Koniec świata w 2021?

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Natalia

Koniec świata w 2021?

Post autor: Natalia » 2020-07-18, 22:20

Szczęść Boże to moje pierwsze pytanie! Czytałam ostatnio o końcu świata według jakiejś osoby z Kosciola- niezyjacej już. Mówiła że koniec swiata zacznie się w 2021 i że będą znaki. Czy jest się czego obawiać? Bardzo się boję.
Natalia

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-18, 22:25

Pomyśl, że masz jeszcze wiele miesięcy do tego końca i postaraj się je wykorzystać jak najlepiej z punktu widzenia Twego życia wiecznego.

Dominik

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Dominik » 2020-07-18, 22:28

Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny. Mt 25,13
Tylko Bóg zna datę końca świata.


a gdyby to była pewna informacja, potwierdzona,,, to bardzo bym się cieszył :)
więc musisz zrobić wszystko by się nie bać końca.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Jozek » 2020-07-18, 22:54

Nie zauwazyliscie ze podano nie date konca tylko kiedy sie zacznie, czyli poczatku tego konca. ;)
Mysle ze sam poczatek zajmie ladnych pare lat, by zmiescily sie wszystkie adekwatne opisy konca.
Nie ma tak lekko ze nagle bedzie koniec tak z dnia na dzien. Troche niestety bedzie sie trzeba pomeczyc i to sporo ciezkich lat.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Dezerter » 2020-07-18, 23:25

Zbudowała mnie odpowiedź Dominika - to bardzo dojrzała duchowo odpowiedź i bardzo mnie ucieszyła :ymhug:
21 I wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz, oto tam: nie wierzcie. 22 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, żeby wprowadzić w błąd, jeśli to możliwe wybranych. 23 Wy przeto uważajcie! Wszystko wam przepowiedziałem.

Przyjście Chrystusa7

24 8 W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. 25 Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. 26 Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą9. 27 Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.

więc na pewno nie w 2021 i na pewno nie przegapisz
A przepis na to by się nie bać tego dnia i być przygotowanym - żyć w Łasce Uświęcającej
a jeśli z jakichś powodów nie możesz
to przyjmij Jezusa jako Pana i Zbawiciela i wyznaj publicznie, że tylko On jest twoim Panem i jemu chcesz słuzyć
rozmawiaj z Nim codziennie czyli mów do niego o twoich kłopotach i radościach, dziękuj i przepraszaj, oddawaj Mu chwałę i uwielbienie i czytaj jego Słowo (Biblię) skierowaną do ciebie.
To jest dobry Pan (wiem coś o tym), który dba o swoje sługi i traktuje nas jak przybranych braci i siostry :) - ciągłe wstawia się za nami, jest pośrednikiem naszego zbawienia i odkupienia, które mamy w Nim i przez Niego, jesteśmy Jego współdziedzicami chwały, Królestwa i życia wiecznego w miłości, szczęściu i co tam jeszcze sobie wymarzysz - więc jaki strach :?: siostro
zostań z nami Natalio na forum o wszystko stanie się jasne i zrozumiałe a strach zniknie
a w twojej duszy i duchu pojawi się
szalom
Ostatnio zmieniony 2020-07-18, 23:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

TOMVAD 45

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 04:43

Natalia pisze: 2020-07-18, 22:20 Szczęść Boże to moje pierwsze pytanie! Czytałam ostatnio o końcu świata według jakiejś osoby z Kosciola- niezyjacej już. Mówiła że koniec swiata zacznie się w 2021 i że będą znaki. Czy jest się czego obawiać? Bardzo się boję.
Natalia
Po pierwsze: kto to powiedział? Kościołów jest wiele ale ci co należą do Kościoła katolickiego i rzeczywiście wierzą w Boga to dokosnale wiedzą że nikt nie zna daty końca świata.
„W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba. A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec” (Mk 13, 24-32).
Po drugie:
W najstarszych Ewangeliach św. Marka i Mateusza Jezus mówi o swoim bliskim przyjściu. Chce przez to powiedzieć, że Bóg działa teraz, że trzeba się zdecydować, zająć stanowisko. Perspektywa odległego końca paradoksalnie może nas usypiać, zwalniać od odpowiedzialności. Dlatego w najmłodszej Ewangelii św. Jana nie ma już ani słowa na temat końca świata. Jan pisze, że sąd dokonuje się już teraz, życie wieczne już jest naszym udziałem, już się rozstrzyga nasza przyszłość. W tym sensie koniec świata to nie będzie coś zupełnie nowego. Jego istotą będzie dopełnienie tego, czego Bóg w nas dokonuje, przy naszej współpracy.

