Pożegnanie

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-27, 12:50

Magnolia pisze: 2021-01-27, 10:48 Piszę tu jako kontynuacja pożegnania Dominika, bo powody mamy z Dominikiem te same....

Po swojemu podsumuję, że nie ma we mnie zgody wewnętrznej na takie zachowanie forumowicza Józka ( w kilku wątkach) wobec autorytetu biskupa, potem Kościoła, nawet świętej Faustyny. Podważanie autorytetów jest samobójczym strzałem w kolano, bo jak je wszystkie obalimy, to kto nas będzie prowadził do nieba?
Podważanie autorytetu Kościoła poprzez insynuacje forumowicza Józka, są szczególnie niebezpieczne, co zgłaszałam kilka razy administracji. Moje zgłoszenia były uznawane jako bezpodstawne i nie było reakcji administracji w formie ostrzeżeń, czy nawet napomnień na czerwono. W rezultacie czego uważam, dochodzi tu do zgorszenia poprzez takie dyskusje i zachowania. Na co jak widać nie tylko ja się nie godzę. (Logan, Dominik)

To, że tacy dyskutanci się pojawiają to jest w sumie codzienność na otwartych forach.
Ale najgorsze jest to, że administracja i moderacja nie reaguje, a tym samym pozwala by pojawiały sie kolejne bzdury wyssane z palca i rzucane w Kościół i osoby Kościoła.
W tej materii działałam odkąd przyszłam na forum, ale niezależnie czy pisząc wprost, czy tylko frustrując się po cichu, efekt był taki sam - odbijałam sie jak od muru - przede wszystkim z powodu decyzji Dezertera, jego przeciwnego zdania, braku rozeznania lub braku podejmowania jakichkolwiek działań.
Taka współpraca, czy to w moderacji, czy w Radzie Forum była frustrująca, pełna napięć i bezsilności.
O czym często Rada mówiła wprost, jednak nie pociągnęło to zmian w postawie Dezertera.
Co powoduje, że przez forum przetaczają sie kolejne osoby mieszające i siejące zamęt w głowach niepewnych czy wątpiących, czy zagubionych.
Nawet jesli w kilka osób dwoimy sie i troimy, żeby odeprzeć merytorycznymi argumentami błędne tezy, to ciągnie się to czasem tygodniami i miesiącami, przez co my sie wypalamy energetycznie, a na atmosferze cierpi całe forum.

Osobiście czuje sie bezsilna w takiej sytuacji, wyczerpana emocjonalnie i lekceważona, nieszanowana.

Uważam, że moje zdrowie i wiedza zasługuje na szacunek, dlatego niniejszym również się żegnam.

To, co dobrego tu przeczytałam zabiorę ze sobą, dziękuję.
Za to, że kogoś uraziłam, przepraszam, mam nadzieję na wybaczenie, bo na pewno nie miałam takich intencji.

Osoby , które chcą utrzymywać ze mną kontakt proszę o pisanie na mail [email protected], chętnie odpiszę.
Chciałbym napisać, że protestuję, ale... widzę ile Cię to kosztuje. Chciałbym żebyś została, chciałbym żeby został Dominik, ale rozumiem powody Waszych decyzji. Przykro, że tak się musi dziać, że osoby, które wiele wniosły do tego forum, teraz są zmuszone z niego uciekać.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-27, 13:32

Zaraz zaraz, Magnolia, nie działajmy pod wpływem chwili. Spróbujmy wyprostować te rzeczy, bo w sumie forum jest fajne.
Ja też odszedłem zniechęcony jesienią, ale doszedłem do wniosku że jednak forum jest ważne. Także dla tych wątpiących i jedynie czytających.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Morkej » 2021-01-27, 14:22

