144tys miejsc w Niebie

ODPOWIEDZ
enosz

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: enosz » 2021-07-12, 19:27

CMK pisze: 2021-07-05, 14:17 Enoszu ... to dlaczego dyskutujesz z wiara apostolska, katolicka?
Pokarz mi w którym miejscu ja dyskusję z wiarą katolicką? Jeśli ktoś z was napisze że robi coś lub nie robi bo tak w to wierzy z mojej strony nie ma na to żadnej reakcji. Ja nie wytykam wam błędów waszej religii, nie pouczam was co robicie źle, a co powinniście robić dobrze, nie posługuję się sfabrykowanymi oszustami w postaci źle przetłumaczonych tekstów z naszej literatury, nie manipuluję tekstem KKK wyrywając zdanie z jego kontekstu. Albo nie powielam tak ja Marek jakichś bredni o tym że ŚJ mordują dzieci bo się nie zgadzają na TK. A mógłbym "wiercić wam dziurę w brzuchu" i używać sobie na was w kontekście tych dokonań KrK;

(...) co te linki mają wspólnego z tematem wątku ? - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-08-10, 23:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Andej » 2021-07-12, 19:46

enosz pisze: 2021-07-12, 19:27 Pokarz mi w którym miejscu ja dyskusję z wiarą katolicką?
Nikt nie pokarze za dyskutowanie.
Czy permanentnego negowania naszej wiary nie można nazwać dyskutowaniem z wiarą katolicką? Może i nie. Bo to t=raczej równoległa rozmowa. Ty swoje, my swoje. Powtarzasz mantrę. Dowody przedstawione przez Marka to rzeczywiście brednie pisane przez autorów ze Strażnicy. Dlaczego nie masz pretensji do autorów tych bredni, tylko do tego, który je przypomina?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-12, 23:38

enosz pisze: 2021-07-12, 19:27 Pokarz mi w którym miejscu ja dyskusję z wiarą katolicką?
W każdym słowie. Jest to jedyny powód Twojej tu obecności. Skończ z tą obłuda.
Jeśli ktoś z was napisze że robi coś lub nie robi bo tak w to wierzy z mojej strony nie ma na to żadnej reakcji. Ja nie wytykam wam błędów waszej religii, nie pouczam was co robicie źle, a co powinniście robić dobrze, nie posługuję się sfabrykowanymi oszustami w postaci źle przetłumaczonych tekstów z naszej literatury, nie manipuluję tekstem KKK wyrywając zdanie z jego kontekstu.
Ja też nie. Przedstawiam to, co sami napisaliście.
To Ty usiłujesz wmówić nam, że nie wyglosiliście kilkunastu przynajmniej fałszywych proroctw końca dziejów (i różnych innych śliczności).
Albo nie powielam tak ja Marek jakichś bredni o tym że ŚJ mordują dzieci bo się nie zgadzają na TK.
Przecież dokładnie tak robicie.
(...)
Starasz się zmienić temat? Opisałem sprawę Kanady tutaj viewtopic.php?p=252571#p252571
Natomiast wzruszająca jest Twoja bezczelna i bezwstydna propozycja "paktu milczenia" sprowadzająca się do "nie cytujcie kompromitujących materiałów na ŚJ, to ja nie będę mówił o Kanadzie"
Ostatnio zmieniony 2021-08-10, 23:50 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

CMK

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: CMK » 2021-07-13, 10:58

Oj enoszu, enoszu ...

enosz

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: enosz » 2021-07-16, 20:54

Marek pisze
W każdym słowie. Jest to jedyny powód Twojej tu obecności. Skończ z tą obłuda.
Nie prorokuj. Troszkę więcej pokory mniej arogancji. Uważasz że jedynie ty wiesz najlepiej po co ja tu jestem? Mój powód obecności tu jest bardziej złożony niż ty możesz sobie to wyobrazić.
Ja też nie. Przedstawiam to, co sami napisaliście.
Ale w sposób zmanipulowany i wyrwany z kontekstu. Przykład. Ateiści dowodzą że w samej Biblii powiedziano iż "nie ma Boga" i to prawda. Ale są to słowa wyrwane z kontekstu bo całość brzmi "bezbożny rzekł w swym sercu nie ma Boga" i ty robisz dokładnie to samo.


