Ubiór kobiet

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-09, 00:39

ToTylkoJa pisze: 2021-01-08, 17:31 Moja ulubiona zabawa! Poczytajmy sobie Biblię absolutnie dosłownie :D

A skoro podoba Ci się księga powtórzonego prawa, zatrzymajmy się na niej:

22: 22 Jeśli się znajdzie człowieka śpiącego z kobietą zamężną, oboje umrą: mężczyzna śpiący z kobietą i ta kobieta. Usuniesz zło z Izraela.
Bo w tym wypadku 5 przykazanie schodzi na dalszy tor.


23, 21
Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek, aby ci Pan, Bóg twój, błogosławił we wszystkim, do czego rękę przyłożysz w ziemi, którą idziesz posiąść.

Uuu, brzmi jak segregacja dla mnie.


23,26
Gdy wejdziesz do zboża bliźniego swego, ręką możesz zrywać kłosy, lecz sierpa nie przyłożysz do zboża swego bliźniego.

Bo to wcale nie jest kradzież i nie ma nic wspólnego z 7 przykazaniem.



24,1-2
Jeśli mężczyzna poślubi kobietę i zostanie jej mężem, lecz nie będzie jej darzył życzliwością, gdyż znalazł u niej coś odrażającego, napisze jej list rozwodowy1, wręczy go jej, potem odeśle ją od siebie
Jeśli ona wyszedłszy z jego domu, pójdzie i zostanie żoną innego (..)

Czyli jednak można brać rozwody i wychodzić ponownie za mąż?


25, 11-12
11 Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12 odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości.
Nie umiem dodać nic więcej, niż: XD


Rozumiesz do czego piję?
Wiem , te prawa są to trochę niezrozumiałe , ale to dotyczące stroju jednak jest jak najbardziej aktualne , bo jednak nie znajdziesz w Biblii argumentu który pozwala na takie ubieranie się.

Dodano po 14 minutach 9 sekundach:
Jozek pisze: 2021-01-08, 13:42 Tak, ale nie sukienke tylko tunike.
Zreszta, w Londynie sporo facetow chodzi w tunikach, miedzy innymi wiekszosc Hindusow tak wlasnie sie ubiera.
Sutanna ksiezy to tez tunika, a nie sukienka.
Habity zakonnikow to tez tuniki.
Problemy z tym maja jedynnie ci ktorzy nie rozumieja roznic, albo maja dziwne skojarzenia.
Masz rację , sukienka i tunika to nie to samo ale jednak jest tunika damska i męska

Dodano po 47 minutach 43 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-08, 17:59
ĆAQ pisze: 2021-01-08, 13:31 W Biblii jest napisane Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego”
  1. Zacznijmy od tego, że kobiety dziś wcale nie noszą "ubioru mężczyzny". Noszą albo spodnie damskie (dość różne od męskich) albo spodnie "nie zdefiniowane płciowo" (jak wspomniana tunika, a z "spodniopodobnych" choćby bałkańskie szarawary, noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety). Takim ubiorem nie zdefiniowanym płciowo są (zazwyczaj) np. dżinsy.
  2. Kolejną sprawą jest, że to, co przytoczyłeś, pochodzi z Prawa Mojżeszowego, które, jak być może wiesz (a może nie, stąd ten post?) nie obowiązuje chrześcijan.
    Przytoczyłem Prawo, o którym czytamy:
    „Prawo nie opiera się na wierze, lecz /mówi/: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie. Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił/Gal 3,12-13a/
    Tymczasem nas nie obowiązuje:
    Teraz zaś Prawo straciło moc nad nami, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.” /Rz 7,6/
    Pismo jest nawet bardziej dosadne, nazywając Prawo "przestarzałym" (Hbr 8:13).
    Oczywiście, część z tych regulacji jest zgodna z tym, czego powinniśmy się trzymać - ale tylko część. O czym poniżej.
  3. Mamy tu taki zwyczaj, że gdy piszemy "W Biblii jest napisane" podajemy też gdzie tak jest napisane. To dobry zwyczaj.
    W tym wypadku chodzi o 22. rozdział Księgi Powtórzonego Prawa, wers 5.
    Zobacz proszę inne nakazy z tego samego rozdziału - wątpię, byś nawoływał do zachowywania ich wszystkich.
    W kwestii ubioru i Twoich tez dość paradoksalny jest wiersz 11 "Nie wdziejesz sukni utkanej naraz z wełny i lnu.". Czy dzisiaj nie powiedziałbyś, że noszenie sukni to grzech? ;)
    No, i w żadnym przypadku nie noś płaszcza bez frędzli! (wiersz 12) :)

