Misz masz

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Misz masz

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-01, 12:52

sądzony pisze: 2024-04-01, 12:46
Andej pisze: 2024-04-01, 11:13 I to, co nie mieści się w szeroko pojętej normie jest dewiacją.
A zatem Jezus był dewiantem?
Bardzo słuszne spostrzeżenie!
Przyszedł ktoś, kto mówi że jest Bogiem, że mają upamiętniać jego życie i śmierć...
Kto tak robi na co dzień?
Odbiega od normy jego zachowanie jak nic, więc .... Doczekamy się odpowiedzi czy był?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15017
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Misz masz

Post autor: Dezerter » 2024-04-01, 13:35

Smutno mi czytać post Andeja
wiecie lub nie , ale był czas, że tylko ja i on prowadziliśmy i rozwijaliśmy to forum
stąd mój do niego szacunek, wdzięczność, uznanie i sympatia
Ale nawet dla Ciebie Andeju nie będzie wyjątków, bo
twoja wolność kończy się tam gdzie naruszasz wolność innych
nasza tolerancja na twoje wpisy była większa niż dla przeciętnego forumowicza - tak przyznaje publiczne - powody, patrz wyżej
Jednak nie ma na forum "świętych krów" i nie będzie za mojej kadencji
Twoje zarzuty o poprawność polityczną Moderacji, które stawiasz pod naszym adresem od lat są nadal bezpodstawne.
Kościół to zwołanie, wspólnota , zgromadzenie - takim zgromadzeniem rożnych ludzi, o różnych przekonaniach i wrażliwościach jest nasze forum dlatego w imię miłości i szacunku dla bliźniego musimy się samoograniczać w naszej forumowej .
Jeśli ktoś tego nie robi, to zmusza nas i jest to bardzo przykry, i trudny obowiązek by ograniczać/moderować Wasze posty.

ps
tak dla wyjaśnienia
Andej wstawił okropnego nie tylko w moim odczuciu mema- poproszony więc o interwencję poprosiłem na pw Andeja, by usunął mema, bo razi wielu, odpowiedział, że sam nie usunie, bo to sprzeczne z jego poglądami, ale żebym ja sam usunął i wyjaśnił dlaczego usuwam, więc usunąłem, robiąc wyjaśniający wpis (po kilku dniach usunąłem czerwony swój wpis by nie szpecił wątku) Andej wspominał o 2 tygodniowym banie, ale to on sam "chciał go sobie dać"/zrobić przerwę a nie ja, czy ktoś z moderacji.
Nieprawdą jest @Andej , że nikt się nie pytał "Co z Andejem - kilka osób mi się pytało na pw
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5426
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 862 times
Been thanked: 1421 times

Re: Misz masz

Post autor: abi » 2024-04-01, 13:47

pomodliłam się andej krótko w twojej intencji
bo jestem obowiazkowa
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Misz masz

Post autor: Arek » 2024-04-01, 14:04

CiekawaXO pisze: 2024-04-01, 11:25 Głupoty opowiadasz. Nie można nazywać dewiantem osoby która jest poza tzw. normą. Bo wtedy np. talibowie jak odwiedzasz ich kraj mogą nazwać cię dewiantem, bo normą jest u nich islam, i moga cię za to stracić.
Albo większość osób ma normalne włosy, a ktoś kolorowe, to to jest dewiant?

Cieszę się że twoje pokolenie z podobnym nastawieniem, że nie ma granic w wolności słowa, zostaje przeciwstawione pokoleniem bardziej uważnym, które zastanowi się jak zareaguje drugi człowiek na wypowiadane słowa, czy zbuduje to mur, czy most.
I to właśnie osoby niewierzące o to walczą. O szacunek dla innych.

To, że sugerujesz że ja sprowadzam miłość do seksu jest obłąkane.

