Komunia święta na rękę?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: kazik95 » 2024-01-22, 11:01

Czy w czasie Ostatniej Wieczerzy były balaski? Czy Jezus odgradzał się od ludu?
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4219 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Andej » 2024-01-22, 13:03

kazik95 pisze: 2024-01-22, 11:01 Czy w czasie Ostatniej Wieczerzy były balaski? Czy Jezus odgradzał się od ludu?
Czy ktokolwiek z ludu uczestniczył w Ostatniej Wieczerzy? Z Ewangelii wiemy na pewno, że Jezus wraz z 12 apostołami.
Ale obraz Leonarda nie jest fotografią zrobioną w trakcie uczty. Nie jest biblijnym dokumentem potwierdzającym rzeczywistość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: kazik95 » 2024-01-22, 13:11

Andej pisze: 2024-01-22, 13:03
kazik95 pisze: 2024-01-22, 11:01 Czy w czasie Ostatniej Wieczerzy były balaski? Czy Jezus odgradzał się od ludu?
Czy ktokolwiek z ludu uczestniczył w Ostatniej Wieczerzy? Z Ewangelii wiemy na pewno, że Jezus wraz z 12 apostołami.
Ale obraz Leonarda nie jest fotografią zrobioną w trakcie uczty. Nie jest biblijnym dokumentem potwierdzającym rzeczywistość.
A to apostołowie nie byli ludem?
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4219 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Andej » 2024-01-22, 13:20

Ano nie. Przyrównując do sytuacji panującej podczas przedsoborowych mszy można byłoby ich porównać do ministrantów. (A ministrantura była wtedy skomplikowana i wymagała znajomości wielu łacińskich tekstów.)
Apostołowie znajdowali się po tej świętszej stronie "balasek". Albo sami byli tymi "balaskami" oddzielającymi lud od Jezusa. O tej roli wspomniano w Piśmie, gdy bronili dostępu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13833
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2030 times
Been thanked: 2211 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: sądzony » 2024-01-22, 14:02

Andej pisze: 2024-01-22, 13:20 Ano nie. Przyrównując do sytuacji panującej podczas przedsoborowych mszy można byłoby ich porównać do ministrantów. (A ministrantura była wtedy skomplikowana i wymagała znajomości wielu łacińskich tekstów.)
Apostołowie znajdowali się po tej świętszej stronie "balasek". Albo sami byli tymi "balaskami" oddzielającymi lud od Jezusa. O tej roli wspomniano w Piśmie, gdy bronili dostępu.
A dlaczego łacińskich? Nie greckich i hebrajskich :-?
Ostatnio zmieniony 2024-01-22, 14:02 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3485
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 366 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-22, 15:30

kazik95 pisze: 2024-01-22, 11:01 Czy w czasie Ostatniej Wieczerzy były balaski? Czy Jezus odgradzał się od ludu?
Grzech oddziela. Nie balaski

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: kazik95 » 2024-01-22, 15:35

Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-22, 15:30
kazik95 pisze: 2024-01-22, 11:01 Czy w czasie Ostatniej Wieczerzy były balaski? Czy Jezus odgradzał się od ludu?
Grzech oddziela. Nie balaski
Jezus nie zbudował balasek.
To zrobili później ludzie.

Schemat religii faryzeuszy i grzesznego ludu (świętych i grzeszników) zatoczył ponownie koło
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19158
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4649 times
Kontakt:

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-22, 15:49

kazik95 pisze: 2024-01-22, 15:35
Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-22, 15:30
kazik95 pisze: 2024-01-22, 11:01 Czy w czasie Ostatniej Wieczerzy były balaski? Czy Jezus odgradzał się od ludu?
Grzech oddziela. Nie balaski
Jezus nie zbudował balasek.
Demagogia.
Sposób sprawowania kultu Jezus zostawił w rękach ludzi.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3485
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 366 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-22, 15:50

kazik95 pisze: 2024-01-22, 15:35
Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-22, 15:30
kazik95 pisze: 2024-01-22, 11:01 Czy w czasie Ostatniej Wieczerzy były balaski? Czy Jezus odgradzał się od ludu?
Grzech oddziela. Nie balaski
Jezus nie zbudował balasek.
To zrobili później ludzie.