Czytałem inne prawa z tej księgi i z niektórymi się całkowicie zgadzam ale niektóre są dla mnie nie do końca zrozumiałe i są trochę sprzeczne z przykazaniami i innymi prawami , natomiast jeśli chodzi o ubiór to uważam , że jest to jak najbardziej aktualne jak uważasz; czy Bogu podoba się facet w sukience? Czy nawet ty nie czułbyś trochę obrzydzenia do takiej osoby? No właśnie. Natomiast Bóg jest sprawiedliwy i dla niego oba takie przypadki czyli facet w sukience , czy kobieta w spodniach są sobie na pewno równe i tak samo obrzydłe w jego oczach. Warto tak się nie ubierać.
Poczytaj sobie https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cale ... ch-2017-10
Z Bogiem.



Poprawiłam cytowanie
TTJ
Ostatnio zmieniony 2021-01-09, 08:53 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-09, 00:48

Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-09, 08:55

@Drwal
Chyba nie rozumiesz powagi tego, co piszesz. Jeśli przyznajesz mi, że niektóre rzeczy są "są trochę sprzeczne z przykazaniami i innymi prawami". Czyli Biblia zawiera przynajmniej jedną wewnętrzną sprzeczność, upoważnia mnie to do odrzucenia całej Biblii jako niewiarygodnej.
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 00:02 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Magnolia » 2021-01-09, 10:02

Drwal pisze: 2021-01-09, 00:39 czy Bogu podoba się facet w sukience? Czy nawet ty nie czułbyś trochę obrzydzenia do takiej osoby? No właśnie. Natomiast Bóg jest sprawiedliwy i dla niego oba takie przypadki czyli facet w sukience , czy kobieta w spodniach są sobie na pewno równe i tak samo obrzydłe w jego oczach. Warto tak się nie ubierać.
Poczytaj sobie https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cale ... ch-2017-10
Z Bogiem.
Przejrzałam ten artykuł... jest tragiczną manipulacją, tyle powinno wystarczyć na komentarz...

Bóg kocha człowieka, sam go stworzył i z tej miłości posłał swego Syna by za nasze grzechy umarł.
Z tym się chyba wszyscy zgadzamy.
A teraz niespodzianka - Jezus chodził w tunice do samej ziemi, czyli nic innego jak sukienka, a nie spodnie.

Nadal uważasz @Drwal że Bogu nie podobał się facet w sukience?

Ubiór jest sprawą kulturową, zmienną jak zmieniają się czasy w jakich ludzie żyją.

Twierdzenie (z artykułu), że piekło jest pełne kobiet w spodniach, albo że noszenie spodni jest grzechem ciężkim - nie ma podstaw teologicznych. Grzechy ciężkie są związane z dekalogiem, są jawnym sprzeciwem wobec Bożych przykazań w sposób świadomy i dobrowolny.
Żadna kobieta wkładająca spodnie obecnie nie robi tego by obrazić Boga, nie ma takich intencji, po prostu ubiera się jak jest jej wygodnie - to jest intencja, w takiej kulturze wyrosła, że spodnie nikogo już nie dziwią. Poza tym w Dekalogu nie ma słowa o noszeniu spodni.

Dlatego wpędzanie ludzi w fałszywe poczucie winy i wmawianie im ciężkich grzechów, tam gdzie ich nie ma jest manipulacją, a nie szukaniem prawdy i wiernością Bogu.

Można namawiać kobiety do zmiany stroju, ale robić to w sposób pozytywny, a nie poprzez straszenie piekłem.

Wj 28, 40 Także dla synów Aarona zrobisz tunikę i uczynisz im pasy oraz mitry na cześć i ku ozdobie. 41 I ubierzesz w nie twego brata Aarona i synów jego razem z nim, namaścisz ich, wprowadzisz ich w czynności kapłańskie5 i poświęcisz ich, aby mi służyli jako kapłani. 42 I uczynisz im spodnie lniane, aby od bioder aż do goleni okryli nimi nagość ciała. 43 I będą je nosić Aaron i jego synowie, ile razy będą wchodzić do Namiotu Spotkania lub będą zbliżać się do ołtarza dla spełnienia służby w Miejscu Świętym, aby nie ściągnęli na siebie grzechu i nie pomarli. To jest rozporządzenie na wieki dla niego i dla potomków jego po nim.

