Czy po śmierci dusze się poznają?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Magnolia

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Magnolia » 2020-07-19, 15:33

Właśnie wpadł mi Gość Niedzielny w ręce nr 33 z 2019 roku. A tam czytam artykuł pt Chwała za progiem. I jednak byli świeci , którym dane było zajrzeć do nieba.
Załączę foto.ObrazekObrazekObrazek

Biserica Dumnezeu

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-19, 17:44

Jordanie - aby naprawde po Jezusowemu zyc Slowem Bozym, nie wystarcza stosowac cytaty. Cytat jest tylko forma mysli. Trzeba te mysl zrozumiec, ubrana w rozne formy (np. przenosnie ).
Aby to zrozumiec to nalezy zgodnie z Ewangelia czytac teksty interpretowane przez Kosciol i wKosciele( tak naucza nas Pismo Swiete ).
Nie czynisz ani jednego ( zatrzymujesz sie na formir i nie pojmujesz tresci ) ; ani drugiego ( odrzucasz nauczanie Kosciola )
Dlatego Twoja niewiara w okreslonych aspektach duszy jest po prostu zwiedzeniem i wyraza sie w herezji.
Glupcaqmi nie jestesmy i wolimy kroczac droga wytyczoana przez Jezus , Appostolow i ich nastepcow.
A od <ciebie zalezy, czy pojdziesz z nami ta droga, czy bedziesz trwal w antykatolickim zwiedzeniu i klamstwie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-20, 12:39

"Na pewno nie umrzecie" powiedział diabeł - i dla niektórych nie-katolików jest to jakoby potwierdzenie tego że umieramy 'całkowicie'. Ciekawe rozumowanie, ale przecież diabeł powiedział prawdę ;) oni zjedli owoc i NIE UMARLI cieleśnie (przynajmniej nie od razu). Natomiast umarło ich zaufanie Bogu, wiara w to że On jest Miłością i że nawet jeśli stawia jakieś ograniczenia to z miłości (tak jak rodzić mówi dziecku "nie wkładaj palców do kontaktu bo umrzesz"...).

Katolickie rozumienie jest takie że śmierć cielesna jest tylko jednym z aspektów 'śmierci'. Dużo groźniejsza jest śmierć duchowa - czyli grzech - czyli odrzucenie miłości Boga. Ciało może umrzeć, ale duchowa cząstka 'ja' żyje nadal (w takim sensie, że istnieje, bo jak wygląda to życie to ciężko powiedzieć). Świadczy o tym chociażby spotkanie Jezusa z Mojżeszem i Eliaszem na Górze Przemienienia, czy słowa Jezusa o Abrahamie, Izaaku i Jakubie.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: dromax » 2020-07-20, 22:30

Magnolia pisze: 2020-07-19, 15:33 Właśnie wpadł mi Gość Niedzielny w ręce nr 33 z 2019 roku. A tam czytam artykuł pt Chwała za progiem. I jednak byli świeci , którym dane było zajrzeć do nieba.
:D :D To bardzo chwalebne, że zadałaś sobie trudu i poszukałaś materiał, który przedstawiasz... ;)

Magnolia

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Magnolia » 2020-07-20, 22:33

Jeśli nie wierzysz w przypadki, to może Duch św chciał bym to znalazła.

Rosso_Julio
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Rosso_Julio » 2022-08-25, 15:19

Tak po śmierci się poznamy oczywiście. Należy jednak pamiętać że tak jak w czyścu czy piekle niebo ma także różne poziomy w zależności od zasług tu na ziemi. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć iż nie możemy patrzeć na niebo po ludzku. My tu w tej chwili na ziemi nie jesteśmy w stanie zrozumieć nieba, zrozumieć tam panujących relacji. Na pewno nie będziemy odczuwać braku kogokolwiek z rodziny czy znajomych którzy trafili do piekła. Dlatego że tam w niebie jest tylko czysta miłości jest tylko Stwórca. Każdy ma tam swoje miejsce i może się okazać że niektóre będą puste ale nikt ich w zamian nie zajmie.
Proszę poczytać Fulle Horak, Marie Simme, Faustynę Kowalska i jeszcze wielu wielu innych..

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Dezerter » 2022-08-25, 19:09

Z tymi poziomami nieba, czyścica, czy piekła to dość kontrowersyjna spawa i ja bym to stawiał w kategorii
przypuszczenia, gdybania,
a nie jakiejś twardej nauki katolickiej
W Biblii można znaleźć ślady wielu poziomów nieba, o tyle o poziomach czyśćca i piekła już nie (ja nie znam)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Abstract » 2022-08-25, 20:42

Levelowanie w niebie(?), a gdzie równość, skromność, brak parcia na tytuły i podziały na równych i równiejszych ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Andej » 2022-08-25, 22:31

Dla mnie wyjaśnieniem jest Mt 20.13 Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną?
Nie ma gradacji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rosso_Julio
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Rosso_Julio » 2022-08-26, 10:25

Andej pisze: 2022-08-25, 22:31 Dla mnie wyjaśnieniem jest Mt 20.13 Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną?
Nie ma gradacji.
Jest oczywiście że jest. Tak samo jak aniołowie są podzieleni na różne poziomy..

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-08-25, 19:09 Z tymi poziomami nieba, czyścica, czy piekła to dość kontrowersyjna spawa i ja bym to stawiał w kategorii
przypuszczenia, gdybania,
a nie jakiejś twardej nauki katolickiej
W Biblii można znaleźć ślady wielu poziomów nieba, o tyle o poziomach czyśćca i piekła już nie (ja nie znam)
Czytałeś Marie Simme, Fulle Horak?? Ale i świętych? Poczytaj..

