Nowe narodzenie

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
Uczeń

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Uczeń » 2020-12-07, 15:21

Andej pisze: 2020-12-05, 17:42 Wydaje mi się, że to co głosisz nie jest zgodne z nauką ŚJ. Z katolicyzmem też nie. Jakiś odłam protestantyzmu?
Dz 17:18-20:
"Wtedy niektórzy z filozofów epikurejskich i stoickich spierali się z nim. Jedni mówili: Co chce powiedzieć ten nowinkarz? A inni: Zdaje się, że jest zwiastunem obcych bogów. Głosił im bowiem Jezusa i zmartwychwstanie. Zabrali go, zaprowadzili na Areopag i zapytali: Czy możemy się dowiedzieć, co to za nowa nauka, którą głosisz? Bo przynosisz jakieś rzeczy obce naszym uszom. Chcemy więc wiedzieć, o co właściwie chodzi."
Ostatnio zmieniony 2020-12-07, 15:24 przez Uczeń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Andej » 2020-12-07, 19:17

Uciekasz od odpowiedzi. To symptomatyczne. Nie mogę uznać Twojep autorytety=u, za rózny apostolskiemu.
Nie rozumiem, dlaczego nie głosisz Chrystusa, ani Jego zmartwychwstania, jeśli uważasz się za chrześcijanina?
Dlaczego skupiasz się na rozbijaniu Jego owczarni? Na sianiu zamętu i fermentu?

Czy nie lepiej pogłębiać wiarę? Odczytywać wolę Stwórcy i wypełniać ją? Zgodnie z Dekalogiem i przykazaniami miłości. Uznajesz Biblię, to korzystaj z niej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Dezerter » 2020-12-07, 22:54

Monika310808 pisze: 2020-12-05, 15:55
Albertus pisze: 2020-12-05, 15:10
Dezerter pisze: 2020-12-05, 15:08 Zachodzi jednoznaczna zmiana to co było
obowiązkiem, przykazani, Prawem
staje się
pragnieniem, oczywistością, czynieniem z Miłością i w wolności
wcześniej obcy ludzie, do których masz oczywisty i normalny dystans
teraz
stają się rzeczywistymi braćmi i siostrami w Chrystusie - to zostaje na lata

Czy piszesz tutaj o Nowym Narodzeniu czy o nawróceniu, ewentualnie o napełnieniu Duchem Świętym?

To co zrobić jeśli chce narodzić się na nowo?Miałam Chrzest Święty jako niemowlak,co mam uczynić by być nowonarodzona.Potrzebuje jasnych punktów jak w Dekalogu.

I jak rozumieć te słowa:Każdy, kto narodził się z Boga,
nie grzeszy,
gdyż trwa w nim nasienie Boże4;
taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga.
W Kk możesz odnowić swoją wiarę poprzez
Seminarium odnowy życia/wiary w Duchu Świętym
REO
Nowe Życie
Kurs Alfa
wszystkie z powyższych po głoszeniu kerygmatu - proponują ci :
- oddanie życia Jezusowi poprzez uroczyste i publiczne oddanie/zawierzenie mu swojego życia i uznanie/wyznanie go za swojego Pana i Zbawiciela
- modlitwę o uzdrowienie/uwolnienie z grzechów (połączone często ze spowiedzią/spowiedzią generalną)
- modlitwą o wylanie Ducha/napełnienie Duchem Świętym i ujawnienie się darów i charyzmatów Ducha Św a w konsekwencji owoców Ducha .
Tak stajesz się (z dużym prawdopodobieństwem/w dużym % uczestników) nowym stworzeniem, odrodzonym do Królestwa Niebieskiego, do życia w nim i budowania go w okół siebie i bliźnich.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Uczeń

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Uczeń » 2020-12-08, 09:11

Dezerter pisze: 2020-12-07, 22:54
Monika310808 pisze: 2020-12-05, 15:55
Albertus pisze: 2020-12-05, 15:10
Dezerter pisze: 2020-12-05, 15:08 Zachodzi jednoznaczna zmiana to co było
obowiązkiem, przykazani, Prawem
staje się
pragnieniem, oczywistością, czynieniem z Miłością i w wolności
wcześniej obcy ludzie, do których masz oczywisty i normalny dystans
teraz
stają się rzeczywistymi braćmi i siostrami w Chrystusie - to zostaje na lata

Czy piszesz tutaj o Nowym Narodzeniu czy o nawróceniu, ewentualnie o napełnieniu Duchem Świętym?