Mężczyźni w spodniach wchodzili do Namiotu spotkania modlić się do Boga, wnioskuję, że spodnie Bóg uznał za dość dobry strój do modlitwy. Ale tez wspomniana jest tunika jako strój dla mężczyzny !

Kpł 6, 1 Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 2 «Rozkaż Aaronowi i jego synom, co następuje: Oto prawo odnoszące się do ofiary całopalnej: ofiara całopalna będzie na palenisku, na ołtarzu całą noc aż do rana, a ogień ołtarza będzie na nim płonął. 3 Potem kapłan włoży szatę lnianą i spodnie lniane na ciało, usunie popiół z ofiary całopalnej, którą ogień strawił na ołtarzu, i wysypie go obok ołtarza. 4 Następnie zdejmie ubranie, włoży inne szaty i wyniesie popiół poza obóz na miejsce czyste.

Nie sądzę by szata lniana kończyła się u mężczyzn w tych czasach w pasie... ona była do ziemi. Czyli nadal tunika i spodnie to dobry strój dla kapłana i to w czasie składania ofiary!

Kpił 16,1 Następnie powiedział Pan do Mojżesza po śmierci dwóch synów Aarona, którzy pomarli, kiedy zbliżyli
się do Pana1. 2 Pan powiedział do Mojżesza: «Powiedz Aaronowi, swojemu bratu, żeby nie w każdym czasie wchodził do Miejsca Najświętszego poza zasłonę, przed przebłagalnię, która jest na arce, aby nie umarł, kiedy będę się ukazywać w obłoku nad przebłagalną. 3 Oto jak Aaron będzie wchodzić do Miejsca Najświętszego: weźmie młodego cielca na ofiarę przebłagalną i barana na ofiarę całopalną. 4 Ubierze się w tunikę świętą, lnianą, i w spodnie lniane, przepasze się pasem lnianym, włoży na głowę tiarę lnianą - to są święte szaty. Wykąpie ciało w wodzie i ubierze się w te szaty.


Jesli miał przepasać tunikę, to dlatego że była do ziemi i trzeba było ją jakoś okiełznać. Znowu tunika i spodnie jednocześnie. A do tego tiara na głowę!
fajnie to musiało wyglądać u kapłana, nie sądzisz? I tak wchodził ubrany do Miejsca Najświętszego - spotkać i rozmawiać z Bogiem.

Ez 44, 17 Jeżeli wchodzić będą do bram dziedzińca wewnętrznego, mają wdziać lniane szaty: nie mają wkładać ubioru wełnianego, gdy pełnią służbę przy bramach wewnętrznego dziedzińca i w Miejscu Świętym. 18 Lniane zawoje mają nosić na głowie i lniane spodnie wokół lędźwi. Nie powinni się opasywać niczym, co mogłoby wywołać pot. 19 A jeśli wychodzić będą na zewnętrzny dziedziniec do ludu, to mają zdjąć swe szaty, w których służbę pełnili, i pozostawić je w celach przybytku i przywdziać inne szaty, by nie uświęcać ludu przez swe szaty.

Co można wnioskować z tych cytatów? że spodnie nie obrażały Boga nawet w czasie modlitwy, wręcz były odpowiednie dla kapłanów w czasie modlitw i ofiar, jednocześnie noszone z tunikami.

Pwt 22, 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.
do tego wersetu jest przypis: Chodzi o zmianę ubrania ze względu na kulty pogańskie lub magię.

W naszych czasach i kulturze ubiór nie ma związku z magią ani kultem innych bogów... argument że to jest obrzydłe Bogu, przestał mieć uzasadnienie, bo nie tyle obrzydły był strój co jego intencja - kult innych bogów.

Czytać Biblię ze zrozumieniem!

