Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15020
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Dezerter » 2022-02-12, 12:52

Jozek potwierdza, że zagrożenie realne, tym bardziej, że jest to wirus mutujący i każda mutacja mogła być albo groźniejsza, albo słabsza do poprzedniej więc ostrożność była wymagana.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5430
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 862 times
Been thanked: 1424 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: abi » 2022-02-12, 12:54

a mi sie wydaje, ze przy okazji wychodza nieuswiadomione antypatie i urazy i niektorzy sie pokloca o wirusa, bo tak to nie mieliby o co sie przypier...c :ymtongue:
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-02-12, 12:58

abi pisze: 2022-02-12, 12:54 a mi sie wydaje, ze przy okazji wychodza nieuswiadomione antypatie i urazy i niektorzy sie pokloca o wirusa, bo tak to nie mieliby o co sie przypier...c :ymtongue:
Czyli zgubne działanie covida na relacje międzyludzkie [-(
Co jeszcze wyjdzie więcej? Aż strach się bać!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-02-12, 12:59

Tak, ludzie sa zajeci glupimi sporami o wirusa, a wladze robia co chca, bo niewielu zwraca uwage na to co wladza robi w tym czasie.
Czy w ogolle ktos sie zaja tymi laboratoriami? Czy wrecz odwrotnie, dostaly dofinansowania by dzialac z wiekszym rozmachem?
Dzis najwazniejszy jest biznes i kasa, ludzie sa na ostatnim miejscu.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19185
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 4655 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-12, 13:01

Jozek pisze: 2022-02-12, 12:48 Ten wirus sam nie przeskoczyl ze zwierzat na ludzi, tylko zmutowano go w laboratoriach, by wyprzedzic naturalna mutacje, ktora mogla by nawet w ogole nie zaistniec.
To bardzo prawdopodobne, niemal pewne.
Niejasne jest, czy wypuszczono wirusa bojowego swiadomie, czy przez zaniedbanie.
Pandemie spowodowala panika wladz, ze nowy wirus wydostal sie z laboratoriow, a ogloszenie epidemii, to byla reakcja majaca na celu opanowanie wycieku z laboratorium i przykrywka by zachowac laboratoria.
A to już stek bzdur.

Dodano po 1 minucie :
Jozek pisze: 2022-02-12, 12:59 Czy w ogolle ktos sie zaja tymi laboratoriami? Czy wrecz odwrotnie, dostaly dofinansowania by dzialac z wiekszym rozmachem?
A niby jak, skoro to są laboratoria Chińskie? Możemy sobie co najwyżej ponarzekać.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-02-12, 13:03

Dezerter pisze: 2022-02-12, 12:52 Jozek potwierdza, że zagrożenie realne, tym bardziej, że jest to wirus mutujący i każda mutacja mogła być albo groźniejsza, albo słabsza do poprzedniej więc ostrożność była wymagana.
I nadal jest wymagana ale wobec laboratorow, a nie samych wirusow, bo one same tak czesto nie mutuja.
Maski i drakoonskie restrykcjje powinny byc nalozone na laboratoria, a niie na ludzi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19185
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 4655 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-12, 13:03

abi pisze: 2022-02-12, 12:54 a mi sie wydaje, ze przy okazji wychodza nieuswiadomione antypatie i urazy i niektorzy sie pokloca o wirusa, bo tak to nie mieliby o co sie przypier...c :ymtongue:
Tak, szczególnie to widać po osobach, dla których realne zagrożenie epidemiczne staje się pretekstem, by opowiadać banialuki o rządzących, których nie lubię (nie tylko w Polsce).

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-02-12, 13:05

Marek, Chinczycy robia dokladniie to samo co kazde inne panstwo. Dlatego pozostawiono Chinczykow w spokoju, bo nakladajac jakiekolwiek restrykcje, kazde panstwo nalozylo by je samo sobie i na wlasne laboratoria.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-02-12, 15:09