To co zrobić jeśli chce narodzić się na nowo?Miałam Chrzest Święty jako niemowlak,co mam uczynić by być nowonarodzona.Potrzebuje jasnych punktów jak w Dekalogu.

I jak rozumieć te słowa:Każdy, kto narodził się z Boga,
nie grzeszy,
gdyż trwa w nim nasienie Boże4;
taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga.
W Kk możesz odnowić swoją wiarę poprzez
Seminarium odnowy życia/wiary w Duchu Świętym
REO
Nowe Życie
Kurs Alfa
wszystkie z powyższych po głoszeniu kerygmatu - proponują ci :
- oddanie życia Jezusowi poprzez uroczyste i publiczne oddanie/zawierzenie mu swojego życia i uznanie/wyznanie go za swojego Pana i Zbawiciela
- modlitwę o uzdrowienie/uwolnienie z grzechów (połączone często ze spowiedzią/spowiedzią generalną)
- modlitwą o wylanie Ducha/napełnienie Duchem Świętym i ujawnienie się darów i charyzmatów Ducha Św a w konsekwencji owoców Ducha .
Tak stajesz się (z dużym prawdopodobieństwem/w dużym % uczestników) nowym stworzeniem, odrodzonym do Królestwa Niebieskiego, do życia w nim i budowania go w okół siebie i bliźnich.
Brzmi dobrze,
A powiedz mi, czy normalny chrześcijanin może uwalniać od demonów i uzdrawiać?
Ja uważam, że może i powinien, bo pierwsze jest oparte o autorytet w Jezusie, a drugie o wiarę.

Wiesz, co mnie zraziło do kościoła katolickiego?
Że duchowni odwołują śluby małżeńskie, kiedy chcą lub idą na ustępstwa politykom by później dać im ślub z kimś innym.
Któryś papież dał sobie pozwolenie zmieniania Biblii.
W początkowym chrześcijaństwie biskupem mógł być człowiek, który miał 1 żonę i dobrze wychował dzieci, a dzisiaj czym musi się wykazać?
I smutne jest też to że 95% tych wierzących Kościoła całe życie tylko siedzi w ławce i wcale nie poznało Jezusa, bo są nauczeni jedynie bezmyślnego klepania modlitw i śpiewania pieśni. Mam spore obawy, że Ci ludzie nie są zbawieni, sam słyszałem o kilku katolikach którzy popełnili samobójstwo. Kościół normalnie robi mszę, zgarnia kasę i jedzie dalej z programem.
Ja widzę w Kościele program, a nie działanie Ducha Świętego. Dlatego zacząłem szukać Boga poza systemami.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Jozek » 2020-12-08, 09:24

A po co normalny Chrzescijanin ma uwalniac od demonow?
Od tego sa przygotowani kaplani, a ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji takich dzialan dla osoby nieprzygotowanej.

Co do pozostalych to poza tym ze spora czesc to twoje wymysly, lub powtarzasz czyjes, to tez chyba zapomniales ze Jezus powiedzial "robcie co wam kaza, ale czynow ich nie nasladujcie". Czyli nie sluchajac ich, sprzeciwiasz sie Jezusowi i ignorujesz Jego slowa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-08, 14:12

To co zrobić jeśli chce narodzić się na nowo?Miałam Chrzest Święty jako niemowlak,co mam uczynić by być nowonarodzona
ABy być Nowonarodzona już nic. Jesteś nowonarodzona w Chrzcie Świętym.
Ale by żyć, nie wystarczy się narodzić. Trzeba jeść, pić, oddychać, pardon - wydalać.
W życiu duchowym jest tak samo.
Nie wystarczy się nowonarodzić, żeby żyć w Niebie.