Nadal twierdzisz że facet w sukience się Bogu nie podoba?
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 23:58 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-09, 10:08

Mozna by tez zapytac autora, czy Jezus i Apostolowie chodzili w spodniach?
Bo temat takze dotyczy ubiorow mezszczyzn.
Ostatnio zmieniony 2021-01-09, 10:09 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-09, 12:06

Drwal pisze: 2021-01-09, 00:39 Czytałem inne prawa z tej księgi i z niektórymi się całkowicie zgadzam ale niektóre są dla mnie nie do końca zrozumiałe i są trochę sprzeczne z przykazaniami i innymi prawami , natomiast jeśli chodzi o ubiór to uważam , że jest to jak najbardziej aktualne jak uważasz; czy Bogu podoba się facet w sukience? Czy nawet ty nie czułbyś trochę obrzydzenia do takiej osoby? No właśnie. Natomiast Bóg jest sprawiedliwy i dla niego oba takie przypadki czyli facet w sukience , czy kobieta w spodniach są sobie na pewno równe i tak samo obrzydłe w jego oczach.
Mamy zatem jasność: chodzi o Twoje zdanie, Twój wybór estetyczny (bo przecież nie etyczny!), a Biblia ma służyć tylko do uwiarygodnienia tego, co Ty uważasz.
Są takie fragmenty które absolutyzujesz, takie (niektóre!) z którymi się "całkowicie zgadzasz" i takie które odrzucasz.
Po co zatem to całe gadanie o Biblii, skoro tak wygląda podejście?

Szafujesz twierdzeniami kto idzie do piekła - zdajesz sobie sprawę, czym jest piekło?
Niestety, jest merytorycznie na tym poziomie, co większość pozostałych artykułów na tej stronie.
Trochę teorii spiskowych (od żydowskiego panowania po sugestie, że afera ze szczepieniem celebrytów to "ustawka" by ludzie myśleli, że celebryci biją się o szczepionki), trochę nie-wiadomo-skąd "objawień", spora dawka antysemityzmu, artykuły przetłumaczone z cyrylicy.
Parę próbek:
"Dr Henry Makow: Niewidzialny Rząd – Wiadomość od Harolda Rosenthalza z 1976 roku"

"PROROCTWO… Starzec Teodor – “Kiedy Żydzi uderzą w irański program nuklearny…”


"Proroctwa" w rodzaju "Antychryst przejmie kontrolę nad światowym systemem zdrowotnym i będzie działał przez niego … Spowoduje, że wszędzie sprzedawane będą tylko jego lekarstwa, będą one zawierały różne trucizny. U tych, którzy przyjmują takie leki, te trucizny spowodują zatrucie i śmierć. (...) mówią o tym ludzie, którzy mają Boże oświecenie, a po drugie ci, którzy patrzą na działania Antychrysta z pomocą nauki.(...)On rozsiewa grypę – ten planetarny przywódca, który składa palce dłoni tak, aby wskazywały one rogi diabła."

"Uwaga Redakcji – Drodzy Bracia i Siostry! Pan Bóg przekazał nam tyle informacji o antychrystowej dywersji koronawirusem, że ​​tylko najbardziej bezpieczni i nieuświadomieni ludzie nie mogą zrozumieć istoty tego spisku i prawdziwego zamachuterrorystycznego o skali światowej, realizowanego przez Antychrysta i jego sług – putinów, zeleńskich, łukaszenków, makronów, merkelów … imię ich Legion."

”w „szczepionce” otrzymamy inwazyjną cząstkę, podobną do złośliwego wirusa lub złośliwych komórek nowotworowych…”

Lepiej nie czytać byle (...), bo potem ma się to w mózgu.
Jakoś tak sie dzieje, że im kto ma więcej Polski na ustach czy w nazwie portalu, tym bardziej Ją kompromituje.

Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.(...)
/Jan Kasprowicz/
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 23:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-09, 12:16

ToTylkoJa pisze: 2021-01-09, 08:55 @Drwal
Chyba nie rozumiesz powagi tego, co piszesz. Jeśli przyznajesz mi, że niektóre rzeczy są "są trochę sprzeczne z przykazaniami i innymi prawami". Czyli Biblia zawiera przynajmniej jedną wewnętrzną sprzeczność, upoważnia mnie to do odrzucenia całej Biblii jako niewiarygodnej.
Dobrze wiem , co piszę napewno przebieranie się za osobę przeciwnej płci jest Panu obrzydłe , poczytaj sobie :https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cale ... ch-2017-10
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 23:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-09, 13:05

