Czy w niebie można będzie się modlić?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Piootr » 2020-08-08, 11:05

Witam
Modlitwa jest sensem mojego życia. Gdy mam wolny dzień modlę się nawet 4-5 godzin. Zamierzam tak robić do końca swoich dni, ale jak będzie po śmierci? Gdybym (jak Bóg da) trafił do Nieba, to czy tam też będę mógł się modlić? Czy będę mógł tam mieć różaniec, książeczkę do nabożeństwa albo mój ukochany Krzyż Święty? Przyznam że nie wyobrażam sobie bez tego życia. Gdy się modlę i trzymam w ręku Krzyż czuje coś czego nie czuje podczas żadnej innej czynności. Czy Pan Bóg obdarzy mnie tą łaską również w Lepszym Świecie? Podobno Niebo będzie takie jak sami sobie wyobrazimy, czyli jest szansa że dostanę tam łaskę modlitwy i potrzebne do niej przedmioty? Pozdrawiam.

Dominik

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Dominik » 2020-08-08, 11:10

O co chciał byś się modlić w Niebie, za co Bogu dziękować?

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Piootr » 2020-08-08, 12:22

Za to że jestem w Niebie.
Jeśli nie mógłbym się modlić to co tam mógłbym robić?
Ostatnio zmieniony 2020-08-08, 12:22 przez Piootr, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Albertus » 2020-08-08, 12:26

Modlitwa to nasze próby nawiązania osobistej relacji z Bogiem. Krzyż, modlitewnik, różaniec i różne formuły modlitewne to tylko pomoce ułatwiające modlitwę.

W niebie zbawieni bez wątpienia nie mają problemu z nawiązaniem relacji z Bogiem dlatego wszelkie pomoce są im po prostu całkowicie niepotrzebne.
To tak jakby ktoś pisał SMS-y do osoby która siedzi razem z nim w jednym pokoju. Po co to robić skoro można mieć z nią osobistą rozmowę twarzą w twarz?

A czy mogą się modlić? Mogą oczywiście się modlić. Mogą przede wszystkim uwielbiać Boga i Mu dziękować ale też mogą się modlić - czyli prosić Boga, za swoich będących jeszcze na ziemi pielgrzymujących i cierpiących braci.
Ostatnio zmieniony 2020-08-08, 12:31 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Piootr » 2020-08-08, 12:48

A czy to prawda że w Niebie będzie to co sobie tylko wymarze? O ile nie będzie to grzechem?

Dominik

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Dominik » 2020-08-08, 12:51

Podejrzewam że to co Bóg przygotuje dla nas będzie tak wspaniałe, że nic nie będziemy chcieli zmieniać, sami wybierać.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Albertus » 2020-08-08, 13:04

grubas pisze: 2020-08-08, 12:48 A czy to prawda że w Niebie będzie to co sobie tylko wymarze? O ile nie będzie to grzechem?
Nie wiemy. Możliwe że tak.

Tylko jakie wtedy będziemy mieć marzenia?

jak byłem dzieckiem miałem różne marzenia które dzisiaj wydaja mi się cokolwiek zabawne. Potem jak byłem młodzieńcem miałem marzenia całkiem inne a teraz mam inne. Prawdopodobnie w niebie te wszystkie marzenia będą jak mroczny sen wobec prawdziwej, realnej rzeczywistości nieba a potem nowej ziemi.
Ostatnio zmieniony 2020-08-08, 13:05 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Piootr » 2020-08-08, 13:55

Dziękuję. Tyle mi wystarczy.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: dromax » 2020-08-13, 11:49

:arrow: "lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują".
(1 list do Koryntian 2:9)

Z tego wynika, że dokładnie nie wiadomo jak tam będzie w NIEBIE...