Ale zróbmy coś innego: uważam cię za oryginalnego człowieka, więc od tej pory będę się do ciebie publicznie zwracać Dewiancie. Skoro to synonim jak napisałeś,-"oryginalności, wyjątkowości" to mogę. Wyraziłeś na to publiczną zgodę swoim postem. Rozumiem że moderacja się zgadza abym tak zwracała się do Andeja? W miłości, szacunku, bo tak rozumiem po poście Andeja słowo dewiant? Przekonał mnie.
@Morkej @Dezerter @miłośniczka Faustyny proszę o informację zwrotną.
Jak zwykle @CiekawaXO nie zrozumiała przekazu.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Misz masz

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-01, 14:06

Tak, bo nie jestem taka mundra jak ty.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Misz masz

Post autor: Arek » 2024-04-01, 14:16

Dezerter pisze: 2024-04-01, 13:35 Smutno mi czytać post Andeja
wiecie lub nie , ale był czas, że tylko ja i on prowadziliśmy i rozwijaliśmy to forum
stąd mój do niego szacunek, wdzięczność, uznanie i sympatia
Ale nawet dla Ciebie Andeju nie będzie wyjątków, bo
twoja wolność kończy się tam gdzie naruszasz wolność innych
nasza tolerancja na twoje wpisy była większa niż dla przeciętnego forumowicza - tak przyznaje publiczne - powody, patrz wyżej
Jednak nie ma na forum "świętych krów" i nie będzie za mojej kadencji
Twoje zarzuty o poprawność polityczną Moderacji, które stawiasz pod naszym adresem od lat są nadal bezpodstawne.
Kościół to zwołanie, wspólnota , zgromadzenie - takim zgromadzeniem rożnych ludzi, o różnych przekonaniach i wrażliwościach jest nasze forum dlatego w imię miłości i szacunku dla bliźniego musimy się samoograniczać w naszej forumowej .
Jeśli ktoś tego nie robi, to zmusza nas i jest to bardzo przykry, i trudny obowiązek by ograniczać/moderować Wasze posty.

ps
tak dla wyjaśnienia
Andej wstawił okropnego nie tylko w moim odczuciu mema- poproszony więc o interwencję poprosiłem na pw Andeja, by usunął mema, bo razi wielu, odpowiedział, że sam nie usunie, bo to sprzeczne z jego poglądami, ale żebym ja sam usunął i wyjaśnił dlaczego usuwam, więc usunąłem, robiąc wyjaśniający wpis (po kilku dniach usunąłem czerwony swój wpis by nie szpecił wątku) Andej wspominał o 2 tygodniowym banie, ale to on sam "chciał go sobie dać"/zrobić przerwę a nie ja, czy ktoś z moderacji.
Nieprawdą jest @Andej , że nikt się nie pytał "Co z Andejem - kilka osób mi się pytało na pw
@Andej jest twardzielem. Walczy o coś co zauważyłem niemal od początku bycia na forum. O to by każdy mógł skorzystać ze swej wolności wypowiedzenia się niezależnie kim jest i jakie poglądy reprezentuje. Wolność to otwartość. I niestety tej otwartości brakuje na tym forum. Ja wielokrotnie byłem traktowany kijem i cieszę się z tego. Ale mur to mur. Połączony z betonem murem pozostaje.
A ja się bardzo cieszę z treści Andejowych. Dziwię się jednak, że mnie jeszcze nie wynieśli, bo przecież regulamin to rzecz święta. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Czy bym płakał, może bym się i ucieszył.
Rozumiem Andeja ale rozumiem też pochlebców i miłośników wielbionych.
Z całą przykrością stwierdzam, że to nie jest forum katolickie/chrześcijańskie ale takie, które się pod nie podszywa. Zna Pisma ale ich nie wypełnia, skostniała, zamknięta grupa części ludzi, którzy starają się przekonać innych do swoich poglądów.
I tak już za dużo powiedziałem. Pewnie lincz spuszczą Ci co tak znają te pisma, ale wolnoć Tomku w swoim domku.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2024-04-01, 14:06 Tak, bo nie jestem taka mundra jak ty.
Sęk w tym, że głupi jestem i głupi umrę. Bo nie walczę o moje, bo mi na nim niezależy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Misz masz

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-01, 14:28

Ja nie przypuszczę linczu, bo nie znam pism. Więc nie.

