Propozycje

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-14, 22:36

Dominik pisze: 2020-07-14, 22:07 OK

Zrobiliśmy z Magnolią parę zmian, co myślicie o nich?
https://modlitwy.zchrystusem.pl
Według mnie jest teraz dobrze.Brakuje chyba kilku działów ale z tym raczej nie ma problumu -zawsze można dodać. Tych modlitw na pewno przybędzie,tak że będzie to jeden z największych zbiorów modlitw w sieci. :D

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-14, 22:52

Jak masz pomysły na działy to pisz.

Znalazłem kilka modlitewników żołnierskich należących do domeny publicznej, więc można je kopiować.
Dział żołnierski będzie spory :)
Zawsze to jakaś ciekawostka będzie na stronie.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-15, 01:55

Co do działów to wg mnie brakuje modlitw o uwolnienie od zła wraz z egzorcyzmami prostymi dostępnymi dla wiernych. Uroczyste jak wiemy są tylko dla kapłanów-egzorcystów. Niektóre modlitwy o uwolnienie także mogą być odmawiane tylko przez kapłanów, niekoniecznie egzorcystów. Dlatego trzeba tutaj uważać co się podaje dla wiernych.
Drugi dział to według już stworzonego dotyczącego modlitw ułożonych przez świętych dział modlitw wstawienniczych wobec świętych.
Trzeci dział to modlitwy pokutne i tutaj masz stronkę z modlitwami: http://www.praycatholic.org/pl/pray/view/1203
Czy mam ci to wszystko na stronę wpakować? Będzie ci wtedy łatwiej?

Tak tez uwaga co do modlitw: modlitwy szczególnie te zatwierdzone przez Kościół to treści które są dostępne dla wszystkich i można je kopiować bez ograniczeń. Modlitwy własne to jak wiemy treści które nie są zatwierdzone i tutaj ktoś może sobie bronić tych treści ale jakby nie patrzeć - byłaby to głupota i zupełnie antykatolickie postępowanie,gdyż modlitwa ma być pomocą dla innych i im więcej osób z modlitw korzysta tym lepiej. Po to się je tworzy aby zbliżały człowieka do Boga.

Mamy więc całą masę Litanii,Koronek i innych modlitw.Muszę sobie spisać wszystko co zostało już umieszczone aby wiedzieć czego nie dodawać.

Jak będziesz wstawiał modlitwy pokutne to wstaw Psalm 51 jako pierwszy - to jest modlitwa (Błaganie pokutnika). To taka moja mała prośba. ;)

Może jeszcze by ktoś dołączył do dodawania modlitw. Ja mogę zarzucić linki do modlitw. Ale pracując jeszcze nad tematem stygmatów może to znacznie wolniej iść. Tak byłoby znacznie szybciej.

Brakuje jednej z podstawowych Nowenn - Pompejańskiej.

Mam tez jedną modlitwę którą może warto by było umieścić, ale tutaj mam wątpliwości,gdyż jest to modlitwa nie zatwierdzona przez Kościół a właściwie to jej forma,gdyż chodzi o Drogę krzyżową. Sama Droga to jak wiemy jest zatwierdzona, ale ja ułożyłem Drogę krzyżową na 14 dni a więc każdy dzień to rozważania jednej stacji. I tak się zastanawiam czy nie wysłać tego biskupom do oceny i zatwierdzenia takiej formy. Oczywiście same rozważania można układać inne.

http://www.viaaddeum.pl/modlitwa/droga-krzyowa Zajrzyjcie i zobaczcie.

To narazie tyle.Jak tylko sobie coś przypomnę to dam oczywiście znać.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-15, 03:56

No i przypomniały mi się istotne kwestie.

Myślę że warto uwzględnić warunki i możliwości uzyskania odpustów. Jest możliwość uzyskiwania odpustów każdego dnia,nie tylko okazyjnie.

Także warto dodać kwestię spowiedzi: warunki dobrej spowiedzi oraz modlitwy związane ze spowiedzią: przed rachunkiem sumienia, przed spowiedzią, o ducha pokuty. Takie modlitwy znalazłem. https://stacja7.pl/modlitwa/4-modlitwy- ... -spowiedz/

Ale może są tez inne na innych stronach.

Jest modlitwa przed posiłkiem,ale brak jest modlitwy po posiłku.

Można również przedstawić opis jak się modlić modlitwą brewiarzową.

Niektóre modlitwy mogę zeskanować, ale przerobienie ich (konwersję) na pliki tekstowe powierzyłbym tobie. Przepisywanie zajęłoby sporo czasu.

Co wy na to?

