Księga ostrzeżeń

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
afilatelista_michal

Księga ostrzeżeń

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-29, 22:55

Prawdopodobnie niedługo wylecę, ale chciałbym żeby inni wiedzieli za co. Taki post:
afilatelista_michal pisze: 2020-10-29, 13:28
helperman pisze: 2020-10-29, 12:35 1. Próba oddzielenia aktu od małżeństwa.
Raczej Wy próbujecie to na siłę powiązać. Dla mnie ważniejsza jest relacja o której mówisz w pkt. 3 niż samo małżeństwo. A seks pomaga budować relacje.
2. Próba oddzielenia plciowosci od osoby.
Każdy człowiek to osobny charakter, specyfika, oryginalność, historia życia, plany, marzenia, sieć relacji, swoje mocne i słabsze strony. Swoje przekonania i wartości - czasem bardzo zdecydowane. Także powołania do różnych spraw. Człowiek to nie anonimowy robot bez imienia i historii. Oprócz wymiaru fizycznego mamy też psychikę i ducha.
Tu nie do końca rozumiem powiązanie pierwszego zdania z resztą. Bo z resztą się w pełni zgadzam. Każda osoba jest inna i próba wtłoczenia jej w ramy narzucone przez stereotypy płci. Jest bez sensu. To że ktoś ma chromosomy XY nie znaczy że nie może nosić sukienek, albo kochać się w innych mających ten sam zestaw chromosomów XY.

3. Próba oddzielenia aktu od relacji.
Człowiek, i mężczyzna i kobieta, ma silną potrzebę przeżywania własnej wartości i godności. I w miarę zdrowy psychicznie, zwłaszcza kobieta, zanim zechce nawiązać bliższą relację z innym, to chce poznać tę drugą stronę i samemu być poznanym. I stopniowo, zachowując osobiste granice, bez przymusu i przemocy
Znowu - każdy jest inny i każdy ma prawo zachować osobiste granice. Każdy ma te granice w innym miejscu. Każdy ma też inne potrzeby zarówno w zakresie seksu jak i bliskości.
Dlatego warto znać swoje potrzeby zanim zaciągnie się zobowiązania do końca życia.
Moja obserwacja jest też taka, że wielu ludzi w głębi duszy i serca nie chcę decydować się na pewne rzeczy, ale - presja ducha świata doczesnego jest tak silna... I powiązana z represjami...
plus promocja upadłych baz danych i przykładów z massmediów, że nieliczni są w stanie stawić temu opór. Ale w Chrystusie jest to możliwe.
Też jestem przeciwny wywieraniu na kimś presji. I działa to w obie strony.
Znam osoby które panicznie boją się nagości i intymności, bo wmówiono im że jest to grzeszne.
Myślałem że forum.jest do wymiany zdań.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Andej » 2020-10-29, 23:06

afilatelista_michal pisze: 2020-10-29, 22:55 Myślałem że forum.jest do wymiany zdań.
Ja też tak myślałem.

Myślałem też, że § 1 Zasadniczym celem Forum jest rozwój osobisty w wierze katolickiej. Wątki przeciwne temu celowi mogą być automatycznie usuwane.

A tu mamy do czynienia z indoktrynacją. Z obsesyjnym narzucaniem poglądów sprzecznych z celem istnienia Forum. I to coraz silniejszym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-29, 23:09

Jakim cudem pisząc "dla mnie" mogę coś komuś narzucać? Wyrażam tylko swoją opinię. Możecie się z nią nie zgadzać i wykazać że nie mam racji.

Dyskusja wymaga poznania zdania drugiej strony. Jak mnie zbanujecie to będziecie się kisić w kółku wzajemnej adoracji.
Ostatnio zmieniony 2020-10-29, 23:10 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Andej » 2020-10-29, 23:17

Dyskusja wymaga rozumienia. Chęci zrozumienia. A nie narzucania.
Odrzucanie wyjaśnień nie jest prowadzeniem dyskusji. Obsesyjne powtarzanie oskarżeń, nie jest dyskusją.

Stwierdzenie "Dyskusja wymaga poznania zdania drugiej strony. Jak mnie zbanujecie to będziecie się kisić w kółku wzajemnej adoracji." jest symptomatyczne. Dość długo i intensywnie uczestniczysz, a do tej pory nie zauważyłeś różnorodności. Wojujesz (jak sam kiedyś oświadczyłeś) nie zwracając uwagi na argumenty, wyjaśnienia.

A poza tym, nie będziemy się kisić. Z dwóch powodów. Z powodu naszej różnorodności, oraz dlatego, że wciąż przybywa tu jakiś elear, aby walczyć przeciw nam.

Zastanawiam się, czy to ostatnie zdanie to wyraz troski, czy groźba.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Dezerter » 2020-10-29, 23:32

Łamiesz ewidentnie i od dawna par 4
koniec tolerancji
swobodnie możesz pisać w Kawiarence i dziale Ateizm
w dziale chrześcijańskim masz zakaz indoktrynacji i wciskania w prawie każdym wątku twoich ateistycznych poglądów- to jest dział chrześcijański- jak chcesz poznać go to zapraszamy, jak chcesz trollować to dziękujemy
- piszę publicznie to co napisałem ci na pw, bo sam upubliczniasz temat

