Komunia święta na rękę?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Adam01 » 2024-01-29, 13:49

Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-29, 13:37 Interesujące .... Zwłaszcza ze w każdym zdaniu jest kłamstwo.
Po pierwsze nie indoktrynacja a nauka.
I nie o Jezusie myjacym tylko nogi ale o JEGO OFIERZE ZA NASZE GRZECHY. TAKZE MOWIACYM ZE GODZIEN JEST ROBOTNIK STRAWY SWOJEJ.
A co do przepychu na oltarzach... Gdyby nie wklad sztuki wlozonej w budowę świątyń to nie byloby prawie zabytków.
Otyli księża? jaki masz ty BMI?
Gnuśni? Widziałes rozkład pracy obowiązków takiego księdza?
Pewnie nie.
Aroganccy? Jak dziennie natrafialbym na tak przepojonych biblijnom skromnosciom i prawdom i milomsciom jak niektórzy forumowicze pewnie tez od czasu do czasu wymsklo by mi sie...
Ci ludzie robią w " największym syfie" czyli musza udowodnić grzesznikowi czyli czyniącemu zle ze czyni źle.
A to ciezka orka jak widac po ludzkich reakcjach.
Póki co to religia jest tylko system wierzeń, a nie nauką.
Otyłość nie bierze się z powietrza. Dla mnie to objaw gnuśności.
Deficyt kalorii radzi sobie z każdą otyłością.
W związku z powyższym z resztą Twoich argumentów nie chce mi się dyskutować.
Piszesz podobnie jak Marek, wstawiasz słowa nie bacząc na ich znaczenie, byle ktoś się nie połapał i żebyś mógł osiągnąć rację.
Jak chcesz to mogę Ci ją przyznać, nie musicie się już tak wysilać, ani karmić mnie więcej, bo jeszcze sam stanę się gruby i gnuśny :D

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-29, 13:54

Mysle ze mialbys opory przed wejściem do świątyni katolickiej. Nie intelektualne.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 224 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: kazik95 » 2024-01-29, 13:57

Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-29, 13:54 Mysle ze mialbys opory przed wejściem do świątyni katolickiej. Nie intelektualne.
:))
Za dużo filmów się naoglądałeś
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Adam01 » 2024-01-29, 14:06

Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-29, 13:54 Mysle ze mialbys opory przed wejściem do świątyni katolickiej. Nie intelektualne.
Kiedy tylko mogę to jeżdżę na weekendy do Bazyliki w Licheniu.
Przestronna świątynia, pyszne i tanie obiady na jej terenie, tanie i wygodne noclegi w Licheniu, podgrzewane jezioro ze 100m dalej
a przede wszystkim niesamowite koncerty organowe.
4 organy rozmieszczone są w każdej nawie i takiej muzyki nie ma nigdzie na świecie.
Niesamowite przeżycie duchowe, gorąco polecam ;)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-29, 14:10

Skoro tylko to widzisz w świątyni katolickiej..Organy. No ok.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-29, 14:11

Adam01 pisze: 2024-01-29, 13:25 Chyba zacząłeś się trochę nakręcać. Proponuje żebyś nie karmił więcej trolla ;)
Cwana taktyka, ale łatwa do przejrzenia. Chciałbyś tu swobodnie głosić swoje "nauczania" bez żadnej kontry.
Niedoczekanie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-29, 14:12

kazik95 pisze: 2024-01-29, 13:57
Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-29, 13:54 Mysle ze mialbys opory przed wejściem do świątyni katolickiej. Nie intelektualne.
:))
Za dużo filmów się naoglądałeś
Jeszcze sa emocje.A kolega opowiadal swoje emocje związane z KK .
Intelektualnie niewiele powiedzial 😊 A ty co pomyślałeś?

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Zuben Ninja » 2024-01-29, 16:37

Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-28, 19:47 @Zuben Ninja A z czego wynika to osobiste przekonanie? Jakie ma podstawy?
Swego czasu dużo czytałem Orędzi do Żywego Płomienia i często pojawiał się tam wątek świeckich szafarzy, że obrażają oni Boga swoją posługą niegodnie rozdając Komunię Świętą (brak sakramentu kapłaństwa). Również promowana jest tam postawa przyjmowania Komunii Świętej tylko na klęcząco i do ust. Te orędzia są naprawdę przekonujące dla mnie.

Tutaj masz ciekawy artykuł Żywego Płomienia o godnym przyjmowaniu Komunii Świętej:
https://zywy-plomien.pl.tl/Postawa-przy ... tej-.-.htm
Ostatnio zmieniony 2024-01-29, 16:44 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 4 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-29, 17:06

No i wszystko jasne. Jak sie słucha samozwańczych "proroków" to potem się takie rzeczy opowiada...