Oszustwo i manipulacja już w 1 akapicie:

W twoim linku:
"żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone"


Co naprawdę jest tam napisane:
"oraz tańce i obrzędy, na wzór starodawnego i obcego dla żywota chrześcijan zwyczaju przez mężczyzn i kobiety dokonywane, na cześć tych, których Grecy mylnie bogami mianują, odrzucamy i postanawiamy: żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone; nie wolno używać komicznych, "

Czyli nie chodzi o sam ubiór ale praktykowanie jakiś guseł, czy innych magii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15003
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4221 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Dezerter » 2021-01-09, 15:04

Drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 Witam!
To pytanie głównie do kobiet : Dlaczego wy wogóle nosicie spodnie (w kościele też)? teraz pytanie do wszystkich: czy jak byście zobaczyli faceta w sukience w kościele to co byście pomyśleli ? Hańba , jak on może , wygonić go stad. Ksiadz by pewnie taka osobę wygonił z kościoła , OK zgadzam się z tym ale to samo powinno dotyczyć kobiet jak można pójść na spotkanie z Chrystusem i być ubranym jak osoba przeciwnej płci? Przepraszam , ale to jest Dom Boga , a nie pokaz drag queen. Już lepiej aby kobieta była ubrana w Mini niż w jakiekolwiek spodnie i nie rozumiem jak Ksiadz może udzielać rozgrzeszenia lub dawać komunię kobiecie w spodniach? to jest po prostu jeden wielki absurd. Biblia jasno zakazuje robić takich rzeczy i żadne tłumaczenie "że takie czasy" , "Taka moda" nie pasuje , Ponieważ sam Jezusa mówił , że w Piśmie Świętym nigdy nawet żadna kreska się nie zmieni.
Na prawdę nie tak trudno jest to zmienić i się nawrócić.
Na pewno się nie mylę ,a jeśli ktoś uważa inaczej , to proszę to uargumentować dlaczego.
Jestem otwarty na dyskusję.
Niech dobry Bóg wam błogosławi.
Kobiety w spodnich mi w ogóle nie przeszkadzają, no chyba, że w obcisłych, wówczas też nie przeszkadzają :ymblushing: tylko rozpraszają
Widziałem kilka razy szkota i na festiwalach kilku facetów - nie gorszyli mnie
Jezus, apostołowie, święci i .... księżą chodzą w "sukienkach" ;)

Natomiast całkowicie mnie gorszą dziewczyny w kościele w miniówkach
i w leginsach ( w stringach, czy bez? bo trudno zauważyć różnicę)
[-x
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 23:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-09, 15:21

Kiedys widzialem taka w czerwonej rozkloszowanej plisowanej miniowce, jeszcze bylo by pol biedy gdyby nie siedziala z nogami zalozonymi jedna na druga i w pozycji pollezacej, a stopami na kleczniku. Najgorsze to to ze odbywala sie wtedy pierwsza Komunia i kosciol byl pelny dzieciakow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-09, 23:23

Magnolia pisze: 2021-01-09, 10:02
Drwal pisze: 2021-01-09, 00:39 czy Bogu podoba się facet w sukience? Czy nawet ty nie czułbyś trochę obrzydzenia do takiej osoby? No właśnie. Natomiast Bóg jest sprawiedliwy i dla niego oba takie przypadki czyli facet w sukience , czy kobieta w spodniach są sobie na pewno równe i tak samo obrzydłe w jego oczach. Warto tak się nie ubierać.
Poczytaj sobie https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cale ... ch-2017-10
Z Bogiem.
Przejrzałam ten artykuł... jest tragiczną manipulacją, tyle powinno wystarczyć na komentarz...

Bóg kocha człowieka, sam go stworzył i z tej miłości posłał swego Syna by za nasze grzechy umarł.
Z tym się chyba wszyscy zgadzamy.
A teraz niespodzianka - Jezus chodził w tunice do samej ziemi, czyli nic innego jak sukienka, a nie spodnie.

Nadal uważasz @Drwal że Bogu nie podobał się facet w sukience?

Ubiór jest sprawą kulturową, zmienną jak zmieniają się czasy w jakich ludzie żyją.

