Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Jozek » 2022-05-23, 08:32

konserwa pisze: 2022-05-22, 22:38 Nie wiem, czy ktololwiek ma jakakolwiek rzetelna wiedze w tym temacie.
Ale - ja sie dowiem ... poczekaj do mojego pogrzebu.
Niektorzy sa bardzo niecierpliwi by wszystko wiedziec i pewnie nie wytrzymaja az tyle lat czekac na odpowiedz. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: konserwa » 2022-05-23, 08:46

Wytrzymaja, wytrzymaja Jozku :) Bo ja to wiem.
Nawet kiedys pewna cyganka dorwala mnie na ulicy i wciaz nekala, ze chce powrozyc ...
powiedzialem, ze po co, bom ja lepiej znam sie na wrozbach. Byla zdumiona i nie wierzyla.
No to ja jej kazalem pokazac reke i wywrozylem: tu sie szanowna pani urodzila, a tutaj ooo - tutaj pani umrze.
Poszla jak zmyta, ale wrozba zawsze sie sprawdza, chociaz najczesciej nie od razu :)
Dlatego kazdy sie dowie tego, czego po smierci ciekawy sie dowiedziec.
Chociaz tez nie od razu.

Ktoś całkiem obcy

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-04, 23:31

Być może uda się zachować wspomnienia a być może nie, chyba to zależy od nas, tak czy inaczej możemy inkarnować, kto się urodził teraz mężczyzną za ileś lat może ponownie wrócić ale raczej jako inna osoba ale tym razem jako kobieta i odwrotnie, nasza jaźń przeżyje życia z dwóch różnych punktów widzenia, gwiazdy dają takie możliwości.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Jozek » 2022-09-04, 23:34

to zyj w tych gwiazdach. My tu stapamy po ziemi. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5204
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1379 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: abi » 2022-09-05, 18:12

a moze po smierci nic nie ma
ciach, prad odcielo i pustka
dobrym trzeba byc tu i teraz
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Albertus » 2022-09-05, 19:07

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-04, 23:31 Być może uda się zachować wspomnienia a być może nie, chyba to zależy od nas, tak czy inaczej możemy inkarnować, kto się urodził teraz mężczyzną za ileś lat może ponownie wrócić ale raczej jako inna osoba ale tym razem jako kobieta i odwrotnie, nasza jaźń przeżyje życia z dwóch różnych punktów widzenia, gwiazdy dają takie możliwości.

A skąd masz taką wiedzę?

Ktoś całkiem obcy

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-05, 19:56

To nie jest typowa wiedza bo o tym się nie dowiesz z kościoła ani z żadnej uczelni, te gwiazdy na niebie kimś są i czemuś służą, są z nami i mają moc nas odmienić. Odkryłem to wsłuchując się gwiazdy. Panie Józku, ja obecnie też stąpam po ziemi, mam dom do dziedziczenia i chce go w niedługim czasie porządnie odnowić, zainwestowałem dużo swoich oszczędności, jeśli nie wybuchnie w tym kraju wojna wierzę mocno że mi się uda, mam szanse dobrze się ustawić a i tak dalej udaje mi się coś odłożyć, raz jest ciężej, raz lżej ale jednak pomału idę do przodu, najlepsze lata jeszcze przede mną pomimo tego kiepskiego wzroku który ostatecznie może być rozwiązanym problemem. Od przyszłego roku chcę się już tam wprowadzić i zacząć przygotowania do wielkiej modernizacji na co oszczędzałem i działałem w tym roku, ale dla niektórych i tak będę głupim trollem niewartym uwagi. Obym jednak mógł spełnić swoje plany 🙂

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5204
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1379 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: abi » 2022-09-05, 20:12

:-bd " Panie Józku " hi hi
coz za forma
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Jozek » 2022-09-05, 20:45