To już jest kolejny raz, kiedy dzieje się taka sytuacja i podkreśla się w niej zasadniczy udział administracji, moderacji na forum - jej bierność. Zatem być może trzeba rozwiązać problem u źródła i dokonać konkretnych zmian w kadrze zarządzania tej strony. Od dłuższego czasu jak widać nic wielkiego się nie zmieniło i kolejni użytkownicy odchodzą właśnie głównie z tego powodu.
Jak Marek podkreśla - to forum często pomaga osobom, które tu trafiają i szukają odpowiedzi na swoje pytania. Nie psujmy tego całkowicie. Postarajmy się jakoś to rozwiązać, albo będzie to szło dalej i kolejne osoby będą z niego odchodzić.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-27, 15:40

Jozek napisał do mnie
Wysłano: 27 sty 2021, 11:54
Od: Jozek
Odbiorca: Dezerter
Dez, widzi mi sie ze nie masz innego wyjscia jak dac mi bana.
Nie chce by forum sie rozlecialo, wiec to jest jedyne rozsadne rozwiazanie.
Pozostan z Bogiem

Jozek
DariuszuJ z całym szacunkiem - nikt nie jest zmuszony do uciekania z forum - jak już to Jozek

Morkej - zapraszam do Administracji jako Moderatora - bardzo chętnie skorzystamy z twojej pomocy i rady jako dojrzałego katolika
Jeszcze jakieś kandydatury do moderacji - zobaczycie jak łatwo daje się ostrzeżenie komuś , kto nie złamał żadnego punktu regulaminu, albo wywala się go z forum dla dobra ogółu, lub pod naciskiem.
Sumienie ma się jedno ..., ale dla dobra forum łamałem je wielokrotnie i z Jozkiem znów to zrobię
bo może on i trochę błądzący, ale katolik i kto go pouczy i naprostuje?
świat czy zchrystusem.pl
tu dostał (jak każdy czytający ) solidne argumenty, by przestać błądzić.
Ostatnio zmieniony 2021-01-27, 15:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-27, 17:48

Przede wszystkim nie wchodźmy wszyscy na Dezertera, bo - choć ma wielki wpływ na sytuację - jednak nie jest tu sam. Poza tym nie chodzi o to, by na kogoś "wejść" personalnie, lecz by zmieniać forum na lepsze.
  • Wydaje mi się - zresztą pisałem o tym wielokrotnie - problem często wynika z nadmiernego przejęcia problemem jaki widać, z jednoczesnym zaniedbaniem problemu znacznie poważniejszego, którego nie widać.
    A nie widać tych setek (czy nawet tysięcy - Dominik podawał kiedyś liczby) wejść dziennie osób, które tylko czytają. Często mają wątpliwości, inni po prostu chcą poczytać o sprawach wiary, niekoniecznie samemu się angażując.
    Te wszystkie osoby bywają skrzywdzone (w różnej formie - od zgorszenia kłótniami, po wzbudzone przez różnych "wojowników schizmy" wątpliwości) dlatego, że dopuszczono gorszące (a często kłamliwe) głosy na forum - w imię (mało realnej) nadziei "prostowania" owych wojowników.
    To się wydaje "chrześcijańskie" ale wcale chrześcijańskie ani roztropne nie jest.
    .
  • Przyznaję też rację dr Jankowi - jest sporo fajnych (choć ostrych), merytorycznych, trudnych i pożytecznych dyskusji, ale niestety spolegliwość sprawia, że odbywają sie kilkunastostronicowa debata na temat jakichś zupełnie bzdurnych tez jakiegoś prowokatora albo kogoś z obsesją. A najbardziej dołujące jest, kiedy wyjeżdża ktoś z ewidentną herezją, ktoś usiłuje ją tłumaczyć, wymiana zdań sie zaostrza (bo oczywiście prowokator nie odpuszcza), a potem przychodzi - nieobecny merytorycznie w tej dyskusji moderator i, zamiast załatwić sprawę, zachowuje się jak przedszkolanka, mówiąca do zwaśnionych chłopców "no, nie bijcie się, to nieładnie".
    .
  • Niepokoi mnie też brak jasnego stanowiska moderacji (bo uczestnicy, oczywiście, mają różne zdania i to jest normalne) w sprawach fundamentalnych (na przykład mocno zgorszyła mnie i załamała jesienna dyskusja o aborcji, gdzie moderatorzy chrześcijańskiego (a nawet mającego w nagłówku słowo "katolickie") forum biernie akceptowali (a nawet sami wyrażali poparcie) dla niektórych poglądów proaborcyjnych. W końcu przymiotnik "katolickie" obowiązuje.
    .
  • Ani trochę nie wierzę w "prawo". W tym wypadku w regulamin. Coraz częściej jest tak, że regulamin (nie tylko na tej liście), zamiast służyć do eliminacji pewnych złych rzeczy z forum, służy różnym łobuzom internetowym do paralizowania pracy moderacji. Otóż należałoby przyjąć, ze regulamin pokazuje pewne rzeczy wyraźnie, ale ponad nim jest misja moderatora. To ona jest nadrzędna, a nie regulaminy. Jeśli powierzamy komuś moderację, to zaufajmy mu w pełnieniu tej misji.
    .
  • pewnie, że jest zawsze niebezpieczeństwo przegięć w drugą stronę (paraliżowania dyskusji). Ale póki co, od tego zagrożenia jestesmy baaaardzo daleko.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-27, 17:49

