Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Claudiax

Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-09-04, 21:01

Dziś zaczęłam rekolekcje - 33dniowe przygotowanie do całkowitego oddania się
Jezusowi Chrystusowi przez Maryję.wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort :ymhug: :ymhug: z grupą na Whattsapie i fb: "Oto Matka twoja"
Dziś pierwszy dzień :) i jestem bardzo szczęśliwa ze mogę zawierzyć swoje życie Jezusowi. :)
:x
Ostatnio zmieniony 2020-09-07, 19:20 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Zawierzenie Maryji

Post autor: kundelek » 2020-09-04, 21:10

Wytrwalosci zycze i pokoju w sercu.

Magnolia

Re: Zawierzenie Maryji

Post autor: Magnolia » 2020-09-04, 21:57

To pięknie!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zawierzenie Maryji

Post autor: Dezerter » 2020-09-05, 21:57

Polecam prowadzi je wspominany wielokrotnie na tym forum ks. Marcin Modrzyński z którym w kilku kwestiach się nie zgadzam, ale polecam jako prawdziwie Bożego człowieka pełnego wiary, ciepła i Ducha Świętego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Zawierzenie Maryji

Post autor: exe » 2020-09-05, 22:29

Claudiax pisze: 2020-09-04, 21:01 Dziś zaczęłam rekolekcje - 33dniowe przygotowanie do całkowitego oddania się
Jezusowi Chrystusowi przez Maryję.wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort :ymhug: :ymhug: z grupą na Whattsapie i fb: "Oto Matka twoja"
Dziś pierwszy dzień :) i jestem bardzo szczęśliwa ze mogę zawierzyć swoje życie Jezusowi. :)
:x
Wspaniale!
Z Bożym pozdrowieniem
exe
+++
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji

Post autor: Claudiax » 2020-09-06, 17:46

Dezerter pisze: 2020-09-05, 21:57 Polecam prowadzi je wspominany wielokrotnie na tym forum ks. Marcin Modrzyński z którym w kilku kwestiach się nie zgadzam, ale polecam jako prawdziwie Bożego człowieka pełnego wiary, ciepła i Ducha Świętego
Dziękuję. :)
Chcę też dodac ze nie zaczęłam tych rekolekcji sama, tylko na grupie whatssap, z ks. krzysztofem Sochackim- on oraz dwie osoby świeckie przesyłają materiały.
Inicjatywa ta ma pozwolenie i błogosławieństwo od księży i biskupów.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zawierzenie Maryji

Post autor: Dezerter » 2020-09-06, 22:35

... a konkretnie
Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. 8 września 2020 roku rozpoczynają się ogólnopolskie rekolekcje organizowane przez Fundację Tota Tua oraz redakcję “Miłujcie się!”. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie. Inicjatywie błogosławi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, bp. Marek Solarczyk i Prymas Polski Wojciech Polak.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Dezerter » 2020-09-08, 18:50

Przypominam, to dziś startują rekolekcje
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-09-11, 08:49

Tak wiem ale wcześniej inna grupa zaczęła kilka dni wcześniej rekolekcje.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: drJanek » 2020-09-11, 09:58

Dzięki Claudiax za informację, razem z Żoną i kilkoma znajonymi, dzięki Twojemu postowi bierzemy udział (dzisiaj 4 dzień) :ymapplause: :ympray:
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-09-11, 10:32

drJanek pisze: 2020-09-11, 09:58 Dzięki Claudiax za informację, razem z Żoną i kilkoma znajonymi, dzięki Twojemu postowi bierzemy udział (dzisiaj 4 dzień) :ymapplause: :ympray:
Ciesze sie :) tak, dziś juz 4 dzien. Wczesniej bralam udzial w innych rekolekcjach ale zrezygnowalam i dołączyłam do tych :x O:-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Dezerter » 2020-09-11, 20:07

Zapraszam do dzielenia się w tym wątku perełkami, odkryciami, czy zadziwieniami
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: drJanek » 2020-09-11, 20:40

„Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” czytałem ponad rok temu i rok temu próbowałem sam przejść rekolekcje (wg książki) i zawierzenie ale "coś" mi przeszkodziło do tego zadyma się rozpętała (zawodowo)... i nie udało się :).

Teraz dla mnie mocny był pierwszy dzień, po pierwsze świadomość że idzie nas więcej, wspólna modlitwa, są księża.

Mnie uderzyły dwa teksty na starcie:
"Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje" (1 P 5,5)

oraz zawołanie:
"O Boże mój! Wierzę w Ciebie! Uwielbiam Tobie i miłuję Ciebie!"

udało się pójść do spowiedzi gdzie dostałem do refleksji Psalm 37, pięknie uzupełniający całość :).
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-09-18, 08:02

drJanek pisze: 2020-09-11, 09:58 Dzięki Claudiax za informację, razem z Żoną i kilkoma znajonymi, dzięki Twojemu postowi bierzemy udział (dzisiaj 4 dzień) :ymapplause: :ympray:
Jak u was? U mnie czasem diabeł takie myśli podsuwa że to aż zabawne. Np mam ochotę zaprzestać rekolekcji i wtedy pojawia się myśli "przecież żadnego nieba nie ma" :)) :)) =)) wtedy ja sobie myślę skoro jest piekło to niebo tym bardziej jest :x
I oczywiście nie poddaje się. ❤️❤️❤️❤️ :ymhug:
Ostatnio zmieniony 2020-09-18, 08:03 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: drJanek » 2020-09-18, 11:22

Claudiax pisze: 2020-09-18, 08:02 Jak u was? U mnie czasem diabeł takie myśli podsuwa że to aż zabawne. Np mam ochotę zaprzestać rekolekcji i wtedy pojawia się myśli "przecież żadnego nieba nie ma" :)) :)) =)) wtedy ja sobie myślę skoro jest piekło to niebo tym bardziej jest :x
I oczywiście nie poddaje się. ❤️❤️❤️❤️ :ymhug:
U nas OK :). Dołączyła znajoma, która już zawierzyła się Maryji dwa lata temu i przechodzi rekolekcje jako umocnienie. Dwa lata nas namawiała, zresztą :)...

Ja włączyłem rekolekcje w codzienną poranną modlitwę, nie zawsze udaje się to, czasami zostaje na koniec dnia, czasami żaden fragment mnie nie uderza... Innym razem męczy mnie duża ilość tekstów ale z jakiś prywatnych objawień czy książek, w których są myśli Pana Jezusa... ostrożnie przyjmuję takie treści. Takie drobne przeszkody ja mam :). Ale nie zniechęcam się, plusem jest na wstępie modlitwa do Ducha Świętego oraz potem o opiekę do Św. Józefa, ja całość zaczynam dziesiątką różańca z rozważaniem :).

Stwierdziłem że przeczytam jeszcze raz traktat Św. Ludwika w ramach rekolekcji od deski do deski... Także idziemy dalej razem O:-)
Ostatnio zmieniony 2020-09-18, 11:37 przez drJanek, łącznie zmieniany 1 raz.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

ODPOWIEDZ