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-05, 19:56 To nie jest typowa wiedza bo o tym się nie dowiesz z kościoła ani z żadnej uczelni, te gwiazdy na niebie kimś są i czemuś służą, są z nami i mają moc nas odmienić. Odkryłem to wsłuchując się gwiazdy. Panie Józku, ja obecnie też stąpam po ziemi, mam dom do dziedziczenia i chce go w niedługim czasie porządnie odnowić, zainwestowałem dużo swoich oszczędności, jeśli nie wybuchnie w tym kraju wojna wierzę mocno że mi się uda, mam szanse dobrze się ustawić a i tak dalej udaje mi się coś odłożyć, raz jest ciężej, raz lżej ale jednak pomału idę do przodu, najlepsze lata jeszcze przede mną pomimo tego kiepskiego wzroku który ostatecznie może być rozwiązanym problemem. Od przyszłego roku chcę się już tam wprowadzić i zacząć przygotowania do wielkiej modernizacji na co oszczędzałem i działałem w tym roku, ale dla niektórych i tak będę głupim trollem niewartym uwagi. Obym jednak mógł spełnić swoje plany 🙂
Widzisz, ja sie planami nie zajmowalem, oprocz rysunkow, wyliczen i opisow technicznych.
Robilem co mialem do zrobienia, a teraz to co zgromadzilem, musze rozporzadzic, by dalo cos pozytecznego.
Wiesz, tego ze soba nie zabiore, moge tylko przewiesc tam gdzie bedzie z tego wiekszy pozytek dla innych, bliznich, by ulatwic dostep.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Abstract » 2022-09-05, 22:53

abi pisze: 2022-09-05, 18:12 a moze po smierci nic nie ma
ciach, prad odcielo i pustka
dobrym trzeba byc tu i teraz
do stwierdzenia pustki również potrzebny jest obserwator ;)
Jeśli "po" nie istnieje kluczowa jest ostatnia chwila, a wiemy co umiera ostatnie...

Dodano po 10 minutach 22 sekundach:
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-04, 23:31 Być może uda się zachować wspomnienia a być może nie, chyba to zależy od nas, tak czy inaczej możemy inkarnować, kto się urodził teraz mężczyzną za ileś lat może ponownie wrócić ale raczej jako inna osoba ale tym razem jako kobieta i odwrotnie, nasza jaźń przeżyje życia z dwóch różnych punktów widzenia, gwiazdy dają takie możliwości.
Redukcja wspomnień to redukcja siebie do białej kartki, biała kartka to pole możliwości, to co ciebie zaczyna określać to pierwszy zapis na tej kartce.
W jednym z dokumentów twierdzono że ludzie z zaawansowanym Alzheimerem leżąc w łóżku nie mieli już świadomości posiadania dłoni i stóp, nie wiedzieli czym są owe obiekty, nie mieli pojęcia czy należą do nich, o ile byli świadomi możliwości posiadania. Wymazanie tego co cię określa to eksterminacja bytu w niebyt.
Jeśli już odchodzisz w reinkarnację, możesz przeżywać życie na miliony sposobów w wieloświatach, nie potrzebna jest żadna liniowość. Rosnąca populacja ludzi przeczy możliwością twoich gwiazd ;).
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Albertus » 2022-09-06, 06:17

Abstract pisze: 2022-09-05, 23:03
Jeśli już odchodzisz w reinkarnację, możesz przeżywać życie na miliony sposobów w wieloświatach,
Ta sama osoba może przeżywać swoje życie na miliony sposobów?

Ktoś całkiem obcy

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-06, 07:41

Jest możliwa inkarnacja do momentu zrozumienia skąd wziął się bunt, kiedy to się uda zrozumieć i zaakceptować należy wyjść w nocy oczekując porwania przez gwiazdę. Ciekawe jest jednak co ze wspomnieniami osoby która teraz żyje jako mężczyzna by za jakiś okres czasu po upływie swojego życia rozpoczęła cykl od nowa tym razem jako kobieta. Z drugiej strony ja osobiście nie pamiętam poprzedniego wcielenia pod postacią kobiety, więc być może to dopiero przede mną 🙂

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Andej » 2022-09-06, 09:43

Sądzę, ze warto, abyś na ten temat porozmawiał z Anią nowoGrodzką.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Abstract » 2022-09-06, 10:26

Albertus pisze: 2022-09-06, 06:17 Ta sama osoba może przeżywać swoje życie na miliony sposobów?
Albertus piszę to jako ciekawostkę a nie coś w co wierzę. Więcej tutaj viewtopic.php?p=259719&hilit=wielo%C5%9Bwiatach#p259719
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy po śmierci zachowamy swoje wspomnienia?

Post autor: Albertus » 2022-09-06, 15:46

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-06, 07:41 Z drugiej strony ja osobiście nie pamiętam poprzedniego wcielenia pod postacią kobiety, więc być może to dopiero przede mną 🙂

a te pod postaciami mężczyzny pamiętasz?

A w zwierzęta też można się wcielać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”