Dezerter pisze: 2021-01-27, 15:40 Jozek napisał do mnie
Wysłano: 27 sty 2021, 11:54
Od: Jozek
Odbiorca: Dezerter
Dez, widzi mi sie ze nie masz innego wyjscia jak dac mi bana.
Nie chce by forum sie rozlecialo, wiec to jest jedyne rozsadne rozwiazanie.
Pozostan z Bogiem

Jozek
DariuszuJ z całym szacunkiem - nikt nie jest zmuszony do uciekania z forum - jak już to Jozek

Morkej - zapraszam do Administracji jako Moderatora - bardzo chętnie skorzystamy z twojej pomocy i rady jako dojrzałego katolika
Jeszcze jakieś kandydatury do moderacji - zobaczycie jak łatwo daje się ostrzeżenie komuś , kto nie złamał żadnego punktu regulaminu, albo wywala się go z forum dla dobra ogółu, lub pod naciskiem.
Sumienie ma się jedno ..., ale dla dobra forum łamałem je wielokrotnie i z Jozkiem znów to zrobię
bo może on i trochę błądzący, ale katolik i kto go pouczy i naprostuje?
świat czy zchrystusem.pl
tu dostał (jak każdy czytający ) solidne argumenty, by przestać błądzić.
Dezerter, jest zmuszony = ma ku temu powody wpływające negatywnie na poziom satysfakcji z działania w tutejszej społeczności. Tak można rozumieć moje stwierdzenie "jest zmuszony".

Szczerze mówiąc to przyznanie się do łamania regulaminu przez administratora i samo jego łamanie wygląda słabo. Po to jest tworzony regulamin przez administracje, aby potem admini i moderatorzy nie tylko go sami przestrzegali, ale też egzekwowali jego zapisy wobec użytkowników forum. Jeżeli jakieś niestosowne zachowania nie zostały ujęte w regulaminie, to administracja powinna się nad takimi przypadkami pochylić i przegłosować aktualizacje zapisów w regulaminie. Wg mnie nie można postępować inaczej niż stanowi regulamin z punktu widzenia admina, bo.. np. szkoda nam danego użytkownika, a może jeszcze się poprawi, a może coś tam. Rozumiem empatię, dawanie drugiej szansy, etc., ale zasady to zasady. Dura lex, sed lex. Konkretne zapisy regulaminu napewno ustalaliście mając w nich jakiś cel, np. uchronienie ogółu społeczności przed szkodliwymi treściami. Regulamin powinien służyć społeczności, a nie być jej wrogiem, czy wrogiem adminów, którzy zresztą sami go ustanawiają.
Ostatnio zmieniony 2021-01-27, 17:58 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Andej » 2021-01-27, 17:54

Jest mi przykro.
Było wiele kryzysów. Do tej pory udało się jakoś przez nie przejść.
Ale trudno osiągnąć kompromis.
Zastanawiam się, czy nie ma wspólnego mianownika we wszystkich konfliktach, które przeszliśmy.
Tylko po co to piszę, jeśli nie trafią te słowa do wszystkich zainteresowanych?

