Różne rozmowy o Islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-09-02, 20:50

Poszukiwacz.wiedzy pisze: .Jeśli zaś to drugie to podaj mi odniesienia i możemy o tym pogadać. .
47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu… Lecz jeśliby zechciał Allah, to sam zemściłby się na nich, lecz on chciał doświadczyć jednych przez drugich.


9:73 O proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna.


4:89 A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie!


4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Allah dał wyższość jednym nad drugimi… Napominajcie te [kobiety], których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę Allah jest wzniosły, wielki!



Koran 16:71
Bóg wywyższył jednych z was nad drugimi w rozdziale swoich dóbr. Lecz ci, którym dano więcej, nie oddadzą swoich dóbr swoim niewolnikom, tak iżby byli równi. Czyżby zaprzeczali dobroci Boga?




Sahih Muslim, Księga 8, Numer 3311
https://sunnah.com/muslim/16/83
Klasyfikacja: Sahih
Aisza (niech Allah będzie z niej zadowolony) przekazała, że Apostoł Allaha (pokój z nim) poślubił ją, gdy ta miała siedem lat, i została wzięta do jego domu jako panna młoda kiedy miała dziewięć lat, a jej lalki były z nią; i gdy on (Święty Prorok) umarł, ona miała osiemnaście lat.

[Może się nie znam, ale to chyba pedofilia]


Sahih Bukhari Volume 3, Book 47, Number 765
Opowiadane przez Kurib
Uwolniony niewolnik Ibn Abbasa, powiedział, że Maimuna, babsztyl al-Haris’a, powiedziała mu, że ona uwolniła niewolnicę, bez zgody Proroka. W dniu, kiedy była jej kolej, aby być z Prorokiem, powiedziała: “Wiesz, O Allaha apostole, że uwolniłam moją niewolnicę?” On powiedział: “Czy naprawdę?” Ona odpowiedziała twierdząco. On powiedział: “Mogłaś dostać większe wynagrodzenie, jeśli dałabyś ją, (czyli niewolnicę) jednemu z waszych wujków”


“Wy macie w Posłańcu Boga piękny wzór – dla każdego, kto się spodziewa Boga i Dnia Ostatniego i kto Boga często wspomina.” – Koran 33:21

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-02, 20:57

1
To że "przedstawiłeś swoje stanowisko" nie oznacza, że mam się z nim - wbrew faktom - zgodzić ;)
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-02, 19:09 Nie podałeś żadnego wersetu z Koranu ani nawet hadisu.
No cóż, teraz to już kłamiesz.
Podałem ich całkiem sporo w tym viewtopic.php?p=220001#p220001 poście. Nawet z nim polemizowałeś...

Jak chcesz, to mogę podać inne, równie ciekawe. Na przykład na temat kobiet.
Cytuję z polskiego (złagodzonego !) wydania Koranu:
  • „Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema.” /4,3/
  • „Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!”
  • „Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie
  • Jeśli chodzi o kobiety, księga Allacha mówi, ze są one istotami niższymi, a ich mężowie maja prawo je wychłostać, jeśli okażą się nieposłuszne (4:34). Radzi "wziąć wiązkę gałęzi i bić nią żonę" (38:44). (Niektóre tłumaczenia mówią – błędnie – o „trawach” – być może najlepszym tłumaczeniem są „witki”)
To nie jest jakaś "historia" religii (jak niektóre akapity z ST). To aktualne nauczanie.