Magnolia

Re: Propozycje

Post autor: Magnolia » 2020-07-15, 06:10

Myśle że wstawianiem modlitw zajęłaby się ja. Bo od razu będę je kategoryzować.
Można mi podsypać na maila czy pw.
Albo linki. Tu. W miarę jak czas pozwoli to będę wklejać.
Mogę tez przedyktować komputerowi ze zdjęcia lub skanu. Nauczę się znowu czegoś nowego.

Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
@TOMVAD 45 twoją drogę krzyżową wystarczy że zatwierdzi proboszcz jak teologicznie poprawną i możemy opublikować.
Ja także opublikowałam naszą drogę napisaną przez Krag DK zatwierdzoną przez proboszcza.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-15, 10:07

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 03:56 Także warto dodać kwestię spowiedzi: warunki dobrej spowiedzi oraz modlitwy związane ze spowiedzią: przed rachunkiem sumienia, przed spowiedzią,
Jest dział Katechizm, będą do niego dodane pozycje o których piszesz.
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 03:56 Jest modlitwa przed posiłkiem,ale brak jest modlitwy po posiłku.
Będzie, tylko kwestia czasu. Trafię na takie modlitwy to dodam.
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 03:56 Można również przedstawić opis jak się modlić modlitwą brewiarzową.
Bardzo dobry pomysł na dział poradnikowy np. jak modlić się na różańcu. Można by dodać filmy instruktażowe z YouTuba.
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 03:56 Niektóre modlitwy mogę zeskanować, ale przerobienie ich (konwersję) na pliki tekstowe powierzyłbym tobie. Przepisywanie zajęłoby sporo czasu.
OK,
Jak masz jakieś w plikach na komputerze to też możesz podesłać.
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 01:55 Uroczyste jak wiemy są tylko dla kapłanów-egzorcystów. Niektóre modlitwy o uwolnienie także mogą być odmawiane tylko przez kapłanów, niekoniecznie egzorcystów. Dlatego trzeba tutaj uważać co się podaje dla wiernych.
Po czym poznać które modlitwy są tylko dla kapłanów?
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 01:55 Modlitwy własne to jak wiemy treści które nie są zatwierdzone i tutaj ktoś może sobie bronić tych treści ale jakby nie patrzeć - byłaby to głupota i zupełnie antykatolickie postępowanie,gdyż modlitwa ma być pomocą dla innych i im więcej osób z modlitw korzysta tym lepiej. Po to się je tworzy aby zbliżały człowieka do Boga.
Jestem tego samego zdania. Chyba że np. jakiś Jan Kowalski wydał miesiąc temu swój modlitewnik i będziemy je wstawiać na stronę. Wtedy ktoś wpisze w Google Jan Kowalski modlitwy i wyskoczy mu nasza strona. Nie chce pozbawiać kogoś pieniędzy ze sprzedaży.
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-15, 01:55 Jak będziesz wstawiał modlitwy pokutne to wstaw Psalm 51 jako pierwszy - to jest modlitwa (Błaganie pokutnika). To taka moja mała prośba.
Może być problem. Pozycje są alfabetycznie sortowane. Może da się przestawić na sortowanie wedle daty publikacji, wtedy można by ustawić sortowanie rosnąco, ustawić datę publikacji tego psalmu na 1980r, przez co będzie najstarszy.
,,, a może znajdę prostsze rozwiązanie, a nie jak koń pod górę kombinować

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-15, 13:05

Magnolia pisze: 2020-07-15, 06:10 Myśle że wstawianiem modlitw zajęłaby się ja. Bo od razu będę je kategoryzować.
Można mi podsypać na maila czy pw.
Albo linki. Tu. W miarę jak czas pozwoli to będę wklejać.
Mogę tez przedyktować komputerowi ze zdjęcia lub skanu. Nauczę się znowu czegoś nowego.

Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
@TOMVAD 45 twoją drogę krzyżową wystarczy że zatwierdzi proboszcz jak teologicznie poprawną i możemy opublikować.
Ja także opublikowałam naszą drogę napisaną przez Krag DK zatwierdzoną przez proboszcza.
W takim razie będę trochę umieszczał tutaj - bardziej linki a teksty albo na e-maila albo na priv - jak wolisz.
Oczywiście też trochę będę modlitw dodawał,ale jak widzisz propozycji jest dużo, więc zawsze w kilka osób będzie można to szybciej ogarnąć.

Co do Drogi krzyżowej - tylko taka drobna uwaga: Droga krzyżowa nie jest moja, ja tylko stworzyłem formę jej odmawiania. Nie chcę aby ktoś źle zrozumiał że stworzyłem coś czego nie stworzyłem. Co do uznania tej formy to napisze do bp Jędraszewskiego,gdyż i tak chciałem do niego pisać w innej sprawie,więc przy okazji wspomnę o tym. Może udałoby się zatwierdzić to bardziej oficjalnie.


