Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-03, 18:27

Jednymi z bardziej kontrowersyjnych tematów (a niepotrzebnie) jeśli chodzi o islam jest możliwość posiadania do 4 żon oraz wiek Ajszy (żony proroka) podczas zaślubin (i generalnie minimalny dopuszczalny wiek kobiety aby wszyła za mąż). Postaram się te kwestie wytłumaczyć.

1) Poligamia istniała od wieków nawet przed islamem, z takim tylko wyjątkiem, że islam to uregulował. Skoro jesteście katolikami to podam za przykład Biblię. W Starym Testamencie Bóg dozwolił poligamię i przez to Mojżesz miał 2 żony, Abraham również 2, Dawid 13 a Salomon 700. Nowy testament również nie zabrania poligamii, zakazuje jej tylko przywódcom kościoła. Możliwość posiadania tylko jednej żony dla wszystkich chrześcijan wprowadzili dopiero biskupi na soborach, nie nakazał tego ani Jezus ani nawet św. Paweł w swoich listach.

W islamie nie możesz poślubić więcej niż jednej żony jeśli nie będziesz w stanie traktować każdej równo-
"Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema.
Lecz jeśli się obawiacie, że nie będziecie sprawiedliwi,
to żeńcie się tylko z jedną (...) To jest dla was odpowiedniejsze, abyście nie postępowali niesprawiedliwie."
(Koran 4:3)
Po drugie trzeba każdą żonę utrzymać. Nawet jeśli one pracują to mężczyzna jest odpowiedzialny za opłacenie wszystkiego, kobieta nie musi dokładać od siebie nic.
Po trzecie kieyś umierało o wiele więcej mężczyzn, pozostawiając po sobie wdowy. Tak też było za czasów proroka podczas toczenia walk z kurajszytami a następnie z Imperium Bizantyjskim i persami. Kobiety zostawały bez źródła utrzymania. Co może zrobić taka kobieta z dziećmi która nigdy nie pracowała? Jakby Bóg dozwolił tylko jedną żonę to co by one zrobiły? Dlatego też wszystkie żony proroka które miał były albo wdowami albo rozwódkami (z wyjątkiem Ajszy).

2) Następna kwestia - wiek Ajszy i rzeczy z tym związane.
Istnieje kilka opinii o jej wieku podczas poślubiania proroka.
Przytoczę jedną z nich która udowadnia, że miała lat kilkanaście kiedy wyszła za proroka. Ale najpierw - hadis ten iż, miała lat 6 znajdujący się w sahih Bukhari jest wadliwy pod kilkoma względami. Pomimo iż z kilkunastu tys. hadisów 98/99 proc. w sahih Bukhari i Muslim jest autentyczna (imamowie ci skrupulatnie badali narratorów słów proroka oraz ilość osób przkezujących ten sam hadis, zapisywali też łańcuchy przekazicieli) to gdy istnieją dowody i argumenty na to, iż hadis może być nieprawdziwy, to jest to podstawa aby sądzić iż został sfabrykowany. Tu jest na to kilka argumentów -
Obrazek
Obrazek
Udowadnia to, że poślubila proroka w wieku lat kilkunastu.

Po drugie kto może oceniać od kiedy kobieta jest gotowa wyjść za mąż?
W tradycji chrześcijańskiej Maryja ożeniła się z Józefem mając 12 lat podczas gdy on miał 90. Przez całe średniowiecze w chrześcijaństwie dziewczyna od 12 roku życia mogła być wydana za mąż. Kiedyś ludzie żyli krócej i szybciej dojrzewali emocjonalnie i mentalnie. Nawet teraz na filipianch -kraju chrześcijańskim- dziewczyna może uprawiać skes od 12 roku życia, a w Portugalii od 14. Na jakiej podstawie można stwierdzić od którego roku życia kobieta bądź mężczyzna może się ożenić? Jest to bardzo subiektywne, kiedyś czasy były zupełnie inne.
W islamie jednak kobieta aby wyjść za mąż musi być psychicznie i fizycznie gotowa dlatego to zależy od każdego indywidualnie. Zmuszanie do małżeństwa jest zabronione - "O wy, którzy wierzycie! Nie jest wam dozwolone abyście dziedziczyli kobiety wbrew ich woli (czyli wydawali za mąż).
I nie uciskajcie ich tak aby zabrać im część tego, co im daliście, chyba że dopuszczą się
jakiegoś wszeteczeństwa oczywistego.
Obchodźcie się z nimi w sposób przyzwoity. A jeśli czujecie względem nich wstręt, to, być może, czujecie wstręt do czegoś, w czym Bóg umieścił wielkie dobro."
(Koran 4:19)
Bądź ten hadis -
Obrazek
Co do konsumpcji małżeństwa, może być ono skonsumowane dopiero wtedy kiedy dziewczyna jest do tego fizycznie gotowa i jest tutaj konsensus pomiędzy założycielami 4 szkół sunnickich - Malik, al-Shaafa’i, Abu Haneefah i Ibn Hanbal.
Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 19:10 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Andej » 2020-09-03, 19:08

