Ubiór kobiet

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Viridiana » 2021-04-29, 08:54

Drwal pisze: 2021-04-28, 22:26 Owszem zgadzam się z tym że strój kobiety chrześcijańskiej powinien być skromny , ale nie powiedziałbym , że spodnie byłyby lepsze od trochę krótkiej spódnicy , po prostu nie powiem co z tych dwóch rzeczy jest lepsze bo obie rzeczy są przynajmniej nie fajne.
Że niby ubranie zbyt krótkiej spódnicy i zgrzeszenie poprzez nieskromność ma być lepsze, niż spodnie (gdy noszenie spodni grzechem nie jest!)?
Ten wątek powinien już dawno zostać zamknięty. #:-s
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Niezapominajka » 2021-04-29, 09:26

jeszcze ubranie jakiejś spódnicy przyjmimy do połowy uda czy lekko ponad kolano wraz z ciemnymi rajstopami nie jest jakimś wielkim wykroczeniem myślę.
Natomiast faktycznie, myslenie że noszenie spodni to grzech... to szukanie dziury w całym.

Pamiętajmy, że każdy odpowiada za swoje myśli, a jesli ktoś celowo szuka nieczystości to i tak znajdzie. Pokusy trzeba odrzucać a nie tłumaczyć, że dziewczyna miała ubrane jeansy dlatego zgrzeszyłem.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-04-29, 10:52

Czarny pisze: 2021-04-29, 05:11 I oczywiście buty z wysoką cholewka koniecznie. Typu kozaki lub gumowce. Żadne tenisówki, adidasy czy o zgrozo sandały lub klapki albo szpilki. By łydki lub kostki nie było widać. O tym też koniecznie należy pamiętać :D
Buty mogą być zwykłe ale bez przesady jak np. Klapki sandały jeszcze mogą być.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
abi pisze: 2021-04-29, 06:43 od zawsze nosze dzinsy i tshirty i czuje sie ubrana odpowiednio
jakbym sie wystroila w kiecke do kosciola to jak w koszuli nocnej ( nie mam) :p
To naprawdę bardzo niefajnie , ale to już niedokońca twoja wina tylko ogólnie społeczeństwa , że na nikim nie robi wrażenia , tylko jakby facet wyszedł w kiecce to by się pewnie działo...
Przynajmniej do kościoła powstrzymaj się od tych spodni a będzie naprawdę fajnie.

Dodano po 5 minutach 52 sekundach:
Niezapominajka pisze: 2021-04-29, 08:45 ja do kosciola lubie ubrac eleganckie spodnie, dluga spodnice czy sukienke. na codzien do pracy chodze w spodniach koszulkach bluzkach spodnicach czy sukienkach.
przeciez gdybym miala miec same spodnice i sukienki to bym musiala chodzic non stop w tym samym. i pieniedzy by mi nie starczylo na ciagle kupowie nowych.
a czarne spodnie pasuja do wszystkiego. i mozna je polaczyc z wieloma rzeczami.
Jakie eleganckie spodnie? Pewnie takie jak od garnituru dla faceta tylko jakieś różowe lub czerwone. Faceci jakoś radzą sobie bez sukienki a kobiety kiedyś radziły sobie kiedyś bez spodni i było ok. Jeszcze rozumiem rower lub narty ale nie mam zrozumienia , że kobieta sama z siebie zakłada spodnie do kościoła lub na ważniejsze okazje tym bardziej w lato.

Dodano po 6 minutach 24 sekundach:
Viridiana pisze: 2021-04-29, 08:54
Drwal pisze: 2021-04-28, 22:26 Owszem zgadzam się z tym że strój kobiety chrześcijańskiej powinien być skromny , ale nie powiedziałbym , że spodnie byłyby lepsze od trochę krótkiej spódnicy , po prostu nie powiem co z tych dwóch rzeczy jest lepsze bo obie rzeczy są przynajmniej nie fajne.
Że niby ubranie zbyt krótkiej spódnicy i zgrzeszenie poprzez nieskromność ma być lepsze, niż spodnie (gdy noszenie spodni grzechem nie jest!)?
Ten wątek powinien już dawno zostać zamknięty. #:-s
Ja nie mówię że krótka spódnica jest dobra ale zła też do końca nie jest. Zależy gdzie ją się załorzy bo do kościoła to napewno nie. A jeśli facet nosi krótkie spodenki na mieście to to jest złe? Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest spódnica lub sukienka do co najmiej kolan j co do tego nie ma wątpliwości.