Skostniała grupa?
Zamknięta?
Nie byłeś na innych forach...
Sama odeszłam i wróciłam, bo choć idealnie nie jest to jest coraz lepiej, więcej jest właśnie wolności słowa niż gdzie indziej.
Są osoby owszem które by chciały zabetonować forum dla określonej klienteli, ale jednak zamurowane nie jest, bo gdyby było, to moja noga by tu ponownie nie postała.

Co do wolności słowa: nikt nie zakazuje pisać tego co się chce, ale w ramach regulaminu.
Z wolności słowa trzeba umieć korzystać i korzystać z głową, a nie dzicz jak w dżungli, bez przestrzegania prawa RP, regulaminu, czy w ogóle posiadania intuicyjnych hamulców kiedy zamknąć japę.

Pisać można wszystko, ale nie wszystko jest pożyteczne.

Chyba nie chcemy, aby przez pisanie "ty dewiant, ty dewiant, i ty też dewiant", CO MA zabarwienie negatywne, jak np. POLACZEK, jest obraźliwe, nie wszedł tu nigdy żaden homoseksualista, nawet czynny, który chce porozmawiać o Bogu?
A tylko taki może być efekt tego dewiantowania.

I kto wtedy będzie odpowiadał przed Bogiem, że taka osoba mogła usłyszeć Ewangelię, nawrócić się na Prawdy Boże, a tego nie usłyszała i się nie nawróciła, bo została obrażona i nawet nie miała odwagi pisać?
No kto?
Także ci, którzy do tego dopuścili.
Ostatnio zmieniony 2024-04-01, 14:37 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 3 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Misz masz

Post autor: konserwa » 2024-04-01, 14:55

Acha. Ale to raczej smutna konkluzja. Chyba ze w rozumieniu cierpietnictwa?

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Misz masz

Post autor: Arek » 2024-04-01, 14:59

Prawda nie jest milusia, sympatyczna ani neutralną.
Ciekawa pisze:
"Pisać można wszystko, ale nie wszystko jest pożyteczne." To życzę Ci abyś pisała tylko pożytecznie. Bez chlapania byle czego.
Możesz nazwać mnie jak sobie życzysz, a ten biedny chłopak żyjący z facetem w dodatku mających dziecko i żyjących w Holandii wręcz powinien usłyszeć prawdę, że ta miłość o której tak pięknie mówił nią nie jest. Padło na mnie więc powiedziałem. Może będę palił się w piekle, ale drugi raz to samo bym mu powiedział bez względu na konsekwencje. Ot cały biedny arek.
Ciekawa jeśli to z Twoich ust nie będzie wychodziło to z moich powinno.
Głaskanie grzechów prowadzi do śmierci.
Ostatnio zmieniony 2024-04-01, 15:00 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Misz masz

Post autor: konserwa » 2024-04-01, 15:04

No coz - Arek duzo prawdy zawarl w swej wypowiedzi.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Misz masz

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-01, 15:10

konserwa pisze: 2024-04-01, 14:55 Acha. Ale to raczej smutna konkluzja. Chyba ze w rozumieniu cierpietnictwa?
Rozwiń.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Arek pisze: 2024-04-01, 14:59 Prawda nie jest milusia, sympatyczna ani neutralną.
Ciekawa pisze:
"Pisać można wszystko, ale nie wszystko jest pożyteczne." To życzę Ci abyś pisała tylko pożytecznie. Bez chlapania byle czego.
Możesz nazwać mnie jak sobie życzysz, a ten biedny chłopak żyjący z facetem w dodatku mających dziecko i żyjących w Holandii wręcz powinien usłyszeć prawdę, że ta miłość o której tak pięknie mówił nią nie jest. Padło na mnie więc powiedziałem. Może będę palił się w piekle, ale drugi raz to samo bym mu powiedział bez względu na konsekwencje. Ot cały biedny arek.
Ciekawa jeśli to z Twoich ust nie będzie wychodziło to z moich powinno.
Głaskanie grzechów prowadzi do śmierci.
JEżeli czyiś grzech powoduje, że nie umiesz przez niego przebić się z normalną rozmową o Jezusie, a MUSISZ zaczynać od : ty DEWIANCIE, to to nie jest ta kolejność w głoszeniu Ewangelii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15017
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Misz masz