2
Mogę też podać fakty z obowiązującego, aktualnego nauczania głównego nurtu Islamu (a nie "grupki", jak usiłujesz zasugerować).
Ot, choćby takie (nie - islamistów przepraszam, że przytaczam tak dosadne fakty):
Zaprzeczasz faktom, więc zapytam:
  • Czy nie jest prawdą, że Mahomet, będący wzorem dla wszystkich islamistów, poślubił Aiszę w wieku 6 lat - współżył z nią gdy miała lat 9 (jeden z hadisów stwierdza, że powodem tej zwłoki była ciężka choroba Aiszy)?
  • Czy nie jest prawdą, że Koran dopuszcza seks z dziewczynkami przed wystąpieniem pierwszego okresu?
  • Czy nie jest prawdą, że w Islamie można ożenić się z 1-rocznym dzieckiem
  • Czy nie jest prawdą, co pisałem, że w Iranie od (poprzedniej) rewolucji muzułmanskiej obniżono wiek legalnego seksu z dziećmi do 9 lat.
  • Czy nie jest prawdą, że gdy w 2002 roku parlament podniósł ten wiek do lat 13, sprzeciw wyraziła Rada Strażników rewolucji islamskiej mająca prawo weta wobec decyzji parlamentu i duchowni argumentowali, że podwyższenie minimalnego wieku wydawania dziewczynek za mąż jest SPRZECZNE Z ISLAMEM?
  • Czy nie jest prawdą, że chociaż współżycie jest w Islamie dozwolone z dzieckiem 9 letnim, to ayatollah Khomeini z Iranu uczy że z młodszym dzieckiem "inne czynności seksualne takie jak gra wstępna, pocieranie, całowanie, i sodomia są dozwolone". Uczy też że "Mężczyzna, który odbył stosunek seksualny z dziewczyną mającą mniej niż dziewięć lat, nie popełnił przestępstwa, lecz tylko wykroczenie, jeżeli dziewczyna nie jest w trwały sposób uszkodzona."
  • Czy nie jest prawdą, że jeśli nie nastąpi penetracja, a jedynie włożenie członka pomiędzy zaciśnięte uda dziecka (nazywa się to "międzyudzeniem") to można współżyć nawet z niemowlakiem “Nie jest sprzeczne z prawem, by dorosły mężczyzna „międzyudził”, lub odczuwał przyjemność z młodej dziewczyny, która jest jeszcze w okresie odstawiania od piersi; to znaczy by umieszczał swój penis między jej udami, i by ją całował.”("Zielona książeczka" ayatollaha Khomeiniego/
To nie ja mówię - to nauczyciele Islamu. Do nich miej ewentualną pretensję.
Niestety, tradycyjne nauczanie jest porażające. i właśnie to najbardziej poraża - w innych religiach zdarzaja się ekscesy w tej dziedzinie, jednak żadna z wyjątkiem Islamu (no, może z wyjątkiem takich sekt jak "Rodzina Miłości") nie wspiera pedofilii doktrynalnie.


Dalejże, pokaż swoją prawdomówność katolikom i odpowiedz wprost: prawda, czy nieprawda?
I proszę, nie wmawiaj mi, że to są jakieś marginalne grupki. To samo centrum światowego Islamu, nauczyciele szanowani i słuchani na całym świecie.


Bronisz się dzielnie, ale rozpaczliwie. I właściwie nie wiadomo po co, skoro wyraźnie mijasz się z faktami...
Co radzi Koran? Czy można - w imię wiary - oszukać "niewiernego" z którym się rozmawia, czy nie?...


==========================================================
Na koniec bardzo ważna deklaracja.
Otóż jestem przyjazny "porządnym" mahometanom.
Naprawdę.
Tylko nie lubię, jak usiłują wcisnąć mi ciemnotę. Po prostu nie zamierzam udawać że jest inaczej, niż jest.

Powiem Ci więcej - jeśli należysz do tych porządnych, nie agresywnych mahometan (którzy np. są przeciwni karaniu za posiadanie biblii czy konwersję) to zamiast iść w zaparte, udawać że jest inaczej niż jest, zacznij dostrzegać jak jest.
To przede wszystkim w interesie mahometan - i islamu - leży, by patrzeć realnie na aktualny stan Islamu - bo tylko mając taki ogląd, możecie zacząć działać by Islam stał się taki, jak usiłujesz nam tu go "odmalować".
Ostatnio zmieniony 2020-09-02, 21:01 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Andej » 2020-09-02, 22:41

Uważam, że polskie prawo w stosunku do islamu powinno być zwierciadlanym odbiciem zasad szariatu w stosunku do innych religii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-09-02, 22:44

@Andej
A ja uważam, że państwo religijne w ŻADNYM wydaniu nie jest akceptowalne...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Andej » 2020-09-02, 22:50

ToTylkoJa pisze: 2020-09-02, 22:44 @Andej
A ja uważam, że państwo religijne w ŻADNYM wydaniu nie jest akceptowalne...
I bardzo dobrze. Ale nie napisałem o państwie religijnym, tylko o równości wobec prawa. Napisałem o wolności religijnej. Zerknij na wytyczne MSZ odnośnie wyjazdów do Arabii Saudyjskiej.

Swoją uwagę uważam za sprzeciw wobec dyskryminacji giaurów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-02, 22:52

Andej pisze: 2020-09-02, 22:41 Uważam, że polskie prawo w stosunku do islamu powinno być zwierciadlanym odbiciem zasad szariatu w stosunku do innych religii.
Tzw prawo wzajemności.
Ale nie zgadzam się. Nie jesteśmy tacy jak oni.
ToTylkoJa pisze: 2020-09-02, 22:44 @Andej
A ja uważam, że państwo religijne w ŻADNYM wydaniu nie jest akceptowalne...
A ja uważam, że jest czymś wspaniałym. Tyle że nie powinno polegać na represyjności.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-09-02, 22:57