Ps
Sam napisałeś, że w rodzinie potrafisz się powstrzymać wobec dzieci przed sianiem propagandy ateistycznej - zrób podobnie u nas w działach przeznaczonych do wzrastania duchowego a nie dyskusji z ateistom.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

afilatelista_michal

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-29, 23:47

Dezerter pisze: 2020-10-29, 23:32 Łamiesz ewidentnie i od dawna par 4
koniec tolerancji
swobodnie możesz pisać w Kawiarence i dziale Ateizm
w dziale chrześcijańskim masz zakaz indoktrynacji i wciskania w prawie każdym wątku twoich ateistycznych poglądów- to jest dział chrześcijański- jak chcesz poznać go to zapraszamy, jak chcesz trollować to dziękujemy
- piszę publicznie to co napisałem ci na pw, bo sam upubliczniasz temat
Indoktrynacja (łac. doctrina – nauka) – świadomy i systematyczny proces, którego celem jest wpojenie człowiekowi określonych ideologii i doktryn, zwłaszcza religijnych, politycznych lub społecznych, korzystający z propagandy, stosowanej przez środki masowego przekazu, system oświaty szkolnej i pozaszkolnej.
Wyrażanie własnego zdania nie jest indoktrynacją.
Ps
Sam napisałeś, że w rodzinie potrafisz się powstrzymać wobec dzieci przed sianiem propagandy ateistycznej - zrób podobnie u nas w działach przeznaczonych do wzrastania duchowego a nie dyskusji z ateistom.
Ostatnio praktycznie nic nie pisałem o ateizmie. Pisałem w sprawach społecznych, aborcja, eutanazja, seks przedmałżeński. To są kwestie niezależne od ateizmu. Są zarówno teiści (w tym.katolicy) którzy podzielają moje zdanie, jak i ateiści którzy się z nim nie zgadzają.

Apeluję o zawarcie w regulaminie gdzie ateistom wolno się wypowiadać, a gdzie nie, bo na razie to Twoje działanie jest nieregulaminowe.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Andej » 2020-10-29, 23:51

afilatelista_michal pisze: 2020-10-29, 23:47 Wyrażanie własnego zdania nie jest indoktrynacją.
W istocie. I ma zupełnie inna formę, niż tak, z którą mamy do czynienia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Dezerter » 2020-10-30, 18:49

Andej pisze: 2020-10-29, 23:51
afilatelista_michal pisze: 2020-10-29, 23:47 Wyrażanie własnego zdania nie jest indoktrynacją.
W istocie. I ma zupełnie inna formę, niż tak, z którą mamy do czynienia.
Ja to widzę, Andej, Marek i wielu innych, którzy piszą mi na pw, czemu pozwalam na łamanie regulaminu
... i mają rację
więc stawiam sprawę jasno
a wybór jak zawsze należy do ciebie

Ps
Osoby niewierzące i należące do innych religii mogą pisać na całym forum, ... jeśli przestrzegają Regulaminu i podstawowych zasad, które legły u podstaw tego forum
bez hejtu i trollowania
cel forum - wzrastanie w wierze (dla wierzących) i wiedzy (dla niewierzących i wierzących) o Bogu i Kościele.
a całość w przyjaznej i kulturalnej atmosferze
Albo to przyjmujesz, albo czas się pożegnać?
Ostatnio zmieniony 2020-10-30, 18:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

afilatelista_michal

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-10, 18:31

Czy użytkownik Adeptus został zbanowany, czy to tylko podpis?
Jeśli zbanowany to można wiedzieć za co?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Dezerter » 2020-11-10, 19:31

Dominik napisał uzasadnienie w wątku gdzie dostał
viewtopic.php?f=24&p=229169#p229169.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Dominik » 2020-11-10, 19:38

Podpis dałem na chwile, ponieważ inni użytkownicy odpisywali na jego posty, chciałem by wiedzieli, że już nie odpowie.
Bana dostał by z dwie godziny wcześniej, na czacie coś niezgodnego z regulaminem napisał, ale to przegapiłem.

afilatelista_michal

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-10, 20:34

Rozumiem że nie zasytujesz co to takiego było?

Szybko znowu zostałem osamotniony w moim ateizmie (nie licząc ToTylkoJa, którą się do etykietki Ateistki nie przyznaje)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Dezerter » 2020-11-10, 20:58

Michale powiem ci szczerze i między nami, bo nikt nie słyszy, gdyby nie twoje dwa anioły stróże to już by cię na forum nie było
... jak powiesz, że w anioły też nie wierzysz, to ... ;)
żartuje
Ty przynajmniej trzymasz jakiś poziom, nie żebym cię chwalił
Ale po co ci inni ateiści - ja mam nadzieję, że ty jesteś po to na forum, by poznać lepiej religię katolicką , katolików i Boga - czy się mylę?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: Dominik » 2020-11-10, 21:08

Nie zacytuje usuniętego wpisu z czata, ponieważ forum nie przechowuje usuniętych wpisów z czata.

afilatelista_michal

Re: Księga ostrzeżeń

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-11, 11:25

Dezerter pisze: 2020-11-10, 20:58 Michale powiem ci szczerze i między nami, bo nikt nie słyszy, gdyby nie twoje dwa anioły stróże to już by cię na forum nie było
Tak, wiem, że Ty bys mnie dawno wywalił:)
Ty przynajmniej trzymasz jakiś poziom, nie żebym cię chwalił
Haha. To może warto mnie trzymać, dla odrobiny równowagi:)
Ale po co ci inni ateiści - ja mam nadzieję, że ty jesteś po to na forum, by poznać lepiej religię katolicką , katolików i Boga - czy się mylę?
To ludzkie, że cieszy mnie obecność kogoś kto się ze mną zgadza:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”