Dodano po 15 minutach 26 sekundach:
Uczeń pisze: 2020-12-08, 09:11 A powiedz mi, czy normalny chrześcijanin może uwalniać od demonów i uzdrawiać?
Ja uważam, że może i powinien, bo pierwsze jest oparte o autorytet w Jezusie, a drugie o wiarę
Odpowiada św.Paweł:
1Kor 12,27-30 BT5 "Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi [Jego] członkami.
I tak ustanowił Bóg w Kościele naprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają moc czynienia cudów, potem tych, którzy uzdrawiają, którzy wspierają pomocą, którzy rządzą, którzy przemawiają rozmaitymi językami.
Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów?
Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć?"
.


Mało tego. Pismo mówi, że ten, kto uzdrawiał (np. przy ewangelizacji) wcale nie znaczy, że będzie uzdrawiał w innej sytuacji. Uzdrowienie bowiem to znak, a nie posługa medyczna.
Wiesz, co mnie zraziło do kościoła katolickiego?
Że duchowni odwołują śluby małżeńskie, kiedy chcą lub idą na ustępstwa politykom by później dać im ślub z kimś innym.
To nieprawda.
Procedura jest długa i dąży do stwierdzenia czy małżeństwo zostało prawidłowo zawarte.
Ale ale - przecież niekatolicy wprost dopuszczają już nie badanie zawarcia małżeństwa, tylko rozwody!
Któryś papież dał sobie pozwolenie zmieniania Biblii.
Który i kiedy?
W początkowym chrześcijaństwie biskupem mógł być człowiek, który miał 1 żonę i dobrze wychował dzieci, a dzisiaj czym musi się wykazać?
Nieprawda. Nie musiał być żonaty. Trudno omawiać, gdy rzucasz tyle tematów na raz, ale zapraszam, omówiłem to dość dokłądnie tu http://analizy.biz/marek1962/celibat.pdf
I smutne jest też to że 95% tych wierzących Kościoła całe życie tylko siedzi w ławce i wcale nie poznało Jezusa, bo są nauczeni jedynie bezmyślnego klepania modlitw i śpiewania pieśni. Mam spore obawy, że Ci ludzie nie są zbawieni, sam słyszałem o kilku katolikach którzy popełnili samobójstwo.
Porównujesz zapewne swój mały zbor z przeciętną parafią. Tyle że to nieuprawnione - nigdy mała grupa pastoralna nie będzie porównywalna.
Porównaj gdzieś, gdzie katolików jest tyle samo (albo i mniej). Przeciętny luteranim w Niemczech był w swoim zborze 2 lata temu.
Poza tym co? Mamy tych letnich wyrzucić? Byłoby to sprzeczne z Biblią Mt 13:30
Kościół normalnie robi mszę, zgarnia kasę i jedzie dalej z programem.
Sorry, ale biorąc pod uwagę ile kasy wyciągają od wiernych grupy niekatolickie, zarzut jest co najmniej dziwny. Pewnie nawet płacisz dziesięcinę?
Ja widzę w Kościele program, a nie działanie Ducha Świętego. Dlatego zacząłem szukać Boga poza systemami.
Tyle że to sprzeczne z Biblią Ga 5:20.
Reakcja biblijna na ospałość i nieprawidłowości jest całkiem inna: Ap 2,4-6; Ap 3,3;Ap 3,14-19

Nie piszę tego wszystkiego, by Ci dokuczyć. Ale skoro, jak piszesz, szukasz, staram Ci się pomóc w szukaniu.
Ostatnio zmieniony 2020-12-09, 18:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Dezerter » 2020-12-09, 18:46

Uczeń pisze: 2020-12-08, 09:11
Dezerter pisze: 2020-12-07, 22:54
Monika310808 pisze: 2020-12-05, 15:55
Albertus pisze: 2020-12-05, 15:10
Dezerter pisze: 2020-12-05, 15:08 Zachodzi jednoznaczna zmiana to co było
obowiązkiem, przykazani, Prawem
staje się
pragnieniem, oczywistością, czynieniem z Miłością i w wolności
wcześniej obcy ludzie, do których masz oczywisty i normalny dystans
teraz
stają się rzeczywistymi braćmi i siostrami w Chrystusie - to zostaje na lata

Czy piszesz tutaj o Nowym Narodzeniu czy o nawróceniu, ewentualnie o napełnieniu Duchem Świętym?

