Jak się modlić o moje małżeństwo?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Konstancja
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2022

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Konstancja » 2022-06-04, 20:34

Witam, mam taki sam problem po 10 latach życia w niesakramentalnym związku, nawróciłam się i namówiłam męża na ślub koscielny . Może i trochę nawet wymusiłam bo powiedziałam że ja i tak pójdę do spowiedzi i nie będę grzeszyć. Mąż raz mówił że chce i się cieszy, innym razem że to przymus bo on tego nie czuje. Gdy zaczęłam żyć zgodnie z wiarą , zaczęły się podobne problemy. Jestem w trakcie nowenny pompejanskiej i wierzę że pomoże. Staram się nie ingerować w złe postępowanie męża do momentu kiedy nie chce abym też grzeszyła, ale i tak pojawiają się słowa których wcześniej jak : że jest wolnym człowiekiem, rozwód, że ja jestem nawiedzona itd...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: Andej » 2022-06-04, 22:07

To trudne. Mogę tylko wspierać modlitwą. Ale też, warto spytać dobrego spowiednika, aby doradził. Albo w jakiejś rodzinnej poradni parafialnej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

tropiciel

Re: Jak się modlić o moje małżeństwo?

Post autor: tropiciel » 2022-08-14, 22:30

Cały problem bierze się z jednej, jedynej rzeczy - trzeba sobie odpowiedzieć - co to jest małżeństwo ? Ano to jest sakrament . A kto jest sprawcą sakramentów? Ano Duch Święty. Jeżeli sprawy duchowe opieramy o osobę tak znamienitą jak Duch Święty, to i modlitwa powinna być skierowana do tej Osoby - nikt i nic nie pomoże w kwestii sakramentów, jak tylko i wyłącznie Duch Święty. Polecam modlitwę pełną wiary i ufności do Ducha Świętego ( bo On jest opiekunem i dostarczycielem wszelkich łask w małżeństwie ). Nie ma potrzeby do uciekania się w inne modlitwy, jeżeli Duch Święty sam ma nas w swojej opiece . A co o małżeństwa, ano swego czasu Jezus Chrystus powiedział - oto syn będzie przeciwko ojcu , synowa przeciwko itd - a co w tych wyliczeniach uderza - ano nie wymienił - mąż będzie przeciwko żonie a żona przeciwko mężowi - bo małżeństwo jest tak święte że nikt i nic nie może go zniweczyć .
Ostatnio zmieniony 2022-08-14, 22:46 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