Pismo Święte

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Pismo Święte

Post autor: Dezerter » 2022-03-10, 23:03

Też kiedyś miałem okres, że otwierałem - trafność była na poziomie 10-15 % wiec raczej przypadkowa
Ale ważne jest też, że twoje sumienie dało ci kopa w ...
więc czas się ogarnąć
masz wszystko co ci potrzeba do dobrego życia
więc
... powodzenia
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Pismo Święte

Post autor: VanHezz » 2022-03-10, 23:15

Sumienie to mi daje kopa w ... codziennie, a taka krytyka ze strony PŚ to trochę mało konstruktywna, żeby od razu wyzwiskami pod moim adresem hehe
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4454
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Pismo Święte

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-03-10, 23:47

VanHezz pisze: 2022-03-10, 22:23 teraz nie wiem. Czy brać to na poważnie, czy zignorować.
Proponowałabym zignorować, to znaczy nie dołować się tak tym. Bóg by Ci nie powiedział że "nigdy nie otrzymasz przebaczenia". Zwłaszcza że masz wolę być blisko Niego. Wszystko jest gotowy przebaczyć. Zawsze jest szansa się nawrócić. Więc ten werset był wyjęty z kontekstu. Bóg działa poprzez Słowo tak, że pociesza lub ostrzega, daje skruchę, ale nie wzbudza skrajnej rozpaczy, czy poczucia odrzucenia. Akurat w księgach prorockich jest wiele takich "drastycznych" fragmentów, więc fakt, że na taki trafiłeś nie jest niczym niezwykłym.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 244 times

Re: Pismo Święte

Post autor: Efezjan » 2022-03-11, 12:48

I teraz nie wiem. Czy brać to na poważnie, czy zignorować. Bo takich "słów otuchy" bardziej spowiedziłbym się od szatana, który chce mnie zniechęcić i podciąć skrzydła.
Szatan też może cytować Pismo święte. Mieliśmy chyba ostatniej niedzieli /ten czas tak leci!/ właśnie o kuszeniu Chrystusa.
Trzeba wtedy jak Jezus powiedzieć: 'idź precz, szatanie, napisane jest też bowiem: 'Już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy'.

Jesteś dzieckiem Bożym, a nie kupą gnoju.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4454
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Pismo Święte

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-03-11, 14:01

Efezjan pisze: 2022-03-11, 12:48 Trzeba wtedy jak Jezus powiedzieć: 'idź precz, szatanie,
Nie, nie powinno się tak mówić, my nie mamy mocy, by odganiać szatana. To może tylko Bóg, ewentualnie wyznaczeni do tego egzorcyści, posłani przez Kościół.
Księża bardzo ostrzegają przed zwracaniem się wprost do złego ducha. Jezus jest Bogiem, więc to co innego. Lepiej prosić Boga o wsparcie, koncentrować się na Jego miłości, a nie gadać do szatana.
Ostatnio zmieniony 2022-03-11, 14:02 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Pismo Święte

Post autor: VanHezz » 2022-03-11, 19:31

Macie rację. Jeszcze przychodzi mi do głowy, że Bóg raczej powinien podsunąć drogę wyjścia z tarapatów, a nie tylko człowieka zdołować. Drogę wyjścia... ale coś więcej niż "zmień się".
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”