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-03, 18:27 Maryja ożeniła się z Józefem mając 12 lat podczas gdy on miał 90.
To też wiesz z Koranu? Czy możesz podać źródła? Tak z ciekawości, bo liczy się tylko wypełniona rola. Zaspokoisz moją ciekawość?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-03, 19:14

Wiesz że katolicyzm opiera sie na Biblii i Tradycji? W tej właśnie Tradycji Maryja ożeniła się mając 12 lat więc to nie moje stanowisko tylko twojego Kościoła.
W tradycji żydowskiej dziewczyny były żenione bardzo młodo, wiek Maryi znajduje sie w niektórych tekstach apokryficznych i mówi o tym encyklopedia katolicka https://www.newadvent.org/cathen/15464b.htm

§ 8
Obowiązkiem każdego dyskutanta jest zachowanie pisowni polskiej, w szczególności zasad pisowni słownictwa religijnego zgodnie z zasadami ortografii. Zasady pisowni słownictwa religijnego znajdują się tutaj viewtopic.php?f=36&t=9304
!!!
~ToTylkoJa
Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 19:50 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Andej » 2020-09-03, 19:24

Mój kościół zbudowany z cegieł nie wyraża swojego zdania. Po prostu stoi. Nie wiem, skąd znasz zdanie tego budynku? Wykrętna odpowiedź świadczy o tym, że rzuciłeś 12 i 90 od teka sobie, z powietrza. Nie sądzisz chyba, że przeczytam całą encyklopedie, aby znaleźć miejsce, gdzie podany wiek. Skoro sam nie potrafisz znaleźć. I na jakiej podstawie stwierdzono to? Konkrety?!
Albo dajmy spokój, skoro podstaw do takiego twierdzenia nie ma.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-03, 20:18

Poszukiwacz, podales argument ze wielu mezszczyzn ginelo, i stad poligamia, ale strzelasz sobie w kolano, bo jak zginal ktos kto mial 4 zony to pozostawial 4 wdowy bez srodkow utrzymania.
Czyli poligamia nie zmniejszala ilosci kobiet bez srodkow utrzymania, tylko zwiekszala, bo wdowa nie miala zbytnio w Islamie szans na powtorne bycie zona.
Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 20:19 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: kundelek » 2020-09-03, 20:22

Wtornym zjawiskiem w poligami stal sie w pewnych okresach czasu przymus utrzymania wdow po zabitych mezach - kobiety byly przydzielane obowiazkowo i obowiazkiem bylo przyjac je na utrzymanie. Doprowadzilo to nieraz do sytuacji, ze mezczyzni uciekali na wiele lat ze swoich srodowisk, aby tego uniknac ( przede wszystkim ze wzgledow ekonomicznych ).

Skad pochodzi wiedza o wieku Jozefa? Kto wie?
Ps: tysiace lat przed samozwanczym Mahometem sytuacja poligamii byla uregulowana i prawnie uksztaltowana. Czytam o tym chocby w Starym Testamencie.
Poszukiwacz znieksztalca rzeczywistosc historyczna. W jakim celu? Ja od wielu lat na co dzien mam styycznosc z muzulmanami. Nie potrzebuje forumowego streczacyiela.

Ps: autentyczna ciekawostka z mego zycia: pewien muzulmanin poprosil mnie o pomoc przy przeprowadzce ( chodzilo o auto ). Czemu nie.
Wsiadamy - mam taki zwyczaj, ze zawsze przed jazda czynie znak krzyza .. patrze, a ten robi to samo. Pytam sie go, ze jak to jest - on jest wyznawca innej religii itd.
A on na to, ze musi byc muzulmaninem ( to slowo musi bylo jak wyrok, ze nie ma wyjscia ) ale sercem chce byc z Jezusem.