Schemat religii faryzeuszy i grzesznego ludu (świętych i grzeszników) zatoczył ponownie koło
"Pit..cie Hipolicie "

wiesz czemu ksiadz zanim przyjmie Hostie macza ją w winie?
Bo Chrystus umaczał chleb dla Judasza podczas oststniej wieczerzy.
Wiec ten gest ma przypominac ze oni sa w pierwsi w kolejce do piekła na wypadek wtopy.
Czasem warto coś poczytać zanim bedzie sie pisało w "tonacji" "Faktów I Mitów"

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 395
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Zuben Ninja » 2024-01-22, 16:44

Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-22, 14:08
Zuben Ninja pisze: 2024-01-21, 23:17 Gdybym był w 100% posłuszny wytycznym Kościoła to zostałbym dzisiaj zwiedziony jak część (może większość?) katolików. Ważniejsza jest dla mnie moja intuicja i moje przeczucia
Tak postawiona sprawa pokazuje, że to Ty jesteś zwiedziony. I to w dodatku z własnej winy.
Nie jestem zwiedziony - nie wmówisz mi, że źle robię przyjmując Komunię Świętą tylko i wyłącznie na klęcząco i do ust koniecznie przez księdza a nie żadnego świeckiego szafarza. Tak samo nie wmówisz mi, że źle robię odrzucając tą szkodliwą deklarację doktrynalną papieża Franciszka. Intuicja mnie tutaj nie zawodzi a Kościół niestety ze swoją tęczową mentalnością już zawiódł.
Ostatnio zmieniony 2024-01-22, 17:01 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 4 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19158
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4649 times
Kontakt:

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-22, 16:47

Zuben Ninja pisze: 2024-01-22, 16:44 Nie jestem zwiedziony - nie wmówisz mi, że źle robię przyjmując Komunię Świętą tylko i wyłącznie na klęcząco i do ust.
Nie. Ale źle robisz, twierdząc, że inni - przyjmując w ten sposób, robią źle.
Zwłaszcza, że tym samym oskarżasz wczesny Kościół, który przyjmował na rękę przez kilka, a na stojąco - przez kilkanaście wieków.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4219 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Andej » 2024-01-22, 17:00

Zuben Ninja pisze: 2024-01-22, 16:44 nie wmówisz mi, że źle robię przyjmując Komunię Świętą tylko i wyłącznie na klęcząco i do ust.
Dobrze robisz, że przyjmujesz. Ale to, czy robisz to godnie nie zależy od postawy fizycznej, tylko od postawy duchowej. Od stanu łaski.
Zuben Ninja pisze: 2024-01-22, 16:44 Tak samo nie wmówisz mi, że źle robię odrzucając tą szkodliwą deklarację doktrynalną papieża Franciszka.
Skoro masz większą wiedzę, niż Franciszek i osoby współpracując e z nim, to się wypowiadasz. Nie gniewaj się, ale nie uznaję Twojego autorytetu. Ani prawa do arbitralnych ocen. Uważam, że uzurpujesz sobie prawo bycia ponad papieżem, namiestnikiem Chrystusa.
Zuben Ninja pisze: 2024-01-22, 16:44 Intuicja mnie tutaj nie zawodzi a Kościół niestety ze swoją tęczową mentalnością już zawiódł.
To już przejaw totalnej arogancji. W sytuacji, gdy wszyscy mówią coś innego niż Ty, to raczej oni mają rację. Uznawanie że twoja intuicja jest ponad mądrością Kościoła nie jest przejawem normalnej zdrowej psychiki, jak mi się wydaje.
Ostatnio zmieniony 2024-01-22, 17:00 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19158
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4649 times
Kontakt:

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-22, 17:17

Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-22, 15:50 wiesz czemu ksiadz zanim przyjmie Hostie macza ją w winie?
Prawdę mówiąc nie znam takiego zwyczaju.
http://analizy.biz/filmtmp/msza1.mp4
http://analizy.biz/filmtmp/msza2.mp4

Nie masz przypadkiem na myśli wrzucania fragmentu (ale nie tej spożywanej) Hostii do kielicha?
Ten gest ma jednak inną genezę niż Judasz.
Zwłaszcza, ze to, co podał Jezus Judaszowi nie było Jego Ciałem.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 395
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Zuben Ninja » 2024-01-22, 17:26

Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-22, 16:47
Zuben Ninja pisze: 2024-01-22, 16:44 Nie jestem zwiedziony - nie wmówisz mi, że źle robię przyjmując Komunię Świętą tylko i wyłącznie na klęcząco i do ust.
Nie. Ale źle robisz, twierdząc, że inni - przyjmując w ten sposób, robią źle.
Zwłaszcza, że tym samym oskarżasz wczesny Kościół, który przyjmował na rękę przez kilka, a na stojąco - przez kilkanaście wieków.
Wielokrotnie czytając różne objawienia prywatne pojawiał się wątek, że jedyną akceptowaną przez Jezusa postawą jest przyjmowanie Go na klęcząco i do ust. Każda inna postawa stojąca jest dla Niego lekceważąca i dusze, które przyjmują go "byle jak" będą musiały odpowiednio dodatkowo odpokutować za to w czyśćcu. Niewłaściwa postawa przyjmowania Komunii Świętej to też jest ukryte zło i demony cieszą się gdy przyjmujemy Jezusa na stojąco bo nie okazujemy Mu tym szacunku.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3485
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 366 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-01-22, 17:43

Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-22, 17:17
Gzresznik Upadający pisze: 2024-01-22, 15:50 wiesz czemu ksiadz zanim przyjmie Hostie macza ją w winie?
Prawdę mówiąc nie znam takiego zwyczaju.
http://analizy.biz/filmtmp/msza1.mp4
http://analizy.biz/filmtmp/msza2.mp4

Nie masz przypadkiem na myśli wrzucania fragmentu (ale nie tej spożywanej) Hostii do kielicha?
Ten gest ma jednak inną genezę niż Judasz.
Zwłaszcza, ze to, co podał Jezus Judaszowi nie było Jego Ciałem.
spotykałem sie kiedyś z takim tłumaczeniem.
I tyle. jak znajde to dam zrodło.
Jak sciemniłem( tzn zle zapamietałem ) to sie przyznam. :D

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Zuben Ninja pisze: 2024-01-22, 17:26
Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-22, 16:47
Zuben Ninja pisze: 2024-01-22, 16:44 Nie jestem zwiedziony - nie wmówisz mi, że źle robię przyjmując Komunię Świętą tylko i wyłącznie na klęcząco i do ust.
Nie. Ale źle robisz, twierdząc, że inni - przyjmując w ten sposób, robią źle.
Zwłaszcza, że tym samym oskarżasz wczesny Kościół, który przyjmował na rękę przez kilka, a na stojąco - przez kilkanaście wieków.
Wielokrotnie czytając różne objawienia prywatne pojawiał się wątek, że jedyną akceptowaną przez Jezusa postawą jest przyjmowanie Go na klęcząco i do ust. Każda inna postawa stojąca jest dla Niego lekceważąca i dusze, które przyjmują go "byle jak" będą musiały odpowiednio dodatkowo odpokutować za to w czyśćcu. Niewłaściwa postawa przyjmowania Komunii Świętej to też jest ukryte zło i demony cieszą się gdy przyjmujemy Jezusa na stojąco bo nie okazujemy Mu tym szacunku.
A jak jest tylko kolejka na stojaco bo tak udostepnili a ja mam problem z kolanem i mógłbym dopuscic do incydentu to co ? Piekło ?

ODPOWIEDZ