Kiedyś miałem tu dać bardzo ciekawy artykuł gdzie pewien katolicki dziennikarz zastanawiał sie czemu ludzie z gruntu przyzwoici, dają się tak bardzo zmanipulować i publicznie rozsiewają bardzo szkodliwe i wręcz zabójcze kłamstwa o tej tzw pandemii, o szkodliwości szczepionek i podobne fałszywe informacje.
Niestety Zycie zweryfikowało, bardzo ważnego coś wypadło i musiałem biec do mamy, potem zmęczenie a potem w końcu ugiąłem sie by obejrzeć filmik który mi przesłała osoba, znam ja od 11 lat chyba.
Patrzę a tam tytuł jak to prof Simon inaczej sie wypowiada w kręgach ludzi światłych niż oficjalnie.
Dwa dni wcześniej całą jego wypowiedz na żywo oglądałem, bo akurat robiłem nebulizacje mamie i korzystając z okazji ze i tak nigdzie nie bede szedł oglądałem całość.
Pan prof, rozłożył swoja wypowiedz by była czytelna.
Zaczął od argumentów jakie przedstawiają zwolennicy spiskowej teorii dziejów
o tej sciemie pandemicznej a potem z każdym pseudoargumentem sie rozprawiał.
Podobnie robił to z tematem szczepionek i maseczek.
Również napomknął o Amantadynie , ze na razie nie jest przeciwny, bo nie ma badan to nie może się wypowiedzeń, jedynie przeciwny do stosowania obecnie. To bylo chwile temu, jeszcze nie bylo wyników badan tego specyfiku.
Ale w tym filmiku przeslanym mi bylo okrojone tylko do czesci gdzie prof cytuje argumenty anty pandemistow-szczepionkowcow etc.
Co z tego ze w tytule był znany naukowiec i praktyk, jak jego wypowiedź została zmanipulowana.
Nie zawsze az tak bezczelnie "twórcy" postępują, wystarczy przecież kilka spraw zafałszować, cos pominąć.
Ale nie o tym chce . W każdym razie osoba naprawdę w porządku nieświadoma i ufna ze wszystko co anty to prawdziwe rozsyłała tak zmanipulowany filmik.
Odpisałem gdzie i kiedy oglądalnej oryginał. Znalazła , ale co z tego. Uznała ze to taki jednostkowy przypadek i .....
I dalsza rozmowa straciła sens. Znaczy o filmiku :(
Ja osobiście na co dzień mam kontakt z pielęgniarka która na covidowym pracowała, poprzedniczka obecnie pracuje a czasem sie zapyta co słychać u mojej ulubionej pacjentki, z lekarka swoja i mamy, bo przeszliśmy covid i z pielęgniarka która prawie dziewięć lat wstecz pomogła mi mamę wyprowadzić ze stany tragicznego. Zatem nie myślę szukać na YouTube mądrości, bo mam realnie kogo sie zapytać. Dodam ze z rodziny i takich bliskich znajomych na covid zmarło mi 22 osoby, o tych wiem.
Ostatnio zmieniony 2022-02-12, 16:15 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5430
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 862 times
Been thanked: 1424 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: abi » 2022-02-12, 15:50

Czarny pisze: 2022-02-12, 15:09 z rodziny i takich bliskich znajomych na covid zmarło mi 22 osoby, o tych wiem.
alez co ty mowisz! to na pewno inne choroby byly, teraz wszystko pod covid podciagaja! albo zle leczeni, albo nieleczeni, albo od szczepionek...albo moze od maseczek!! od wszystkiego tylko nie na covid, bo to sciema
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-02-12, 15:55

abi pisze: 2022-02-12, 15:50
Czarny pisze: 2022-02-12, 15:09 z rodziny i takich bliskich znajomych na covid zmarło mi 22 osoby, o tych wiem.
alez co ty mowisz! to na pewno inne choroby byly, teraz wszystko pod covid podciagaja! albo zle leczeni, albo nieleczeni, albo od szczepionek...albo moze od maseczek!! od wszystkiego tylko nie na covid, bo to sciema
:)
Abi jak zawsze masz swój doskonale przeze mnie rozumiany humor.
Ja bym dodał do tego faze księżyca i poziom wód gruntowych lub powiew bryzy morskiej nad Dunajcem :!:
Słowo covid powinno być prawnie zakazane, można je zastąpić grypą, albo powiedzmy biegunką :D

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-02-12, 16:45

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-12, 11:26 kto głosi absurdalne tezy, przeciwne do oczywistych ustaleń naukowych.
...
Niestety, nie jesteś w stanie udowodnić swoich twierdzeń, nie masz nic poza powtarzaniem jak papuga po foliarskich kanałach YT.
...

