Offtopy ateistów

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Offtopy ateistów

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-10, 22:51

afilatelista_michal pisze: 2020-11-10, 22:26 Myślałem że forum.jest pluralistyczne.
"Forum jest otwarte dla osób wierzących i niewierzących. Prawo do wypowiedzi posiadają wyłącznie osoby zarejestrowane. Używany login nie może obrażać niczyich uczuć."
Dominik pisze: 2020-11-10, 22:34 § 1
Zasadniczym celem Forum jest rozwój osobisty w wierze katolickiej. Wątki przeciwne temu celowi mogą być automatycznie usuwane.
Michał, tutaj jest bardzo ważna granica, pomiędzy wątkami dyskusyjnymi, gdzie prowadzimy bardziej abstrakcyjne rozważania np. o Trójcy Świętej, a wątkami, które zakłada osoba, prosząca o pomoc, poradę. Jeśli ktoś pisze o swoim doświadczeniu np. masturbacji na forum katolickim to oczekuje i powinien otrzymać odpowiedź w duchu nauki katolickiej. Tak, forum jest otwarte także dla osób niewierzących, jednak proszę Cię o większą wrażliwość w odróżnieniu tych dwóch sytuacji, tego, czy wątek dotyczy zwykłych rozważań teologicznych, czy raczej konkretna osoba opisuje swój problem i prosi o radę. W tym ostatnim wypadku nie wolno pisać nikomu, że np. masturbacja nie jest zła. Nawet jeśli wprost do niej nie namawiasz i nawet, jeśli wcale nie chcesz "indoktrynować" to na to samo wychodzi, niezależnie od Twoich dobrych intencji. Postaraj się więc zastosować to tej zasady. Czy teraz trochę bardziej rozumiesz?
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

afilatelista_michal

Re: Offtopy ateistów

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-10, 23:32

Andej pisze: 2020-11-10, 22:38
Tak, już nie raz pokazałeś że nic nie wiesz o nauce.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Offtopy ateistów

Post autor: Andej » 2020-11-10, 23:37

Wiem, że mało wiem. Kudy mi do takiego autorytetu, jaki reprezentujesz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Offtopy ateistów

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-11, 09:34

miłośniczka Faustyny pisze: 2020-11-10, 22:51
afilatelista_michal pisze: 2020-11-10, 22:26 Myślałem że forum.jest pluralistyczne.
"Forum jest otwarte dla osób wierzących i niewierzących. Prawo do wypowiedzi posiadają wyłącznie osoby zarejestrowane. Używany login nie może obrażać niczyich uczuć."
Dominik pisze: 2020-11-10, 22:34 § 1
Zasadniczym celem Forum jest rozwój osobisty w wierze katolickiej. Wątki przeciwne temu celowi mogą być automatycznie usuwane.
Poznanie zdania osoby niewierzącej oddała Was od wiary? Jeśli macie rację to nie powinniście się bać
Michał, tutaj jest bardzo ważna granica, pomiędzy wątkami dyskusyjnymi, gdzie prowadzimy bardziej abstrakcyjne rozważania np. o Trójcy Świętej, a wątkami, które zakłada osoba, prosząca o pomoc, poradę.
Apeluję po raz enty. Zapiszcie to w regulaminie, to się zastosuję.
Jeśli ktoś pisze o swoim doświadczeniu np. masturbacji na forum katolickim to oczekuje i powinien otrzymać odpowiedź w duchu nauki katolickiej.
Wy udzielacie odpowiedzi w duchu katolickim. Ja podaję alternatywną odpowiedź zaznaczając wyraźnie że jest niekatolicka. Czy boicie się pluralizmu?
Tak, forum jest otwarte także dla osób niewierzących, jednak proszę Cię o większą wrażliwość w odróżnieniu tych dwóch sytuacji, tego, czy wątek dotyczy zwykłych rozważań teologicznych, czy raczej konkretna osoba opisuje swój problem i prosi o radę. W tym ostatnim wypadku nie wolno pisać nikomu, że np. masturbacja nie jest zła. Nawet jeśli wprost do niej nie namawiasz i nawet, jeśli wcale nie chcesz "indoktrynować" to na to samo wychodzi, niezależnie od Twoich dobrych intencji. Postaraj się więc zastosować to tej zasady.
A Wilno pisać że:
-ja ateistą nie widzę w niej nic złego?
-nauka widzi korzyści masturbacji?
Czy teraz trochę bardziej rozumiesz?
Nie. Uparcie powtarzacie słowo indoktrynacja i oskarżacie mnie o nią bezpodstawnie.
Czy tak bardzo boicie się zdania odrębnego?
Jak mam sformułować swoje zdanie o masturbacji zetbyście nie uznali tego za indoktrynację?

