Zgubny postęp

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Andej » 2021-01-14, 19:07

grubas pisze: 2021-01-14, 09:32 A później? Patrząc na dzisiejsze ataki na Kościół, może być różnie...
Obecne ataki na Kościół martwią, a nawet przerażają. Ale nie należy rozpaczać. Z kilku powodów.
1. Jezus, gdy zdecydował się na mękę nie rozpaczał. Aż do samej śmierci krzyżowej. A my powinniśmy starać się Go naśladować.
2. Zwykle obserwowane procesy przypominają sinusoidę. Wzrosty na przemian ze spadkami. Jesli teraz spadek, to mamy pewność, że jeszcze nastąpi wzrost.
3. Ale czy teraz spadek? Uważam że nie. Teraz trwa proces oczyszczania Kościoła. Zastanów się, czy przypadek Georga Pella wyszedł na złe czy na dobre? Ci którzy nienawidzą, będą nienawidzić. Ale ci, którzy zostali do tego podpuszczeni zrozumieli swoje błędy. A sam kardynał wydaje zapiski, które są dowodem wspaniałej postawy ludzi Kościoła. W wyniku procesu oczyszczania odstąpią od Kościoła ci, którzy mu szkodzą. Zostaną tylko ci, którzy kochają Boga. A oni staną się zaczynem, który jak to wielokrotnie Jezus powtarza w Ewangelii, Królestwa Bożego.
4. Nasza postawa. Od nas zależy, jaki będzie Kościół. Od Ciebie zależy. Dopóki żyć będą ludzie kierujący się nauką Chrystusa Kościół będzie żył. Będzie żył, aż do ostatecznego zwycięstwa.

Jednak nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Może być źle. Bardzo źle. Ale to od nas zależy. Od naszej postawy. Od naszej walki. Dopóki będziesz szczerze wierzył, to wciąż będą się znajdować ludzie, którzy dzięki Tobie odnajdą Boga. Oni będą Kościołem. Dzięki Tobie. Nie musisz dokonywać cudów. Wystarczy, że będziesz dawał dobry przykład. Czyń dobro wokół siebie. Tak, aby ludzie chwalili za nie Boga. A będzie dobrze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-15, 07:03

A czy nie zginie Pismo Święte i modlitwa różańcowa? Jak już kiedyś pisałem, żaden z moich znajomych ze wszystkich szkół w których byłem, nie czyta Biblii(nawet Nowego Testamentu). Z młodych ludzi znam tylko dwie osoby wierzące, jednak nie praktykują, pomimo moich namów. Prawie, że wcale nie widuje młodych ludzi np. w autobusie z różańcem w ręku. Wszyscy wolą szatańskie smartfony. Stąd moje obawy, że technologia której nie nawidzę będzie dla ludzi ważniejsza niż Pan Bóg.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: bei » 2021-01-15, 08:23

Jak wyglądają te namowy. Może te osoby myślą sobie że ty wcale nie jesteś szczęśliwy choć chodzisz do kościoła to po co oni mają chodzić. Jak komuś powiesz że smartfon jest szatański to na pewno nie zyskasz jego sympatii i nie przybliżysz go do Boga. Wydaje mi się że zeby kogoś zbliżyć do Boga musisz zyskać sympatię tej osoby. Ludzie nie podążają za kimś kogo nie lubią.

Magnolia

Re: Zgubny postęp

Post autor: Magnolia » 2021-01-15, 10:03

grubas pisze: 2021-01-15, 07:03 A czy nie zginie Pismo Święte i modlitwa różańcowa? Jak już kiedyś pisałem, żaden z moich znajomych ze wszystkich szkół w których byłem, nie czyta Biblii(nawet Nowego Testamentu). Z młodych ludzi znam tylko dwie osoby wierzące, jednak nie praktykują, pomimo moich namów. Prawie, że wcale nie widuje młodych ludzi np. w autobusie z różańcem w ręku. Wszyscy wolą szatańskie smartfony. Stąd moje obawy, że technologia której nie nawidzę będzie dla ludzi ważniejsza niż Pan Bóg.
W ciągu ostatnich 2000 lat postęp cywilizacyjny był znaczny, a mimo to Biblia nie znikła, tylko stała się powszechniejsza i dostępniejsza. Dzięki postępowi, internetowi, można ją przeczytać nawet on line, można wysłuchać czytaną przez wielu lektorów, są całe produkcje - słuchowiska. Coraz więcej kapłanów i biblistów tłumaczy nam na YT jak mamy rozumieć Słowo Boże. Siedząc w domu możemy przeżywać rekolekcje biblijne, modlić się wspólnie na różańcu codziennie.
Więc raczej postęp działa na korzyść dostępności Biblii i na korzyść rozumienia Słowa Bożego.