Dodano po 9 minutach :
Andej pisze: 2022-08-25, 22:31 Dla mnie wyjaśnieniem jest Mt 20.13 Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną?
Nie ma gradacji.
2 List do Koryntian 12,2

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
Andej pisze: 2022-08-25, 22:31 Dla mnie wyjaśnieniem jest Mt 20.13 Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną?
Nie ma gradacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Andej » 2022-08-26, 10:40

A ja znam ludzi, którzy byli w siódmym niebie. Tak opowiadali.
-----------------------
Wszyscy otrzymali po denarze. Ale, w zależności od trybu życia, apetytów rodziny denar starczał na dzień lub dwa. Czasem więcej czasem mniej.
Tak i w niebie. Jedno niebo. Ale możliwe zróżnicowanie percepcji.
------------
Uważam, że nie ma podstaw kategorycznego stwierdzenia ilości i rodzajów poziomów. Może i są. Ja w to nie wierzę. Przynajmniej na razie.
Ostatnio zmieniony 2022-08-26, 10:44 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Dezerter » 2022-08-26, 17:54

Rosso_Julio pisze: 2022-08-26, 10:40 Czytałeś Marie Simme, Fulle Horak?? Ale i świętych? Poczytaj..
Nie nie czytałem, bo jeszcze nie poznałem dość dobrze ani Biblii a ni KKK, ani Encyklik
więc sprawdzam Simme - czytam i nie wierzę - dla mnie pachnie to za mocno zwykłym spirytyzmem :-o :-\
Doświadczenie obcowania z duszami czyśćcowymi była wynikiem ślubów zostania ofiarą miłości i zadośćuczynienia jakie Maria Simma złożyła Matce Najświętszej. W efekcie tego dusze mogły nawiedzać Marię Simmę i prosić ją o pomoc poprzez dobrowolne przyjęcie na siebie różnych cierpień w ich intencji. Po jakimś czasie liczba próśb była tak duża, że Maria Simma pośredniczyła pomiędzy duszami czyśćcowymi a ich rodzinami, informując o ich prośbach, których spełnienie ulży cierpieniom czyśćcowym.
jak dla mnie wystarczy, dalej nie czytam i wszystkim innym odradzam

Może z Horak będzie lepiej, ano zobaczmy (podkreślenie moje)
Czyściec składa się z nieprzeliczonych a najrozmaitszych kręgów. Krąg Głodu, Lęku, Grozy, Utrapień. Mówiąc
o Czyśćcu, pominę udrękę tęsknoty za Bogiem, gdyż tęsknota ta jest zasadniczym stanem pokutującej duszy. (...)
Zmarli mogą objawiać się żywym pomimo, że nie posiadają już fizycznego ciała. Nie podlegają prawom materii, ponieważ znajdują się poza nią. W świecie, w którym przebywają nie liczą się więc prawa fizyki znane na Ziemi. Dusze podlegają tylko Prawom Bożym
i jedynie za zgodą Stwórcy wolno im komunikować się z żyjącymi.
Tęsknota rodzi się z braku kontaktu z Bogiem , jak więc mogą uzyskać Jego zgodę ? :-\
Ostatnio zmieniony 2022-08-26, 20:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Rosso_Julio
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Rosso_Julio » 2022-08-31, 19:26

Dezerter pisze: 2022-08-26, 17:54
Rosso_Julio pisze: 2022-08-26, 10:40 Czytałeś Marie Simme, Fulle Horak?? Ale i świętych? Poczytaj..
Nie nie czytałem, bo jeszcze nie poznałem dość dobrze ani Biblii a ni KKK, ani Encyklik
więc sprawdzam Simme - czytam i nie wierzę - dla mnie pachnie to za mocno zwykłym spirytyzmem :-o :-\
Doświadczenie obcowania z duszami czyśćcowymi była wynikiem ślubów zostania ofiarą miłości i zadośćuczynienia jakie Maria Simma złożyła Matce Najświętszej. W efekcie tego dusze mogły nawiedzać Marię Simmę i prosić ją o pomoc poprzez dobrowolne przyjęcie na siebie różnych cierpień w ich intencji. Po jakimś czasie liczba próśb była tak duża, że Maria Simma pośredniczyła pomiędzy duszami czyśćcowymi a ich rodzinami, informując o ich prośbach, których spełnienie ulży cierpieniom czyśćcowym.
jak dla mnie wystarczy, dalej nie czytam i wszystkim innym odradzam

Może z Horak będzie lepiej, ano zobaczmy (podkreślenie moje)
Czyściec składa się z nieprzeliczonych a najrozmaitszych kręgów. Krąg Głodu, Lęku, Grozy, Utrapień. Mówiąc
o Czyśćcu, pominę udrękę tęsknoty za Bogiem, gdyż tęsknota ta jest zasadniczym stanem pokutującej duszy. (...)
Zmarli mogą objawiać się żywym pomimo, że nie posiadają już fizycznego ciała. Nie podlegają prawom materii, ponieważ znajdują się poza nią. W świecie, w którym przebywają nie liczą się więc prawa fizyki znane na Ziemi. Dusze podlegają tylko Prawom Bożym
i jedynie za zgodą Stwórcy wolno im komunikować się z żyjącymi.
Tęsknota rodzi się z braku kontaktu z Bogiem , jak więc mogą uzyskać Jego zgodę ? :-\
Czytaj czytaj..bo akurat takie opisy i doświadczenia u wielu świętych się powiela..

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Dezerter » 2022-08-31, 19:39

Wybacz , ale zniechęciłem się skutecznie
a ty nie zachęcasz
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”