To co zrobić jeśli chce narodzić się na nowo?Miałam Chrzest Święty jako niemowlak,co mam uczynić by być nowonarodzona.Potrzebuje jasnych punktów jak w Dekalogu.

I jak rozumieć te słowa:Każdy, kto narodził się z Boga,
nie grzeszy,
gdyż trwa w nim nasienie Boże4;
taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga.
W Kk możesz odnowić swoją wiarę poprzez
Seminarium odnowy życia/wiary w Duchu Świętym
REO
Nowe Życie
Kurs Alfa
wszystkie z powyższych po głoszeniu kerygmatu - proponują ci :
- oddanie życia Jezusowi poprzez uroczyste i publiczne oddanie/zawierzenie mu swojego życia i uznanie/wyznanie go za swojego Pana i Zbawiciela
- modlitwę o uzdrowienie/uwolnienie z grzechów (połączone często ze spowiedzią/spowiedzią generalną)
- modlitwą o wylanie Ducha/napełnienie Duchem Świętym i ujawnienie się darów i charyzmatów Ducha Św a w konsekwencji owoców Ducha .
Tak stajesz się (z dużym prawdopodobieństwem/w dużym % uczestników) nowym stworzeniem, odrodzonym do Królestwa Niebieskiego, do życia w nim i budowania go w okół siebie i bliźnich.
Brzmi dobrze,
A powiedz mi, czy normalny chrześcijanin może uwalniać od demonów i uzdrawiać?
Ja uważam, że może i powinien, bo pierwsze jest oparte o autorytet w Jezusie, a drugie o wiarę.

(...)
Ja widzę w Kościele program, a nie działanie Ducha Świętego. Dlatego zacząłem szukać Boga poza systemami.
I uzdrawiać i uwalniać od demonów powinien robić człowiek :
- mający charyzmat Ducha Świętego do tego
- wyznaczony przez Kościół? wspólnotę wiernych
- przygotowany merytorycznie do tego
wówczas będzie to skuteczne i bez szkody dla niego i tego, komu chce pomóc - już Św Paweł pisał, Nie każdy ....
Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości2 słowa, drugiemu umiejętność poznawania2 według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary3 w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo4, innemu rozpoznawanie duchów4, 1Kor 12
Duch Święty jest duchem porządku a nie zamieszania :!: ta ty szukasz Boga poza Kościołem, Jedynym, Powszechnym, Apostolskim, którego Głową jest Jezus a "duszą" Duch Święty.
Kościół Katolicki to Święty Kościół grzesznych ludzi i trzeba go zmieniać i ulepszać jak Św Franciszek a nie uciekać od niego i go atakować
Ostatnio zmieniony 2020-12-09, 18:47 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Andej » 2021-01-10, 18:55

Nowe narodzenie. Każdy, kto dziś uczestniczył w mszy świętej narodził się na nowo. Jakby nowo był ochrzczony. Bo była możliwość odnowienia, kolejny raz, chrztu świętego. W pełni świadomie. Każdy mógł i zapewne to zrobił, odnowił swój chrzest ponownie składając przysięgę. Każdy jest nowoochrzczonym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Viridiana » 2021-01-10, 19:23

Uczeń pisze: 2020-12-08, 09:11 I smutne jest też to że 95% tych wierzących Kościoła całe życie tylko siedzi w ławce i wcale nie poznało Jezusa, bo są nauczeni jedynie bezmyślnego klepania modlitw i śpiewania pieśni.
Skąd wiesz, że 95% wcale nie poznało Jezusa? Czy jesteś uprawniony do tego, by stawiać taką ocenę?
Uczeń pisze: 2020-12-08, 09:11 Ja widzę w Kościele program, a nie działanie Ducha Świętego.
"Program", czyli?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Magnolia » 2021-01-10, 20:54

Nie odpowie... jest zbanowany.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Jozek » 2021-01-18, 23:27

Nie, nie sa dla wszystkich jednakowe, tak samo jak nie bylo jednakowe nauczanie tlumow i nauczanie Apostolow przez Jezusa.
Tym specjalnym przygotowaniem jest powolanie kaplanskie.
Ostatnio zmieniony 2021-01-18, 23:28 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Jozek » 2021-01-19, 00:03

Normalny Chrzescijanim powinien zyc wedlug przykazan i w zasadzie to wszystko co powinien wiedziec i rozumiec.
Czytanie Pism nie jest dla prywatnego interpretowania.