Dodano po 17 minutach 47 sekundach:
Niezapominajka pisze: 2021-04-29, 09:26 jeszcze ubranie jakiejś spódnicy przyjmimy do połowy uda czy lekko ponad kolano wraz z ciemnymi rajstopami nie jest jakimś wielkim wykroczeniem myślę.
Natomiast faktycznie, myslenie że noszenie spodni to grzech... to szukanie dziury w całym.

Pamiętajmy, że każdy odpowiada za swoje myśli, a jesli ktoś celowo szuka nieczystości to i tak znajdzie. Pokusy trzeba odrzucać a nie tłumaczyć, że dziewczyna miała ubrane jeansy dlatego zgrzeszyłem.
Krótka spódnica nie jest dobra na pewno do kościoła , ale czy np. Na miasto no niewiem ale jak faceci noszą krótkie spodenki no to co? Ale co do dłuższej spódnicy to nie ma żadnych wątpliwości.

A moje myślenie to nie do końca szukanie dziury w całym bo ta "moda" za daleko zaszła. Bo nie jeden niewiadomo co by pewnie sobie pomyślał gdyby zobaczył faceta w sukience , dla mnie sam czyn faceta w sukience nie jest gorszy od kobiety w spodniach jeszcze dochodzi jakie kto ma intencje.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Zebra » 2021-04-29, 11:00

Ten wątek powinien już dawno zostać zamknięty
Też mi się tak wydaje....
Czytam wasze wypowiedzi i sama nie wiem co myśleć. Ja zawsze ubieram się tak, że mam wszystko zakryte. Jednak w lato noszę krótkie spodenki. Krótkie to znaczy nie obcisłe tylko luźne sięgające do kolan albo przed kolana. Ale nie bardzo krótkie.
Jak chce chodzić w spodenkach do kolan to musiałbym kupić sobie męskie, bo przecież teraz dla kobiet robią same krótkie... Przyznam się, że chyba mi je jedne spodenki są męskie (choć nie wyglądają) bo właśnie nie mogłam trafić żadnych dłuższych spodni.
Jakie eleganckie spodnie? Pewnie takie jak od garnituru dla faceta tylko jakieś różowe lub czerwone
A co z garniturami które są szyte specjalnie dla kobiet? Mają zupełnie inny krój niż dla mężczyzn.

Ja mam nawet muchę.... Czy mucha może być damska? Nie wiem, mam jedeną w wersji świątecznej a drugą zwykłą w kratę. Ale nie noszę tak naprawdę.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Niezapominajka » 2021-04-29, 12:21

Drwal pisze: 2021-04-29, 10:52 Krótka spódnica nie jest dobra na pewno do kościoła , ale czy np. Na miasto no niewiem ale jak faceci noszą krótkie spodenki no to co? Ale co do dłuższej spódnicy to nie ma żadnych wątpliwości.

Nigdzie nie napisałam, że jest dobra do kościoła :) Chodziło mi raczej np. do pracy, typowo biurowej czy coś.

Tak, noszę spodnie garniturowe w kolorze czarnym bądź brązowym typowo dla kobiet. Do pracy ale zdarza mi się ubrać też do kościoła.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1375 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: abi » 2021-04-29, 17:50

Drwal pisze: 2021-04-29, 10:52 To naprawdę bardzo niefajnie , ale to już niedokońca twoja wina tylko ogólnie społeczeństwa , że na nikim nie robi wrażenia , tylko jakby facet wyszedł w kiecce to by się pewnie działo...
Przynajmniej do kościoła powstrzymaj się od tych spodni a będzie naprawdę fajnie.

gdyby to bylo niewlasciwe ksiadz by mi zwrocil uwage zeby choc do czytan miec suknie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Dezerter » 2021-05-01, 00:04

Czemu zamykać niech katolicy wiedzą jakie opinię panują w Kościele i co z naszego stroju innych gorszy w kosciele
Mnie np by zgorszyło jak bym Zebrę w muszce zobaczył :ymblushing:

Obrazek
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1375 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: abi » 2021-05-01, 06:02

mnie by zgorszyly kobiety w gorsetach...ze sie dusza
=))
Obrazek
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Zebra » 2021-05-01, 09:59

Dezerter pisze: 2021-05-01, 00:04 Czemu zamykać niech katolicy wiedzą jakie opinię panują w Kościele i co z naszego stroju innych gorszy w kosciele
Mnie np by zgorszyło jak bym Zebrę w muszce zobaczył :ymblushing:

Obrazek
Hahaha
Może i masz rację. Choć ta zebra ze zdjęcia to całkiem ładna.
Skąd ta mucha u mnie to powiem Ci, że nie pamiętam...
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-01, 16:38