@Marek_Piotrowski
Rzeczywiście nieprecyzyjnie się wyraziłam. Chodziło mi właśnie o państwa religijne w których religie poza dominującą są represjonowane. Niezależnie od tego, jaka to religia.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-03, 01:57

ToTylkoJa pisze: 2020-09-02, 20:50 47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu… Lecz jeśliby zechciał Allah, to sam zemściłby się na nich, lecz on chciał doświadczyć jednych przez drugich.
9:73 O proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna.
4:89 A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie!
Jak wspominałem muzułmanie wlczyli z kurajszytami. "Niewierni" odnosi się właśnie do nich. Koran został zsyłany stopniowo i niekótre wersety odnoszą się do konkretnej sytuacji za czasów proroka, tak jak te które podałeś. Kurajszyci chowali swoje córki żywcem, uprawiali códzołóstwo, kobiety były traktowane jak rzecz. Potem przyszedł prorok i kiedy zaczął glosić islam poganie zaczęli torturować, obrabowywać z majątków i wypędzać z domów pierwszysch muzułmanów. Wiele niewolników kurajszytow którzy przeszli na islam zostało zabitych dlatego potem Bóg nakazał zwalczanie tak zepsutych ludzi. Jednak za razem nakazał aby traktować dobrze tych którzy są niewinni i nic nie robili przeciwko muzułmanom, pisząc:
"Bóg nie zabrania wam, abyście byli dobrzy i sprawiedliwi
względem tych, którzy was nie zwalczali z powodu religii
ani nie wypędzali was z waszych domostw.
Zaprawdę, Bóg miłuje ludzi sprawiedliwych"

(Koran 5:32)
oraz
"Zwalczajcie na drodze Boga
tych, którzy was zwalczają,
lecz nie przekraczajcie granic.
Zaprawdę; Bóg nie miłuje tych którzy przekraczaja granice!"
(Koran 2:190)
I także
"Ale jeśli oni się powstrzymają...
- zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
(...)
Jeśli oni się powstrzymają,
to wyrzeknijcie się wrogości,
oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!"
(Koran 2:192-193)
ToTylkoJa pisze: 2020-09-02, 20:50 4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Allah dał wyższość jednym nad drugimi… Napominajcie te [kobiety], których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę Allah jest wzniosły, wielki!
Przez "wyższość" chodzi o wyższość w obowiązkach. W isalmie mężczyzna jest zobowiązany utrzymać żonę i dzieci, kobieta jak pracuje nie musi dawać ze swoich pieniędzy ani grosza. To mężczyzna jest też odpowiedzialny za ochronę swojej rodziny.
Tak oczerniasz Koran a kojarzysz może ten werset?
"Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła" (list do Efezjan 5:22)
Co do dalszej części - słowo "nuszuz" przetłumaczone na "nieposłuszeństwo" nie oznacza zwykłego nieposłuszeństwa typu "nie zrobienie obiadu" lecz słowo "nuszuz" znaczy "niedochowanie wierności małżenskiej" czyli "zdradę". Jest to bardzo wielki grzech zarówno w islamie jak i chrześcijaństwie więc Bóg nakazał najpierw swoją żonę napominać (oczywiście kobiety też mogą napominać mężów) a potem zaprzestania współżycia. Jeśli żona jednak nadal przykładowo "chodzi potajemnie do czyjegoś domu" bądź "znika na noc nie wiadomo gdzie" i nie chce powiedzieć wtedy Bóg nakazał punkt trzeci który ma jednak swoje ograniczenia. Po pierwsze słowo które Bielawski przetłumaczył na "bić" oznacza "uderzyć" więc sugeruje czytać angielskie tłumaczenie Koranu które jest bardziej sprawdzone. Uderzenie to ma charakter symboliczny i po nim albo następuje pojednanie albo rozwód. Ma charakter symboliczny gdyż mężczyzna nie może:
1. Spowodować bólu
2. Zostawić śladu na skórze
3. Uderzyć powyżej szyi
Co to w takim razie za uderzenie? Prorok zademonstrował to na przykładzie "miswaku", króciutkiego korzenia z drzewa arakowego którym myje się zęby. Jest to dosłownie lekkie klepnięcie. Jeśli natomiast mężczyzna przekracza granice wtedy zawsze w islamie jest możliwość rozwodu.
Jeśli nadal masz wątpliwości o złe traktowanie kobiet w islamie to miej na uwadze iż prorok Muhammad powiedział:
"Najlepszi z was są ci którzy są najlepsi dla swoich żon"
(Sunan al-Tirmidhī 1162)
"Traktujcie kobiety łagodnie"
(Sahih al-Bukhari 3331 Book 60, Hadith 6)
"Kobiety są bliźniaczymi połówkami mężczyzn.”
(Dawood, 204; al-Tirmidhi, 105)

