Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: konserwa » 2022-01-19, 11:57

Nie rozumiem postawy, w ktorej nie zatrudnimy ignoranta w dziedzinyie informatyki w firmie np. komputerowej.
Ale bardzo chetnie daje sie posluch ignorantom w dziedzinie medyczej i stawianie ich ignoranckich pouczen jako drogowskazu w postepowaniu staje sie celem i wytyczna, przy jednoczesnej negacji profesjonalistow, fachowcow czy praktykow medycznych.
Czlowiek to rzeczywiscie doskonaly wynalazek Boga, wynalazek - ktory bardzo zostal popsuty przez szatana w rajskim laboratorium.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2022-01-19, 12:20

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-19, 10:18
Takie rozumowanie pandemii jak napisał @Jozek nie jest mile widziane, bo neguje cały światek naukowców, badań, ekspertów, lekarzy itp.
Zatem słuszne i rozsądne jest to, że nie jest mile widziane, bo na temat covid powinniśmy słuchać właśnie "naukowców, badań, ekspertów, lekarzy.
Ale przecież jak się przytacza zdania lekarzy, ekspertów naukowców oraz badania z których coś innego wynika niż w tych z głownego nurtu to wtedy mówisz że się nie znają i że z oczywistością nie będziesz dyskutowal. Więc o jakim słuchaniu w ogóle mówimy.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1417
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 543 times
Been thanked: 781 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: AdamS. » 2022-01-19, 12:34

konserwa pisze: 2022-01-19, 11:57 Nie rozumiem postawy, w ktorej nie zatrudnimy ignoranta w dziedzinyie informatyki w firmie np. komputerowej. Ale bardzo chetnie daje sie posluch ignorantom w dziedzinie medyczej i stawianie ich ignoranckich pouczen (...)
Dokładnie tak, jak piszesz - nie odważyłbym się autorytarnie wypowiadać na tematy, na których się nie znam, a jednocześnie codziennie muszę z cierpliwością wysłuchiwać totalnych ignorantów, którzy próbują mnie przekonać do takich czy innych teorii w przeróżnym zakresie - historycznym, przyrodniczym, medycznym itd.

Jeśli zaś chodzi o lekarzy rzekomo występujących przeciwko szczepieniom, to przyznam, że osobiście nie znam ani jednego (choć mam kontakt z dużą częścią tego środowiska). Choc jestem biologiem, moja specjalizacja jest inna, więc nie zabieram głosu autorytarnie, ale mam kontakt z kolegami po fachu - biologami, którzy całe życie poświęcili badaniom w zakresie immunologii, mikrobiologii czy genetyki - wszyscy zgodnie potwierdzają zasadność szczepień. Dzisiaj w sieci bardzo łatwo jest tworzyć sztuczne autorytety w różnych dziedzinach.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: konserwa » 2022-01-19, 12:44

W punkt.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2022-01-19, 18:40

Portugalia zezwoli obywatelom zakażonym SARS-CoV2 na opuszczenie domu w dniu wyborów - 30 stycznia 2022 r. i udanie się do lokali wyborczych. Nie będzie wymagane dokumentowanie stanu zdrowia.

Portugalia odnotowała wczoraj 43 729 zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2022-01-19, 19:01

Stańczyk niegdyś udowodnił, że najwięcej jest w Polsce lekarzy.

A może się mylił? Bo najwięcej jest wszystkowiedzących autorytetów? Mamy genialne społeczeństwo, bo tak wielu geniuszy znających się na wszystkim. A nasza mikrospołeczność, też nie jest od tego wolna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-19, 19:06

Andej pisze: 2022-01-19, 19:01 Stańczyk niegdyś udowodnił, że najwięcej jest w Polsce lekarzy.

A może się mylił? Bo najwięcej jest wszystkowiedzących autorytetów? Mamy genialne społeczeństwo, bo tak wielu geniuszy znających się na wszystkim. A nasza mikrospołeczność, też nie jest od tego wolna.
No wlasnie, a czy ty wszystko wiesz?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2022-01-19, 19:24

Jozek pisze: 2022-01-19, 19:06 No wlasnie, a czy ty wszystko wiesz?
A jak myślisz? Skoro na wiele tematów się nie wypowiadam, skoro co jakiś czas przyznaję się do niewiedzy w różnych wątkach, tematach, skoro zachowuję formę opinii, a w pierwszym zdaniu stopki wyjaśniam, że dzielę się swoimi poglądami, a nie wiedzą.
Wydaje mi się, że łatwo z tego wyciągnąć wniosek na temat potężnego obszaru mojej niewiedzy.

Zastanawiam się, dlaczego zadałeś takie pytanie? Czy nie masz poczucia, że chodzi o nożyce?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-19, 19:31

Chodzi o to ze nikt z nas nie ma zadnej gwarancji na prawde, szczegolnie gdy nawet wladze nie daja zadnej gwarancji na skutki uboczne szczepien, a tym samym potwierdzaja ze w zasadzie nnic nie wiedza na pewno.
To co sie dzieje to dokladnie to samo co w nauce, powstaje teoria niczym nie udowodniona tak jak chocby TE ktora ma jedynie jakis tam stopien prawdopodobienstwa i zostaje uznana za prawde, a tych przeroznych teorii w nauce bylo dziesiatki, a ich istnienie jest wrecz zamazywane, by nikt tego nie widzial i nie wyciagal na swiatlo dzienne wielkich pomylek nauki.
Jak wiesz, wielu na tym forum nie wierzy w moja wiedze o genetyce, ale ja po prostu nie moge nie wierzyc, majac te informacje jakie mam.
Ktos moze kwestionowac prawdziwosc tych informacji, ale ja sam ich nie pootrafie zakwestionowac, gdyz caloksztalt tych informacji tworzy scisla spojnosc, a ta spojnosc jest wlasnie wykladnia wysokiego prawdopodobienstwa, ktore choc jak wiele dziedzin nauki moga sie zmienic, to jednak nie znalazlem w dzisiejszej nauce konkretnych informacji ktore cokolwiek mogly by zmienic.
Owszem, sa jakies przerozne nowe teorie, ale one sa po prostu dziecinne przynajmniej dla mnie.
To co podaja dzis naukowcy, po prostu ma sie nijak do stabilnej i przez dziesieciolecia potwierdzanej nauki z dziedziny genetyki.
To co dzis sie mowi np. o tzw. stem cells to istna szarlataneria dla mnie, bo wiem czym to sie skonczy.
Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy ze dzisiejsza wiedza genetyczna pozwala na tworzenie tzw. hybryd, jak np. centaury czy temu podobne. To powinno byc jak najszybciej zabronione prawnie, a laboratoria scisle kontrolowane.
Wladzom podano informacje ze moga lepiej kontrolowac spoleczenstwo, bo takie sa glowne priorytety kazdej wladzy.
Ostatnio zmieniony 2022-01-19, 19:45 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2022-01-19, 19:44

To ty wiesz. I zapewne potrafisz udowodnić. Nie posiadam wiedzy wystarczającej, aby dokonać takiej oceny. Pozostanę przy swoim.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-19, 19:59

Gdybys mial jakas wiedze w dziedzinie genetyki, to polecil bym ci przestudiowac temat tych "stem cells" bo to w sumie jest podstawa tego szarlatanstwa ktore sie coraz bardziej rozwija.
Te wlasnie stem cells pozwalaja na to by polaczyc dwa kompletnie rozne organizmy i "stworzenie" nowej hybrydy.
Jest w okresie rozwoju plodu kazdego organizmu okres w ktorym nie posiada on doslownie zadnych oslon immunologicznych, ktore mogly by spowodoowac odrzucenie przeszczepu. Wystarczy by tdwa rozne organizmy znalazly sie na tym etapie i mozna bez zadnych komplikacji zrobic fuzje tych organizmow, by powstala hybdyda, tak jak np. znane z dawnych historii centaury, pol czlowiek pol kon.
Te stem cells w produkcji szczepionek to jedynie pretekst by nadal je wykozystywac.
A co do powszechnie powielanego stwierdzenia nawet przez przedstawicieli Kosciola ze od tych kwestionowanych aborcji z ktoorych rozmnazane sa do dzic te stem cells, minelo wiele lat, to zwroc uwage na to ze to sa nadal komorki tych abortowanych dzieci, bo czlowiek jednak zyje te 60-70, czy nawet 90 lat, wiec to sa nadal komorki tych ludzi ktore zabito w aborcji, a one sie namnazaja tak samo jak powstaja nowe komorki w kazdym z nas i jak twierdzi nauka, to w kazdym z nas praktycznie wszystkie atomy sa calkowicie wymienione w okresie ok. 7 lat. To trwa przez calle zycie czlowieka, wiec te komorki abortowanych dzieci nadal zyja tak jak komorki kkazdego zyjacego czlowieka.

Jeśli ktoś ma jakieś watpliwości po przeczytaniu postu Jozka to odsyłam do rzetelnej, opartej na faktach i oficjalnej stanowiska, opinii Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski - Dezerter
viewtopic.php?t=11184
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: konserwa » 2022-01-19, 20:34

Codziennie w sposob zgodny z natura czlowiek gubi jakas ilosc zywych komorek.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-19, 20:42

Ale te ktore zyja ciagle sie namnazaja by organizm ciagle byyl caloscia.
Te stem cells robia dokladnie to samo, ciagle sie namnazaja by tworzyc caly organizm, w czym naukowcy ciagle przeszkadzaje wykozystujac ta sile zywotna do niecnych celow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2022-01-19, 21:16

Jestem Ci głęboko wdzięczny, że nie wydajesz mi poleceń, ani rozkazów.
Podziwiam Twoją skromność. Mając takie możliwości, mógłbyś stwarzać-produkować centaury, albo inne hybrydy i je sprzedawać.
Zastanawiam się jeno, dlaczego nie zbudujesz komórki, czy związku chemicznego, który całkowicie usunął niebezpieczeństwa stwarzane przez epidemie, wirusy, bakteria i inne takie malutkie, a złośliwe "żyjątka".
I mam też pretensje, że dzielisz się swoją wiedzą z nami na forum, zamiast z Pfizerem, Moderną czy jakimiś laboratoriami. My to za maluczcy. Możemy tylko chylić czoło przez twymi możliwościami. Ale, gdybyś pouczył genetyków, to skończyły się wiele nieszczęść dotykających ludzkość. Odrzuć skromność, wypłyń na szerokie wody. Ocal nas wszystkich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19039
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4631 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-19, 23:21

Andej pisze: 2022-01-19, 19:01 Stańczyk niegdyś udowodnił, że najwięcej jest w Polsce lekarzy.
Niestety.
Zdaje się, że internet jeszcze zintensyfikował to zjawisko.
A może się mylił? Bo najwięcej jest wszystkowiedzących autorytetów? Mamy genialne społeczeństwo, bo tak wielu geniuszy znających się na wszystkim. A nasza mikrospołeczność, też nie jest od tego wolna.
Najdziwniejsze, że nie czują swojej śmieszności.

ODPOWIEDZ