Jednax

Re: Offtopy ateistów

Post autor: Jednax » 2020-11-11, 09:34

afilatelista_michal pisze: 2020-11-10, 22:26Myślałem że forum.jest pluralistyczne.
Za bardzo. Dyskutuj, nie przekonuj do swego.

afilatelista_michal

Re: Offtopy ateistów

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-11, 09:57

Jednax pisze: 2020-11-11, 09:34
afilatelista_michal pisze: 2020-11-10, 22:26Myślałem że forum.jest pluralistyczne.
Za bardzo. Dyskutuj, nie przekonuj do swego.
Za Wikipedią:

Dyskusja (od łac. discussio 'roztrząsanie')[1] – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób. Dyskusja może mieć formę ustną (komunikacja werbalna) lub pisemną. W wyniku dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Offtopy ateistów

Post autor: Pompieri » 2020-11-11, 10:20

Dlatego wymieniaj sie pogladem i nie wysmiewaj katolickich pogladow.

afilatelista_michal

Re: Offtopy ateistów

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-11, 16:19

Pompieri pisze: 2020-11-11, 10:20 Dlatego wymieniaj sie pogladem i nie wysmiewaj katolickich pogladow.
Gdzie kogoś wyśmiewam?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Offtopy ateistów

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-11, 16:48

afilatelista_michal pisze: 2020-11-11, 09:34 Nie. Uparcie powtarzacie słowo indoktrynacja i oskarżacie mnie o nią bezpodstawnie.
Czy tak bardzo boicie się zdania odrębnego?
Jak mam sformułować swoje zdanie o masturbacji zetbyście nie uznali tego za indoktrynację?
Nie pisz takich rzeczy, cytując mnie, bo ja tam wcale nie uważam, żebyś indoktrynował. Jeśli chodzi o wątki, w których ktoś prosi o pomoc, poradę to tak, tam nie pisz, że masturbacja jest dobra.
Nie boimy się odmiennego zdania, jesteśmy otwarci na Twoje poglądy i przemyślenia, lubimy Cię i akceptujemy. Ale obsolutnie nie akceptujemy odpisywania komukolwiek, że masturbacja jest ok, zwłaszcza, gdy ktoś jest zagubiony. Może widzisz w tych dwóch zdaniach sprzeczność. Chodzi o to, że w ten sposób robi się zamęt tej osobie, gdy otrzymuje ona sprzeczne odpowiedzi. Możesz o tym pisać w innych miejscach, ale na pewno nie wtedy, gdy ktoś pyta, czy jest to grzech. Nie ma znaczenia, że dopisujesz, że to nie jest pogląd katolicki. Po prostu powstrzymaj się od takich odpowiedzi w tego typu wątkach. Chodzi nam o dobro osoby, która szuka pomocy i nie przyszła tu dyskutować, tylko otrzymać konkretną odpowiedź zgodną z podejściem katolickim.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Offtopy ateistów

Post autor: Andej » 2020-11-11, 17:11

afilatelista_michal pisze: 2020-11-11, 16:19
Pompieri pisze: 2020-11-11, 10:20 Dlatego wymieniaj sie pogladem i nie wysmiewaj katolickich pogladow.
Gdzie kogoś wyśmiewam?
Podmiotem w zacytowanym zdaniu Pompieriego jest coś, a nie ktoś. Tak, więc, nie zarzucał wyśmiewania kogoś, ale poglądów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Offtopy ateistów

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-11, 18:57

Andej pisze: 2020-11-11, 17:11
afilatelista_michal pisze: 2020-11-11, 16:19
Pompieri pisze: 2020-11-11, 10:20 Dlatego wymieniaj sie pogladem i nie wysmiewaj katolickich pogladow.
Gdzie kogoś wyśmiewam?
Podmiotem w zacytowanym zdaniu Pompieriego jest coś, a nie ktoś. Tak, więc, nie zarzucał wyśmiewania kogoś, ale poglądów.
Gdzie więc wyśmiewałem czyjeś poglądy?

