Czy po śmierci dusze się poznają?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Jordan » 2020-07-18, 13:16

sądzony pisze: 2020-07-18, 13:09
Jordan pisze: 2020-07-18, 13:07 Pytam poważnie.
To ja poważnie odpowiem.
Jest, o ile żyjesz.
Martwy nie umiera.
Poproszę jaśniej... Co to znaczy: "martwy nie umiera"?Co znaczy też to, coś napisał linijkę wyżej?...
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-18, 13:13 Jordanie . ja napisalem rowniez bardzo powaznie.
No to nie zadowala mnie...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 13:26

Jeżeli się nie narodziłeś nie umrzesz, a jeżeli nie umrzesz się nie narodzisz, a co za tym idzie nie żyjesz.
Nie wiem czy jestem w stanie to wyjaśnić słowami.

Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie? (...) Łk 9.23-25
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Jordan » 2020-07-18, 13:31

sądzony pisze: 2020-07-18, 13:26 Nie wiem czy jestem w stanie to wyjaśnić słowami.
No, właśnie nie pojmuję Cię...
:-s
Ale ja też coś zacytuję:
Gen 2:16-17 pau
Przykazał też Pan Bóg człowiekowi: „Możesz jeść owoce ze wszystkich drzew tego ogrodu.
Nie wolno ci jednak jeść z drzewa poznania dobra i zła, bo gdy zjesz z niego, na pewno umrzesz”.

Rdz 3:3-4 bp
Tylko o owocach drzewa, które jest w środku ogrodu, powiedział Bóg: Nie wolno wam z niego jeść, nie wolno wam go dotykać, abyście nie pomarli!
I rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie pomrzecie!

Czy z tych wersetów z Genesis (Księga Rodzaju) coś można w temacie, o jaki pytam, wywnioskować?...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Biserica Dumnezeu

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-18, 13:34

Kosciol juz wyjasnil.
Chcesz ponownie wynalezc kolo?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Jordan » 2020-07-18, 13:42

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-18, 13:34 Kosciol juz wyjasnil.
Chcesz ponownie wynalezc kolo?
Ale co wyjaśnił?
Zapytałem takie pytania (jak odpowiesz?):
Czy człowiek umiera? A jeśli tak, to jak się to objawia (po czym poznać, że ktoś umarł)?
Pytam tak, bo jak tu piszecie, to... nie ma śmierci - wciąż się żyje (a tylko przez X lat na Ziemi, a zaraz potem dalej się żyje, tylko, że gdzieś poza Ziemią).
To jak to jest? Śmierć jest, czy jej nie ma? (a jeśli jest, to na czym polega? I co o tym mówi Boże Słowo?).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 13:47

Jordan pisze: 2020-07-18, 13:31
sądzony pisze: 2020-07-18, 13:26 Nie wiem czy jestem w stanie to wyjaśnić słowami.
No, właśnie nie pojmuję Cię...
:-s
Ale ja też coś zacytuję:
Gen 2:16-17 pau
Przykazał też Pan Bóg człowiekowi: „Możesz jeść owoce ze wszystkich drzew tego ogrodu.
Nie wolno ci jednak jeść z drzewa poznania dobra i zła, bo gdy zjesz z niego, na pewno umrzesz”.

Rdz 3:3-4 bp
Tylko o owocach drzewa, które jest w środku ogrodu, powiedział Bóg: Nie wolno wam z niego jeść, nie wolno wam go dotykać, abyście nie pomarli!
I rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie pomrzecie!

Czy z tych wersetów z Genesis (Księga Rodzaju) coś można w temacie, o jaki pytam, wywnioskować?...
Ja mam co do śmierci dość heretyckie zdanie, za które będę odpokutowywał.
Pewnie się mylę, kiedyś obym je zmienił.
Mało kto żyje, więc mało kto umrze.
Choć .... hmmm ... już coś mi się dezintegruję.
...
Idę na plac z córką. Tam wiele Pana i blisko.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-18, 14:02

Kosciol problem smierci wyjasnil - cialo umiera, duch/dusza powraca do Boga. To w bardzo wielkim skrocie.
Istnieje w teologii rozroznienie na duch ( istota ) i dusza ( czynnik istoty ) - ale generalnie sa one traktowane nierozdzielnie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Jordan » 2020-07-18, 14:18

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-18, 14:02 Kosciol problem smierci wyjasnil - cialo umiera, duch/dusza powraca do Boga. To w bardzo wielkim skrocie.
Istnieje w teologii rozroznienie na duch ( istota ) i dusza ( czynnik istoty ) - ale generalnie sa one traktowane nierozdzielnie.
Czyli ŻYCIE NIE USTAJE? Trwa bez żadnej przerwy?
------
sądzony pisze: 2020-07-18, 13:47 Mało kto żyje, więc mało kto umrze.
Jakaś dziwna ta Twoje "filozofia"... (nie pojmuję, co piszesz).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Biserica Dumnezeu

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-18, 14:24

Nawet w Apokalipsie jest to jasno, wyraznie , bezsprzecznie i w pelni jednoznacznie potwierdzone.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Jordan » 2020-07-18, 14:30

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-18, 14:24 Nawet w Apokalipsie jest to jasno, wyraznie , bezsprzecznie i w pelni jednoznacznie potwierdzone.
Ale co?!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 16:58

Jordan pisze: 2020-07-18, 14:18 akaś dziwna ta Twoje "filozofia"... (nie pojmuję, co piszesz).
Twoje ciało umrze na pewno
(w sensie forma, w której upakowana jest obecnie spora część energii, a która nazywasz „ciałem” rozpadnie się,
ale będzie istnieć w innej postaci – to chyba zrozumiałe).
Twoja dusza nie umrze, ale trafi (w co pokornie wierzymy) do nieba.
Jednakże to nie wszystko. To że masz ciało, duszę i ducha nie oznacza, że Żyjesz, bo możesz żyć jedynie.
By Żyć w Prawdzie i w Miłości Twoje życie powinno się skończyć. „Musisz” (w sensie nie musisz, bo jesteś wolny,
ale nie ma innego słowa [must/have to – wewnętrzna chęć granicząca z przymusem]) umrzeć,
a śmierć to Narodziny.
Człowiek nie rodzi się w chwili wyjścia z macicy, a w zasadzie przez całe życie. To proces (jak wiara).
Twoje „fałszywe ja” umiera, rodzi się „Ja prawdziwe”.