Anonimowo juz do tej pory ( tyle do mniedotarlo ) o tym, ze bedac zewnetrznie muzulmanami wewnetrznie chca byc z Jezusemjak tacy ukryci chrzescijanie) przyznalo sie juz ponoc z milion muzulmanow.

To tyle, co wiem.
Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 20:33 przez kundelek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-03, 20:42

Ja czesto widze muzulmanow modlacych sie w kosciele prowadzonym przez Ojcow Marianow na Ealing w Londynie.
Modla sie po swojemu, ale wiedza o ktorego Boga im chodzi, bo maja niedaleko meczety.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18941
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-03, 21:35

I znów mamy naciąganie.
Pozwól że przypomnę to, co napisałem, a co zignorowałeś, zakładając nowy wątek by tego nie było na wierzchu (nie ze mną takie numery :) )
  • Ajsza miała 6 lat. Mahomet czekał do wieku lat 9 - ale nie dlatego, że była za młoda, tylko dlatego że była chora (mówi o tym jeden z hadisów)
  • co do kolejnych żon, "jesli mahometanina stać" - prosta piłka: cze jeśli kobietę "stać" na kilku mężów, może ich mieć?
  • Nie wiem co rozumiesz przez wiek, w którym dziewczyna "jest gotowa". Jest powszechna zgoda, że wolno współżyć z dziewczynką 9-letnią (wzorem Mahometa). Jednak "Mężczyzna, który odbył stosunek seksualny z dziewczyną mającą mniej niż dziewięć lat, nie popełnił przestępstwa, lecz tylko wykroczenie, jeżeli dziewczyna nie jest w trwały sposób uszkodzona."/ayatollah Khomeini - tylko mi nie mów, że to nie "mainstream" Islamu ;)/
    Zresztą jeśli nie nastąpi penetracja, a jedynie włożenie członka pomiędzy zaciśnięte uda dziecka (nazywa się to "międzyudzeniem") to można współżyć nawet z niemowlakiem “Nie jest sprzeczne z prawem, by dorosły mężczyzna „międzyudził”, lub odczuwał przyjemność z młodej dziewczyny, która jest jeszcze w okresie odstawiania od piersi; to znaczy by umieszczał swój penis między jej udami, i by ją całował.”/"Zielona książeczka"/
  • W Iranie (niewątpliwie jednym z centrum mainstreamu Islamu) od (poprzedniej) rewolucji muzułmanskiej obniżono wiek legalnego seksu z dziećmi do 9 lat. Gdy w 2002 roku parlament podniósł ten wiek do lat 13, sprzeciw wyraziła Rada Strażników rewolucji islamskiej mająca prawo weta wobec decyzji parlamentu. Duchowni argumentowali, że podwyższenie minimalnego wieku wydawania dziewczynek za mąż jest SPRZECZNE Z ISLAMEM.
Więc proszę, nie wciskaj nam kitu. Lepiej upomnij swoich nauczycieli wiary, którzy wypisują takie rzeczy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Dezerter » 2020-09-03, 22:55

Poligamia sprawia, że jeden bogaty Egipcjanin ma wiele żon, a wielu (statystyka!) Egipcjan nie ma szansy na znalezienie żony bo jest za biedna! Rodzi to napaści seksualne, gwałty i molestowanie w biały dzień i to nawet na 10 letnie dziewczynki.
https://wyborcza.pl/7,75399,22524039,ka ... zemoc.html
Ale poligamia to rzecz mniej szkodliwa - znamy ją ze ST.

Przykłady krajów gdzie zamążpójście jest dopuszczalne poniżej 15 rokiem życia jest jawnym przykładem na to co w krajach zachodniej cywilizacji nazywamy pedofilią. Jest oczywiste dla każdego świadomego człowieka, że dziewczynka poniżej 15 roku życia nie jest dojrzała ani emocjonalnie, ani duchowo, ani psychicznie, ani nie ma ukształtowanej osobowości, ani nie jest wykształcona, ani nie posiada wiedzy by być odpowiedzialną i świadomą matką i żoną.
Ale właśnie takie dziewczynki - powiedzmy to sobie panowie szczerze - jest łatwa w manipulowaniu, rządzeniu, ukształtowaniu wedle swoich upodobań, nie zna ani życia ani świata więc mąż jest dla niej autorytetem.
Jest to jednak egoistyczne, samolubne, krzywdzące i szkodliwe dla takiej młodej dziewczynki - jestem pewien, że Bóg kiedyś rozliczy takich mężczyzn i odpłaci :-q

