Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
ODPOWIEDZ
Uczeń

Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Uczeń » 2020-12-04, 13:23

Hej,

Mam okazję podzielić się biblijnym projektem X który przedstawia intrygę szatana i jego taktykę działania od stworzenia człowieka aż do czasów obecnych.

x


To forum dyskusyjne. Nie reklamowe.
Jeśli chcesz o czymś rozmawiać, przedstaw temat rozmowy.
Nie potrzebujemy tutaj ewangelizacji na odczepne

~ToTylkoJa



Ostatnio zmieniony 2020-12-04, 13:45 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Uczeń

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Uczeń » 2020-12-04, 17:26

W skrócie: Film dokumentalny "Poznaj wroga" z projektu Fuel Project, ukazuje w szczegółowy sposób ambicje szatana, od wieży Babel, po masonerię. Tłumaczy też sen, który wyjaśniał Daniel oraz symbole religijne.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: krystian.zawistowski » 2020-12-29, 23:09

Proszę bardzo oto ten plan.
1. Wykorzystując istniejące podziały i niskie pobudki co niektórych ludzi XVI-wiecznych, szczuje się ich na Kościół
2. Metodą brytyjskiej dyplomacji propaguje się dalsze podziały wewnątrz i szczuje się i wspiera słabszych przeciwko silniejszym, co wywołuje dalsze pokawałkowanie i zamęt.
3. Ta sytuacja oczyszcza przedpole dla różnej maści szarlatanów którzy nauczą tych w miarę uczciwie wierzących być radykalnym dokładnie nie w tym co trzeba jak również kaznodziei "Once saved always saved" do tych bardziej letnich. Dla każdego coś miłego i jak się nie podoba można otworzyć własną denominację.
4. Takie coś trwa sobie parę wieków. W końcu skrzydło radykalne jest naprawdę radykalne, ale za dużo wymaga od ludzi i ma brzydki zwyczaj kompromitować chrześcijaństwo głupotą i zamordyzmem więc powoli wymiera, zostawiając po sobie wrażenie że wszelka ortodoksja jest zła. Skrzydło postępowe ogłasza ogłasza że z tym Bogiem to kwestia uczuć bardziej i psychologii i trzeba iść z duchem czasu i znieść co bardziej zacofane przykazania i dogmaty. Infekują też swoimi pomysłami wroga z punktu 1.
5. Grande Finale: kompletny bajzel, pomieszanie i w większości również ateizm. Do tego okultyści, oszuści i rewolucjoniści zakładają nowe "Kościoły" w których głoszą "Jezusa"
Ostatnio zmieniony 2020-12-29, 23:10 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Dezerter » 2021-01-01, 15:17

Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości
- plan jest ciągle ten sam od drzewa poznania w Raju, ale teraz zaczyna się mocno realizować :(
Ty wiesz lepiej :!: , nie słuchaj autorytetów *-:) , bo czy rzeczywiście ? Bóg powiedział, że ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Uczeń

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Uczeń » 2021-01-01, 22:24

Szczególnie warte uwagi są dwie taktyki jakimi posługuje się szatan: manipulacja i przemoc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Andej » 2021-01-01, 22:28

Uczeń pisze: 2021-01-01, 22:24 Szczególnie warte uwagi są dwie taktyki jakimi posługuje się szatan: manipulacja i przemoc.
Tak, manipulacje wydaje ni się fałszywe pojmowanie chrztu świętego, jakoby zanurzenie decydowało o wartości, a nie sam Duch święty. Którego działanie nie jest niczym ograniczone. I zależy nam na tym, aby oddziaływało na każdego od jek najwcześniejszego momentu jego życia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Uczeń

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Uczeń » 2021-01-01, 22:31

Andej pisze: 2021-01-01, 22:28
Uczeń pisze: 2021-01-01, 22:24 Szczególnie warte uwagi są dwie taktyki jakimi posługuje się szatan: manipulacja i przemoc.
Tak, manipulacje wydaje ni się fałszywe pojmowanie chrztu świętego, jakoby zanurzenie decydowało o wartości, a nie sam Duch święty. Którego działanie nie jest niczym ograniczone. I zależy nam na tym, aby oddziaływało na każdego od jek najwcześniejszego momentu jego życia.
" Chrzest nawrócenia, stary człowiek umiera, nowe stworzenie, napełnienie Duchem"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Andej » 2021-01-01, 22:47

Uczeń pisze: 2021-01-01, 22:31 " Chrzest nawrócenia, stary człowiek umiera, nowe stworzenie, napełnienie Duchem"
A może nie "stary" (wiem, że inny sens tego, co użyłeś), ale jak najmłodszy. Bo wtedy, i w tym najmłodszym, umiera "stary" i zaczyna się proces rozwoju w Duchu świętym. I pod Jego opieką. A także opieką tych, którzy są odpowiedzialni, tj. rodziców.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Dezerter » 2021-01-01, 23:41

I to ma być Andeju Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości?
No chyba nie więc wróćmy do tematu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Jozek » 2021-01-02, 06:03

A po co opracowywac w jakikolwiek sposob plany szatana?
Czy nie lepiej zapoznac sie dokladnie z planami Boga?
Ostatnio zmieniony 2021-01-02, 06:03 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Dezerter » 2021-01-02, 11:19

Dokładnie Jozku - pełna zgoda, aby całkowicie pokrzyżować plany szatana wystarczy
- poznać plan Boga, czyli Jego Słowo
- realizować w życiu ten plan
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Opracowanie na temat planu szatana do zdominowania ludzkości

Post autor: Logan » 2021-01-02, 16:53

Plany Boże:

Budujcie domy i mieszkajcie w nich; zakładajcie ogrody i spożywajcie ich owoce! Bierzcie sobie żony i rodźcie synów i córki! Wybierajcie żony dla waszych synów i dawajcie córkom waszym mężów, by rodziły synów i córki; pomnażajcie się tam, a niech was nie ubywa! Jr 29:5-6

Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie. Będziecie Mnie wzywać, zanosząc do Mnie swe modlitwy, a Ja was wysłucham. Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca. Ja zaś sprawię, że Mnie znajdziecie. Jr 29:11-14


Plan szatana: Odłączyć wiernych od Kościoła za pomocą jakichś ludzi.

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Ga 1:6-8
Ostatnio zmieniony 2021-01-02, 18:10 przez Logan, łącznie zmieniany 6 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

ODPOWIEDZ