Dominiku:
Będzie, tylko kwestia czasu. Trafię na takie modlitwy to dodam.
Coś na pewno znajdę z takich modlitw to ci prześlę.
Bardzo dobry pomysł na dział poradnikowy np. jak modlić się na różańcu. Można by dodać filmy instruktażowe z YouTuba.
Tą kwestię zostawiam już tobie skoro zajmujesz się od strony technicznej stroną. Co do pomysłów to sam się dziwię że jeszcze moja schorowana głowa jest w stanie coś dobrego wymyślić. :D
OK,
Jak masz jakieś w plikach na komputerze to też możesz podesłać.
Jeśli nawet nie mam to zawsze mogę zeskanować. Teraz jak wiesz nie opłaca się kupować samego skanera. Są urządzenia wielofunkcyjne,więc mam skaner,drukarkę i kopiarkę w jednym. A takie modlitwy są w modlitewnikach a tych trochę mam. Pominę te wydawane przez jakieś wydawnictwa dla kasy, ale są inne więc na pewno coś znajdę ciekawego.
Po czym poznać które modlitwy są tylko dla kapłanów?
Oficjalne teksty do egzorcyzmów uroczystych znajda się w rytuale rzymskim i tego tekstu się nie podaje. To specjalna książka dla egzorcystów. Miałem okazję ją oglądać dzięki jednemu z naszych prezbiterów gdy jeszcze byłem we wspólnocie.
Teksty do egzorcyzmów są umieszczone na stronie EGZORCYZMY.PL i tam jest uwzględnione z czego można używać wiernym. Z tym nie ma problemu,bo prawie każda modlitwa która nie jest przeznaczona dla wiernych jest podpisana informacją czy można jej używać czy nie.
Treści do egzorcyzmów uroczystych raczej się nie podaje.
Nie chce pozbawiać kogoś pieniędzy ze sprzedaży.
Słusznie myślisz Dominiku. Ale jeśli nawet weźmie się jedną modlitwę z takiego modlitewnika to nie wiele to pozbawi człowieka. Gdyby brać wszystko to jak najbardziej myślenie słuszne i właściwe. Tylko jest jeszcze jedna kwestia: jeśli są to modlitwy układane przez konkretną osobę to szanujemy prawo do autorstwa, natomiast nie dotyczy to modlitw które są powszechnie znane. I jeśli ktoś wydaje modlitewnik i zawiera tam powszechne modlitwy to tym samym udostępnia całość do korzystania czy powielania,chyba że gdzieś jasno napisze że są tam modlitwy własne których powielać nie można.
Może być problem. Pozycje są alfabetycznie sortowane. Może da się przestawić na sortowanie wedle daty publikacji, wtedy można by ustawić sortowanie rosnąco, ustawić datę publikacji tego psalmu na 1980r, przez co będzie najstarszy.
,,, a może znajdę prostsze rozwiązanie, a nie jak koń pod górę kombinować

To już nie kombinuj. Myślałem że można to sobie ustawiać ale jak jest alfabetycznie to niech będzie alfabetycznie. Nie ma co mętliku robić.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-15, 19:54

Jak myślicie, czy można już zacząć reklamować stronę?
Chciałbym ją trochę po fejsie po grupach rozreklamować.

Magnolia

Re: Propozycje

Post autor: Magnolia » 2020-07-15, 20:05

jeszcze dnień, dwa... wypełnij strzałki modlitwami bo czasem sa puste... a modlitwy sa w danej kategorii

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-15, 20:09

OK

Może uproszczę wysyłanie własnych modlitw, bez pola na email i imię.
Jeśli ktoś będzie chciał to w treści modlitwy poda te dane.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-15, 22:25

Dominik pisze: 2020-07-15, 19:54 Jak myślicie, czy można już zacząć reklamować stronę?
Chciałbym ją trochę po fejsie po grupach rozreklamować.
Myślę że warto ją najpierw uzupełnić, choć w jakimś stopniu bo jest jeszcze wiele braków. Lepiej przedstawić ludziom już jakiś zasób modlitw. Według mnie jest jeszcze za mało.

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-15, 22:44

Zacząłem Chomika przeszukiwać, może znajdę jakieś ciekawe zbiory.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Propozycje

Post autor: Dezerter » 2020-07-15, 23:09

Bardzo dobrą pracę robicie - podziwiam i gratuluję :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

TOMVAD 45

Re: Propozycje

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-15, 23:18

Mam pytanie: czy te dodawane modlitwy to idą na twojego e-maila?

Dominik

Re: Propozycje

Post autor: Dominik » 2020-07-15, 23:28

Tak, dostałem maila. Jutro dodam na stronę.

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”