Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Rak

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Rak » 2022-09-06, 19:40

Tak naprawdę, to możemy tylko zgadywać, przypuszczać, domniemywać. Kiedyś się przekonamy, że tak powiem na własnej skórze :)) . Chyba jednak życie wieczne nie ma wiele wspólnego z naszym ziemskim życiem i naszymi wyobrażeniami, jakby nie patrzeć, ludzkimi. Cierpliwości, a dowiemy się.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Andej » 2022-09-06, 20:44

Rak pisze: 2022-09-06, 19:40 Chyba jednak życie wieczne nie ma wiele wspólnego z naszym ziemskim życiem i naszymi wyobrażeniami, jakby nie patrzeć, ludzkimi. Cierpliwości, a dowiemy się.
Zatem odrzucasz czyściec, jak też Sąd Ostateczny. Albowiem one są konsekwencjami żywota każdego z nas.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rak

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Rak » 2022-09-06, 22:14

Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz, że odrzucam czyściec? Przecież ja w swoim poście nic takiego nie napisałam. Jedynie to, że nasze wyobrażenie jak wygląda niebo i czy po śmierci zachowamy nasze wspomnienia są tylko naszymi wyobrażeniami. Bo nikt z ludzi nie wie jak naprawdę tam jest, możemy tylko po wypowiedziach Jezusa wnioskować, że nie jesteśmy ludzkimi zmysłami sobie tego wyobrazić. Tak więc, Andej, nie przypisuj mi żadnych słów których nie wypowiedziałam, bo co innego wiedzieć, co jest konsekwencją naszego życia a co innego wyobrażać sobie jak będzie w przyszłym życiu.

Ktoś całkiem obcy

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-11, 16:20

Albertus pisze: 2022-09-06, 15:46
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-06, 07:41 Z drugiej strony ja osobiście nie pamiętam poprzedniego wcielenia pod postacią kobiety, więc być może to dopiero przede mną 🙂

a te pod postaciami mężczyzny pamiętasz?

A w zwierzęta też można się wcielać?
W zwierzęta nie ponieważ jesteśmy innymi istotami, tępa propaganda zwana ewolucją usiłuje wmawiać coś innego ale jest to tylko religia która z nauką nie ma nic wspólnego z banalnego powodu, opiera się o założenia których nie można zaobserwować i udowodnić.
Pod postacią mężczyzny żyję aktualnie także jestem tego świadomy ale jeśli setki albo tysiąc lat temu moja cząstka była już na ziemi i żyłem jako kobieta to tego nie pamiętam, wydaje mi się że jeśli koniec świata ma nastąpić to sprawiedliwie będzie kiedy każda osoba przeżyje życia z dwóch punktów widzenia czyli jako mężczyzna i kobieta. Czyli dzisiejsi faceci będą za ileś lat po śmierci kobietami a kobiety mężczyznami. To dość szokujące ale może tak być.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: abi » 2022-09-11, 16:29

a ja uwazam ze sprawiedliwie bedzie gdy po 7 razy
albowiem liczba 7 jest doskonala :-B
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Albertus » 2022-09-11, 16:48

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-11, 16:20
Albertus pisze: 2022-09-06, 15:46
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-06, 07:41 Z drugiej strony ja osobiście nie pamiętam poprzedniego wcielenia pod postacią kobiety, więc być może to dopiero przede mną 🙂

a te pod postaciami mężczyzny pamiętasz?

A w zwierzęta też można się wcielać?
W zwierzęta nie ponieważ jesteśmy innymi istotami, tępa propaganda zwana ewolucją usiłuje wmawiać coś innego ale jest to tylko religia która z nauką nie ma nic wspólnego z banalnego powodu, opiera się o założenia których nie można zaobserwować i udowodnić.
Pod postacią mężczyzny żyję aktualnie także jestem tego świadomy ale jeśli setki albo tysiąc lat temu moja cząstka była już na ziemi i żyłem jako kobieta to tego nie pamiętam, wydaje mi się że jeśli koniec świata ma nastąpić to sprawiedliwie będzie kiedy każda osoba przeżyje życia z dwóch punktów widzenia czyli jako mężczyzna i kobieta. Czyli dzisiejsi faceci będą za ileś lat po śmierci kobietami a kobiety mężczyznami. To dość szokujące ale może tak być.
To nie tyle szokujące ale kompletnie pozbawione podstaw. Niby dlaczego miałoby tak być?

I oczywiście niezgodne z chrześcijaństwem.

Ktoś całkiem obcy

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-11, 17:23

Żeby sprawiedliwie doświadczyć skutków buntu z dwóch punktów widzenia. Nie wiem czy to tak kompletnie pozbawione podstaw, być może są świadectwa osób które pamiętają wcześniejsze wcielenia? Musiałbym to zgłębić

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Albertus » 2022-09-11, 17:45

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-11, 17:23 Żeby sprawiedliwie doświadczyć skutków buntu z dwóch punktów widzenia. Nie wiem czy to tak kompletnie pozbawione podstaw, być może są świadectwa osób które pamiętają wcześniejsze wcielenia? Musiałbym to zgłębić
Ja tutaj żadnej sprawiedliwości nie widzę ani żadnej potrzeby takiego doświadczania buntu z dwóch punktów widzenia.

Ludzkie życie jest jedyne i niepowtarzalne ale Biblia nam mówi o pewnych bytach które przebywają w różnych ciałach i to nie tylko w ludziach ale i zwierzętach - są to demony. One mogą pamiętać swoje poprzednie "wcielenia" a nawet je ludziom podpowiadać.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Nenderen » 2022-10-20, 19:27

To oczywiste że zbawieni zachowują wspomnienia będące podstawą ich wdzięczności prowadzącej do dziękczynienia Bogu w Niebiesiech za otrzymane za życia łaski
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”