Proponuję, jak mantrę, precyzyjnie określić prawa, obowiązki, kompetencje osób odpowiedzialnych za Forum. I zacząć od nowa.
Ale przede wszystkim powinny to robić osoby stanowiące Radę Forum (napisała o tym Magnolia). A komunikaty Rady Forum, dotyczące funkcjonowania Forum, powinny być podawane do wiadomości wszystkim.

Zauważyłem, że większość osób zauważa nierówne traktowanie dyskutantów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-28, 00:53

Dariuszu w sprawie Regulaminu i jego przestrzegania masz przeciwne zdanie niż Marek
a 5 lat prowadzenia forum nauczyło mnie, że ilu forumowiczów, tyle zdań.
Dominik nie che zmienić zdania - ma swoje plany, które chce realizować
Z mojej strony zawsze jest nadzieja i dałem mu jasny sygnał, że z mojej strony ne ma żadnego konfliktu między nami i ma drogą powrotu otwartą nie zamierzam odbierać mu uprawnień Admina, bo nie wierzę, że zechce szkodzić własnemu dziecku.
Wesprzyjcie go 1% jeśli możecie - ja zrobię to jak co roku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-28, 07:53

Dezerter pisze: 2021-01-28, 00:53 Dariuszu w sprawie Regulaminu i jego przestrzegania masz przeciwne zdanie niż Marek
a 5 lat prowadzenia forum nauczyło mnie, że ilu forumowiczów, tyle zdań.
Dominik nie che zmienić zdania - ma swoje plany, które chce realizować
Z mojej strony zawsze jest nadzieja i dałem mu jasny sygnał, że z mojej strony ne ma żadnego konfliktu między nami i ma drogą powrotu otwartą nie zamierzam odbierać mu uprawnień Admina, bo nie wierzę, że zechce szkodzić własnemu dziecku.
Wesprzyjcie go 1% jeśli możecie - ja zrobię to jak co roku.
Dezerter, ale jakie to ma znaczenie, że mam przeciwne zdanie niż Marek? Kolejny raz widzę, że jednego człowieka na forum traktuje się tutaj jak guru-wyrocznię. Oczywiście to Marek, jak to zazwyczaj jest, ma mieć rację (pewnie w nie wg wszystkich, ale pewną taką tendencję tutaj widzę), bo jest Markiem? O co tu chodzi?

Aha, czyli np. przykazań, prawa liturgicznego, regulaminu pracy i innych regulaminów nie przestrzegajmy lub naginajmy wg naszej wizji i w naszym mniemaniu dla jakiegoś dobra, nawet jako jego autorzy/prawodawcy? Jak my go nie przestrzegamy, to jak inni mają to robić? Masz może jakieś doświadczenie w pracy z regulaminami i procedurami? Ja mam, wieloletnie, w różnych obszarach i z tego doświadczenia wynika, to co piszę. Trzeba dbać o jego przestrzeganie, to po pierwsze, bo z założenia ma to czemuś służyć, oczywiście analizując ewentualny feedback od korzystających z regulaminu/procedury i w razie potrzeby go modyfikując i dostosowując. To tylko moja opinia, skromnego DariuszaJ, który jest tu od niedawna, nie Marka, więc zapewne nie mam racji, tylko z tego powodu, że nie jestem Markiem. Takie mam odczucia właściwie od początku, tylko do tej pory się nimi nie dzieliłem, a ten wątek i wpisy w nim mnie do tego sprowokowały. Przez to i też przez powody wskazywane przez Dominika i Magnolię, traciłem motywację do udzielania się na forum i po prostu tu nie zaglądałem i wolałem poświęcać czas na coś innego. Czasem wracałem, ale często mi się niestety odechciewa, patrząc na to, jak tutaj to wszystko wygląda.
Ostatnio zmieniony 2021-01-28, 08:02 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Logan » 2021-01-28, 12:20