Dzięki tej technologii do nas piszesz, a my Ci odpowiadamy. Masz z kim porozmawiać.

A w każdym człowieku jest dusza , która pragnie się spotkać ze swoim Stwórcą, czyli odczuwa głód Boga, prędzej czy później ten głód bedzie na tyle silny, że każdy go poczuje i zacznie szukać Boga - wtedy należy zaświadczyć o Bogu. nie namawiać, tylko świadczyć swoja miłością do bliźniego.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-15, 14:17

A różańce będą dostępne? Bo dzisiaj z lęku przed tym, że ich nie będzie kupiłem 3 na zapas(jeden dla mojej mamy).

Dominik

Re: Zgubny postęp

Post autor: Dominik » 2021-01-15, 16:40

Zawsze możesz sam zrobić różaniec chociażby ze sznurka, będzie miał on nie mniejsze znaczenie niż kupny.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-15, 19:07

Myślałem nad tym jednak, po pierwsze: jestem beztalenciem manualnym. Nie umiem nawet własnoręcznie skręcić papierosa, ani zawiązać sznurowadeł. Po drugie: co jak sznurków też nie będzie za 50 lat? Po trzecie: nawet jakbym teraz zrobił sobie zapas to nie dotrwalyby one do 2070 roku, gdyż (jak się dowiedziałem na innym forum) sznurek może skruszeć że starości.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-15, 19:08

A co uważasz, że przetrwa?
To paranoja, musisz ją przepracować z profesjonalistą.

Magnolia

Re: Zgubny postęp

Post autor: Magnolia » 2021-01-15, 19:10

Mamy dziesięć palców na których możesz się modlić.

Ale zastanów się czy mnożenie pytań Ci pomaga znaleźć spokój czy wręcz przeciwnie?

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-15, 20:02

Tak, ale jest to niewygodne, na różańcu jest lepiej, wtedy czuję jakbym trzymał Maryję za rękę.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Viridiana » 2021-01-17, 11:52

Myślę, że może warto teraz położyć ważny akcent w tej dyskusji - mianowicie, pamiętajmy wszyscy, że ten wątek prawdopodobnie jest bardziej zbiorem hipotez, niż proroctw. ;) W końcu niejeden wyobrażał sobie, że w 2021 będą latające samochody. Nie bój się @grubas, jakoś damy radę. Poza tym, rzeczywistość kształtujemy my, więc to, jaka będzie przyszłość, zależy od nas.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgubny postęp

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-17, 12:25

Viridiana pisze: 2021-01-17, 11:52 Myślę, że może warto teraz położyć ważny akcent w tej dyskusji - mianowicie, pamiętajmy wszyscy, że ten wątek prawdopodobnie jest bardziej zbiorem hipotez, niż proroctw. ;) W końcu niejeden wyobrażał sobie, że w 2021 będą latające samochody. Nie bój się @grubas, jakoś damy radę. Poza tym, rzeczywistość kształtujemy my, więc to, jaka będzie przyszłość, zależy od nas.
Nareszcie ktoś przytomny. :-bd

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: Piootr » 2021-01-17, 16:16

Czyli jest szansa, że nasze życie będzie wyglądać podobnie jak teraz, a nie tak jak w wypowiedzi Pana Andeja? Bo powiem szczerze że nie wyobrażam sobie chodzenia w kombinezonie...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zgubny postęp

Post autor: sądzony » 2021-01-17, 16:28

Wolnością często nazywamy stan, w którym nie dostrzegamy krat,
gdy prawdziwa wolność nie baczy na wielkość celi, w której zawsze się znajduje.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Zgubny postęp

Post autor: Magnolia » 2021-01-17, 17:04

grubas pisze: 2021-01-17, 16:16 Czyli jest szansa, że nasze życie będzie wyglądać podobnie jak teraz, a nie tak jak w wypowiedzi Pana Andeja? Bo powiem szczerze że nie wyobrażam sobie chodzenia w kombinezonie...
tak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”