Czy zmarli nas widzą?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Gojak30
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Gojak30 » 2020-10-22, 18:34

Jak w temacie. Czy osoby zmarłe widzą nas jak np tęsknimy za nimi i co się u nas dzieje? Czy można się modlić do osoby zmarłej o pomoc w pewnych sprawach? Czy może to wszystko jest zależne od tego gdzie dana dusza przebywa, w niebie czy w czyśćcu? :?: ;)

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Adam » 2020-10-22, 20:17

Chyba modlitwa do różnych świętych jest nie da się ukryć modlitwą wstawienniczą do osoby zmarłej.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: dromax » 2020-10-22, 23:58

Adam pisze: 2020-10-22, 20:17 Chyba modlitwa do różnych świętych jest nie da się ukryć modlitwą wstawienniczą do osoby zmarłej.
:arrow: Może jaśniej napisz bo nie wiadomo o co ci chodzi??? :)
:) A odnośnie widzenia nas przez dusze zmarłych - z filmów amerykańskich wynika, że zmarli nas widzą ;) ;) ;)
Ostatnio zmieniony 2020-10-23, 00:07 przez dromax, łącznie zmieniany 1 raz.

afilatelista_michal

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-23, 06:28

A czy widzą nas w toalecie, łazience, sypialni?

Dominik

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Dominik » 2020-10-23, 10:04

afilatelista_michal pisze: 2020-10-23, 06:28 A czy widzą nas w toalecie, łazience, sypialni?
Kręcą filmy jak wyciskasz pryszcze, i wrzucają to na niebiasński YouTube i się potem nabijają z Ciebie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4605 times
Kontakt:

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-23, 10:21

Adam pisze: 2020-10-22, 20:17 Chyba modlitwa do różnych świętych jest nie da się ukryć modlitwą wstawienniczą do osoby zmarłej.
Nie całkiem. Zerknij proszę http://analizy.biz/marek1962/czyswiecisamartwi.pdf

afilatelista_michal

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-23, 11:46

Dominik pisze: 2020-10-23, 10:04 Kręcą filmy jak wyciskasz pryszcze, i wrzucają to na niebiasński YouTube i się potem nabijają z Ciebie.
To nieładnie z ich strony.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Tek de Cart » 2020-10-23, 11:54

to była ironia ze strony Dominika, tak dla wyjaśnienia. W niebie mają lepsze rzeczy do roboty niż oglądanie niebiańskiego u2ba.... ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

afilatelista_michal

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-23, 11:58

Co Ty nie powiesz;)
Z mojej też. Zmarli to zmarli. Niczego nie widzą bo nie mają ani narządów zmysłów ani mózgów którymi mogliby interpretować informacje.

Dominik

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Dominik » 2020-10-23, 12:13

Materialnego mózgu to na pewno nie mają.

W niebie jest 100% miłość, więc jeśli coś wiedzą o nas to nie wykorzystują tego w zły sposób, np. by plotkować że ten to robi osiem razy po trzy razy a ten drugi raz po raz.

afilatelista_michal

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-23, 12:28

Dominik pisze: 2020-10-23, 12:13 Materialnego mózgu to na pewno nie mają.
Skoro nie mają mózgu to nie mają też świadomości, wspomnień ani zmysłów.
[/quote]
W niebie jest 100% miłość, więc jeśli coś wiedzą o nas to nie wykorzystują tego w zły sposób, np. by plotkować że ten to robi osiem razy po trzy razy a ten drugi raz po raz.
Nie pytałem jak to wykorzystują tylko czy nas widzą. Osobiście uważam że byłoby to naruszenie prywatności, niezależnie od intencji podglądającej babci;)

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: dromax » 2020-10-23, 14:04

afilatelista_michal pisze: 2020-10-23, 12:28
Skoro nie mają mózgu to nie mają też świadomości, wspomnień ani zmysłów.
:!: Oooo! Nierozumny! Przecież człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo BOGA. A BÓG jest ideałem DUCHA.

afilatelista_michal

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-23, 14:12

dromax pisze: 2020-10-23, 14:04 :!: Oooo! Nierozumny! Przecież człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo BOGA. A BÓG jest ideałem DUCHA.
Co to znaczy że jest stworzony na obraz i podobieństwo? Człowiek jest małpą i jego świadomość jest ściśle zależna od mózgu. Nic nie świadczy o tym żeby było w człowieku coś poza tym.
O istnieniu Boga też nic nie świadczy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Andej » 2020-10-23, 15:45

Gojak30 pisze: 2020-10-22, 18:34 1. Czy osoby zmarłe widzą nas jak np tęsknimy za nimi i co się u nas dzieje?
2. Czy można się modlić do osoby zmarłej o pomoc w pewnych sprawach?
3. Czy może to wszystko jest zależne od tego gdzie dana dusza przebywa, w niebie czy w czyśćcu? :?: ;)
ad. 1. - nie sprawdzałem. Z pogranicza nie widać. Ale nie wykluczałbym tego. Problemem brak komunikacji.
ad. 2. - nie i tak. Można, w takim sensie, że się da. Ale nie można, bo nie należy sie modlić do zmarłych. Można się modlić wyłącznie do Boga. Ale można korzystać z pośrednictwa zmarłych i prosić ich o wsparcie w modlitwie do Boga.
ad. 3. - tak. Wierzymy w to, że osoba zbawiona, przebywająca w niebie ma łączność z Bogiem. Może wspierać nasze modlitwy zanoszone także, za ich pośrednictwem. Często korzystam, w tym zakresie, z pomocy świętych. Nie tylko tych ogłoszonych. Np. proszę o wstawiennictwo Karola Meissnera i Bronisława Bozowskiego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

swietyniepojetyy
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2020
Been thanked: 1 time

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: swietyniepojetyy » 2020-10-23, 21:14

o kurczeee hahaha wyobrazilem sobie teraz jakby na mnie z gory zmarli patrzyli w takich momentach jak ja na przyklad palilem papierosy czy robilem jakies zalosne akcje gdzie mi samemu bylo wstyd spojrzec w lustrooo
licze ze tego nie widza xd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”