Jak słyszę "Zebra w muszce" to mam inne skojarzenia:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Jozek » 2021-05-01, 17:05

abi pisze: 2021-05-01, 06:02 mnie by zgorszyly kobiety w gorsetach...ze sie dusza
=))
Obrazek
Dlatego wyszly na swierze powietrze. ;)
A ta po prawej bez gorsetu to chyba Chinka, sadzac po nakryciu glowy. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 17:07 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1375 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: abi » 2021-05-01, 17:19

trzy kobiety i chinka w karakorum :D
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Viridiana » 2021-05-01, 18:44

Dezerter pisze: 2021-05-01, 00:04 Czemu zamykać niech katolicy wiedzą jakie opinię panują w Kościele i co z naszego stroju innych gorszy w kosciele
Opiniami już się powymienialiśmy, teraz ta dyskusja trochę donikąd nie prowadzi. Jedni próbują tłumaczyć Drwalowi, że moda się zmienia, on uparcie stoi przy swoim i twierdzi, że spodnie są strojem męskim i tak w kółko.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-05-02, 14:10

Zebra pisze: 2021-04-29, 11:00
Ten wątek powinien już dawno zostać zamknięty
Też mi się tak wydaje....
Zebra pisze: 2021-04-29, 11:00 Czytam wasze wypowiedzi i sama nie wiem co myśleć. Ja zawsze ubieram się tak, że mam wszystko zakryte. Jednak w lato noszę krótkie spodenki. Krótkie to znaczy nie obcisłe tylko luźne sięgające do kolan albo przed kolana. Ale nie bardzo krótkie.
Jak chce chodzić w spodenkach do kolan to musiałbym kupić sobie męskie, bo przecież teraz dla kobiet robią same krótkie... Przyznam się, że chyba mi je jedne spodenki są męskie (choć nie wyglądają) bo właśnie nie mogłam trafić żadnych dłuższych spodni.
To naprawdę lepiej się tym nie chwalić , ale polecam ci te spodenki pooddawać facetom a sobie kupić spódnice i będzie wtedy dobrze już nawet krótka spódnica jest lepsza od spodenek.
Drwal pisze: 2021-04-29, 11:00
Jakie eleganckie spodnie? Pewnie takie jak od garnituru dla faceta tylko jakieś różowe lub czerwone
Zebra pisze: 2021-04-29, 11:00 A co z garniturami które są szyte specjalnie dla kobiet? Mają zupełnie inny krój niż dla mężczyzn.
Osobiście miałem trochę myśli , że trochę przeginam z tymi spodniami ale właśnie takie wynalazki jak to utwierdziły mnie w przekonaniu , że jednak mam rację , jeszcze trochę i możliwe że dojdzie krawat i mokasyny i mało która kobieta będzie widziała w tym problem i tak może być jeżeli nikt nic z tym nie zrobi. A te wynalazki maja podobny krój do męskiego garnituru
Zebra pisze: 2021-04-29, 11:00
Ja mam nawet muchę.... Czy mucha może być damska? Nie wiem, mam jedeną w wersji świątecznej a drugą zwykłą w kratę. Ale nie noszę tak naprawdę.
I dobrze , że nie nosisz i życzę ci abyś jej nie nosiła , tak samo spodenek

Dodano po 15 minutach 52 sekundach:
Niezapominajka pisze: 2021-04-29, 12:21 Spodnie napewno nie , tymbardziej , że tam nic nie przeszkadza by założyć spódnicę , ale co do krótkiej spódnicy się nie wypowiem. Po prostu spódnica do kolan i jest na pewno OK.
To polecam ci nie nosić a napewno nie do kościoła przecież spódnica do kolan zwłaszcza w cieplejsze dni w niczym nie przeszkadza.
Ostatnio zmieniony 2021-05-02, 14:03 przez Drwal, łącznie zmieniany 3 razy.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Andej » 2021-05-02, 14:11

Całe życie rąbał drzewa,
zaś korował je do bieli,
końmi ciągnął do tartaku,
by na deski je pocięli.


Ile setek tych drzew wyciął,
tego nie da się policzyć,
wymachiwał swą siekierką,
pewien drwal z tej okolicy.

Rąbać zaczął jako chłopak,
jest już dziadkiem, sił brakuje,
życie przeszło koło nosa,
a on nadal wyrąbuje.

Dzisiaj piły mają drwale,
dziadek dalej swym narzędziem,
do nowości nie chce wcale,
nadal rąbie starym sprzętem.

Tak się zbratał z swą siekierką,
żal mu do lamusa włożyć,
póki sił mu starczy w dłoniach,
swej siekierki nie odłoży.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany