Fajne filmy

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Kordian

Re: Fajne filmy

Post autor: Kordian » 2022-01-29, 21:01

To ja się przyznam, że wczoraj na TVP Kobieta leciał film "Dalida. Skazana na miłość". Nagrałem go sobie i obejrzałem dzisiaj.
Podtytuł "Skazana na miłość" dodali polscy dystrybutorzy. Cóż, coś im dzwoniło, ale nie wiedzieli chyba, w którym kościele, bo jak można być "skazanym na miłość"? To bez sensu.
Film opowiada historię słynnej piosenkarki Iolandy Gigliotti, znanej jako Dalida.
Przede wszystkim opowiada o muzyce i jej związkach z mężczyznami.
I w sumie niewiele więcej.
(Edit: Pod koniec filmu robi się bardziej refleksyjnie).
Ale to nadal ciekawe. Jak można być tak bardzo pogubionym?
Mnie po tym filmie zrobiło się jej jeszcze bardziej żal.

W filmie jest kilka scen seksu i pocałunków. Można przewinąć, ja tak zrobiłem :) Albo zamknąć oczy i uszy (choć jest dużo muzyki, więc często zagłusza).

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Fajne filmy

Post autor: AdamS. » 2022-02-12, 18:50

Polecam Wam na wieczór przepiękny film oparty na prawdziwej historii (można oglądać nawet z dziećmi). Przy okazji zastanawiająca jest osobowość głównego bohatera, sugerująca pewną postać autyzmu. No i historia tej niezwykłej budowli, jaką stworzył zwykły, wiejski listonosz! (dzisiaj jest to obiekt wpisany na listę zabytków - jako jedyny przedstawiciel tego stylu). Ten film to jednocześnie piękna opowieść o bezwarunkowej miłości.

https://www.cda.pl/video/56507845e?fbcl ... 2dOFJLws1Y

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Fajne filmy

Post autor: Maciej » 2022-02-14, 23:45

"Pałac Idealny" budujący- piękna historia. Dzięki za film, bo ostatnio nic tak dobrego nie oglądałem.

"Dzieci Niebios" (można i powinno oglądać się z dziećmi)- jak dla mnie jeden z najlepszych filmów jakie obejrzałem do tej pory.
https://www.cda.pl/video/5567100b6 ( lektor)
https://www.cda.pl/video/565538638 ( napisy)
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Fajne filmy

Post autor: AdamS. » 2022-02-16, 12:04

Maciej pisze: 2022-02-14, 23:45 "Dzieci Niebios" (można i powinno oglądać się z dziećmi)- jak dla mnie jeden z najlepszych filmów jakie obejrzałem do tej pory.
https://www.cda.pl/video/5567100b6 ( lektor)
Obejrzałem i faktycznie jest to film wart uwagi - choć stary i pochodzący z zupełnie innego kręgu kulturowego, zawiera w sobie coś ujmującego i uniwersalnego. Wrażliwość dziecka, która czasem bywa tym większa, im mniej zasobne jest życie. Przy okazji z przyjemnością zanurzyłem się w perskich klimatach. Iran to państwo, w którym ludzie, mimo odmienności religii, mają coś bliskiego naszej mentalności. Może dlatego tak życzliwie przyjęli Polaków, którym udało się wyrwać z okowów Syberii.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Fajne filmy

Post autor: Tek de Cart » 2022-02-16, 19:57

"Evan wszechmogący"
https://www.cda.pl/video/139983667
amerykańska komedia, więc podejście do spraw Bożych trochę 'luźne', ale i tak dużo lepsza niż 'Bruce wszechmogący' który był pierwszy.
my rodzinnie się uśmialiśmy nieźle :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Fajne filmy

Post autor: sądzony » 2022-02-21, 07:51

Polecam krótki metraż muzyczny z udziałem Thoma Yorke’a z zespołu Radiohead.
Nie znam angielskiego, ale dla mnie jest o poszukiwaniu miłości i bliskości w świecie, w którym zdajemy się być trybikiem.
https://www.filmweb.pl/film/Anima-2019-834091
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Fajne filmy

Post autor: sądzony » 2022-04-04, 20:05

jest na YT
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Fajne filmy

Post autor: sądzony » 2022-04-09, 19:14

Czy ktoś widział?



Czy warto?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Fajne filmy

Post autor: sądzony » 2022-06-15, 14:03

Polecam:

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Fajne filmy

Post autor: Nenderen » 2022-09-05, 06:32

Czy ktoś z Was oglądał pierwsze odcinki serialu władca pierścieni: pierścienie władzy? Ja nie oglądałem ale czytałem recenzje i nie rozumiem dlaczego np. ludzie tak bardzo krytykują wizerunek Galadrieli jako wojowniczki. W którychś z zapisków Tolkiena zredagowanych przez jego syna było wspomniane że Galadriela w czasach swojej młodości w Valinorze brała udział w zawodach sportowych, zapasach i była równie silna jak najsilniejsi męscy elfowie.
Ostatnio zmieniony 2022-09-05, 06:32 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Fajne filmy