Tak naprawdę koniec świata już się rozpoczął z chwilą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i trwa do dzisiaj. Bóg teraz „czyni wszystko nowe”, chociaż tego nie widzimy. Przychodzi do nas i działa nieustannie.

Koniec jest zawsze początkiem. Żeby powstało coś nowego, stare musi zostać zniszczone lub przeobrażone. Rozwój w życiu to przeplatanie się końca i początku.

Dla wierzącego prawdziwym końcem świata i początkiem nowego jest chrzest. Bóg przyszedł do nas zagubionych, pogrążonych w chaosie, aby nas odnowić. Nie przyszedł do doskonałych. W chrzcie rodzimy się na nowo. Dlatego chrześcijanin może wypowiedzieć szokujące zdanie: „Teraz zaś już nie ja żyję, żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20). Od tego momentu Chrystus kształtuje człowieka: jego istotę, ciało, duszę, jego myśli, uczucia, jego miłość, siły i zdolności. Stary człowiek obumiera, podczas gdy nowy wzrasta. Ale ten nowy człowiek jest „niewidzialny” jak pisze św. Paweł, a jego odnowa nie dokonuje się automatycznie, za kiwnięciem palca. Chrzest to nie jest hokus pokus. Nasze dojrzewanie do nieba trwa całe życie. Ale jak ono wygląda?

http://mateusz.pl/mt/dp/dp-xxxiiinzb.htm
Ot,prawda o końcu świata. O którym końcu świata więc mówisz?

Po trzecie: Dlaczego lub czego się boisz? Bać się mogą ci którzy odrzucają Boga bo ich czeka potępienie. Człowiek wierzący nie boi się końca świata bo wie że jest to przejście ze śmierci do życia, życia wiecznego. Czego więc się boisz? Masz jakieś bardzo ciężkie grzechy na sumieniu? Jeśli tak to idź jak najszybciej się wyspowiadaj i uwolnij się od nich by być bliżej Boga. Boisz się że pójdziesz do nieba a nie do czyśćca lub piekła? Ni e warto, w niebie jest trylion a nawet więcej razy lepiej niż w tych miejscach,więc myśl bardziej o tym by isć do nieba. Troszcz się o to byś nie ulegała pokusie i wytrwała w wierze. A do tego potrzebna jest modlitwa.

Jezus mówił:
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”.
To jest istota sprawy dla chrześcijanina. Pokarm duchowy a nie ziemski jest dla nas najistotniejszy. Troszczymy się jednak bardziej o to co ziemskie a nie co niebieskie a przez to ulegamy pokusom. Wtedy będzie strach.
Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe»
Tak jest z nami, dlatego się boimy. Ale czy jest czego? Trzeba dbać o duszę,bo ciało i tak przeminie a dusza idzie tam gdzie dążyła: jeśli dążyła do Boga to tam pójdzie, jeśli dążyła do piekła to pójdzie do piekła.

Teraz jest czas nawracania się a nie w chwili końca świata. Koniec świata jest już tylko formalnością - końcem tego co złe a początkiem tego co dobre, wspaniałe. Po co się więc bać?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Jordan » 2020-07-19, 06:24

Nie ufaj takim wyznaczanym datom! (i ich wyznaczycielom)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Dezerter » 2020-07-19, 11:29