Dodano po 5 minutach 39 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2020-11-11, 16:48 Nie pisz takich rzeczy, cytując mnie, bo ja tam wcale nie uważam, żebyś indoktrynował.
Przepraszam w takim razie.
Jeśli chodzi o wątki, w których ktoś prosi o pomoc, poradę to tak, tam nie pisz, że masturbacja jest dobra.
Nie boimy się odmiennego zdania, jesteśmy otwarci na Twoje poglądy i przemyślenia, lubimy Cię i akceptujemy. Ale obsolutnie nie akceptujemy odpisywania komukolwiek, że masturbacja jest ok, zwłaszcza, gdy ktoś jest zagubiony. Może widzisz w tych dwóch zdaniach sprzeczność. Chodzi o to, że w ten sposób robi się zamęt tej osobie, gdy otrzymuje ona sprzeczne odpowiedzi. Możesz o tym pisać w innych miejscach, ale na pewno nie wtedy, gdy ktoś pyta, czy jest to grzech. Nie ma znaczenia, że dopisujesz, że to nie jest pogląd katolicki. Po prostu powstrzymaj się od takich odpowiedzi w tego typu wątkach. Chodzi nam o dobro osoby, która szuka pomocy i nie przyszła tu dyskutować, tylko otrzymać konkretną odpowiedź zgodną z podejściem katolickim.
Moja odpowiedź była z troski o Katrin. Nie wypowiadałem się na temat tego czy to jest grzech. Nie powiedziałem że powinna się masturbować. Jedyne co jej napisałem to podałem informacje zgodne ze swoją wiedzą i zasugerowałem żeby się tym tak nie przejmowała.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Offtopy ateistów

Post autor: Andej » 2020-11-11, 19:03

Spytaj Pompieriego. Ja jedynie stwierdzam, że wykpiwaniem jest:
"To co nazywane jest "zaśnięciem w Duchu Świętym" jest wykorzystywane także przez iluzjonistów, przedstawicieli innych religii i różnego rodzaju szarlatanów (w tym chrześcijańskich jak Peter Popoff). Czy uważasz że wszyscy oni czynią to z pomocą Ducha Świętego?
Sztuczka piera się na siłe sugestii.
Mówię je językami czyli glosolalia, jak udowodniono nie jest żadnym językiem ani istniejącym ani nawet nieznanym. Analiza lingwistyczna wykazuje, że to zbitki sylab, które nie mogą być prawdziwym językiem. Ci którzy próbowali tłumaczyć glosolalia na znane języki to już w ogóle udowodnione oszustwa."
Tym bardziej, że większość z nas podchodzi do tych zjawisk bardzo sceptycznie. A można to wyczytać w wątku poświęconemu Odnowie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Offtopy ateistów

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-11, 21:39

Andej pisze: 2020-11-11, 19:03 Spytaj Pompieriego.
Pompieri mnie za to przeprosił w prywatnej wiadomości i wycofał z tego że wyśmiewałem
Ja jedynie stwierdzam, że wykpiwaniem jest:
"To co nazywane jest "zaśnięciem w Duchu Świętym" jest wykorzystywane także przez iluzjonistów, przedstawicieli innych religii i różnego rodzaju szarlatanów (w tym chrześcijańskich jak Peter Popoff). Czy uważasz że wszyscy oni czynią to z pomocą Ducha Świętego?
Sztuczka piera się na siłe sugestii.
Mówię je językami czyli glosolalia, jak udowodniono nie jest żadnym językiem ani istniejącym ani nawet nieznanym. Analiza lingwistyczna wykazuje, że to zbitki sylab, które nie mogą być prawdziwym językiem. Ci którzy próbowali tłumaczyć glosolalia na znane języki to już w ogóle udowodnione oszustwa."
Nie wiem gdzie tu widzisz wyśmiewanie? Odnoszę się do zjawiska zupełnie na poważnie.
Tym bardziej, że większość z nas podchodzi do tych zjawisk bardzo sceptycznie. A można to wyczytać w wątku poświęconemu Odnowie.
Ale Dezerter jak wynika z jego postów podchodzi do tego poważnie, więc poważnie mu odpowiadam.

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
123 pisze: 2020-11-11, 11:04 Czy są tutaj wierni należący do Odnowy w Duchu Świętym?
Są to sobotnie spotkania w kościele, gdzie śpiewamy psalmy, prorokujemy, uzdrawiamy, mówimy językami. Spotkania trwają 17:00 - 1:00..
Kolegę też bym chętnie zapytał jakimi językami mówią, ale nie chcę dostać bana;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Offtopy ateistów

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-11, 21:44

To ja zapytam:
@123 jak wyglądają glosolalia, dlaczego uważasz, że to rzeczywiście jest "język aniołów"?
Chyba że chodziło Ci o ludzkie języki, wtedy: jakie to języki i co mają wspólnego z Bogiem?
Ostatnio zmieniony 2020-11-11, 21:45 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

afilatelista_michal

Re: Offtopy ateistów

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-11, 22:26

ToTylkoJa pisze: 2020-11-11, 21:44 To ja zapytam:
@123 jak wyglądają glosolalia, dlaczego uważasz, że to rzeczywiście jest "język aniołów"?
Chyba że chodziło Ci o ludzkie języki, wtedy: jakie to języki i co mają wspólnego z Bogiem?
Nie wiem czy zauważyłaś w jakim wątku jest ten post;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”