Piszę o współczesności bo historycznie nie zabieram głosu, bo wiem, że było podobnie we wszystkich krajach, religiach i cywilizacjach.
Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 22:58 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-04, 00:50

Andej pisze: 2020-09-03, 19:24 Mój kościół zbudowany z cegieł nie wyraża swojego zdania. Po prostu stoi. Nie wiem, skąd znasz zdanie tego budynku? Wykrętna odpowiedź świadczy o tym, że rzuciłeś 12 i 90 od teka sobie, z powietrza. Nie sądzisz chyba, że przeczytam całą encyklopedie, aby znaleźć miejsce, gdzie podany wiek. Skoro sam nie potrafisz znaleźć. I na jakiej podstawie stwierdzono to? Konkrety?!
Albo dajmy spokój, skoro podstaw do takiego twierdzenia nie ma.
Jeśli nie chce ci się przejrzeć encyklopedii katolickiej to wpisz sobie "how many years did Mary have when she married joseph" to ci wyskoczy od razu. Nie wziąłem tego z powietrza więc nie oskarżaj mnie o kłamstwo.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-03, 21:35 I znów mamy naciąganie.
Pozwól że przypomnę to, co napisałem, a co zignorowałeś, zakładając nowy wątek by tego nie było na wierzchu (nie ze mną takie numery :)
Jeśli piszesz co wygaduje jakiś pojedyńczy uczony, podajesz że Islam zezwala na jakieś "międzyudzenie" i podajesz IRAN za mainstreamowy islam to serio nie mam na ciebie siły.

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-03, 21:35 Ajsza miała 6 lat. Mahomet czekał do wieku lat 9 - ale nie dlatego, że była za młoda, tylko dlatego że była chora (mówi o tym jeden z hadisów)
Mam wrażenie że nawet nie przeczytałeś tego co tu napisałem. Odpowiedziałem tu na twoje pytanie więc nie będę sie powtarzał.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-03, 21:35 co do kolejnych żon, "jesli mahometanina stać" - prosta piłka: cze jeśli kobietę "stać" na kilku mężów, może ich mieć?
Zapytaj się swojego Jezusa który w Starym Testamencie zezwolił na poligamię.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-03, 21:35 Nie wiem co rozumiesz przez wiek, w którym dziewczyna "jest gotowa".
Każda osoba rozwija się w różnym tempie, jedna w szybszym druga w wolniejszym. Jeśli stosunek seksualny spowodowałby jakiekolwiek uszkodzenie ciała to jest on zabroniony nawet jeśli dziewczyna zgodzi się na ślub.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-03, 21:35 Jednak "Mężczyzna, który odbył stosunek seksualny z dziewczyną mającą mniej niż dziewięć lat, nie popełnił przestępstwa, lecz tylko wykroczenie, jeżeli dziewczyna nie jest w trwały sposób uszkodzona."/ayatollah Khomeini - tylko mi nie mów, że to nie "mainstream" Islamu
(...)
W Iranie (niewątpliwie jednym z centrum mainstreamu Islamu)
Jednak musze ci powiedzieć bo najwyraźniej tego nie wiesz. IRAN jest państwem szyickim, zaś szyici odpowiadają za 15% muzułmanów. Podałeś mi też jakiegoś szyickiego uczonego i piszesz że to "mainstreamowy" islam. Wybacz kolego, ale najpierw się doucz a potem rzucaj oskarżenia.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-03, 21:35 “Nie jest sprzeczne z prawem, by dorosły mężczyzna „międzyudził”, lub odczuwał przyjemność z młodej dziewczyny, która jest jeszcze w okresie odstawiania od piersi; to znaczy by umieszczał swój penis między jej udami, i by ją całował.”/"Zielona książeczka"/
Ja się pytam czy ty naprawdę wziąłeś cytat z książki Muammara Kaddafiego i próbujesz nim coś udowodnić?
Serio zabawne xd
Zdajesz sobie sprawę że Kaddafi nie był uczonym?