Co do nauczania innych Jezus mowil to do Apostolow, a nie tlumow.
Pomysl tak logicznie, jesli kazdy chce nauczac kazdego, to kto w zasadzie bedzie mogl miec racje i nauczac Prawdy?
Bedzie to jedynie przekonywaniem do wlasnej interretacji Pism, ktorych jest chyab tyle co ludzi na swiecie.
Kto z nich wszystkich mowi Prawde? Ty? A skad wiesz? Moze to wlasnie Kowalski mowi Prawde?
Dlatego mamy Kosciol, a nie samozwanczych prorokow, ktorych jest wiecej niz wierzacych.
Kosciol to przede wszystkim wspolnota, w ktorej dziala Duch Sw. i jak jeden popelni blad, to inni go skoryguja, porawia, czy wyjasnia.
Samemu to mozna jedynie glupot narobic.
Ostatnio zmieniony 2021-01-19, 00:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Tom Tom
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Tom Tom » 2021-01-19, 17:24

Jozek pisze: 2021-01-19, 00:03 Normalny Chrzescijanim powinien zyc wedlug przykazan i w zasadzie to wszystko co powinien wiedziec i rozumiec.
Czytanie Pism nie jest dla prywatnego interpretowania.

Co do nauczania innych Jezus mowil to do Apostolow, a nie tlumow.
Pomysl tak logicznie, jesli kazdy chce nauczac kazdego, to kto w zasadzie bedzie mogl miec racje i nauczac Prawdy?
Bedzie to jedynie przekonywaniem do wlasnej interretacji Pism, ktorych jest chyab tyle co ludzi na swiecie.
Kto z nich wszystkich mowi Prawde? Ty? A skad wiesz? Moze to wlasnie Kowalski mowi Prawde?
Dlatego mamy Kosciol, a nie samozwanczych prorokow, ktorych jest wiecej niz wierzacych.
Kosciol to przede wszystkim wspolnota, w ktorej dziala Duch Sw. i jak jeden popelni blad, to inni go skoryguja, porawia, czy wyjasnia.
Samemu to mozna jedynie glupot narobic.
Józefie,
Z tego co ja rozumiem to nie chodzi strikte o nauczanie, ale przede wszystkim o głoszenie Ewangelii.
Tak jak to czynili pierwsi chrześcijanie. Jeżeli coś wiesz, to możesz coś wytłumaczyć. Przynajmniej wytłumaczyć w co wierzysz, np. że piekło jest prawdziwe, że wszyscy zgrzeszyli itp.

Jak można być zbawionym.

To nazywa się budowaniem Bożego Królestwa, trzeba mówić ludziom, by mogli uwierzyć i być zbawionymi.

Myślę, że takiej postawy oczekuje Jezus.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Logan » 2021-01-19, 17:49

Nie do końca, nie żyjemy ani pośród niedouczonych pogan ani w 1 wieku. Naszym świadectwem ma być życie według przykazań i być w Kościele. Korzystać z talentów jakie mamy, nie każdy się nadaje do nauczania, a i wiedza dotycząca Jezusa jest powszechna, wystarczy internet, książka i się samo ewangelizuje.
Piszesz trochę jakbyś był uczniem.
Ostatnio zmieniony 2021-01-19, 17:58 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nowe narodzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-19, 18:40

Wydaje mi się, że nie ma - przynajmniej w sprawach najważniejszych - problemu z określeniem, jakie jest nauczanie Kościoła.
Każdy chyba jest w stanie głosić.

ODPOWIEDZ