Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
CMK

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: CMK » 2021-09-25, 02:10

Osobiscie mnie ani moich znajomych i bliskich mi osob, jak rowniez mnostwa tysiecy , a moze i milionow ludzi nikt nie przymuszal, nie zastraszal itd. do szczepienia.
Daruj sobie Jozku tania demagogie ( wlasnie ludzie strachliwi latwo takiej ulegaja ).

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-09-25, 02:15

to jest twoja wola i nie wmuszaj swojej woli innym, ja wiem lepiej od ciebie co mam robic ze swoim cialem ktore dostalem od Boga.i z pewnoscia nie stworzyl go do eksperymentow medycznych.
ja mialem podane 3 sposoby zabezpieczenia sie przed tym co widzialem jako znikanie ludzi nagle i niespodziewane ktore powodowalo niewyobrazalna panike wsrod ludzi i nie wiadomo bylo kto i kiedy zostanie zabrany. ludzie chowali sie pod mosty, do domow, do bunkrow a mimo to wielu i tak znikalo z tego swiata.
1) rzeczywiste i calkowite oddanie sie Bogu pod Jego opieke,
2)zycie w rzeczywistym stanie laski.
3) mirra ktora jest tym samym dzis co w ST znaczenie drzwi domow krwia baranka.
w kazdym z tych trzech wazna jest wiara.
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 02:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: CMK » 2021-09-25, 02:31

Nie wciskaj innym swojej paranoi. A ja osobiscie wiem lepiej od Ciebie, na czym budowac moje zycie.
Z najlepszymi pozdrowieniami.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-09-25, 02:47

ja nikomu nic nie wciskam, pisze co widzialem, a twoje czy innych opinie na moj temat mnie nie interesuja w najmniejszym stopniu. bo to co napisales to personalne wycieczki gdyz nie odnosza sie do tresci tylko do mojej osoby ktora nie jest tematem dyskusji.
choc tak jak Marek starasz sie dyskusje sprowadzic do offtopu na temat mojej osoby.
az dziw bierze ze pozornie inteligentne osoby nie rozumieja ze dyskutuje sie o tresciach a nie o osobie dyskutanta. to jest oznaka besilnosci i totalnym braku argumentow w dyskusji.

tym bardziej ze mam wolna wole i robie to co uwazam za sluszne choc wiem ze np. tobie czy wielu innym to sie nie podoba i chcieli by mnie czy innych pozbawic tej wolnej woli danej kazdemu przez Boga i przymuszac do rzeczy niezgodnych z ich sumieniem i wola.
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 03:24 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2021-09-25, 05:39


Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-25, 10:42

Jozek pisze: 2021-09-25, 02:15 3) mirra ktora jest tym samym dzis co w ST znaczenie drzwi domow krwia baranka.
w kazdym z tych trzech wazna jest wiara.
Jakie są podstawy tego twierdzenia?

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: SmokEustachy » 2021-09-25, 11:08

Tymczasem w Australii

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-09-25, 11:29

Marek_Piotrowski pisze: 2021-09-25, 10:42
Jozek pisze: 2021-09-25, 02:15 3) mirra ktora jest tym samym dzis co w ST znaczenie drzwi domow krwia baranka.
w kazdym z tych trzech wazna jest wiara.
Jakie są podstawy tego twierdzenia?
musial bym przytaczac wiele wpisow z Katolika pl.

ale jest to zwiazane glownie z okresleniem "scent of a Saint's, czyli zapachy Swietych, a one sa po prostu zapachem duszy.
kiedys na Katoliku sporo o tym pisalem ale jak zwykle nikt nie zwracal na to uwagi, a to co teraz cytujesz pisalem prawie 7 lat temu gdy nie bylo jeszcze jakichkolwiek przeslanek o pandemii i kowidzie, czy zmuszania ludzi do szczepien.

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
SmokEustachy pisze: 2021-09-25, 11:08 Tymczasem w Australii
ten glina to jakis sadystyczny zboczeniec.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4219 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-09-25, 11:53

A propos maseczek noszenia. Trafiłem na proste wytłumaczenie ich działania.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-25, 13:08

Jozek pisze: 2021-09-25, 11:29
Marek_Piotrowski pisze: 2021-09-25, 10:42
Jozek pisze: 2021-09-25, 02:15 3) mirra ktora jest tym samym dzis co w ST znaczenie drzwi domow krwia baranka.
w kazdym z tych trzech wazna jest wiara.
Jakie są podstawy tego twierdzenia?
musial bym przytaczac wiele wpisow z Katolika pl.
Pytałem o źródła, a nie to co napisałeś na katoliku.
ale jest to zwiazane glownie z okresleniem "scent of a Saint's, czyli zapachy Swietych, a one sa po prostu zapachem duszy.
A konkretnie?
Pytam, bowiem znaczenie domów krwią baranka jest typem (zapowiedzią) Eucharystii i twierdzenie, że zadawanie komuś mirry czy jakiegokolwiek innego środka jest "tym samym" wygląda na bliskie profanacji (nie mówiąc już o pokładaniu w takiej praktyce nadziei).
Owszem, można potraktować to jako takie "samorobne" wymyślone sakramentalium, ale wówczas kwalifikacja "tym samym co znaczenie domów krwią baranka" jest tym bardziej nie na miejscu.
kiedys na Katoliku sporo o tym pisalem ale jak zwykle nikt nie zwracal na to uwagi
Zastanawiałeś się, dlaczego? ;)