Twierdzenie (z artykułu), że piekło jest pełne kobiet w spodniach, albo że noszenie spodni jest grzechem ciężkim - nie ma podstaw teologicznych. Grzechy ciężkie są związane z dekalogiem, są jawnym sprzeciwem wobec Bożych przykazań w sposób świadomy i dobrowolny.
Żadna kobieta wkładająca spodnie obecnie nie robi tego by obrazić Boga, nie ma takich intencji, po prostu ubiera się jak jest jej wygodnie - to jest intencja, w takiej kulturze wyrosła, że spodnie nikogo już nie dziwią. Poza tym w Dekalogu nie ma słowa o noszeniu spodni.

Dlatego wpędzanie ludzi w fałszywe poczucie winy i wmawianie im ciężkich grzechów, tam gdzie ich nie ma jest manipulacją, a nie szukaniem prawdy i wiernością Bogu.

Można namawiać kobiety do zmiany stroju, ale robić to w sposób pozytywny, a nie poprzez straszenie piekłem.

Wj 28, 40 Także dla synów Aarona zrobisz tunikę i uczynisz im pasy oraz mitry na cześć i ku ozdobie. 41 I ubierzesz w nie twego brata Aarona i synów jego razem z nim, namaścisz ich, wprowadzisz ich w czynności kapłańskie5 i poświęcisz ich, aby mi służyli jako kapłani. 42 I uczynisz im spodnie lniane, aby od bioder aż do goleni okryli nimi nagość ciała. 43 I będą je nosić Aaron i jego synowie, ile razy będą wchodzić do Namiotu Spotkania lub będą zbliżać się do ołtarza dla spełnienia służby w Miejscu Świętym, aby nie ściągnęli na siebie grzechu i nie pomarli. To jest rozporządzenie na wieki dla niego i dla potomków jego po nim.

Mężczyźni w spodniach wchodzili do Namiotu spotkania modlić się do Boga, wnioskuję, że spodnie Bóg uznał za dość dobry strój do modlitwy. Ale tez wspomniana jest tunika jako strój dla mężczyzny !

Kpł 6, 1 Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 2 «Rozkaż Aaronowi i jego synom, co następuje: Oto prawo odnoszące się do ofiary całopalnej: ofiara całopalna będzie na palenisku, na ołtarzu całą noc aż do rana, a ogień ołtarza będzie na nim płonął. 3 Potem kapłan włoży szatę lnianą i spodnie lniane na ciało, usunie popiół z ofiary całopalnej, którą ogień strawił na ołtarzu, i wysypie go obok ołtarza. 4 Następnie zdejmie ubranie, włoży inne szaty i wyniesie popiół poza obóz na miejsce czyste.

Nie sądzę by szata lniana kończyła się u mężczyzn w tych czasach w pasie... ona była do ziemi. Czyli nadal tunika i spodnie to dobry strój dla kapłana i to w czasie składania ofiary!

Kpił 16,1 Następnie powiedział Pan do Mojżesza po śmierci dwóch synów Aarona, którzy pomarli, kiedy zbliżyli
się do Pana1. 2 Pan powiedział do Mojżesza: «Powiedz Aaronowi, swojemu bratu, żeby nie w każdym czasie wchodził do Miejsca Najświętszego poza zasłonę, przed przebłagalnię, która jest na arce, aby nie umarł, kiedy będę się ukazywać w obłoku nad przebłagalną. 3 Oto jak Aaron będzie wchodzić do Miejsca Najświętszego: weźmie młodego cielca na ofiarę przebłagalną i barana na ofiarę całopalną. 4 Ubierze się w tunikę świętą, lnianą, i w spodnie lniane, przepasze się pasem lnianym, włoży na głowę tiarę lnianą - to są święte szaty. Wykąpie ciało w wodzie i ubierze się w te szaty.


Jesli miał przepasać tunikę, to dlatego że była do ziemi i trzeba było ją jakoś okiełznać. Znowu tunika i spodnie jednocześnie. A do tego tiara na głowę!
fajnie to musiało wyglądać u kapłana, nie sądzisz? I tak wchodził ubrany do Miejsca Najświętszego - spotkać i rozmawiać z Bogiem.

