Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2022-01-16, 18:40

Rafał pisze: 2022-01-16, 18:22 a na ich widok krzyczano: "Nieczysty! Nieczysty!"
Dobre porównanie (choć nieco inaczej, bo to oni mieli obowiązek ostrzegać i zachowywać dystans). Może warte naśladownictwa. Nieszczepieni w pomarańczowych czapeczkach z zakazem zbliżania się do innych osób.

konserwa pisze: 2022-01-16, 18:35 Czasy ostateczne rozpoczely sie w I wieku naszej ery.
Nie da się ukryć. Ale ino w wymiarze globalnym. W indywidulanym czas ten rozpoczyna się przyjścia na świat.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Rafał » 2022-01-16, 18:44

Andej pisze: 2022-01-16, 18:40Może warte naśladownictwa. Nieszczepieni w pomarańczowych czapeczkach z zakazem zbliżania się do innych osób.
Mam nadzieję, że, choć mało zabawny, jest to tylko żart z Twojej strony.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Rafał » 2022-01-16, 18:59

Zresztą polecam przeczytać wywiad z dużo mądrzejszą duchowo i życiowo osobą - księdzem, kardynałem Mullerem o zagrożeniu ideologią walki z pandemią:

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-k ... czlowieka/

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Repart » 2022-01-17, 10:54

Andej pisze: 2022-01-16, 18:40
Rafał pisze: 2022-01-16, 18:22 a na ich widok krzyczano: "Nieczysty! Nieczysty!"
Dobre porównanie (choć nieco inaczej, bo to oni mieli obowiązek ostrzegać i zachowywać dystans). Może warte naśladownictwa. Nieszczepieni w pomarańczowych czapeczkach z zakazem zbliżania się do innych osób.
Widzę, że @Andej w formie. Nawet jeżeli żartujesz, w co wątpię, to nie na miejscu. Czy my ludzie naprawdę musimy się aż tak dzielić, poróżniać i segregować z powodu jakiejś szczepionki? Gdzie tu miejsce na najważniejsze przykazanie miłości?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-17, 11:00

Jak widac walka o przetrwanie i strach przed smiercia jest od niej silniejsza.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-17, 11:11

Repart pisze: 2022-01-17, 10:54 Czy my ludzie naprawdę musimy się aż tak dzielić, poróżniać i segregować z powodu jakiejś szczepionki? Gdzie tu miejsce na najważniejsze przykazanie miłości?
No właśnie. Zamiast warcholić, bić pianę, lepiej robić to co rozum i lekarze zalecają - zaszczepić się.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 974
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Repart » 2022-01-17, 11:20

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-17, 11:11
Repart pisze: 2022-01-17, 10:54 Czy my ludzie naprawdę musimy się aż tak dzielić, poróżniać i segregować z powodu jakiejś szczepionki? Gdzie tu miejsce na najważniejsze przykazanie miłości?
No właśnie. Zamiast warcholić, bić pianę, lepiej robić to co rozum i lekarze zalecają - zaszczepić się.
Którzy lekarze? Nie mają wspólnego zdania, jedni każą, inni odradzają. Poza tym wolę zachować swoją duszę i nie segregować ludzi na lepszych i gorszych z powodu jakiejś szczepionki.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Rafał » 2022-01-17, 11:59

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-17, 11:11
Repart pisze: 2022-01-17, 10:54 Czy my ludzie naprawdę musimy się aż tak dzielić, poróżniać i segregować z powodu jakiejś szczepionki? Gdzie tu miejsce na najważniejsze przykazanie miłości?
No właśnie. Zamiast warcholić, bić pianę, lepiej robić to co rozum i lekarze zalecają - zaszczepić się.
Drogi Marku, nasza kochana Australia, która reżimem covidowym upodobania się do Państwa Środka i posiadająca 80% w pełni zaszczepionej populacji, w ciągu ostatnich 2 tygodni zanotowała milion zakażeń i ponad 400 zgonów.
Coś tu chyba nie działa.
Ostatnio zmieniony 2022-01-17, 12:02 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-17, 12:01

A skąd wiesz co by było, gdyby tego nie wdrożono?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-17, 12:10

Ksiądz-lefebvresta Łukasz Sz. został aresztowany. Sprawa ma dotyczyć "czynności w ramach reżimu sanitarnego" (w Internecie pojawiła się wiadomość że chodzi o udział w fałszowaniu świadectw covidowych).
Jeśli rzecz się potwierdzi, to będzie smutnym świadectwem do czego może doprowadzić sekciarska zajadłość.
Ale chyba jeszcze bardziej przygnębiające są wpisy na tradsowskich stronach, w rodzaju:
Być może pierwszy kandydat na Świętego pośród kapłanów KRK po SW2. Wiem, że ks. Ł. żyje i życzę mu jak najdłuższego żywota, ale to męczeństwo nie jest na pewno pozbawione sensu
Ks. Łukasz został aresztowany za pomocnictwo w umożliwianiu ludziom unikania znamienia Szatana - tyle mam do powiedzenia, a wiem co mówię
aresztowano Ks. Łukasza Szydłowskiego, kapłana Bractwa Piusa X, który ma odwagę w kowidowym czasie iść śladem Apostołów.
Powtórka z dziejów śp.ks. Popiełuszki ! wtedy i dziś te same demony iluminatów !
Trzeba nam montować koktajle i na barykady , bo z bydłem ,okupantem z Knesejmu Polin syjonistyczno -masońskim żarty się już dawno skończyły
Oczywiście wszystko to w towarzystwie bogobojnych okrzyków o Bogu, Najświętszym Sakramencie, chwale i modlitwie...

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Tek de Cart » 2022-01-17, 12:42

ja ciągle próbuję zrozumieć dlaczego chce się rozróżniać zaszczepionych od niezaszczepionych..?
z tego co czytałem zaszczepieni też przenoszą wirusa, więc co za różnica w kontekście pandemii?
osobista korzyść z zaszczepienia to zmniejszenie szansy na ciężki przebieg i śmierć (przynajmniej statystycznie da się to wykazać)
podawanie powodu że spowoduje to zapchanie 'służby' zdrowia wg mnie jest nieprawdą, ostatni rok pokazał, że wykonano znacznie mniej zabiegów/przyjęć do szpitali itd.
kto się chciał zaszczepić to się zaszczepił, kto nie chciał to ryzykuje własnym zdrowiem
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Rafał » 2022-01-17, 12:53

Tek de Cart pisze: 2022-01-17, 12:42 ja ciągle próbuję zrozumieć dlaczego chce się rozróżniać zaszczepionych od niezaszczepionych..?
z tego co czytałem zaszczepieni też przenoszą wirusa, więc co za różnica w kontekście pandemii?
osobista korzyść z zaszczepienia to zmniejszenie szansy na ciężki przebieg i śmierć (przynajmniej statystycznie da się to wykazać)
podawanie powodu że spowoduje to zapchanie 'służby' zdrowia wg mnie jest nieprawdą, ostatni rok pokazał, że wykonano znacznie mniej zabiegów/przyjęć do szpitali itd.
kto się chciał zaszczepić to się zaszczepił, kto nie chciał to ryzykuje własnym zdrowiem
Zgoda. Z tym, że przyjmując szczepienie także ryzykujemy swoim zdrowiem. Niech każdy podejmie odpowiednią dla siebie decyzję, a jeśli się waha to najlepiej niech skonsultuje się ze swoim lekarzem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-17, 13:03

Tek de Cart pisze: 2022-01-17, 12:42 ja ciągle próbuję zrozumieć dlaczego chce się rozróżniać zaszczepionych od niezaszczepionych..?
z tego co czytałem zaszczepieni też przenoszą wirusa, więc co za różnica w kontekście pandemii?
...ale znacznie rzadziej mają zewnętrzne objawy, które aktywnie przekazują wirusa (kaszel itd).
osobista korzyść z zaszczepienia to zmniejszenie szansy na ciężki przebieg i śmierć (przynajmniej statystycznie da się to wykazać)
podawanie powodu że spowoduje to zapchanie 'służby' zdrowia wg mnie jest nieprawdą, ostatni rok pokazał, że wykonano znacznie mniej zabiegów/przyjęć do szpitali itd.
Nieprawda - przypadek z parafii do której uczęszczam, ksiądz zachorował na covid, wylądował w szpitalu. Niestety, nie było dla niego wolnego respiratora, wozili go po pipidówach, w końcu zwolnił się respirator w Akademii, ale było już za późno. W zeszły poniedziałek go pochowali.
Szczepieni nie tylko znacznie rzadziej umierają, ale też znacznie rzadziej są hospitalizowani a tym bardziej rzadziej muszą być podłączani do respiratora.
Gdybyśmy dopuścili do nadmiernej liczby zakażeń, system zdrowia tego nie wytrzyma.
W dodatku szpitale covidowe odciągają znaczne liczby lekarzy z ich normalnych zadań. Największy problem jest z anestezjologami, bo oni głównie pracują przy covidzie, a bez nich nie da się robić operacji w normalnych szpitalach.
kto się chciał zaszczepić to się zaszczepił, kto nie chciał to ryzykuje własnym zdrowiem
Niestety, nie tylko swoim.
Znam przypadek pewnej jednostki wojskowej, gdzie bardzo pilnowano szczepień - a do tego, w razie najmniejszego podejrzenia, robili test i wywalali do domu na kwarantanne. Mimo, że w wojsku nie ma pracy zdalnej, mieli cały czas niemal pełen stan w jednostce.
I w pewnym momencie przyjechali do nich żołnierze z innej jednostki, gdzie mieli wywalone na szczepienia. Pobyli 3 dni, a potem w tej wzorcowej jednostce ludzie po kolei, pokój po pokoju, lądowali w domu na kwarantannie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-17, 13:23

Pewnie bylo to po jakichs intensywnych szkoleniach z tymi co przyjechali i pozniej chlopaki chcac odpoczac znalezli sposob na dodatkowe urlopy. ;)
Zreszta, od dluzszego czasu kowid jest w ten sposob wykozystywany przez wiele osob, nawet i w sluzbie zdrowia.
Z tego co zauwazylem to testy nie rozrozniaja poszczegolnych wirusow roznych gryp, a jedynie szczegolowe badania moga wykazac czy to byl kowid, czy jakas podobna grypa.A wiele osob idzie na kwarantanne przy najdlobniejszym kaszlu czy katarze bez jakichkolwiek testow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-17, 13:27

Rafał pisze: 2022-01-17, 12:53 Zgoda. Z tym, że przyjmując szczepienie także ryzykujemy swoim zdrowiem.
Nieporównanie mniej.
Niech każdy podejmie odpowiednią dla siebie decyzję, a jeśli się waha to najlepiej niech skonsultuje się ze swoim lekarzem.
Konsultacja z lekarzem (zwłaszcza osób chorych czy w podeszłym wieku) na pewno nie zaszkodzi.

ODPOWIEDZ