Gdy życie oscyluje wokół tworzenia relacji z Bogiem umieranie przestaje być śmiercią,
a rodzeniem się w Bogu.
Czy dostrzeżesz śmierć. Czy ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie.
Czy dostrzegasz moment, w którym zasypiasz. Czy zastanawiasz się czy to nie sen, a jawa nie jest czasem rzeczywistością.
Nie, bo one razem tworzą żywot.

Życie nie istnieje bez śmierci, śmierć bez życia.
Dla mnie duchowa granica nie jest „ostra”.

Ja zaczynam żyć od niedawna. Wychodzenie z matrixa/macicy nie jest łatwe.
Wszyscy bez wyjątku wolelibyśmy tam pozostać.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Jordan » 2020-07-18, 17:26

sądzony pisze: 2020-07-18, 16:58 Życie nie istnieje bez śmierci, śmierć bez życia.
Nie! Zdecydowanie nie! Bóg-Stwórca, gdy stworzył świat, to nie planował śmierci; było tylko życie - więc ono istnieje (może istnieć; co Ty chyba wykluczasz) bez śmierci.
Grzech b. wszytko popsuł, ale to nieprawda, że aby było życie, musi być śmierć! Nie!!!
Ostatnio zmieniony 2020-07-18, 17:28 przez Jordan, łącznie zmieniany 2 razy.
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 17:37

Jordan pisze: 2020-07-18, 17:26
sądzony pisze: 2020-07-18, 16:58 Życie nie istnieje bez śmierci, śmierć bez życia.
Nie! Zdecydowanie nie! Bóg-Stwórca, gdy stworzył świat, to nie planował śmierci; było tylko życie - więc ono istnieje (może istnieć; co Ty chyba wykluczasz) bez śmierci.
Grzech b. wszytko popsuł, ale to nieprawda, że aby było życie, musi być śmierć! Nie!!!
Wybacz, ale je nie wiem co planował Bóg, ale wierzę,
że nie stworzył, a stwarza, tu i teraz.
Wszystko odbywa się jedynie w tej chwili, nigdzie i nigdy indziej.

Dla Boga czas nie istnieje.
Bóg nie dzieli, a łączy. To pierwsze jest naturą człowieka (tą po jabłku).

Nie musisz się zgadzać. Ja nie znam prawdy. Ja jej poszukuję, a co za tym idzie błądzę.
Widzę to jak napisałem (jak na ślepca przystało).
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: Jordan » 2020-07-18, 17:54

sądzony pisze: 2020-07-18, 17:37 nie wiem co planował Bóg
Czytaj Pismo św., to dowiesz się... L-)
sądzony pisze: 2020-07-18, 17:37 nie stworzył, a stwarza, tu i teraz.
Czyli opis tygodnia stworzenia (Rdz 1) nie został dokończony, tak? Dziwne rzeczy prawisz...
sądzony pisze: 2020-07-18, 17:37błądzę
Też mi się zdarza, są jednak rzeczy pewne, np. ta, że tydzień stworzenia się zakończył przed grzechem Adama i Ewy!
A ponieważ żyjemy w tym czasie po ich grzechu, to tamto stworzenie miało swój początek i koniec. Obecnie Bóg podtrzymuje stworzenie, ale np. mówić, że obecnie stwarza słońce, jakie widzimy nad głową, to... jakoś nie pasuje mi (może Tobie; słońce zostało stworzone i... świeci bo Bóg je tak zaprojektował i nie zmienił zdania: podtrzymuje to świecenie).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy po śmierci dusze się poznają?

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 18:08

Jordan pisze: 2020-07-18, 17:54 Czytaj Pismo św., to dowiesz się... L-)
Zdarza mi się. Pewnie zbyt rzadko.
Jordan pisze: 2020-07-18, 17:54 Czyli opis tygodnia stworzenia (Rdz 1) nie został dokończony, tak? Dziwne rzeczy prawisz...
Opis tak.
Jordan pisze: 2020-07-18, 17:54 Też mi się zdarza, są jednak rzeczy pewne, np. ta, że tydzień stworzenia się zakończył przed grzechem Adama i Ewy!
Dla mnie tworzenie człowieka "kończy" się na Jezusie Chrystusie, a On trwa.
Jordan pisze: 2020-07-18, 17:54 A ponieważ żyjemy w tym czasie po ich grzechu, to tamto stworzenie miało swój początek i koniec. Obecnie Bóg podtrzymuje stworzenie, ale np. mówić, że obecnie stwarza słońce, jakie widzimy nad głową, to... jakoś nie pasuje mi (może Tobie; słońce zostało stworzone i... świeci bo Bóg je tak zaprojektował i nie zmienił zdania: podtrzymuje to świecenie).
Rozumiem, jak rozumujesz,
ale Bóg moją córkę, mnie i cały świat tworzy w danej chwili na nowo.
Każdy wschód słońca jest darem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”