Post autor: Dezerter » 2024-04-01, 15:13

W temacie zabetonowania, co jest bzdurą.
Przypomnę kilka faktów:
- naszą moderatorką przez lata była ateistka ToTylkoJa, była bardzo dobrą Moderatorką, człowiekiem i wartościową forumowiczką
- członkiem Moderacji jest konserwatysta, sympatyzujący z tradsami
- mamy grupę Apologetów, którym dziękuje za wsparcie forum i za dbanie o ortodoksję tego forum
- mamy grupę nieformalną liberalnych, postępowych katolików
- mamy tradsów, lefebrystów dla równowagi
- kilku charyzmatyków też by się znalazło
- niewierzących, poszukujących, zagubionych
- nieTrynitarzy skrajnie protestanckich
- jednego rasta, który się właśnie powoli nawraca i rzuca jaranie zioła
- normalnych niedzielnych katolików
- dziesiątki innych, których nie zna a serdecznie pozdrawiam, którzy tylko czytają nasze forum a za których też czuje się odpowiedzialny (za to co czytają na forum katolickim, chrześcijańskim).
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Misz masz

Post autor: Arek » 2024-04-01, 15:13

CiekawaXO pisze: 2024-04-01, 15:12
konserwa pisze: 2024-04-01, 14:55 Acha. Ale to raczej smutna konkluzja. Chyba ze w rozumieniu cierpietnictwa?
Rozwiń.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Arek pisze: 2024-04-01, 14:59 Prawda nie jest milusia, sympatyczna ani neutralną.
Ciekawa pisze:
"Pisać można wszystko, ale nie wszystko jest pożyteczne." To życzę Ci abyś pisała tylko pożytecznie. Bez chlapania byle czego.
Możesz nazwać mnie jak sobie życzysz, a ten biedny chłopak żyjący z facetem w dodatku mających dziecko i żyjących w Holandii wręcz powinien usłyszeć prawdę, że ta miłość o której tak pięknie mówił nią nie jest. Padło na mnie więc powiedziałem. Może będę palił się w piekle, ale drugi raz to samo bym mu powiedział bez względu na konsekwencje. Ot cały biedny arek.
Ciekawa jeśli to z Twoich ust nie będzie wychodziło to z moich powinno.
Głaskanie grzechów prowadzi do śmierci.
JEżeli czyiś grzech powoduje, że nie umiesz przez niego przebić się z normalną rozmową o Jezusie, a MUSISZ zaczynać od : ty DEWIANCIE, to to nie jest ta kolejność w głoszeniu Ewangelii.
Nie rozumiem.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Misz masz

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-01, 15:18

Aby ktoś się nawrócił i nie grzeszył, musi NAJPIERW usłyszeć, że JEzus go kocha, a nie " TY DEWIANCIE".
Teraz jaśniej?

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Misz masz

Post autor: konserwa » 2024-04-01, 15:26

Raczej nie. Gdy gloszenie polega jedynie na "Jezus Cie kocha" to nawrocenie staje sie niepotrzebne ( raczej niepotrzebne ) ... bo po co sie nawracac - Jezus mnie kocha, wiec uwazamy Go tak jak mame, ktora nawet swego syna przesladowce i psychola tak kocha, ze da z siebie skore obedrzec, a syn jak byl przesladowca tak nim zostanie.
Nawrocenie zaczyna sie raczej od: Chrystus zostal ukrzyzowany ( z milosci do nas ) i ZMARTWYCHWSTAL. I ja moge rowniez zmartwychwstac, jesli "ukrzyzuje" swoj grzech, gdyz Milosc Boza i moja milosc do Boga (prze)zwyciezy starego czlowieka we mnie i stane sie nowym stworzeniem w Chrystusie.
Tutaj nie ma glaskania i ciumkania. Albo zmienisz swoje zycie, albo nie "zmartwychwstaniesz" ani teraz do nowego zycia, ani po swojej smierci ku Niebianskiej Rzeczywistosci.
Ostatnio zmieniony 2024-04-01, 15:31 przez konserwa, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