Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

IzabelaM
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2021
Has thanked: 1 time

Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: IzabelaM » 2021-01-12, 19:13

Witajcie,

Szukam potwierdzenia jednego z objawień prywatnych, chodzi o objawienia Giulio Mancinelli. W jaki sposób mogę sprawdzić, czy są one ostatecznie zatwierdzone przez Stolicę Apostolską? Czy istnieje instytucja, do której mogę się zwrócić z prośbą o informację?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-12, 19:59

Nie sądzę, by już w XVI wieku ogłaszano w ten sposób (co prawda wówczas samo ogłaszanie drukiem było bardzo poważnie traktowane, imprimatur wówczas to było coś!).
Nie istnieje też chyba jedna lista zatwierdzonych objawień (niektóre są dopuszczone do stosowania w całym Kościele, niektóre lokalnie).
Dla pewności przypominam, ze "zatwierdzenie" nie oznacza, że Kosciół poświadcza prawdziwość objawień, a tylko tyle, że osoby wyznaczone przez Kościół nie dopatrzyły się sprzeczności z wiarą katolicką, Nie są to orzeczenia nieomylne.
Myślę, że ponieważ o.Giulio Mancinelli był jezuitą, warto zwrócić się z tym pytaniem właśnie do tego zakonu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Dezerter » 2021-01-14, 21:37

IzabelaM pisze: 2021-01-12, 19:13 Witajcie,

Szukam potwierdzenia jednego z objawień prywatnych, chodzi o objawienia Giulio Mancinelli. W jaki sposób mogę sprawdzić, czy są one ostatecznie zatwierdzone przez Stolicę Apostolską? Czy istnieje instytucja, do której mogę się zwrócić z prośbą o informację?
W Polsce potwierdzone objawieni to Gietrzwałd, natomiast w świecie nie wiem,
o tym o które pytasz nigdy nie słyszałem , ale jak chcesz to podlinkuj je to ocenimy i przedyskutujemy - jest tu sporo dojrzałych duchowo i z dużą wiedzą religijną katolików - jeśli zależy ci na opinii, to myślę, że damy radę.
Rada Marka jest trafna - jezuici w Polsce na pewno wiedzą
jak się dowiesz, to poinformuj nas - proszę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

IzabelaM
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2021
Has thanked: 1 time

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: IzabelaM » 2021-01-18, 11:30

O objawieniach piszą różne źródła katolickie - i to poważne. Kłopot w tym, że przygotowuję publikację, w której mogę zawrzeć objawienia tylko zatwierdzone przez Kościół:-) Oficjalnie:-)
http://laskawa.pl/krolowapolski
http://centrumzawierzenia.jasnagora.pl/ ... ej-polski/

Ciekawa

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Ciekawa » 2021-10-24, 18:19

Nie ma czegoś takiego jak oficjalne uznanie. Jest tylko wsparte autorytetem Kościoła. La Salette , Fatima, jeśli chodzi o Matkę Bożą. Ale oficjalna lista? Nie. Bo nie musisz w nie wierzyć, a gdyby było oficjalne to byś musiał. Więc raczej wsparte autorytetem Kościoła. Nawet jeśli są uznane, to czy są Prwdziwe? Dobre Pytanie. Nie znam odpowiedzi:P
Sądzę że prwda jak zwykle jest bardziej skomplikowana niż zwykłe: uznane to prawdziwe, bo jeśli coś nie jest oficjalnym nauczaniem to raczej nauczanie to nie jest nieomylne.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Jozek » 2021-10-24, 19:09

Ciekawa pisze: 2021-10-24, 18:19 Nie ma czegoś takiego jak oficjalne uznanie. Jest tylko wsparte autorytetem Kościoła. La Salette , Fatima, jeśli chodzi o Matkę Bożą. Ale oficjalna lista? Nie. Bo nie musisz w nie wierzyć, a gdyby było oficjalne to byś musiał. Więc raczej wsparte autorytetem Kościoła. Nawet jeśli są uznane, to czy są Prwdziwe? Dobre Pytanie. Nie znam odpowiedzi:P
Sądzę że prwda jak zwykle jest bardziej skomplikowana niż zwykłe: uznane to prawdziwe, bo jeśli coś nie jest oficjalnym nauczaniem to raczej nauczanie to nie jest nieomylne.
Ciekawa, mylisz pojecia, bo uznanie objawien nie wnosi nic nowego do Nauczania Kosciola.
Takie objawienia sa jedynie potwierdzeniem tego samego co w Pismach, a tym samym nadaje tresci Pism szerszego rozumienia w kontekscie czasow, nic wiecej i nic nowego.
Jesli ktos nie rozumie tresci Pism, to nie zrozumie tresci uznanych objawien, a mniemanie ze jest w nich cos nowego to droga do nikad.
Ostatnio zmieniony 2021-10-24, 19:13 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-24, 19:52

Ciekawa pisze: 2021-10-24, 18:19 Nie ma czegoś takiego jak oficjalne uznanie. Jest tylko wsparte autorytetem Kościoła. La Salette , Fatima, jeśli chodzi o Matkę Bożą. Ale oficjalna lista? Nie. Bo nie musisz w nie wierzyć, a gdyby było oficjalne to byś musiał. Więc raczej wsparte autorytetem Kościoła. Nawet jeśli są uznane, to czy są Prwdziwe? Dobre Pytanie. Nie znam odpowiedzi:P
POnieważ z reguły nie za bardzo się zgadzamy, więc tym bardziej skwapliwie korzystam z okazji, by tym razem przytaknąć :)

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
IzabelaM pisze: 2021-01-18, 11:30 O objawieniach piszą różne źródła katolickie - i to poważne. Kłopot w tym, że przygotowuję publikację, w której mogę zawrzeć objawienia tylko zatwierdzone przez Kościół:-) Oficjalnie:-)
http://laskawa.pl/krolowapolski
http://centrumzawierzenia.jasnagora.pl/ ... ej-polski/
Chyba łatwiej będzie znaleźć czy konkretne objawienie jest uznane, niż kompletną listę.