Dodano po 35 minutach 16 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-09-03, 22:55 Przykłady krajów gdzie zamążpójście jest dopuszczalne poniżej 15 rokiem życia jest jawnym przykładem na to co w krajach zachodniej cywilizacji nazywamy pedofilią. Jest oczywiste dla każdego świadomego człowieka, że dziewczynka poniżej 15 roku życia nie jest dojrzała ani emocjonalnie, ani duchowo, ani psychicznie, ani nie ma ukształtowanej osobowości, ani nie jest wykształcona, ani nie posiada wiedzy by być odpowiedzialną i świadomą matką i żoną.
Dlatego także uważam że w dzisiejszych czasach branie za żonę dziewczyny poniżej 13/14/15 roku życia (w zależności od osoby) jest niewłaściwe. Teraz dzieci dojrzewają wolniej i w dodatku obowiązuje przymus edukacji więc w Islamie jest jasno powiedziane aby dziewczyny wychodziły za mąż kiedy są gotowe emocjonalnie i mentalnie -
"Doświadczajcie sieroty,
aż osiągną wiek do małżeństwa.
A jeśli zauważycie w nich dojrzałość sądu,
oddajcie im ich dobra!
I nie zjadajcie ich dóbr
rozrzutnie i pośpiesznie,
zanim one osiągną wiek dojrzały."
(Koran 4:6)
Bóg łączy wiek do małżeństwa z "dojrzałością osądu" czyli kiedy są wystarczająco dojrzałe mentalnie.

Btw "doświadczanie" oznacza obserwowanie rozwoju umysłowego osieroconego dziecka które jest pod czyjąś opieką, aby określić, w jakim stopniu jest zdolne do zarządzania majątkiem po zmarłych rodzicach, gdy już jest wtedy majątek ten należy mu przekazać
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 01:03 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 2 razy.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18941
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-04, 01:14

Zaprzeczasz, że Mahomet współżył z 9 letnią Aiszą a wcześniej "międzyudził" z nią? Czy to znaczy, że śmiesz zaprzeczać hadisom Bukhariego?!

Poszukiwaczu, sorry, ale nie wciskaj takich rzeczy. Twoi współwyznawcy z głównego nurtu (w przeciwieństwie do Ciebie) właśnie wiekiem Ajszy uzasadniają swoje prawo do aktów płciowych z 9-letnimi żonami
Uświadom sobie wreszcie, że to jest własnie główny nurt - a poglądy świeżo upieczonych muzułmanów w państwach, gdzie coś takiego jest nie do pomyślenia (np. w Polsce czy w większości stanów USA) to jest margines i "pojedynczy nauczyciele". Tamci są w głównym nurcie Islamu, nie Ty.

Z tym, że już sporo muzułmanów napłynęło do Europy i tam, gdzie jest ich najwięcej, już się przebąkuje o tym, że oni będą mieli prawo do pedofilii (bo tak to trzeba po imieniu nazwać).
Pedofile wykorzystują też muzułmanów, by dążyć w kierunku zalegalizowania pedofilii https://jacekmiedlar.pl/2017/09/22/szwe ... rksistami/


Tu masz niezłe opracowanie problemu pedofilii w Islamie https://monitorpostepu.pl/islam-pedofilia/

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Islamski kleryk Pujiono Cahyo Widayanto i jego 12-letnia „żona”, fot: islam-watch.org
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 01:19 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Andej » 2020-09-04, 07:11

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-04, 00:50 Jeśli nie chce ci się przejrzeć encyklopedii katolickiej to wpisz sobie "how many years did Mary have when she married joseph" to ci wyskoczy od razu. Nie wziąłem tego z powietrza więc nie oskarżaj mnie o kłamstwo.
1. Nie zarzucałem kłamstwa. Udowodnij zarzut! Napisałem, że nie chcesz udokumentować.
2. Oczekuję na podanie wiarygodnego źródła (tj. podającego na jakiej podstawie zostało to obliczone) dot. wieku Maryi w momencie zamążpójścia.
3. Oczekuję na podanie wiarygodnego źródła (tj. podającego na jakiej podstawie zostało to obliczone) dot. wieku Józefa w momencie ożenku.

Tracisz wiarygodność nie potrafiąc powołać się na konkretne podstawy do jakiegoś twierdzenia i zamiast argumentów pomawiając rozmówcę.
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 07:12 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 13:42

Takie zaslubiny nieletnich to nic innego jak indoktrynacja dzieci w celu ich wykorzystywania.
Pisanie ze "opiekun" dba o ich dobro ma sie do tych dzieci tak jak farmer dba o dobro krowy ktora doi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Andej » 2020-09-04, 13:47

A mi się to kojarzy z adopcjami przez "kochającychdzieci".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 13:51

Andej pisze: 2020-09-04, 13:47 A mi się to kojarzy z adopcjami przez "kochającychdzieci".
Zgadza sie, ale na ten moment slowo okreslajace postepowanie majace na celu przygotowanie dziecka do czynow nierzadnych wylecialo mi z glowy.

Moze ktos przypomni jak to sie nazywa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