Jordan pisze: 2020-07-19, 06:24 Nie ufaj takim wyznaczanym datom! (i ich wyznaczycielom)
Ale takim ufasz?
Straszne doniesienia o morderstwach i rabunkach, katastrofach drogowych i aktach okrucieństwa, wyraźnie świadczą o tym, ̇że koniec jest bliski. Teraz, już teraz, musimy być gotowi na powtórne przyjście Pana. — Letter 308, 1907.
a minęło 113 lat i nic, nadal czekamy :p
Ale znalazłem jeszcze ciekawszy twojej prorokini Ellen
Tysiące statków pogrąży się w głębinach mórz. Okręty ulegać będą katastrofom, a ludzie ginąć będą milionami. Po ̇zary wybucha ́c będą nieoczekiwanie, a ̇zadne ludzkie wysiłki nie będą w stanie ich opanować. Najwspanialsze budowle na ziemi niszczeć będą w płomieniach. Nieszczęścia następować będą jedno po drugim z coraz większą cz ̨estotliwo ́sci ̨a. Zamieszanie, katastrofy i nagła ́smier ́c spotyka ́c będą ludzi w podróży. Koniec jest bliski, czas próby zbliża się ku końcowi. Szukajmy Pana,
Rozdział 2 — Znaki bliskiego powrotu Chrystusa11 póki można Go znaleźć, wołajmy Go, póki jest blisko! — Message to Young People 89.90 (1890)
i tak zbliża się już 130 lat
Ale by być uczciwy napisała coś prawdziwego i mądrego
Teraz, już teraz, musimy być gotowi na powtórne przyjście Pana. Szukajmy Pana,
tylko nie u pseudo proroków i w dziwnych miejscach w necie - po to mamy Kościoł prowadzony przez Ducha Świętego, by dawał nam zdrowa interpretacje i Apokalipsy i proroctw z Pisma i proroctw indywidualnych, czy objawień.
Wierzę, że ten sam Duch prowadzi i czuwa nad tym forum byśmy prezentowali zdrową naukę chrześcijańska i prowadzili ludzi do Zbawiciela i zbawienia a nie na manowce, bo nazwa zobowiązuje :-!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-19, 11:37

Dezerter pisze: 2020-07-19, 11:29 nie u pseudo proroków i w dziwnych miejscach w necie
No więc właśnie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Jordan » 2020-07-19, 11:56

Dezerter pisze: 2020-07-19, 11:29
Jordan pisze: 2020-07-19, 06:24 Nie ufaj takim wyznaczanym datom! (i ich wyznaczycielom)
Ale takim ufasz?
Straszne doniesienia o morderstwach i rabunkach, katastrofach drogowych i aktach okrucieństwa, wyraźnie świadczą o tym, ̇że koniec jest bliski. Teraz, już teraz, musimy być gotowi na powtórne przyjście Pana. — Letter 308, 1907.
a minęło 113 lat i nic, nadal czekamy :p
Ale znalazłem jeszcze ciekawszy twojej prorokini Ellen
Tysiące statków pogrąży się w głębinach mórz. Okręty ulegać będą katastrofom, a ludzie ginąć będą milionami. Po ̇zary wybucha ́c będą nieoczekiwanie, a ̇zadne ludzkie wysiłki nie będą w stanie ich opanować. Najwspanialsze budowle na ziemi niszczeć będą w płomieniach. Nieszczęścia następować będą jedno po drugim z coraz większą cz ̨estotliwo ́sci ̨a. Zamieszanie, katastrofy i nagła ́smier ́c spotyka ́c będą ludzi w podróży. Koniec jest bliski, czas próby zbliża się ku końcowi. Szukajmy Pana,
Rozdział 2 — Znaki bliskiego powrotu Chrystusa11 póki można Go znaleźć, wołajmy Go, póki jest blisko! — Message to Young People 89.90 (1890)
i tak zbliża się już 130 lat
Ale by być uczciwy napisała coś prawdziwego i mądrego
Teraz, już teraz, musimy być gotowi na powtórne przyjście Pana. Szukajmy Pana,
tylko nie u pseudo proroków i w dziwnych miejscach w necie - po to mamy Kościoł prowadzony przez Ducha Świętego, by dawał nam zdrowa interpretacje i Apokalipsy i proroctw z Pisma i proroctw indywidualnych, czy objawień.
Wierzę, że ten sam Duch prowadzi i czuwa nad tym forum byśmy prezentowali zdrową naukę chrześcijańska i prowadzili ludzi do Zbawiciela i zbawienia a nie na manowce, bo nazwa zobowiązuje :-!
Mógłbym tu zacytować z Biblii wersety w podobnym tonie podane... - ale je znasz, prawda, to nie cytuję.
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Biserica Dumnezeu

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-19, 17:49

EEE ... koniec swiata za dwa lata. A oto dokladna data: 10 dzien tygodnia 45 wrzesnia o godzinie 25 minut 61.