Ez 44, 17 Jeżeli wchodzić będą do bram dziedzińca wewnętrznego, mają wdziać lniane szaty: nie mają wkładać ubioru wełnianego, gdy pełnią służbę przy bramach wewnętrznego dziedzińca i w Miejscu Świętym. 18 Lniane zawoje mają nosić na głowie i lniane spodnie wokół lędźwi. Nie powinni się opasywać niczym, co mogłoby wywołać pot. 19 A jeśli wychodzić będą na zewnętrzny dziedziniec do ludu, to mają zdjąć swe szaty, w których służbę pełnili, i pozostawić je w celach przybytku i przywdziać inne szaty, by nie uświęcać ludu przez swe szaty.

Co można wnioskować z tych cytatów? że spodnie nie obrażały Boga nawet w czasie modlitwy, wręcz były odpowiednie dla kapłanów w czasie modlitw i ofiar, jednocześnie noszone z tunikami.

Pwt 22, 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.
do tego wersetu jest przypis: Chodzi o zmianę ubrania ze względu na kulty pogańskie lub magię.

W naszych czasach i kulturze ubiór nie ma związku z magią ani kultem innych bogów... argument że to jest obrzydłe Bogu, przestał mieć uzasadnienie, bo nie tyle obrzydły był strój co jego intencja - kult innych bogów.

Czytać Biblię ze zrozumieniem!

Nadal twierdzisz że facet w sukience się Bogu nie podoba?
Twierdzę , że facet w dosłownej sukience takiej co nosza kobiety się Bogu nie podoba , natomiast tunika to jest co innego (habit , sutanna , i.t.p)
wtedy owa tunika domyślam się , że różniła się dla kobiety i dl mężczyzny i odpowiedz mi szczerze , czy facet jakby założył sukienkę , nie tunikę to czy by nie został wygoniony z kościoła? Ludzie by go wygwizdali , natomiast Kobiety w spodniach maja się dobrze w kościele. W kościołach w innych krajach nie wpuszczaja kobiet w spodniach za co należy im się poważanie za takie zachowanie.
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 23:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1094
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 457 times
Been thanked: 183 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Pompieri » 2021-01-09, 23:33

Nie - tunika nie roznila sie na poczatku, poniewaz rzemioslo krawieckie nie bylo na tyle rozwiniete, aby moc stosowac wykroje. Rozroznienie szat na typowo meskie i typowo damskie to dopiero wczesne sredniowiecze - z prozaicznych przyczyn - krawcy juz potrafili szyc okreslone stroje, a nie tylko okrycia.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-09, 23:54

Jozek pisze: 2021-01-09, 10:08 Mozna by tez zapytac autora, czy Jezus i Apostolowie chodzili w spodniach?
Bo temat takze dotyczy ubiorow mezszczyzn.
Jak już wcześniej pisałeś oni nosili tunikę , a nie sukienkę.
Z Bogiem

Dodano po 19 minutach 57 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-09, 12:06
Drwal pisze: 2021-01-09, 00:39 Czytałem inne prawa z tej księgi i z niektórymi się całkowicie zgadzam ale niektóre są dla mnie nie do końca zrozumiałe i są trochę sprzeczne z przykazaniami i innymi prawami , natomiast jeśli chodzi o ubiór to uważam , że jest to jak najbardziej aktualne jak uważasz; czy Bogu podoba się facet w sukience? Czy nawet ty nie czułbyś trochę obrzydzenia do takiej osoby? No właśnie. Natomiast Bóg jest sprawiedliwy i dla niego oba takie przypadki czyli facet w sukience , czy kobieta w spodniach są sobie na pewno równe i tak samo obrzydłe w jego oczach.
Mamy zatem jasność: chodzi o Twoje zdanie, Twój wybór estetyczny (bo przecież nie etyczny!), a Biblia ma służyć tylko do uwiarygodnienia tego, co Ty uważasz.
Są takie fragmenty które absolutyzujesz, takie (niektóre!) z którymi się "całkowicie zgadzasz" i takie które odrzucasz.
Po co zatem to całe gadanie o Biblii, skoro tak wygląda podejście?