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Adam01 » 2024-01-31, 09:26

Znacie w ogóle historię eucharystii?
Taki przykład tylko:
https://fiatmariae.pl/kult-eucharystii/poczatki-kultu/
Odkąd zacząłem tu zaglądać to tym bardziej przemawia do mnie Biblia i mierzi kościół - to co szerzy.
Czy komuś po tym tak komunia święta ma w ogóle sens i jaki? :-?

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-29, 14:10 Skoro tylko to widzisz w świątyni katolickiej..Organy. No ok.
No to oświeć mnie, co powinien jeszcze widzieć?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: sądzony » 2024-01-31, 09:29

A jaki sens w ogóle ma dla Ciebie Istnienie Boga?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Andej » 2024-01-31, 09:36

Zuben Ninja pisze: 2024-01-29, 16:37 Te orędzia są naprawdę przekonujące dla mnie.
No to postępuj zgodnie ze swoimi przekonaniami. Nie przymuszaj do nich innych. I bacz, czy forma nie przysłania treści.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-31, 09:43

Adam01 pisze: 2024-01-31, 09:27 Znacie w ogóle historię eucharystii?
Taki przykład tylko:
https://fiatmariae.pl/kult-eucharystii/poczatki-kultu/
Odkąd zacząłem tu zaglądać to tym bardziej przemawia do mnie Biblia i mierzi kościół - to co szerzy.
Czy komuś po tym tak komunia święta ma w ogóle sens i jaki? :-?
Wielki - i dziwne, że nie widzisz tego w Biblii (btw: tu "Komunia Święta" piszemy z wielkiej litery, podobnie jak "Kościół").
A podana przez Ciebie strona dotyczy kultu POZA Mszą Świętą.
Ponownie zachęcam do lektury tekstów z pierwszych wieków ("Eucharystia pierwszych chrześcijan").
Ostatnio zmieniony 2024-01-31, 09:45 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Andej » 2024-01-31, 09:47

Adam01 pisze: 2024-01-31, 09:27 Odkąd zacząłem tu zaglądać to tym bardziej przemawia do mnie Biblia
Zatem dziękuj Bogu, że pozwala na to.
Adam01 pisze: 2024-01-31, 09:27 mierzi kościół - to co szerzy.
Co kościół może szerzyć? Każdy stoi na swoim placu. I służy ludziom jako Dom Boży. Miejsce skupienia i oddawania czci. Jak denerwuja kościół, to wybieraj ulice, na których ich nie ma.
Adam01 pisze: 2024-01-31, 09:27 ...
Kościół został ustanowiony przez Chrystusa. Ten, kto nie uznaje Kościoła, jednocześnie nie uznaje jego Twórcy, a nawet sprzeciwia Mu się.
Już dwa tysiące lat mierzi ludzi Boże dzieło uprawiane przez Kościół pod przewodem Jezusa. Tak jak przepowiedział Symeon, Chrystusowy Kościół będzie znakiem, któremu sprzeciwiać się będą.
Od samego początku byli ludzie, którzy sprzeciwiają się Bogu i Kościołowi. I będą tacy do końca świata.
Ale są też ludzie, którzy tworzą Kościół. I oni także byli, są i będą od momentu powołania Kościoła przez Chrystusa do samego końca świata. A potem staną się Nowym Kościołem, w Zmartwychwstałych Ciałach, w Nowym Niebiańskim Jeruzalem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Komunia święta na rękę?

Post autor: Adam01 » 2024-01-31, 09:58

Andej pisze: 2024-01-31, 09:47 Kościół został ustanowiony przez Chrystusa. Ten, kto nie uznaje Kościoła, jednocześnie nie uznaje jego Twórcy, a nawet sprzeciwia Mu się.
Już dwa tysiące lat mierzi ludzi Boże dzieło uprawiane przez Kościół pod przewodem Jezusa. Tak jak przepowiedział Symeon, Chrystusowy Kościół będzie znakiem, któremu sprzeciwiać się będą.
Od samego początku byli ludzie, którzy sprzeciwiają się Bogu i Kościołowi. I będą tacy do końca świata.
Ale są też ludzie, którzy tworzą Kościół. I oni także byli, są i będą od momentu powołania Kościoła przez Chrystusa do samego końca świata. A potem staną się Nowym Kościołem, w Zmartwychwstałych Ciałach, w Nowym Niebiańskim Jeruzalem.
Właśnie to jest sedno.
Gdzieś tam zawsze wiedziałem na krawędzi świadomości o różnicach,
ale gdy zaczynam się temu przyglądać, to obecne praktyki, przykazania i warunki kościoła znacznie się różnią od tego Kościoła Chrystusowego z Biblii.
O to mi chodzi.

ODPOWIEDZ