niepraktykujący

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-01, 20:59

Piootr pisze: 2020-08-08, 12:48 A czy to prawda że w Niebie będzie to co sobie tylko wymarze? O ile nie będzie to grzechem?
Wydaje mi sie że będziesz sługą Boga, a czy sługa może robić co tylko chcę?
Prawdopodobnie będziesz miał w Niebie swoje określone miejsce, i będziesz robił to co Bóg od ciebie, będzie chciał.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Dezerter » 2022-01-01, 21:55

niepraktykujący pisze: 2022-01-01, 20:59
Piootr pisze: 2020-08-08, 12:48 A czy to prawda że w Niebie będzie to co sobie tylko wymarze? O ile nie będzie to grzechem?
Wydaje mi sie że będziesz sługą Boga, a czy sługa może robić co tylko chcę?
Prawdopodobnie będziesz miał w Niebie swoje określone miejsce, i będziesz robił to co Bóg od ciebie, będzie chciał.
Ty jesteś nie tylko niepraktykujący ale i nieznający Słowa
1 List św. Jana 3
1 Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec:
zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi1:
i rzeczywiście nimi jesteśmy.
Świat zaś dlatego nas nie zna,
że nie poznał Jego.
2 Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło,
czym będziemy.
Wiemy, że gdy się objawi,
będziemy do Niego podobni,
bo ujrzymy Go takim, jakim jest.


Św Paweł w Liście do Rzymian mówi, że będziemy nazwani synami Bożymi, dziećmi, dziedzicami mającymi udział w Chwale Chrystusa zasiadającego po prawicy Boga Najwyższego
Synostwo Boże chrześcijan4

14 Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. 15 Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» 16 Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi5. 17 Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.

a ty smęcisz o jakichś sługach ;)
a to jeszcze jedno by cię zachęcić z 1 Listu do Koryntian 2
6 A jednak głosimy mądrość między doskonałymi4, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. 7 Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, 8 tę, której nie pojął żaden z władców tego świata5; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały5; 9 lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują6.

Bracie! wielkie rzeczy przygotował nam Bóg - ja to biorę w ciemno, bo znam mojego Pana i Zbawiciela i wiem co zrobił dla mnie i jak na co dzień mi błogosławi i prowdzi swoim Duchem
a ty? - masz wolną wolę możesz Jezusowi powiedzieć TAK
zostań z nami na forum i pozwól Chrystusowi działać, bo jesteś na forum zChrystusem.pl a tutaj on jest naczelnym Adminem i działa
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

niepraktykujący

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-01, 22:52

Dezerter pisze: 2022-01-01, 21:55 Ty jesteś nie tylko niepraktykujący ale i nieznający Słowa
A to ty taki znawca słowa Bożego? przecież w Biblii są setki albo i nawet tysiące miejsc, w których Bóg nazywa ludzi sługami Boga, choćby nawet tutaj:

NOWY TESTAMENT
List do Tytusa

Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa, wśród wybranych Bożych wiary i poznania prawdy wiodącej do życia w pobożności,


Więc mam ci teraz tutaj przedstawić te setki cytatów? gdzie w tym sens? skąd w ogóle pomysł, że jest inaczej? że ludzie nie są sługami Boga?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Andy72 » 2022-01-01, 22:54

Lepiej być sługą Bożym niż prezydentem, gwiazdą rocka czy multimiliarderem.
Co ci tak przeszkadza być sługą Boga? Uważasz że trzeba "non serviam"?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

niepraktykujący

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-01, 23:09

Andy72 pisze: 2022-01-01, 22:54 Lepiej być sługą Bożym niż prezydentem, gwiazdą rocka czy multimiliarderem.
Co ci tak przeszkadza być sługą Boga? Uważasz że trzeba "non serviam"?
Nie mam zamiaru być niczyim służącym, to nie jest moja bajka.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy w niebie można będzie się modlić?

Post autor: Albertus » 2022-01-01, 23:14

niepraktykujący pisze: 2022-01-01, 23:09
Andy72 pisze: 2022-01-01, 22:54 Lepiej być sługą Bożym niż prezydentem, gwiazdą rocka czy multimiliarderem.
Co ci tak przeszkadza być sługą Boga? Uważasz że trzeba "non serviam"?
Nie mam zamiaru być niczyim służącym, to nie jest moja bajka.
A jednak jesteś niewolnikiem i tylko Chrystus może cię z tej niewoli wyzwolić.

J8:34 Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”