Szafujesz twierdzeniami kto idzie do piekła - zdajesz sobie sprawę, czym jest piekło?
Niestety, jest merytorycznie na tym poziomie, co większość pozostałych artykułów na tej stronie.
Trochę teorii spiskowych (od żydowskiego panowania po sugestie, że afera ze szczepieniem celebrytów to "ustawka" by ludzie myśleli, że celebryci biją się o szczepionki), trochę nie-wiadomo-skąd "objawień", spora dawka antysemityzmu, artykuły przetłumaczone z cyrylicy.
Parę próbek:
"Dr Henry Makow: Niewidzialny Rząd – Wiadomość od Harolda Rosenthalza z 1976 roku"

"PROROCTWO… Starzec Teodor – “Kiedy Żydzi uderzą w irański program nuklearny…”


"Proroctwa" w rodzaju "Antychryst przejmie kontrolę nad światowym systemem zdrowotnym i będzie działał przez niego … Spowoduje, że wszędzie sprzedawane będą tylko jego lekarstwa, będą one zawierały różne trucizny. U tych, którzy przyjmują takie leki, te trucizny spowodują zatrucie i śmierć. (...) mówią o tym ludzie, którzy mają Boże oświecenie, a po drugie ci, którzy patrzą na działania Antychrysta z pomocą nauki.(...)On rozsiewa grypę – ten planetarny przywódca, który składa palce dłoni tak, aby wskazywały one rogi diabła."

"Uwaga Redakcji – Drodzy Bracia i Siostry! Pan Bóg przekazał nam tyle informacji o antychrystowej dywersji koronawirusem, że ​​tylko najbardziej bezpieczni i nieuświadomieni ludzie nie mogą zrozumieć istoty tego spisku i prawdziwego zamachuterrorystycznego o skali światowej, realizowanego przez Antychrysta i jego sług – putinów, zeleńskich, łukaszenków, makronów, merkelów … imię ich Legion."

”w „szczepionce” otrzymamy inwazyjną cząstkę, podobną do złośliwego wirusa lub złośliwych komórek nowotworowych…”

Lepiej nie czytać byle (...), bo potem ma się to w mózgu.
Jakoś tak sie dzieje, że im kto ma więcej Polski na ustach czy w nazwie portalu, tym bardziej Ją kompromituje.

Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.(...)
/Jan Kasprowicz/
Nie chodzi o moje zdanie tylko przede wszystkim o wolę Boga , etykę ale i estetykę również, ale ogólnie też o sprawiedliwość (bo dlaczego faceci byliby wyśmiani w sukience)? to prawda , że inne prawa się trochę wykluczja np. z przykazaniami ale tego z ubiorem nie da się ani przykazaniami , ani innymi tekstami z Biblii podważyć

a w tym linku , który wysłałem chodziło mi o postanowienia soborów a nie o dalsze rzeczy , które tam sa.
a co do piekła , to nie wiemy czy faktycznie kobiety które kiedyś zatwardziale nosiły spodnie tam trafiły , czego im nie życzę i oby Bóg im wybaczył
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 23:47 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-01-09, 23:58

No wiec o co ci chodzi?
Czy facet w tunice jest dla ciebie zgorszeniem?
A tak w ogole to gdy widzial bys kogos na ulicy w tunice, to jestes w stanie od razu rozpoznac ze to tunika a nie sukienka, lub odwrotnie?
Czy kobieta w spodniach jest dla ciebie zgorszeniem?
Zanam sie tez troche na krawiectwie i garderoba damska rozni sie znacznie od meskiej, chocby krojem, czy na inna strone zapinanymi guzikami czy zakladka na zamek blyskawiczny.
Poza tym ksztalty ciala kobiety i mezszczyzny sie roznia, wiec i same kroje sa rozne i nawet jakby facet pomylil tunike meska z damska przy zakupie, to jak ubierze zauwazy roznice, bo bedzie mu niewygodnie zapinac, czy tez nie bedzie przylegala tak jak powinna.
Jedyny problem to celowe ubieranie sie by wygladac jak plec przeciwna, a to juz powinienes glosic na forach LGBT, a nie katolickim.
Zapytam jeszcze, jak wedlug ciebie bedzie zakwalifikowany wor pokutny, bo tak w rzeczywistosci to taki wor wyglada jak sukienka. ;)
Czy ktos taki pokutujac grzeszy?
Ostatnio zmieniony 2021-01-10, 00:16 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-10, 00:09

A jak odniesiesz się do tego, co podniosłam wcześniej, że autor wpisu w Twoim linku, już w pierwszym akapicie zakłamuje cytat? Ten cytat nagle nie jest istotny, bo nie pasuje do Twojej wizji?

Zablokowany