To Ty usiłujesz wmówić nam, że nie wyglosiliście kilkunastu przynajmniej fałszywych proroctw końca dziejów (i różnych innych śliczności).
Nigdy nie wygłaszaliśmy żadnych proroctw. W naszej społeczności nie ma proroków więc nie możemy wygłaszać proroctw. To oczywiste. To tacy jak ty dopinają na naszywkę że prorokujemy po to by zniesławić ŚJ.
Przecież dokładnie tak robicie.
Kolejne kłamstwo. Podaj choćby jeden przykład gdzie rodzice nie zgodzili się na TK i przyczyną zgonu dziecka było nie podanie TK.
Starasz się zmienić temat? Opisałem sprawę Kanady tutaj viewtopic.php?p=252571#p252571
Żałosne. To twoje opisanie można skomentować tak; policjant złapał zbrodniarza za rękę na gorącym uczynku a zbrodniarz krzyczy … pannie władzo ależ to nie moja ręka! A zatem ja nie jestem winny!

Natomiast wzruszająca jest Twoja bezczelna i bezwstydna propozycja "paktu milczenia" sprowadzająca się do "nie cytujcie kompromitujących materiałów na ŚJ, to ja nie będę mówił o Kanadzie"
Nie prorokuj! (...) usunąłem wyzwiska i bluzgi- Dezerter jest twierdzenie że ja składam jakąś "propozycję milczenia". Gdybyś czytał ze zrozumieniem to co pisze zauważyłbyś że wręcz zachęcałem cię stanowczo do tego byś pisał jeszcze te swoje bzdury bo tylko w taki sposób wykażę że jesteś zwykłym (...) Już kilka razy wykazałem że twoje rewaluacje są zmanipulowane i nie zgodne z prawdą. Wiele razy prosiłem żebyś cytował cały tekst nie wyrwany z niego fragment. Nigdy tego nie robisz tylko dalej cytujesz tylko wyrwane z niego fragmenty. Pytam dlaczego? Skoro wycinasz jakieś zdanie z całego tekstu to znaczy że masz ten teks bo z niczego nie można czegoś wyciąć. Dlaczego nie wkleisz całego tekst jak proszę? Najwyraźniej masz coś do ukrycia i wież że w całym tekście wyrwane z niego zdanie nie ma żadnej siły wyrazu. Zatem świadomie wprowadzasz w błąd innych, świadomie obrywasz autorytet ŚJ tak podłymi metodami.
Dlaczego jak proszę - gdy prezentujesz jakeś wyrwane z kontekstu zdanie z naszej literatury angielskojęzycznej - żebyś wkleił oryginalny tekst po angielsku również tego nie robisz. Z doświadczenia wiem że tacy jak ty specjalnie źle przetłumaczą nasz tekst by zniesławiać ŚJ. Zatem dlaczego nie wklejasz oryginalnych tekstów angielskojęzycznych? I znowuż masz coś do ukrycia bo wiesz że inni nie mają możliwości tego sprawdzić.(...)
Ostatnio zmieniony 2021-08-11, 22:15 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Andej » 2021-07-16, 21:27

enosz pisze: 2021-07-16, 20:54 Mój powód obecności tu jest bardziej złożony niż ty możesz sobie to wyobrazić.
Możemy oceniać jedynie postawę prezentowaną w tym, co napisałeś. Nic więcej. Na ich podstawie daje się wyciągnąć tylko jeden wniosek. Mianowicie, że jest to walka z chrześcijaństwem. A może i pragnienie sprowadzenia kogoś z drogi zbawienia. Drogi, w którą wierzymy. Na drogę, którą uważamy za błędną. Co nie znaczy, że wykluczającą zbawienie. Codziennie modlę się także w intencji Twojego zbawienia. O światło Ducha świętego dla Ciebie. O to, aby kiedyś uznał Prawdę, którą Bóg objawił.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-17, 12:59

enosz pisze: 2021-07-16, 20:54 Ale w sposób zmanipulowany i wyrwany z kontekstu. Przykład. Ateiści dowodzą że w samej Biblii powiedziano iż "nie ma Boga" i to prawda. Ale są to słowa wyrwane z kontekstu bo całość brzmi "bezbożny rzekł w swym sercu nie ma Boga" i ty robisz dokładnie to samo.
Nie. Po prostu to, czym mamiliście ludzi kiedyś (z wielką korzyścią rekrutacyjną) dziś jest niewygodne. Bo się nie sprawdziło i okazaliście się fałszywymi prorokami i fałszywymi świadkami. A po co komu "świadek" który opowiada nieprawdę?
To Ty usiłujesz wmówić nam, że nie wyglosiliście kilkunastu przynajmniej fałszywych proroctw końca dziejów (i różnych innych śliczności).
Nigdy nie wygłaszaliśmy żadnych proroctw.
Jaaasne.
To nie ogłosiliście w milionach egzemplarzy, że miliony ludzi żyjących w 1914 nigdy nie umrą, bo będzie koniec dziejów?
Obrazek
Obrazek


Tych zapisów nie było?

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek

A oto stopka Waszego "Przebudźcie się" z 1994 - najciekawsze oznaczyłem czerwoną ramką ;)
Obrazek
Przecież dokładnie tak robicie.
Kolejne kłamstwo. Podaj choćby jeden przykład gdzie rodzice nie zgodzili się na TK i przyczyną zgonu dziecka było nie podanie TK.
Mój szwagier. Leżał nieprzytomny, szwagierka ŚJ nie zgadzała się na przetoczenie. Po kilku dniach zmiękła, ale było już za późno.

Zresztą nie posuwaj się w swoich kłamstwach i zaprzeczeniach za daleko. Wydaliście specjalny numer "Przebudźcie się" w którym chwaliliście się dziećmi, które umarły z powodu braku transfuzji.
To też "zmanipulowane"?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to kolejny przykład:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozostaje tylko spytać: czy jesteś aż tak zaślepiony, że nie przyjmujesz do świadomości praktyk Świadków Jehowy, czy też realizujesz wychwalane przez Strażnicę "fortele wojenne" polegające na ukrywaniu prawdy przed ludźmi spoza "organizacji"?

CMK

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: CMK » 2021-07-17, 19:18

Enoszu - okazales sie klamca.

enosz

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: enosz » 2021-08-10, 19:40

Andej pisze: 2021-07-16, 21:27
enosz pisze: 2021-07-16, 20:54 Mój powód obecności tu jest bardziej złożony niż ty możesz sobie to wyobrazić.
Możemy oceniać jedynie postawę prezentowaną w tym, co napisałeś. Nic więcej. Na ich podstawie daje się wyciągnąć tylko jeden wniosek. Mianowicie, że jest to walka z chrześcijaństwem. A może i pragnienie sprowadzenia kogoś z drogi zbawienia. Drogi, w którą wierzymy. Na drogę, którą uważamy za błędną. Co nie znaczy, że wykluczającą zbawienie. Codziennie modlę się także w intencji Twojego zbawienia. O światło Ducha świętego dla Ciebie. O to, aby kiedyś uznał Prawdę, którą Bóg objawił.
mogę cię zapewnić że twoja modlitwa dogłębnie została wysłuchana.

enosz

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: enosz » 2021-08-10, 20:57

marek napisał
Ale w sposób zmanipulowany i wyrwany z kontekstu. Przykład. Ateiści dowodzą że w samej Biblii powiedziano iż "nie ma Boga" i to prawda. Ale są to słowa wyrwane z kontekstu bo całość brzmi "bezbożny rzekł w swym sercu nie ma Boga" i ty robisz dokładnie to samo.Nie. Po prostu to, czym mamiliście ludzi kiedyś (z wielką korzyścią rekrutacyjną) dziś jest niewygodne. Bo się nie sprawdziło i okazaliście się fałszywymi prorokami i fałszywymi świadkami. A po co komu "świadek" który opowiada nieprawdę?

To Ty usiłujesz wmówić nam, że nie wyglosiliście kilkunastu przynajmniej fałszywych proroctw końca dziejów (i różnych innych śliczności).
proroctwo jest to nieomylna orzeczenia Boga głoszona ustami jakiegoś człowieka. A to co prezentujesz poniżej to własne dociekania wypowiadane w trybie przypuszczającym nie orzeczenia. przekładając to na twój rozum to tak jak Papierz wypowiada się w kwestii wiary jest orzeczeniem nieomylnym. ale gdy Papierz wypowiada się w jakimkolwiek innym trybie to wypowiedzi prywatne, techniczne, polityczne itp. I ty to doskonale rozumiesz bo na katoliku sam to tłumaczyłeś. Dlaczego zatem w odniesieniu do Papierza potrafisz wykazać się zrozumieniem, a w odniesieniu do ŚJ jesteś nierozumny? odpowiedź! bo jesteś katolikiem i wszystkie chwyty dla takich jak ty są dozwolone by oczerniać innych.

Tych zapisów nie było?

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek

A oto stopka Waszego "Przebudźcie się" z 1994 - najciekawsze oznaczyłem czerwoną ramką ;)
Obrazek
Przecież dokładnie tak robicie.
Kolejne kłamstwo. Podaj choćby jeden przykład gdzie rodzice nie zgodzili się na TK i przyczyną zgonu dziecka było nie podanie TK.
Mój szwagier. Leżał nieprzytomny, szwagierka ŚJ nie zgadzała się na przetoczenie. Po kilku dniach zmiękła, ale było już za późno.
A moja sąsiadka katoliczka lata na miotle przy pełni księżyca
Zresztą nie posuwaj się w swoich kłamstwach i zaprzeczeniach za daleko. Wydaliście specjalny numer "Przebudźcie się" w którym chwaliliście się dziećmi, które umarły z powodu braku transfuzji.
To też "zmanipulowane"?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to kolejny przykład:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozostaje tylko spytać: czy jesteś aż tak zaślepiony, że nie przyjmujesz do świadomości praktyk Świadków Jehowy, czy też realizujesz wychwalane przez Strażnicę "fortele wojenne" polegające na ukrywaniu prawdy przed ludźmi spoza "organizacji"?
[/quote]

tylko chory umysł widzi w tym przechwałki. Gdybyśmy chcieli to ukrywać nie publikowalibyśmy tergo w literaturze którą rozdajemy ludziom. Poza tym w tych artykułach jest napisane że te chore dzieci same podjęły taką decyzję , a ty miałeś przedstawić dowody na to że to rodzice za dzieci podjęli takie decyzje i je tym zabili. Czyli odpowiedź nie na temat tylko na wzbudzenie sensacji. czyli manipulacja. I kolejna rzecz! Gdzie w tych artykułach jest napisane że przyczyną śmierci tych osób było nie podanie TK?. Albo gdzie jest w tych artykułach choćby wzmianka o tym że jakaż stwierdza iż " jeśli by podano TK to dziecko by wyzdrowiało lub by żyło" W takich sytuacjach dziennikarze - mistrzowie sensacji- wręcz wymuszają na lekarzach by powiedzieli taką formułkę, ale nigdy żaden lekarz pod własnym nazwiskiem nie wypowiedział takiego tekstu bo TK jest tylko środkiem pomocniczym do właściwego leczenia np, chemioterapii lub radioterapii która zaledwie pomaga w leczeniu a nie jest jego zasadniczym czynnikiem. TK może w najlepszym wypadku np białaczki przedłużyć proces leczenia, ale nie ratuje życia. Cytujesz artykuły których sam nie przeczytałeś tylko małpujesz po innych bo ci pasuje do tworzenia sensacji. Chcesz poważnie porozmawiać o TK to założę taki temat.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Andej » 2021-08-10, 21:21

enosz pisze: 2021-08-10, 19:40 mogę cię zapewnić że twoja modlitwa dogłębnie została wysłuchana.
Wspaniale, że jesteś już zbawiony, jak napisałeś. Zgodnie z moją modlitwą znalazłeś się w niebie. Zdradź, jak tam z dostępem do internetu. Widzę, że masz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-10, 23:07

Nawet nie będę komentował żałosnych wykrętów Enosza. Myślę, że jedynie uwypuklają skany, jakie zamieściłem.

orzeszku

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: orzeszku » 2021-08-11, 14:49

Jak to jest, że ktoś dostaje dowody czarno na białym i dalej brnie w błąd? Po to jesteśmy ludźmi i mamy rozumy, by móc rozważać różne sprawy i nie ma naprawdę niczego złego w zmianie poglądu, jeśli dowody pokazują nam, że nasz dotychczasowy pogląd był fałszywy...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-11, 17:30

Myślę, że jedno, to dyskutowanie przez Enosza tutaj, a drugie to, że jednak to, co tu przeczytał nie będzie Mu dawało spokoju. Najlepszym dowodem jest fakt, że jego "argumentacja" z prób zaprzeczenia faktom na temat Świadków Jehowy powoli przesuwa się na "odbijanie piłeczki" (na zasadzie "a u was to...") - zdaje więc sobie na którymś poziomie świadomości sprawę, że rzecz jest nie do obrony.
To będzie w nim "pracować" (choć my prawdopodobnie tego nie ujrzymy).

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: 144tys miejsc w Niebie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-11, 18:56

Takich doswiadczen trzeba wiele..Jeśli ma rodzinę wśród świadków tym ciężej. Krew nie woda. Albo przyjdzie łaska. Udowadnianie na silę spowoduje opor. Lepiej mówić o tym w co my wierzymy i dlaczego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”