Każdy kto ma jakiś zarzut na działanie i funkcjonowanie forum ma w tym rację. Forum ZChrystusem tworzą ludzie, i jak wszyscy doświadczają ułomności ludzkiej natury jaką jest grzech i pycha doczesnego życia. Ale my, jako ludzie wierzący nie możemy brać naszych słabości jako okazję do grzechu.

Portal zChrystusem jest portalem otwartym, dla wszystkich ludzi szukających Boga, przynajmniej takim być powinien, każdy kto tu przybywa powinien doświadczyć atmosfery akceptacji i przyjaźni, tematy jak i wątki poruszane powinny mieć za cel poszukiwanie prawdy obiektywnej, poruszane wątki powinny zawierać elementy merytoryczne.

Moim zdaniem forum nie może służyć danym użytkownikom za dyskusję o byleczym, mówienie byleczego i traktowaniu pozostałych uczestników forum bylejak. Nie możemy akceptować kultu bylejakości.
Ta owa bylejakość przekazu jako wynik głupoty ludzkiej, sprawia że pozostali uczestnicy forum czują się przytłoczeni przekazem, który w swej istocie jest fałszywy, bo to co nie przybliża nas ku prawdzie, oddala. Oddala coraz bardziej im więcej jest słów bez odżywiającej serce lub rozum treści.

Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.


Taka jest dewiza tego forum, rozmowa w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.

Gdzie nie ma przyjaźni, szacunku do drugiego człowieka, wkrada się niepokój w serce. Niepokój zasiany przez nieprzyjaciela, który nie chce dopuścić, aby w sercu narodził się owoc życia wiarą.
Niepokój ten karze nam zwrócić się przeciwko naszym bliźnim, poprzez zamknięcie serca na pewnego rodzaju 'wymianę miłości Bożej'.
Zamknięcie jest zrozumiałe, szczególnie gdy owa wymiana jest jednostronna, gdy ciepło serca, płomień Bożej miłości styka się z piekielną zimą obojętności, marazmu, bylejakości, byleczego.

Nie można wymagać od innych nadmiernego poświęcenia, to wdeptuje człowieka w ziemię, odziera go z godności dziecka, sprawia że z jego krzyża wyrastają coraz to nowe drzazgi i pomimo miłości jaką ma ku innym sprawia, że gęstniejąca atmosfera odbiera łaski jakie mógłby otrzymać.

Brak atmosfery wzajemnego szacunku i przyjaźni sprawia że gleba naszego serca twardnieje i staje się miejscem skalistym, zamykamy się, aby chronić płomień miłości Bożej jaki w nas się tli.

Każde słowo, każda myśl, każdy czyn, każda treść zamieszczona na tym forum ma nie tylko wartość cyfrową, czy poglądową ale staje się iskrą dla tego kto do tej treści dotrze.

Iskra ta może zapalić do dobrego czynu, dobrego postanowienia, może również za głosem Jana Chrzciciela, naprostować ścieżki i przygotować drogę do przyjęcia Boga.

Niestety iskra ta może okazać się trującym iperytem, zanieczyszczającym atmosferę, sprawiającą że mrok przysłania niebo, a rzeczywistość niknie za gęstą mgłą niepokoju.