Poza tym badania naukowe to spiski, nie?
...
Oczywiście, że nie odszczekają. Fakty nie mają znaczenia
Istotnym tematem "foliarskich" kanałów są raczej konflikty interesów i standardy etyczne w kręgach big pharmy, biorących od niej pieniądze ekspertów co do zdrowia i powiązanych z tym ludzi w rządzie. W zasadzie to coś, z czego te kręgi są znane przez ostatnie kilkadziesiąt lat (np najgorsza reputacja branży w sondażu Gallupa). Raz na przykład sprzedano zakażone HIV preparaty do podania ludziom, bo szkoda pieniędzy by je wyrzucać albo poprawiać, tysiące ludzi zmarło, nikt za to nie poszedł siedzieć. Kar finansowych na wielkie firmy farmaceutyczne nałożono 33 mld USD między 2003 a 2016, co chyba nie sprawiło, że przestali je dostawać: można powiedzieć taki podatek trochę.

No i covid to jakaś po części kolejna odsłona. Może nawet bardziej bo spór o "fakty" trwa wewnątrz środowiska
naukowców i lekarzy: parę przykładów działanie szczepionki skutki uboczne, Współwynalazna mRNA Robert Malone "rzuca bomby" u Joe Rogana, Badania iwermektyny na covid
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Maciej » 2022-02-12, 16:52

Dezerter pisze: 2022-02-12, 12:42 Maciej pisze
dzięki narzędziu jakim jest statystyka (link w mojej stopie), dochodzi się do wniosku (zgodnego z rzeczywistością), że nie ma wirusa, który pozwalałby wprowadzić jakiś stan nadzwyczajnego zagrożenia.
A jaką statystyka dysponował rząd 2 lata temu na wiosnę?
miał dane z Włoch i Hiszpanii gdzie była TRAGEDIA *-:) - mam nadzieję, że sklerozy nie masz, miał do czynienia z nowym wirusem, który przeszedł ze zwierząt na człowieka. Moim zdaniem reakcja była ostrożna, była (to wiemy po czasie ze statystyki, ale wówczas wiedzieć nie mogliśmy) zachowawcza, była dmuchaniem na letnie, ale była właściwa (pisze o pierwszej fali) - ja byłem i jestem wdzięczny za uchronienie nas i gospodarki przed potencjalnym zagrożeniem. A że były śmieszne decyzje jak zamykanie parków, lasów itp, cóż pokaz i kraj, który zachował się lepiej.
Zagrożenie jest i było realne- poczytaj relacje z oddziałów covidowych, albo rozejrzyj się wśród rodziny, czy znajomych ilu zmarło, ilu przez wirusa straciło zdrowie, czy sprawność umysłową ile osób ma powikłania.
Masowe zgony we Włoszech i Hiszpanii masz trafnie wyjaśnione w tym momencie nagrania:

Czy masz coś jeszcze do wyjaśnienia?

@Czarny i @abi pandemię rozpatruję się w skali ogólnej. Śmiertelność, odchył od normy i wychodzi czy coś się dzieje czy nie. Praktycznie nic się nie dzieje z powodu wirusa (ale z powodu całej tej wprowadzonej covidozy już tak). No ale jak nie chce Wam się wysłuchać kompetentnego człowieka z nagrania, tylko histeryzować i swoimi emocjami kierować, to już Wasza sprawa. Ale musicie też wiedzieć, że powodujecie uraz w człowieku do Ciebie Abi i Ciebie Czarny i dodatkowo jeszcze swoimi docinkami zwiększacie uraz.
Ostatnio zmieniony 2022-02-12, 17:01 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: konserwa » 2022-02-12, 17:16

Wydaje mi sie, iz w tej dyskusji zabraklo powiedzenia, na czym polega covid - otoz covid sam w sobie nie jest choroba, ale odzwiernym, ktory robi dziury w systemie obronnym i dzieki temu innechoroby maja latwe zadanie w ataku na organizm.
Tak wiec mozna umrzec na jakas chorobe ( np. grypa ) ale nie dlatego, ze grypa stala sie jakos bardzo silna, ale dlatego, ze covid wspomogl grype.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-02-12, 17:17

@Maciej link nie działa do momentu nagrania, więc nie wiem co chcesz przekazać. Może lepiej napisz, z cytowaniami.

Nie sądzę, aby w tych włoszech naprawdę to było coś innego niż COVID, chyba, że masz jakiś mocny dowód.
Ostatnio zmieniony 2022-02-12, 17:18 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