Misz masz

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Misz masz

Post autor: Andej » 2021-01-26, 19:37

Już wiadomo skąd się biorą problemy produkcyjnie szczepionek. Problem dość oczywisty. Cena.
Otóż za dawkę szczepionki Pfizer i Moderny
Izrael płaci 23,50 USD,
USA płacą 19,5 USD,
a Unia płaci 14,7 USD.
Nie podano ile płacą Niemcy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Misz masz

Post autor: Jozek » 2021-01-26, 21:16

Ciekawe dlaczego sam test kosztuje w uk £150
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Misz masz

Post autor: Logan » 2021-01-26, 21:31

Są różne testy, na przykład w Polsce

Test antygenowy - 150 zł
Test PCR - 250 zł
Test RT-PCR - od 400 zł

Dodano po 6 minutach 51 sekundach:
A tutaj UK

PCR 3 godziny (tylko Heathrow) £ 199
PCR tego samego dnia £ 199
PCR następnego dnia od £ 139
Test antygenu od £ 79
Test przeciwciał (IgM i IgG) od £ 59
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Misz masz

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2021-01-28, 10:10

Andej pisze: 2020-08-28, 10:25 Wątek bez myśli przewodniej. Bez ograniczeń.
czyli "Kiedy Andej zapomniał, że na forum bywam JA." :D

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Misz masz

Post autor: Andej » 2021-01-28, 17:42

Niech odmieniona JA bywa. Jednak niezależnie od bywania, nie zapominam w codziennej modlitwie. Sadziłem, że to wystarczy. Natenczas.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Misz masz

Post autor: Andej » 2022-08-04, 16:08

Nie wiem, czy wiecie, ale w nagłówku Forum widnieje napis:
Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać i wierze chrześcijańskiej i nie tylko.
Katolickie jest, przynajmniej z założenia. Choć tematów katolickich coraz mniej. Dominują rozmowy na temat "i nie tylko".
Atmosfera, generalnie dobra. Bo z humorem i wyrozumiałością. Nawet dla niepoprawności politycznej (to, od jakiegoś czasu, być może z powodu mniejszej aktywności Strażnika), a także, a może w szczególności, dla problemów młodych oraz skrupulantów.
W dyskusjach dotyczących poważnych tematów na przemian mieszają się wypowiedzi rzeczowe z bezsensownymi.
Ale jakoś to jest tolerowane. Choć co jakiś czas warto się temu przyjrzeć i porozmawiać o tym.
Na przykład o obsesjach.
Jedną z moich jest niepoprawność polityczna.
A ostatnio staram się nabyć nową, troszkę małpując innych. A mianowicie, kontynuować dyskusje bez kontynuacji tematu. Czyli ktoś o zupie, a ja odpowiadam o backupie, biogrupie, Biskupie, biskupie, chałupie, chlupie, chrupie, ciupie, *****, Gallupie, głupie, grupie, Iturupie, keczupie, ketchupie, klupie, Krupie, krupie, kupie, litkupie, lupie, łupie, nadsłupie, nałupie, niegłupie, ostrosłupie, pickupie, podgrupie, przekupie, przygłupie, przytupie, pupie, setupie, skorupie, skupie, slupie, słupie, specgrupie, strupie, szalupie, trupie, wygłupie, wykupie, wyłupie, wytupie, za*****, zakupie, żupie
A jak się jeszcze podszkolę, to rozpocznę obsesyjnie wszystko sprowadzać do jakiejś tematyki. Na przykład wszystko tłumaczyć historycznie. A nawet histerycznie historycznie.

=============
Teraz troszkę niepoważnie. Zerknijcie na forum sprzed, np. dwóch lat. Miało ono zupełnie inny charakter. Było bardziej zgodne z zacytowanym mottem. Głupoty nie dominowały. Stanowiły margines. Czy to co się teraz dzieje na Forum, to signum temporis?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Misz masz

Post autor: abi » 2022-08-04, 16:19

a mnie nieodmiennie irytuje i smuci gdy andej po raz enty wypomina ze piszemy glupoty, albo co gorsza tez pisze totalne wariactwa zeby niby nas nasladowac
:(
prosze zaloz sobie z marek piotrowski watek wstep tylko dla uczonych w pismie i tam sobie rozwazajcie czy jablka w edenie mialy pestki
a tak, daj ludziom zyc.widocznie inaczej nie potrafimy pisac
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Misz masz