"Zniechęcenie jest jak odurzenie, które serwuje nam szatan. Jak zaczadzenie, które przybija nas do ziemi i sprawia, że czujemy się upodleni pośród przykrych wydarzeń.
Ukrzyżowany jednak, krzyczy do nas z krzyża, byśmy nie tracili ducha.
On jest tym, który, aż do ostatniej kropli krwi, wypił cierpienie, zatem w jego imię nie powinniśmy tracić ducha"
Ks. Dolindo Ruotolo
Ostatnio zmieniony 2021-01-28, 12:30 przez Logan, łącznie zmieniany 3 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-28, 15:10

Logan - 100% zgoda - jak byś mi to z głowy wyjął - ja też tak chcę, ale jak sam mądrze napisałeś jesteśmy tylko ludźmi i niczego nie robimy na 100%
Zapraszam wszystkich chętnych , którzy mają jakiś staż na forum i dali się poznać, by zgłaszali się do Administracji jako Moderatorzy, wówczas możecie kształtować a właściwie współkształtować to forum .
kandydatury są rozpatrywane przez całą administracje i głosujemy demokratycznie wywierając kolejnego członka Moderacji.
To jest forum z Chrystusem a my tu posługujemy - lepiej lub gorzej ale staramy się.

Dariuszu proponowałem kilkunastu księżom by zaopiekowali się duchowo forum - nikt się nie zaangażował więc może tobie zaproponuję.

Marek Piotrowski - postać kontrowersyjna, kłóciliśmy/dyskutowaliśmy się na forum w kilkudziesięciu tematach mając różne poglądy, Marek pewnie wie, że jego styl pisania jest czasami denerwujący, ostry, czy apodyktyczny
ale z perspektywy tych kilku lat spędzonych razem na forum muszę stwierdzić, że Marek ma dobry kompas ortodoksji, bardzo dobry i jak mamy Marka na forum, to wiem , że za bardzo od ortodoksji katolickiej i chrześcijańskiej nie odejdziemy. Dla mnie to bardzo ważne, bo czuję na sobie odpowiedzialność i często modlę się bym nie wiódł ludzi na manowce przez to forum, czy na tym forum. Przez lata się udawało.
Marek jednak nie jest traktowany inaczej niż inni forumowicze i jak ktoś rzeczywiście złamie regulamin to dostaje ostrzeżenie - przykład najdłuższych stażem na forum i bliskich mi osób Andeja i Pomperei .

Kochani to forum stało się w krótkim czasie najpopularniejszym forum religijnym, chrześcijańskim, katolickim w polskim necie - nie bez powodu jak mniemam - ludzie głosują nogami jak to się mówi. Zadbajmy wspólnie by tego tak po ludzku nie schrzanić - u nas nie ma hejtu i trolli staramy się trzymać poziom, ale z drugiej strony Chrystus przygarniał wszystkich i trzeba to jakoś pogodzić, by nie zatracić tego Chrystusowego charakteru.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-28, 15:45

Dezerter pisze: 2021-01-28, 15:10 Dariuszu proponowałem kilkunastu księżom by zaopiekowali się duchowo forum - nikt się nie zaangażował więc może tobie zaproponuję.
Pytanie dlaczego nie chcieli się zdecydować - czy to brak czasu, czy coś innego. Dziękuję za propozycję, ale przypominam, że nie jestem osobą duchowną. ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Andej » 2021-01-28, 18:11

Uważam, że to nie jest właściwa droga. Teraz nie czas na dobieranie administratorów ani moderatorów. Teraz czas na dyskusję o przyszłości. Dyskusje o tym co boli, o tym czego brakuje. Także o tym, jakie decyzje Administracji lub Moderacji denerwowały. Także decyzje, których zabrakło.
Myśląc o przyszłości trzeba ją zdefiniować,
Kilka tygodni już tu jestem. I zdecydowanie stwierdzam, że nie było tu równego traktowania różnych osób. Ani różnych wypowiedzi. Zarówno ze strony Administratorów, jak Moderatorów, jak też Dyskutantów. Ja też nie byłem (i nie jestem) wyjątkiem. Zarówno publicznie, jak i prywatnie poruszałem te kwestie. Zgłaszałem pretensje. A potem jak struś podwijałem ogon. Choć najpierw troszkę szczerzyłem zęby.
Uważam, że teraz jest kolejny moment przełomowy. Jeśli chcecie, aby Forum dalej trwało, zgłaszajcie postulaty. Tak, aby można było je przedyskutować. Jeśli chcecie nadać nowy wyraz temu Forum, piszcie, czego oczekujecie. Co zmienić? Co dodać? Co usunąć?
To jest także Wasze Forum. Kształtujcie je. Dopóki się da. A najłatwiej wprowadzać zmiany w momentach kryzysowych.