@Jozek - proszę o źródła nie dlatego, że Ciebie nie lubię (zdziwiłbyś się... mimo, że Twój ostatni wist był nie do przyjęcia, nawet jeśli groźby były śmieszne). Nawet nie dlatego że ostro polemizujemy (to prawda). Pytam o źródła, bo wprowadzasz jakieś dziwne, z nikąd w mojej ocenie pochodzące nauki (jeśli jest inaczej, proszę, podaj źródła).
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 13:32 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-09-25, 17:01

"Jeżeli taki lockdown (w Europie takie były i były skuteczne) przez 2-3 tygodnie może uratować wielu ludzi, to owszem. Dziwię się nawet trochę, że Ty nie."
Jakiś to Lockdowny?
Wszystkie kraje w Europie miały duże fale zakażeń mimo lockdownow.
Zapewne i w Polsce te lockdowny spowowodlay 140 tys nadmiarowych zgonów.
A każdy kraj zanotował zgony.Ot i mamy ratowanie ludzkiego życia.
A tu dalej obrazki z reżimu Australyjskiego
https://dorzeczy.pl/amp/204088/szokujac ... ssion=true
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 17:07 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2021-09-25, 17:14

To jak na pasach dla pieszych, ileś tam ludzi ginie. Co za pomysł by społeczeństwo zniewalać i kazać przechodzić na pasach i jeszcze jakieś durne światełka.
Albo idiotyczne przepisy o ruchu, np by jedną prawa stroną jeździć. Wystarczy statystyki poczytać ilu zginęło jadąc prawa stroną i zgodnie z przepisami o ograniczeniach prędkości!!
Lub jakieś durne barierki na balkonach, przecież i tak wielu wypada lub skacze.
Można tak w nieskończoność...
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 18:31 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-09-25, 18:29

Marek_Piotrowski pisze: 2021-09-25, 13:08
Jozek pisze: 2021-09-25, 11:29
Marek_Piotrowski pisze: 2021-09-25, 10:42
Jozek pisze: 2021-09-25, 02:15 3) mirra ktora jest tym samym dzis co w ST znaczenie drzwi domow krwia baranka.
w kazdym z tych trzech wazna jest wiara.
Jakie są podstawy tego twierdzenia?
musial bym przytaczac wiele wpisow z Katolika pl.
Pytałem o źródła, a nie to co napisałeś na katoliku.
ale jest to zwiazane glownie z okresleniem "scent of a Saint's, czyli zapachy Swietych, a one sa po prostu zapachem duszy.
A konkretnie?
Pytam, bowiem znaczenie domów krwią baranka jest typem (zapowiedzią) Eucharystii i twierdzenie, że zadawanie komuś mirry czy jakiegokolwiek innego środka jest "tym samym" wygląda na bliskie profanacji (nie mówiąc już o pokładaniu w takiej praktyce nadziei).
Owszem, można potraktować to jako takie "samorobne" wymyślone sakramentalium, ale wówczas kwalifikacja "tym samym co znaczenie domów krwią baranka" jest tym bardziej nie na miejscu.
kiedys na Katoliku sporo o tym pisalem ale jak zwykle nikt nie zwracal na to uwagi
Zastanawiałeś się, dlaczego? ;)

@Jozek - proszę o źródła nie dlatego, że Ciebie nie lubię (zdziwiłbyś się... mimo, że Twój ostatni wist był nie do przyjęcia, nawet jeśli groźby były śmieszne). Nawet nie dlatego że ostro polemizujemy (to prawda). Pytam o źródła, bo wprowadzasz jakieś dziwne, z nikąd w mojej ocenie pochodzące nauki (jeśli jest inaczej, proszę, podaj źródła).
nie pisalem o zadawaniu komus mirry.
moze niejasno napisalem ale chodzi o ta mirre i kadzidlo ktore zwykle przynosi sie z kosciola na Trzech Kroli.
chodzi o zapach z palenia a nie spozywanie.
ten dodatek do cherbaty nie ma z tym nic wspolnego ot nieszkodliwy srodek bakterio i wirusobojczy.
a poza tym to nie sa nauki tylko to co widzialem i co mi przy tym powiedziano.
przyrownujesz to do zapowiedzi Eucharystii, to dobrze bo tu jest tym samym, ale juz bez transcendencji.
i dokladnie tak samo chroni.

Dodano po 8 minutach 32 sekundach:
wiesz chyba ze slowa ChristusNatus est Nobis, venite adoremus " znacza nie tylko narodziny, ale i ponowne przyjscie.
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 18:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19168
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2638 times
Been thanked: 4650 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-25, 19:55

Nadal nie podałeś źródeł swojego mniemania, prawda?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-09-25, 20:17

przeciez caly czas pisze ze glownym zrodlem jest to co widzialem i co mi powiedziano.
tak ogolnie mowiac to caly czas chodzi o znaki porzedzajace ponowne Przyjscie Jezusa.
Do tej pory nikt nie byl nawet zainteresowany wysluchaniem wszystkiego co widzialem, a i ja nie jestem skory do mowienia o tym, a tym bardziej wszystkiego po kolei jesli zauwazam chocby odrobine ignorancji , czy przesmiewczego nastawienia.
Kaplani po opisie kilku zdarzen stwierdzaja ze nie wiedza jak to zinterpretowac i co doradzic, ja sie nie kwapie mowic wiecej niz tyle co sa w stanie wysluchac.
dlatego tez podjalem sie nauki teologii by samemu zrozumiec niezrozumiale dla mnie szczegoly, tym bardziej ze spora czesc tego co juz zrozumialem bedzie wymagala odemnie znajomosci nie tylko teologii, by nie zrobic czegos nieodpowiedniego, gdyz za te 4lata bede mial do czynienia z Hostia i Relikwiami Swietymi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