Post autor: Andej » 2022-08-08, 08:07

Przeniosłem tutaj, gdyż nie chcę zakładać wątku, który, jak mi się wydaje, nie pożyłby długo. Poza tym, nie sądzę, abym spotkał się ze zrozumieniem. I nic w tym dziwnego, gdyż wydaje mi się. że dotyczy sfery uczuć. Acz nadzieję ma, że się mylę.
Dezerter pisze: 2022-08-07, 23:02 Jak wolisz tak to ok ja nie znam się na określeniach, opisuję jak jest, że moja duchowość jest chrystocentryczna a mało Maryjna
A katolicyzm jest Chrystusowy a nie Maryjny - coś pomyliłeś ;)
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-08-07, 23:14
Nenderen pisze: 2022-08-07, 21:37 Katolicyzm jest przecież maryjny
Zwrot "maryjny katolicyzm'' albo "maryjny katolik" sugeruje, jakby Maryja była tu najistotniejsza. Maryjny to przymiotnik przynależności. Oznaczałoby to, że najważniejszą cechą jest maryjność, czyli" należy do Maryi". A tak nie jest. Maryja jest ważna, ale nie przesadzajmy, nie aż tak, aby umieszczać ją w nazwie. Najważniejszy w katolicyzmie jest Chrystus, przecież nasza religia to chrześcijaństwo, a katolicyzm to wyznanie.
Zwrot "niemaryjny katolik" jest bardzo logiczny i nie ma nic wspólnego ze znaczeniem "antymaryjny".
Po prostu nie ma czegoś takiego jak "maryjny katolicyzm", o czym już Dezerter kiedyś pisał.
Ale teraz sobie pomyślałem, że cały mój kłopot jest w tym, że nie rozumiem. Nie wiem, co to maryjność. Wydaje mi się, że każdy z dyskutantów ma w jakimś stopniu rację. Albowiem maryjność może być przejawem uczuciowości albo tylko zewnętrznych zachowań (które też prowadzą do Boga. jednak też może być rozumiana, jak zauważył jeden z dyskutantów, jako mariocentryzm.
Zatem wiara miałaby tu trzy różne oblicza: uczuciowe, zewnętrzne lub ukierunkowane. Wydaje mi się, że żadne do mnie nie pasuje. Żadnego nie potrafią zaaprobować. Przyjmuje do wiadomości, ze tak jest. I staram się wierzyć, ze każdy rodzaj religijności prowadzi do zbawienia.
Ale w dyskusji podło tez określenie chrystocentryczny. A ja mam podobne skojarzenia. Przyznaje, Kościół jest rzeczywiście chrystocentryczny. Ale czy taki powinien być? Czy tego uczył Jezus?

Czy Kościół nie powinien być BOGOCENTRYCZNY?
To jest kwestia naszego stosunku do Boga. Czy ktoś, kto wierzy w Trójcę świętą, może być chrystocentryczny?

Zauważyliście, a może tak czynicie, że w trakcie mszy świętej wypowiadając niektóre słowa pochyla się głowy? Zauważyliście, że w ten sposób wyrażany jest jedynie szacunek dla Jezusa, ale nigdy dla Boga Ojca, ani dla Ducha świętego?
Czy Jezus dla chrystocentryków jest ważniejszy od Boga Ojca? Czy główna cześć nalezy się Chrystusowi?
Albo weźcie należących do Odnowy w Duchu Świętym (też należę), czy dla nich nie jest najważniejszy Duch święty? Czy nie koncentrują się na relacji z Nim właśnie?

Czy w ogóle jest Kościół Bogoojcowy? Czy gdzieś jest rozwijany kult Boga Ojca?

Czy stopniujecie ważność osób w Trójcy? Zawsze skład Trójcy wypowiadamy w znaczącej i tej samej kolejności. Czy nie świadczy to o tym, że rola Boga Ojca jest najważniejsza? Że to on wysłał Swojego Syna? A jeśli tak, to że to On jest praprzyczyna, prapoczątkiem. Tym, któremu winniśmy cześć największą?

Ale, jeśli uznamy równość osób w Trójcy, to można być chrystocentryczym luib mariocentrycznym?

Ja sobie z tym niezbyt radzę. Staram się o symetrię. Staram się traktować (niemal) jednakowo każda osobę Trójcy. Ale jednak, pomimo wiary w równość, wydaje mi się, że Bóg Ojciec ma prymat. I dlatego najpierw zwracam się do Niego.
Nie staram się pojąć tajemnicy Trójcy świętej. Ani przeciwstawiać sobie poszczególnych Osób.

