Erekcja

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Bryk
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2020

Erekcja

Post autor: Bryk » 2020-11-02, 06:12

Witam, chciałbym zapytac czy jak dojdzie do erekcji podczas zblizenia z dziewczyna, nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek wspolzyciu, czy to wtedy tez zalicza się w jakas kategorie grzechu, czy po prostu reacja organizmu na taka sytuacje?

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Erekcja

Post autor: Niezapominajka » 2020-11-02, 07:40

zbyt odważne zbliżenie z dziewczyną jest grzechem, najprawdopodobniej ciężkim. Erekcja jest skutkiem takiego zbliżenia.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Jednax

Re: Erekcja

Post autor: Jednax » 2020-11-02, 07:53

Erekcja nie grzech. Podniecenie też. Grzechem może być, co nazywasz zbliżeniem. Jak charkter erotyczny, to tak. Grzech. Jeślitak reragujesz na obecnośc, a nie rbisz marzeń erocznych, to bez grzechu. Sondze, że też, jak np. obejmujesz i powstrzymujesz się od gestu erotycznych, tja nie robisz tego dla podniecania sie, to nie ma grzech.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Erekcja

Post autor: Viridiana » 2020-11-02, 08:33

To zależy. Jeżeli nie podejmowaliście się żadnych zbyt daleko idących działań, zbyt śmiałego dotyku, tylko po prostu się np. zwyczajnie przytuliliście, to nie ma grzechu. Natomiast jeżeli miały miejsce zachowania, po których można się było domyśleć, że taki skutek się pojawi, to jest grzech.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14928
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4179 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Erekcja

Post autor: Dezerter » 2020-11-02, 13:58

Niezapominajka pisze: 2020-11-02, 07:40 zbyt odważne zbliżenie z dziewczyną jest grzechem, najprawdopodobniej ciężkim. Erekcja jest skutkiem takiego zbliżenia.
A ty chłopak jesteś, że wiesz? ;) - gdybyś napisała może być a nie "jest: to by było ok.
Bryk, erekcja to nie jest grzech, ale jeśli zbliżenie zbyt bliskie, to możesz wchodzić i w grzech lekki, ale w ciężki to raczej nie
Erekcja jest oznakom wielu rzeczy
- zdrowego zachowania seksualnego - jeśli reagujesz na widok rozebranej , lub roznegliżowanej kobiety 9ja bym się zaczął martwić gdybyś nie reagował)
- wzwód o poranku jest oznaką zdrowia i wypoczęcia
- zdarza się podczas snu, kąpieli, czytania książki z opisami erotycznymi itd - wówczas nie ma żadnych moralnych konotacji.
Jeśli jednak dochodzi u ciebie do wytrysku nasienia, to wówczas biblijnie rzecz ujmując grzeszysz marnując nasienie.

Wiem z własnego doświadczenia, że będziecie się posuwali powolutku, ale coraz dalej - natury nie oszukasz, więc albo zróbcie krok w tył, albo wspólnie ustalcie granice, porozmawiaj z księdzem nawet na spowiedzi - zapewniam, że doceni twoje pytanie i pomoże (no chyba, że źle trafisz, więc wybierz spowiednika)
Szanuj swoją ukochaną i myśl o niej jako o matce twoich dzieci, która je będzie wychowywała.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18863
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Erekcja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-11-02, 14:14

Erekcja zwykle jest efektem przekroczenia pewnej granicy (owszem, są i poranne i zupełnie takie, co do których wpływ jest niewielki).
Z drugiej strony młody mężczyzna może być pod tym względem bardzo czuły... sugeruję rozmowę z mądrym spowiednikiem - to co tu napiszemy nie jest miarodajne.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Erekcja

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-03, 10:23

Niezapominajka pisze: 2020-11-02, 07:40 zbyt odważne zbliżenie z dziewczyną jest grzechem, najprawdopodobniej ciężkim. Erekcja jest skutkiem takiego zbliżenia.

jeśli ktoś zrobił zbyt odważne zbliżenie z kobietą, to zbliżenie jest grzechem, a erekcja jest tylko skutkiem, ale jeśli ktoś robił czyn niegrzeszny, ale po to aby wywołać erekcje to wtedy erekcja jest grzechem a nie czyn, dobrze to rozumie?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Erekcja

Post autor: faraon » 2023-06-03, 11:08

Erekcja jest skutkiem w obu przypadkach. czyn moze byc grzeszny, ktory doprowadzil do erekcji, zreszta nie tylko czyn, ale i grzeszne mysli podtrzymywane w tym celu.
Erekcja to jedynie reakcja organizmu na bodzce, ktorymi moze byc pelny pecherz, czy uklad trawienny, seksualne mysli, dotyk, itp.
Sama erekcja nie jest grzechem, moga nim byc niektore jej przyczyny, na ktore mamy wplyw swoimi myslami, czy dzialaniem.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Erekcja

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-03, 11:26

faraon pisze: 2023-06-03, 11:08 Erekcja jest skutkiem w obu przypadkach. czyn moze byc grzeszny, ktory doprowadzil do erekcji, zreszta nie tylko czyn, ale i grzeszne mysli podtrzymywane w tym celu.
Erekcja to jedynie reakcja organizmu na bodzce, ktorymi moze byc pelny pecherz, czy uklad trawienny, seksualne mysli, dotyk, itp.
Sama erekcja nie jest grzechem, moga nim byc niektore jej przyczyny, na ktore mamy wplyw swoimi myslami, czy dzialaniem.
A jeśli przyczyny nie są grzechem to i erekcja nie jest?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Erekcja

