Kupowanie drogich rzeczy

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: Andej » 2022-04-25, 17:28

lambda pisze: 2022-04-25, 10:53Może w latach 90, Puma była znakiem jakiegoś luksusu, dzisiaj naprwno nią nie jest, symbolem luksusu są zupełnie inne marki.
Dziękuję, powiem o tym sąsiadce. Na pewno będzie Ci wdzięczna za informację.
Ale może jeszcze pouczysz, jakie marki są obecnie znamionami luksusu. Postaram się jakoś delikatnie przekazać jej, w czym powinna gustować.
Ale wybacz starym ludziom, że nie trzymają ręki na pulsie. Szczególnie takim abnegatom, jak ja. Przeprasza, że tak Cię zbulwersowałem braku znajomości marek będących na topie. proponuję założenie wątku, w którym zostanie to wyłożone dla takich ignorantów, jak ja.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: Jozek » 2022-04-25, 18:01

Dla mnie kazda naszywka czy logo na ciuchach to obciach.
To tak jakbym np. na impreze przyszedl w sluzbowym ubraniu np. Mac Donalda, Orlenu, czy mechanika z serwisu mercedesa i roboczych butach. ;) Pewnie wzieli by mnie za kelnera, albo kogos z obslugi imprezy. ;)
Za reklame firmy to ta firma powinna placic, a nie zebym ja drozej placil za ciuch ktory jest reklama tej firmy.
Niektorym ludziom sie dzis w glowach poprzewracalo i placa za to ze moga reklamowac jakas firme. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-04-25, 18:07 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: lambda » 2022-04-25, 18:10

Andej pisze: 2022-04-25, 17:28
lambda pisze: 2022-04-25, 10:53Może w latach 90, Puma była znakiem jakiegoś luksusu, dzisiaj naprwno nią nie jest, symbolem luksusu są zupełnie inne marki.
Dziękuję, powiem o tym sąsiadce. Na pewno będzie Ci wdzięczna za informację.
Ale może jeszcze pouczysz, jakie marki są obecnie znamionami luksusu. Postaram się jakoś delikatnie przekazać jej, w czym powinna gustować.
Ale wybacz starym ludziom, że nie trzymają ręki na pulsie. Szczególnie takim abnegatom, jak ja. Przeprasza, że tak Cię zbulwersowałem braku znajomości marek będących na topie. proponuję założenie wątku, w którym zostanie to wyłożone dla takich ignorantów, jak ja.
Cóż poprostu niepotrzebnie może te marki odrywasz myśląc że to luksus posiadać takowe) chciałam Cię uświadomić co byś czasu nie musiał tracić a i darowanej odzieży nie musiał odmawiać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: Andej » 2022-04-25, 21:26

lambda pisze: 2022-04-25, 18:10 te marki odrywasz
W tym rzecz, że nie zawsze można oderwać. Gdyby tak było, to nie byłoby problemu.
Teraz niestety częsty problem. Jak nie logo, to jakiś ozdobnik. Wprasowany, wycięty, nie do oderwania.

Szkoda czas tracić na odrywanie, lepiej zrezygnować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-25, 22:20

Myślę, że warto zachować proporcje. Może w tym pomoże przemyślenie tego fragmentu:
Flp 4:12 "Umiem cierpieć biedę, umiem też korzystać z obfitości. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, korzystać z obfitości i doznawać niedostatku."

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: Jozek » 2022-04-25, 23:05

Ciekawi mnie jak dzis ludzie rozumieja to k"kozystanie z obfitosci"?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: Andej » 2022-04-25, 23:44

Jozek pisze: 2022-04-25, 23:05 Ciekawi mnie jak dzis ludzie rozumieja to k"kozystanie z obfitosci"?
Musisz spytać ludzi. Tych, którzy korzystają. Lub marzą o tym. Wydaje mi się, że większość to "teoretycy". Chcieliby, wyobrażają sobie.

Wydaje mi się, że najbardziej "korzystają" ci, którzy marzą o niedostępnym. Gdy staje się dostępne, przestaje być tym, co daje spełnienie.

Poza tym, jak sądzę, "korzystanie z obfitości" jest korzystanie wspólnotowym. Nie samolubnym skoncentrowanym wyłącznie na sobie samym. I nie ma znamion przepychu. Po prostu staje się w jakiś sposób normą typowa dla danej warstwy, klasy, grupy, czy środowiska.

Wydaje mi się, że każdy korzysta w obfitości. Ino, że dla każdego ta obfitość inna jest. Może tak być, ze to co dla mnie przepycham jest, dla Ciebie jest normą obfitości lub jakimś jej brakiem. A moja obfitość może okazać się dla Ciebie luksusem.

I jaka z powyższego konkluzja? Tylko taka, że nie da się odpowiedzieć na zadane pytanie. Można jedno ująć statystycznie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kupowanie drogich rzeczy

Post autor: Jozek » 2022-04-25, 23:50

Nie, sadze ze kozystanie z obfitosci to przede wszystkim nie marnowanie tego, a jak mamy za duzo to powinnismy sie dzielic tym z bliznimi.
To tak jak pojedziesz na egzotyczna wycieczke sam i ogladasz piekne widoki i widzisz niemal ze cuda swiata.
Zachwycaja, ale jak nie masz z kim tego dzielic, to nie sprawia to takiej przyjemnosci i wtedy potrzebne sa mocniejsze wrazenia.
Tak samo jest z obfitoscia, jesli nie dzielisz jej z bliznimi, to nie jest to obfitoscia i przeradza sie w pazernosc, chciwosc i zdzierstwo.
Przed tym przestrzega nas nauczanie Jezusa, a narzedziem do tej nauki jest dziesiecina, jalmuzna i ofiary.
Kosciol w tym kontekscie to wspolnoota, wiec jak ktos we wspolnocie ma obfitosc, to caly Kosciol jest bogatszy bo uczestniczy w tej obfitosci, nie ma wtedy biednych we wspolnocie. Wtedy Jezus ktory jest w kazdym, uczestniczy w naszej obfitosci, i nie powie pozniej "gdy bylem glodny nie nakarmiliscie mnie", gdy bylem spragniony nie daliscie mi pic, a gdy bylem w wiezieniu nie pocieszyliscie mnie".
Obfitosc, to nie tylko kasa, ale takze wolny czas i wiele innych rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2022-04-26, 00:25 przez Jozek, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