Jeśli chodzi zaś o wiek Ajszy i domniemaną "pedofilię" w islamie to zrobię o tym osobny temat.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Andej » 2020-09-03, 07:28

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-03, 01:57 Jak wspominałem muzułmanie wlczyli z kurajszytami.
A teraz z giaurami. Teraz do nich się to odnosi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-03, 08:10

Ciekawe. Wypowiedź Poszukiwacza implikuje, że część Koranu jest nieaktualna (bo już nie walczą z kurajszytami) ;)
Sam się zapętliłeś.
W dodatku porównanie tych wersetów z rzeczywistością serwowaną nam w praktyce (prześladowania, uwięzienie, mordowanie za konwersję i za znacznie mniejsze "przewinienia", światowy terroryzm islamski itd) kompletnie przeczą Twojej, Poszukiwaczu, interpretacji.
Otwórz oczy - tylko jeśli dostateczna liczba mahometan to zrobi i zrobi coś z głównym nurtem swojej religii, pokojowe deklaracje nielicznych z Was mogą zacząć być traktowane poważnie.
Póki co, niestety tak nie jest. Zresztą generalnie ku poklaskowi wyznawców.

Obaj wiemy, że Islam dzieli świat na dwie strefy: na strefę "pokoju" ("Dar-es-Salaam", co znaczy właśnie "Islamski Dom Pokoju") i strefę wojny.
muzułmański Pokój
Wg. wojennej doktryny islamu "pokój" polega na tym, że rządy obejmują muzułmanie i wprowadzają szariat.
Wszyscy są już muzułmanami i nie ma powodów do walki.
A do tego czasu miejsca nie-muzułmańskie to "Strefa Wojny".

Jeśli idzie o kobiety: doprawdy wzruszające jest Twoje tłumaczenie, że zanim się uderzy kobietę, najpierw przecież trzeba ją napomnieć, więc nie ma sprawy.
I proszę - poczytaj trochę relacji z realnego życia, a zobaczysz czy to są "uderzenia nie powodujące bólu"...

Magnolia

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Magnolia » 2020-09-03, 09:15

Bez trudu znalazłam organizację międzynarodową Girls Not Bride, która walczy ze światowym problemem wydawania za mąż dziewcząt poniżej pełnoletności:
Every year, 12 million girls marry before the age of 18. Child marriage happens across countries, cultures and regions.
Każdego roku 12 milionów dziewcząt wychodzi za mąż przed ukończeniem 18 roku życia. Małżeństwa dzieci mają miejsce w różnych krajach, kulturach i regionach.

https://www.girlsnotbrides.org/where-do ... pen/atlas/
Dlaczego kraje arabskie przodują w tych statystykach?
inne:
https://islamistablog.pl/2017/03/11/ban ... wa-dzieci/
Inne:
https://prasa.wiara.pl/doc/3030365.Kobi ... -w-islamie
gdzie o islamie mówi światowej sławy islamolog o. Samirem Khalilem Samirem SJ
Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 09:21 przez Magnolia, łącznie zmieniany 2 razy.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: kundelek » 2020-09-03, 12:52

Poszukiwaczu - a jaki jest dowod na samo powstanie Koranu jako zeslanego z nieba w takiej postaci, w jakiej jest juz teraz?
Dowody prosze ...

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-04, 02:52

Andej pisze: 2020-09-03, 07:28
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-03, 01:57 Jak wspominałem muzułmanie wlczyli z kurajszytami.
A teraz z giaurami. Teraz do nich się to odnosi.
Podaj mi jednego uczonego (nie z ISIS) który twierdzi że wersety te nie mają kontekstu czasowego. Jeśli to co mówisz jeat prawdą to miałbyś 1,6 mld muzulmanów głodnych na mordowanie każdego odmiennej wiary. Sądzisz że świat w którym jest 1,6 mld terrorystów wyglądałby tak jak teraz?
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Andej » 2020-09-04, 07:17

Terrorystą nie jest tylko ten, kto z pasem szahida, kałaszem czy bombą, ale ten (ta), który udziela schronienia, informacji, wspiera. Każdy, kto w jakikolwiek sposób popiera działania terrorysty. Ten, kto okazuje mu sympatię. Oni wszyscy są współwinni terrorowi. Oni współuczestniczą w terrorze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Różne rozmowy o Islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-04, 10:21

Dokładnie tak, jak napisał Andej. Nawet, jeśli wyznawca Proroka uważa, że to mordowanie to jest nie najlepsze, to co do zasady nie powinien (np. jak wie) donosić niewiernym ("no-muslims").

ODPOWIEDZ