Walczę jedynie z marginalizowaniem Boga Ojca.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Misz masz

Post autor: Nenderen » 2022-08-08, 09:05

Skoro powiedzenie że Bóg jest w centrum wszystkiego jest prawdziwe to Kościół jest zarówno bogoojcocentryczny, chrystocentryczny i duchocentryczny.
Kościół jest trynitarnocentryczny.
Nie stopniuję Osób w Trójcy. Z tym pochyleniem głowy na Mszy faktycznie jest niepokojące, ale Kościół robił już różne reformy i może to też zreformuje.
Ostatnio zmieniony 2022-08-08, 09:06 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Misz masz

Post autor: Andej » 2022-08-08, 09:16

Masz rację, ale ...
.. spytaj, w swoim otoczeniu, wśród forumowiczów: Kim jest Bóg? Poproś o krótka odpowiedź. Jak najkrótszą. Zrób zestawienie tych odpowiedzi. Będzie to ciekawy przyczynek do dyskusji.

Dziękuję Ci za to, że nie bałeś się zająć stanowiska w poruszanych kwestiach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Misz masz

Post autor: Nenderen » 2022-08-08, 09:20

Dobrze, popytam

A ja dziękuję Ci za to że troszczysz się zarówno o ludzi jak i zwierzęta.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4213 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Misz masz

Post autor: Dezerter » 2022-08-08, 14:16

Zauważyliście, a może tak czynicie, że w trakcie mszy świętej wypowiadając niektóre słowa pochyla się głowy? Zauważyliście, że w ten sposób wyrażany jest jedynie szacunek dla Jezusa, ale nigdy dla Boga Ojca, ani dla Ducha świętego?
Ja zauważyłem i tego nie robię :!: z oczywistych względów Równości Osób i mam ciągle zapytać księdza skąd ten zwyczaj?
ktoś wie?
Dla mnie podobnie jak dla Andeja Ojciec jest tym Pierwszy z pośród Równych
zgodnie z tym czego nauczył mnie Chrystus
najczęściej modlę się do Ojca w Duchu Świętym przez zasługi Jezusa Chrystusa Pana mojego i zbawiciela, czyli niejako przez Syna
pisałem o tym kiedyś, ale powtórzę - każdy, kto uważnie pod tym kątem prześledzi modlitwy w czasie Mszy Świętej zobaczy , że podobną "hierarchię " zachowuje kapłan i wierni
Ostatnio zmieniony 2022-08-08, 14:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Misz masz

Post autor: Andej » 2022-08-11, 22:45

Jozek pisze: 2022-08-11, 22:21 Andej, nie ma czegos takiego w nauce Kosciola jak poswiecanie swojej seksualnosci dla Boga.
Jesli juz cos takiego podobnego ktos robi, to nie jest to zadna miata poswiecanie swojej seksualnosci Bogu, tylko pozbywanie sie swojej grzesznej postawy w seksualnosci.
Nie mozna jest po prostu niemozliwe, czy wrecz bezczelnoscia wobec Boga, poswiecanie mu swojego grzechu, ktory jest praktycznie grzechem pierworodnym
To tak jakby ktos poswiecal Bogu swoj grzech i dzialanie przeciwko Bogu.
To bylo by jak skladanie zbezczrszczonych ofiar na oltarzu. Poza grzechowi przeciwko Duchowi Sw. nie widze wiekszego grzechu.
Dziękuje. Jak zwykle na wesoło. Ale za to bez związku z tym, com napisał.
Powiedz, czy przeczytałeś ten malutki fragmencik Ewangelii "są także bezżenni, którzy ze względu na królestwo niebieskie sami zostali bezżenni"? Czy jakoś umknął uwadze?

I napisz, czy na prawdę, nie tylko dla jaj, uważasz, ze celibat jest grzechem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Misz masz

Post autor: Jozek » 2022-08-11, 23:04

A w czym i w ktorym szczegole, koliduje to z tym com napisal?.

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
Wiesz, mozesz cudze wypowiedzi rozbierac na czynniki pierwsze, lecz musi to miec jakues podsyawy, by mialo chocby najdrobniejsze znaczenie.
Puki co nie ma to wrecz za grosz jakiegokolwiek n
znaczenia, ani zgodnego z Pismami, ani im przeciwnego. Ot talie bezsenaowne gdybania, jak macanie stogu siana za igla w nim zgubiona .
Wiesz, ostatnio odpuscilem ci jeden temat, bys mogl co nieco wiecej zrozumiec,jednak mysle ze byl to blad, ktorego ani nie moglem uniknac, ani przewidziec, by ktokolwiek zrozumiela o czym pisalem.
Przykro mi ze to na tobie sie pokazuje, ale tak chyba mialo byc .
Ostatnio zmieniony 2022-08-11, 23:15 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Misz masz

Post autor: Andej » 2022-08-12, 09:02

Konkret. Podał cytat z Biblii. Zatem, albo nie rozumiesz znaczenia słowa seksualność, albo nie zgadzasz się z celibatem. Albo jedno i drugie. Na zasadzie: jestem za, a nawet przeciw.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