też byłoby to błędem. Nie można mówić że jakakolwiek modlitwa jest nieskuteczna - to czy da jakieś owoce to zależy od samego Boga.

Na efekty modlitwy trzeba czasami dłużej poczekać, wiele też zależy od rego jaką mamy wiarę w moc modlitwy,jak się modlimy -czy z szacunkiem, pokorą,oddaniem czy może aby tylko "odbębnić" (czyli odmówić z jakiegoś obowiązku,bez zaangażowania duchowego) oraz czy nam zależy na dialogu z Bogiem czy modlimy się tylko wtedy gdy czegoś chcemy -na zasadzie "jak trwoga to do Boga".To wszystko ma znaczenie na działanie,moc modlitwy.
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 20:44 przez TOMVAD 45, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-19, 20:47

Nie chodziło o ocenianie skuteczności modlitwy, efektów a jej piękna.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 21:01

Tyle że ktoś może to idebrać inaczej. Naprawdę nie warto stwarzać takich okazji. Oceniać miżna artykuł,film,ale ocenę modlitwy sobue odpuśćmy.

Masz prostą modlitwę,bardzo krótką, trzy wyrazy. Czy można ją uznać za beznadziejną mimo że zawiera tylko te trzy wyrazy? JEZU UFAM TOBIE.

Niech to pomoże ci w podjęciu decyzji.

Co będzie jak ktoś z poza Kościoła zacznie midlitwy oceniać? Powie że ta krótka midlitwa jest beznadziejna? Może wejść w grzech. Naprawdę nie warto.

MIDLITWIE NALEŻY SIĘ SZACUNEK.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Propozycje

Post autor: abigail » 2020-07-19, 21:16

a czy nie warto byłoby zamiast oceny zaznaczyć ile osob z niej korzystało? w sensie znam, modliłam sie tym czy tamtym?
a czy jako modlitwę uznajecie śpiewanie pieśni tzw "religijnych"? bo skoro godzinki?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 21:30

To jest bardziej właściwe rozwiązanie. Wtedy można ocenić ile osób korzysta z konkretnych modlitw. Dzięki abigail za tą propozycję.Jak dla mnie godna rozważenia.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-19, 22:11

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-19, 21:01 Tyle że ktoś może to idebrać inaczej. Naprawdę nie warto stwarzać takich okazji.
Dokładnie
abigail pisze: 2020-07-19, 21:16 a czy nie warto byłoby zamiast oceny zaznaczyć ile osob z niej korzystało? w sensie znam, modliłam sie tym czy tamtym?
Tak będę robił
abigail pisze: 2020-07-19, 21:16 a czy jako modlitwę uznajecie śpiewanie pieśni tzw "religijnych"? bo skoro godzinki?
Zaproponuj kilka pieśni. Chętnie je dodam, dlaczego by nie miały znaleźć się na stronie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Propozycje

Post autor: abigail » 2020-07-19, 22:23

Chodzi mi o utwory w tym rodzaju


nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 22:28

To ja zgłaszam - wg mnie oczywiście bezkonkurencyjne TE DEUM LAUDAMUS. :D Tutaj chcę podkreślić że nie umniejszam wartości innych pieśni.Po prostu dla mnie TE DEUM jest super pieśnią-modlitwą. Szanuję jednak wszystkie inne.

Potem podam jeszcze jedną pieśń,zbliżoną do Tedeum. Godzinki też warto umieścić jako formę dźwiękową.

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
Trzeba się jednak abigail zastanowić czy mają to być zwykłe pieśni czy modlitwy w formie pieśni,wtedy można podpinać pod konkretne kategorie.
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 22:29 przez TOMVAD 45, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-20, 09:00

Chwila, chwila,,, swoją aprobatę wyraziłem dla pieśni w formie tekstu, a nie nagrań.

To mam być coś w rodzaju modlitewnika, bierzemy smartphona szukamy tekstu i się modlimy w skupieniu i ciszy,, lub śpiewamy z innymi na godzinkach mając tekst pieśni,,,, a nie łubu dubu.
Ostatnio zmieniony 2020-07-20, 09:01 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-20, 09:58

Dominik pisze: 2020-07-20, 09:00 Chwila, chwila,,, swoją aprobatę wyraziłem dla pieśni w formie tekstu, a nie nagrań.

To mam być coś w rodzaju modlitewnika, bierzemy smartphona szukamy tekstu i się modlimy w skupieniu i ciszy,, lub śpiewamy z innymi na godzinkach mając tekst pieśni,,,, a nie łubu dubu.
Ok, godzinki czy Te Deum możba mówić i śpiewać,podobnie jak litanię Loretańską czy do Serca PJ,prawda?
Ostatnio zmieniony 2020-07-20, 09:59 przez TOMVAD 45, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-20, 13:04

Powiedzcie co myślicie nad czymś takim
https://modlitwy.zchrystusem.pl/postano ... codzienne/

Chodzi o dodawanie do modlitw obrazków religijnych lub z motywem religijnym.
Czy to dobry pomysł, czy może zły.

Dodawanie takich obrazków to sporo czasu. Pierw trzeba znaleźć obrazek, sprawdzić jego prawa, a na koniec tak go dodać na stronę by nie przeszkadzał na małych wyświetlaczach.
,, więc chce poznać opinie większego grona osób zanim zacznę działać.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Propozycje

Post autor: Jozek » 2020-07-20, 13:20

W starych wydaniach Biblii byly wlasnie ilustracje pokazujace w jakis sposob tresc danego tekstu.
Dzis raczej trudno znalesc takie obrazy-ilustracje by odpowiadaly tresci modlitwy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”