Post autor: Andy72 » 2023-06-03, 11:28

Samoistna z pewnością nie jest, należy się cieszyć że jest się zdrowym i do małżeństwa się nadaje.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Erekcja

Post autor: faraon » 2023-06-03, 12:33

Kacper1298 pisze: 2023-06-03, 11:26
faraon pisze: 2023-06-03, 11:08 Erekcja jest skutkiem w obu przypadkach. czyn moze byc grzeszny, ktory doprowadzil do erekcji, zreszta nie tylko czyn, ale i grzeszne mysli podtrzymywane w tym celu.
Erekcja to jedynie reakcja organizmu na bodzce, ktorymi moze byc pelny pecherz, czy uklad trawienny, seksualne mysli, dotyk, itp.
Sama erekcja nie jest grzechem, moga nim byc niektore jej przyczyny, na ktore mamy wplyw swoimi myslami, czy dzialaniem.
A jeśli przyczyny nie są grzechem to i erekcja nie jest?
Niezrozumiales, erekcja sama w sobie nie jest grzechem, lecz niektore jej przyczyny moga byc i czesto sa, ty sam wiesz co i kiedy robisz i w jakim celu, wiec powinienes sam wiedziec kiedy grzeszysz, a kiedy nie.
W niektorych wypowiedziach "doradcow" pisza o rozladowaniu napiecia, jako pretekstu uzywajac wzgledow zdrowotnych, podajac to jako usprawiedliwienie masturbacji, jednak wiekszosc erekcji nie ma z tym nic wspolnego i nie powoduje problemow z prostata, np. poranna gdy pecherz jest pelny, nie jest spowodowana podnieceniem, tylko reakcja prostaty by mocniej zamknac ujscie cewki moczowej. Wystarczy oproznic pecherz i erekcja zniknie. Po prostu zacisniecie zwieraczy powoduje jednoczesnie erekcje i wystarczy pojsc do toalety by zalatwic sie i erekcja znika, bo zwieracze sie rozluznia.
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 12:35 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Erekcja

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-03, 12:42

faraon pisze: 2023-06-03, 12:33
Kacper1298 pisze: 2023-06-03, 11:26
faraon pisze: 2023-06-03, 11:08 Erekcja jest skutkiem w obu przypadkach. czyn moze byc grzeszny, ktory doprowadzil do erekcji, zreszta nie tylko czyn, ale i grzeszne mysli podtrzymywane w tym celu.
Erekcja to jedynie reakcja organizmu na bodzce, ktorymi moze byc pelny pecherz, czy uklad trawienny, seksualne mysli, dotyk, itp.
Sama erekcja nie jest grzechem, moga nim byc niektore jej przyczyny, na ktore mamy wplyw swoimi myslami, czy dzialaniem.
A jeśli przyczyny nie są grzechem to i erekcja nie jest?
Niezrozumiales, erekcja sama w sobie nie jest grzechem, lecz niektore jej przyczyny moga byc i czesto sa, ty sam wiesz co i kiedy robisz i w jakim celu, wiec powinienes sam wiedziec kiedy grzeszysz, a kiedy nie.
W niektorych wypowiedziach "doradcow" pisza o rozladowaniu napiecia, jako pretekstu uzywajac wzgledow zdrowotnych, podajac to jako usprawiedliwienie masturbacji, jednak wiekszosc erekcji nie ma z tym nic wspolnego i nie powoduje problemow z prostata, np. poranna gdy pecherz jest pelny, nie jest spowodowana podnieceniem, tylko reakcja prostaty by mocniej zamknac ujscie cewki moczowej. Wystarczy oproznic pecherz i erekcja zniknie. Po prostu zacisniecie zwieraczy powoduje jednoczesnie erekcje i wystarczy pojsc do toalety by zalatwic sie i erekcja znika, bo zwieracze sie rozluznia.
Czyli jeśli celowo wywołuje ktoś erekcje przez normalne niegrzeszne rzeczy to popełniam grzech?

Np. Ktoś celowo poruszą i napina mięśnie w okolicy narządu plciowego aby pojawiła się erekcja to jest to grzech?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Erekcja

Post autor: faraon » 2023-06-03, 12:45

Tak, bo jest to celowe czyli swiadome dzialanie i samo to dzialanie jest grzechem i to wlasnie ciezkim, wlasnie przez to ze jest to swiadome dzialanie, a nie spowodowana nim erekcja.
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 12:46 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Erekcja

Post autor: Kacper1298 » 2023-06-03, 12:46

faraon pisze: 2023-06-03, 12:45 Tak, bo jest to celowe czyli swiadome dzialanie i samo to dzialanie jest grzechem i to wlasnie ciezkim, a nie spowodowana nim erekcja.
Czyli jak się z tego wyspowiadać?

Jeśli ktoś ruszał, ale nie wystąpiła erekcja to jest grzech ciężki?

WYKONYWALEM NIECZYSTE RUCHY WYSTARCZY?
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 12:46 przez Kacper1298, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Erekcja

Post autor: faraon » 2023-06-03, 12:47

Nie ma roznicy czy wystapila erekcja, czy nie, samo takie dzialanie, by spowodowac erekcje bedzie grzechem.
Nazwal bym to celowym pobudzaniem narzadow by spowodowac erekcje. Innaczej mowiac proba masturbacji.
Ostatnio zmieniony 2023-06-03, 12:50 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