Kim jest dla Was Franciszek (papież)

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Uczeń

Kim jest dla Was Franciszek (papież)

Post autor: Uczeń » 2020-10-22, 09:28

Widziałem, że papież pochwala (uznaje/dopuszcza) związki homoseksualne, w których partnerzy mają przecież seks w innej formie niż Boży zamysł. Jest to nieprawość w oczach bożych.

Kim jest dla Was człowiek Franciszek? Jeżeli to wszystko to Kościół Jezusa, to jaką funkcję pełni ten człowiek?

Jesteś Polakiem więc używaj polskich imion - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2020-12-22, 20:57 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.

Dominik

Re: Kim jest dla Was Francis (papież)

Post autor: Dominik » 2020-10-22, 09:41

Czy papież dopuszcza seks w takich związkach?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19238
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Francis (papież)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-22, 09:44

@Uczeń , rozumiem że celem Twojej obecności jest "nawracanie" odstępczych katolików na wiarę wymyśloną 500, 300 czy 50 lat temu przez Twoich współwyznawców, ale może odrobinę precyzji https://wpolityce.pl/kosciol/523091-pap ... 6M5yvgLxYA

Uczeń

Re: Kim jest dla Was Franciszek (papież)

Post autor: Uczeń » 2020-10-22, 20:03

Dominik pisze: 2020-10-22, 09:41 Czy papież dopuszcza seks w takich związkach?
Tak Dominik, zarówno lesbijki jak i geje jeżeli są w związku, kochają się cieleśnie.

Dodano po 11 minutach 2 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-22, 09:44 @Uczeń , rozumiem że celem Twojej obecności jest "nawracanie" odstępczych katolików na wiarę wymyśloną 500, 300 czy 50 lat temu przez Twoich współwyznawców, ale może odrobinę precyzji https://wpolityce.pl/kosciol/523091-pap ... 6M5yvgLxYA
Nie wiemy zatem co dokładnie uważa Franciszek, ale wiemy kto nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego:
1Kor 6:9-11: "Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie łudźcie się: ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani mężczyźni współżyjący ze sobą; Ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani złorzeczący, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi niektórzy z was byli. Lecz zostaliście obmyci, lecz zostaliście uświęceni, lecz zostaliście usprawiedliwieni w imię Pana Jezusa i przez Ducha naszego Boga."
Ostatnio zmieniony 2020-12-22, 20:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13875
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2217 times

Re: Kim jest dla Was Francis (papież)

Post autor: sądzony » 2020-10-22, 20:10

Uczeń pisze: 2020-10-22, 20:03 Nie wiemy zatem co dokładnie uważa Francis, ale wiemy kto nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego:
1Kor 6:9-11: "Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie łudźcie się: ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani mężczyźni współżyjący ze sobą; Ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani złorzeczący, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi niektórzy z was byli. Lecz zostaliście obmyci, lecz zostaliście uświęceni, lecz zostaliście usprawiedliwieni w imię Pana Jezusa i przez Ducha naszego Boga."
Ojej.
To ja szukam innej wiary wszak jestem pijakiem, bywałem cudzołożnikiem, rozpustnikiem, bywam chciwy ... i bym nie skończył.
Zna ktoś coś bardziej "luzackiego".
@Uczeń aś Ty na pewno nie grzesznik?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Uczeń

Re: Kim jest dla Was Francis (papież)

Post autor: Uczeń » 2020-10-22, 20:34

sądzony pisze: 2020-10-22, 20:10
Uczeń pisze: 2020-10-22, 20:03 Nie wiemy zatem co dokładnie uważa Francis, ale wiemy kto nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego:
1Kor 6:9-11: "Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie łudźcie się: ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani mężczyźni współżyjący ze sobą; Ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani złorzeczący, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi niektórzy z was byli. Lecz zostaliście obmyci, lecz zostaliście uświęceni, lecz zostaliście usprawiedliwieni w imię Pana Jezusa i przez Ducha naszego Boga."
Ojej.
To ja szukam innej wiary wszak jestem pijakiem, bywałem cudzołożnikiem, rozpustnikiem, bywam chciwy ... i bym nie skończył.
Zna ktoś coś bardziej "luzackiego".
@Uczeń aś Ty na pewno nie grzesznik?
Wiesz, sędzią jest Jezus. Jeżeli odwróciłeś się od grzechów, odnowiłeś umysł, uwierzyłeś, przyjąłeś chrzest i otrzymałeś Ducha Świętego to jesteś zbawiony i twoje wszystkie występki, o których pisze Paweł w tym liście są Ci odpuszczone na mocy Bożej łaski. Jezus powiedział, że trzeba nam narodzić się na nowo. To narodzenie odbywa się przez pokutę (Repentance). Inaczej nie wejdziesz do Królestwa, bo masz brudne szaty. Trzeba je wyprać we krwi Chrystusa.

Dominik

Re: Kim jest dla Was Francis (papież)

Post autor: Dominik » 2020-10-22, 20:45

Uczeń, ale trzymajmy się tematu, nie dotyczy on tego kto nie wejdzie do Królestwa Bożego. Skoro nie wiesz co papież Franciszek uważa to możemy uznać że temat został dostatecznie wyczerpany w artykule podlinkowanym przez Marka?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15082
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4242 times
Been thanked: 2973 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Francis (papież)

Post autor: Dezerter » 2020-10-22, 21:28

ks Jarosiewicz pisze
Ten papież zawsze stawał za wykluczonym - więc nie powinno nikogo dziwić, że przed kwestią orientacji seksualnej stawia prymat osoby, jako dziecka Bożego. To jest przecież przesłanie Ewangelii. Powiem więcej - to samo mówił św. Jan Pawel II, ale językiem, który nie był dla wielu do zrozumienia.
Papież w swojej wypowiedzi ani nie pochwalił osób żyjących w związkach homoseksualnych, ani nie zachęcił do praktyk homoseksualnych. On, stając za tymi, którzy nie znają nauczania Jezusa, i często są wykluczeni i napiętnowani, pokazał nam, jak mamy patrzeć na człowieka, aby go do Boga przyprowadzić.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Franciszek (papież)

Post autor: Magnolia » 2020-12-22, 20:47

Uczeń pisze: 2020-10-22, 20:03
Dominik pisze: 2020-10-22, 09:41 Czy papież dopuszcza seks w takich związkach?
Tak Dominik, zarówno lesbijki jak i geje jeżeli są w związku, kochają się cieleśnie.

Uczniu, ale traktuj ludzi poważnie, odpowiadaj na pytania a nie traktuj nas jak przedszkolaków których musisz uświadomić.
Ostatnio zmieniony 2020-12-22, 21:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