Ciekawa

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Ciekawa » 2021-10-24, 20:57

@Jozek nie, nie to samo, tylko nie może być sprzeczne, a to różnica, Jak w Pismach Emmerich jest to samo co w Biblii, to ja nie znam Biblii:D

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Jozek » 2021-10-24, 21:07

Ciekawa pisze: 2021-10-24, 20:57 @Jozek nie, nie to samo, tylko nie może być sprzeczne, a to różnica, Jak w Pismach Emmerich jest to samo co w Biblii, to ja nie znam Biblii:D
sama sobie odpowiedzialas, a co do objawien o ktorych piszesz to jest roznica miedzy objawieniami rozszerzajacymi rozumienie Pism, a objawieniami ktore nie sa sprzeczne z Pismami.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ciekawa

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Ciekawa » 2021-10-24, 21:19

Jozek pisze: 2021-10-24, 21:07
Ciekawa pisze: 2021-10-24, 20:57 @Jozek nie, nie to samo, tylko nie może być sprzeczne, a to różnica, Jak w Pismach Emmerich jest to samo co w Biblii, to ja nie znam Biblii:D
sama sobie odpowiedzialas, a co do objawien o ktorych piszesz to jest roznica miedzy objawieniami rozszerzajacymi rozumienie Pism, a objawieniami ktore nie sa sprzeczne z Pismami.
JA o nic nie pytałam to nie wiem na co miałam sobie odpowiedzieć. Odpowiedziałąm Tobie. Sprostowałam to co ty napisałeś, bo napisałeś że Objaiwnia nie wnoszą nic nowego , okej, pod względem dogmatycznym nie mogą, ale nowości jest sporo. Co nie oznacza że są prawdziwe.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Jozek » 2021-10-24, 21:26

zgadza sie ze w nieprawdziwych objawieniach sa nieprawdziwe informacje niezgodne z Pismami, ale sa tez objawienia prawdziwe, ktore nic nie wnosza do lepszego zrozumienia Pism, a mimo to sa uznane przez Kosciol.
Fakt ze objawienia moga brzmiec innaczej niz Pisma, swiadczy tylko o tym ze sa jedynie nowym zapisem tej samej tresci, a nie czyms nowym.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ciekawa

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Ciekawa » 2021-10-24, 22:21

@Jozek no nowym w sensie dogmatycznym nie, ale jesli Emmerich opowiada jak wyglądał początek świata w sposób szczegółowy , to jest to wartość dodana nie? Szczegółowa.Dodana i niesprzeczna z nauką KK. Choć bodajże Imprimatur , czyli :bez sprzeczności z nauką Kościoła, a nie PRAWDZIWE, ma tylko opis Męki, ale głowy uciąć nie dam.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Jozek » 2021-10-25, 03:20

Ciekawa pisze: 2021-10-24, 22:21 @Jozek no nowym w sensie dogmatycznym nie, ale jesli Emmerich opowiada jak wyglądał początek świata w sposób szczegółowy , to jest to wartość dodana nie? Szczegółowa.Dodana i niesprzeczna z nauką KK. Choć bodajże Imprimatur , czyli :bez sprzeczności z nauką Kościoła, a nie PRAWDZIWE, ma tylko opis Męki, ale głowy uciąć nie dam.

Chyba nie zauwazasz podstawowego bledu jaki zreszta wielu robi.
znaczenia slow w niemal kazdym jezyku sie zmieniaja i w zasadzie Pisma wymagaja ponownego przetlumaczenia na dany jezyk tak jakby to byl jakis nowy jezyk na ktory Pisma nie zostaly jeszcze przetlumaczone.
na forach widac ze najczesciej sa tlumaczone rozniece znaczeniowe slow danego jezyka dawniej i dzis, co jedynie wprowadza zamieszanie, zamiast po prostu ponownie przetlumaczyc Pisma uwzgledniajac nowe znaczenia slow danego jezyka.
Ostatnio zmieniony 2021-10-25, 03:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-25, 08:36

Niestety, tekst objawień bł Emmerlich jest prawdopodobnie skażony. Nie wiemy ile jest w nim Jej objawień, bowiem prawdopodobnie spisujący je sekretarz sporo dodał "od siebie".

Ciekawa

Re: Lista objawień zatwierdzonych przez Kościół

Post autor: Ciekawa » 2021-10-25, 16:21

Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-25, 08:36 Niestety, tekst objawień bł Emmerlich jest prawdopodobnie skażony. Nie wiemy ile jest w nim Jej objawień, bowiem prawdopodobnie spisujący je sekretarz sporo dodał "od siebie".
Zgadza się.

ODPOWIEDZ