Post autor: Tek de Cart » 2022-09-05, 11:12

sam fakt że była wojowniczką nie jest jeszcze taki zły, to można było przedstawić na wiele sposobów, tu akurat poszli w trochę taką marvelowską wersję superheroski. Generalnie jej postać jest mało kompatybilna z tym co znamy z twórczości Tolkiena. A sama 'fabuła' tego serialu jest zupełnie wymyślona przez scenarzystów i też nie wiele ma wspólnego z twórczością Tolkiena.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Fajne filmy

Post autor: Nenderen » 2022-09-05, 11:37

Pytanie tylko czy takie odejście od rdzenia samo w sobie przemawia na niekorzyść serialu. Nie wydaje mi się - takie swobodne podejście do świata tolkienowskiego może być ciekawe.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Fajne filmy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-05, 12:52

Nenderen pisze: 2022-09-05, 11:37 Pytanie tylko czy takie odejście od rdzenia samo w sobie przemawia na niekorzyść serialu. Nie wydaje mi się - takie swobodne podejście do świata tolkienowskiego może być ciekawe.
Nie oglądałam, chociaż jestem zdecydowanie fanką Tolkiena. Nie wiedziałam nawet, że taki jest. Nie mam nic przeciwko filmowym adaptacjom, które odchodzą od treści książki. Taką adaptacją jest jeden z moich ulubionych filmów, który składa się z 3 części: "1) Hobbit, Niezwykła Podróż", 2) "Hobbit-Pustkowie Smauga", 3)"Hobbit-Bitwa Pięciu Armii". Jak widzimy, film odchodzi od treści, bo książka "Hobbit, czyli tam i spowrotem" jest dość krótka, a filmy długie. Jednak film jest wprost genialny. Ale najważniejsze, że pozostał idealnie, w całości w klimacie Tolkiena, w pełni odzwierciedla charakter Śródziemia oraz naturę żyjących tam istot. Wspaniałe jest na przykład przedstawienie elfów, już lepiej się ich zagrać nie dało, jestem tym zachwycona. Oczywiście wiele postaci jest tam z dawnego filmu "Władca Pierścieni", co jest przecież konieczne. "Hobbit" to jest bardzo dobry film, o wiele lepszy nawet niż adaptacja "Władcy...".

Co do serialu, z tego, co przeczytałam o nim, akcja rozgrywa się w innej, wcześniejszej erze Śródziemia, więc zapewne opiera się w dużej mierze na książce "Silmarillion" (bardzo ją polecam, jest niezwykle poetycka). Nie można więc raczej zarzucić, że jest niezgodna z "Władcą Pierścieni", bo nie dotyczy przecież tych wydarzeń. To, czy jest zgodny ten serial z twórczością Tolkiena można stwierdzić, porównując z resztą twórczości Tolkiena, ale z tymi utworami, które opowiadają o wcześniejszej erze, jeszcze zanim Sauron po raz pierwszy został pokonany, czyli gdy elfowie z nim walczą. A co ciekawe, książka Silmarillion zawiera trochę aluzji religijnych. "Władca Pierścieni" też zawiera motywy chrześcijańskie, ale "Silmarillion" zdecydowanie więcej, jest niezwykle symboliczny i tak poetycki, że przypomina nawet trochę prozę wierszowaną.
Jeśli obejrzę kiedyś serial, to się tu wypowiem dalej.
Ostatnio zmieniony 2022-09-05, 13:45 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Fajne filmy

Post autor: Morkej » 2022-09-05, 16:47

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-09-05, 12:52 "Hobbit" to jest bardzo dobry film, o wiele lepszy nawet niż adaptacja "Władcy...".
W kwestii filmowych adaptacji twórczości Tolkiena, to również są one jednymi z moich ulubionych filmów. Różnica u nas polega tylko na tym, że ja stawiam wyżej Władcę Pierścieni nad Hobbita.

Co zaś się tyczy samego nowego serialu o Władcy, to zamierzam go dopiero obejrzeć. Czytałem, że recenzje są raczej negatywne. Powody są różne i nie chcę sam jeszcze oceniać, bo może wykonanie i przedstawienie historii rzeczywiście jest kiepskie. Ale mogę wypowiedzieć się na temat jednego z powodów - roli elfów bądź krasnoludów o czarnym kolorze skóry. Z tego co wiem, to chyba Tolkien nie podawał w swoich dziełach, aby posiadali inny niż biały kolor skóry. Mogę się mylić. Jednak nawet jeżeli to prawda, to nie jest to wielkie przegięcie. Trzeba pamiętać, że to wciąż świat fantasy, a w nich nie ma nic niemożliwego, a ważniejsze w tym jest umiejętność danego aktora. Nie zaś to jaki ma kolor skóry. Inaczej ma się przedstawienie jakiejś historycznej opowieści, ale tutaj tego negatywnego powodu oceny nie podzielam.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Fajne filmy

Post autor: sądzony » 2022-10-21, 21:28

Widział może ktoś? Koleżanka w z pracy bardzo polecała.

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