TOMVAD 45

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 18:16

Ja zauważam coś innego: tego końca świata bardziej boją się wierzący niż ci którzy nie wierzą,mimo że to dla nich ten koniec świata powinien być najstraszniejszy a wierzący nie powinni się bać skoro wiedzą że nawet jeśli nie przeżyją go to trafią do nieba. Więc po co się telepać z powodu końca świata? Co ma być to będzie a kiedy - tylko Bóg wie. A skoro tylko Bóg wie to trzeba wierzyć Bogu a nie takim którzy bredniami sieją zamęt i panikę. Dbajmy bardziej o relację z Bogiem niż o doszukiwanie się czasu końca świata, bo jak skupimy się na szukaniu informacji szukaniu znaków to przegapimy nasze życie które może się tak powalić przez ten czas poszukiwań,obserwacji że będziemy daleko od Boga i nic nam wtedy nie pomoże,skończymy tak samo jak ci którzy Boga odrzucają.

Gdy będziemy dbali o jak najlepszą relację z Bogiem,o czystość duszy to żaden koniec świata nie będzie dla ans straszny.Będzie tylko uwolnieniem od tego świata.

Biserica Dumnezeu

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-19, 19:45

Wierzacy uwazaja, ze koniec swiata nastapi.
ja sie nie boje - kto sie narodzil to i umrzec musi. Ot i cala filozofia.
Najbardziej o koncu swiata gadaja poszukujacy taniej sensacji albo poklasku albo dudkow ( najlepiej zlotych ). Albo i jedno i drugie i trzecie.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: Simon » 2020-07-19, 23:24

Natalia pisze: 2020-07-18, 22:20 Szczęść Boże to moje pierwsze pytanie! Czytałam ostatnio o końcu świata według jakiejś osoby z Kosciola- niezyjacej już. Mówiła że koniec swiata zacznie się w 2021 i że będą znaki. Czy jest się czego obawiać? Bardzo się boję.
Natalia
Co roku ma być koniec świata, ale jak widać, nadal żyjemy i świat się nie skończył. Oczywiście, są to bzdury, nikt oprócz Boga nie zna daty końca świata: "Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec." (Mt 24,36).

Tak więc nie ma się czym martwić :)

TOMVAD 45

Re: Koniec świata w 2021?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-20, 02:38

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-19, 19:45 Wierzacy uwazaja, ze koniec swiata nastapi.
ja sie nie boje - kto sie narodzil to i umrzec musi. Ot i cala filozofia.
Najbardziej o koncu swiata gadaja poszukujacy taniej sensacji albo poklasku albo dudkow ( najlepiej zlotych ). Albo i jedno i drugie i trzecie.
Wierzący mają rację tylko w jednym: ŻE KONIEC ŚWIATA NASTĄPI. Na pewno. Ale nikt nie wie kiedy i jeśli ktoś podaje czas to kłamie.

Jest bowiem napisane:
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec” (Mk 13, 24-32).
Warto zauważyć że nikt ze świętych,ba nawet Jezus i Maryja mimo objawień nie podali daty końca świata. Skąd więc jakaś osoba wie kiedy będzie ten koniec skoro sam Jezus mówi w Ewangelii że nie zna dnia kiedy on nastąpi, tylko Bóg?

Święci, różni wizjonerzy uznani przez Kościół w swoich proroctwach jakie przekazywali mówili o losach świata,ale nie mówili o końcu świata,o konkretnym dniu.

Dlatego nie warto się sugerować takimi datami bo to brednie. Jak już pisałem: trzeba się skupić na tym aby być blisko Boga, gdyż nasz koniec świata może nastąpić w każdej chwili - kiedy zakończy się nasze życie. Jeśli nie będziemy przygotowani to co nas będzie czekało? A co gorsze - gdy umrzemy w stanie grzechu ciężkiego? Dbajmy więc o duszę a nie o to kiedy ten świat sie zakończy. On się skończy,ale wtedy kiedy Bóg to uczyni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”