I weźcie, proszę, pod uwagę. Że jak zaproponujecie zmiany, to może się okazać, że wrócą ci, którzy odeszli. Może oni czekają na te zmiany, ale zmęczeni nie chcą brać udziału w dyskusji. Choćby po to, aby nie stała się ona przepychanką, ani wzajemnymi oskarżeniami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Pożegnanie

Post autor: Dominik » 2021-01-28, 18:30

Dezerter pisze: 2021-01-28, 00:53 Dominik nie che zmienić zdania - ma swoje plany, które chce realizować
Na co mam zmienić zdanie? Mam dalej patrzeć na...
zacytuje maila, od byłego użytkownika forum...
Drażniło też, kiedy dziwne teorie, niezgodne z Kościołem, a pisane przez katolików, nie były jasno i otwarcie negowane.
Użytkownika tego nie ma od dłuższego czasu na forum, więc nie chodzi tu tylko o posty Jozka. Widocznie wiele takich dyskusji miało miejsce.

Tutaj Dezerterze czasem broniłeś takie posty, takie osoby, nie zawsze byli to katolicy. Na pewno robiłeś to w dobrej wierze.

Kolejna sprawa
Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-27, 17:48 Wydaje mi się - zresztą pisałem o tym wielokrotnie - problem często wynika z nadmiernego przejęcia problemem jaki widać, z jednoczesnym zaniedbaniem problemu znacznie poważniejszego, którego nie widać.
A nie widać tych setek (czy nawet tysięcy - Dominik podawał kiedyś liczby) wejść dziennie osób, które tylko czytają. Często mają wątpliwości, inni po prostu chcą poczytać o sprawach wiary, niekoniecznie samemu się angażując.
Te wszystkie osoby bywają skrzywdzone (w różnej formie - od zgorszenia kłótniami, po wzbudzone przez różnych "wojowników schizmy" wątpliwości) dlatego, że dopuszczono gorszące (a często kłamliwe) głosy na forum - w imię (mało realnej) nadziei "prostowania" owych wojowników.
To się wydaje "chrześcijańskie" ale wcale chrześcijańskie ani roztropne nie jest.
Trzeba próbować dyskusji z innowiercami, ale jaki jest tego sens gdy ktoś pisze setnego posta bezustannie podważając naukę Kościoła?
Nie jesteśmy sami na forum. Po za tym gdzie w tym jest poszanowanie pracy chociażby Marka? Przecież schizmy wojowników nie można w samopas zostawić.
To nie Ty Dezerterze ciągle odpowiadasz na te posty. Robią to wartościowe osoby. Szkoda tylko że część z tych osób dostrzega to samo co ja, a poprawy nie ma.


Czasami mam opory by zaprosić np. znajomego księdza na forum.
Dlaczego. Czasami mamy na forum osoby które nie łamią regulaminu, ale są tylko po to by siać spustoszenie.
Zapraszałem swoich znajomych, katolików co Biblie mają w małym paluszku i od razu im nie pasowało forum
Dobro jednostki nie może być ponad dobro ogółu.
Dezerter pisze: 2021-01-28, 00:53 nie zamierzam odbierać mu uprawnień Admina, bo nie wierzę, że zechce szkodzić własnemu dziecku.
Forum oddałem Dezerterowi, napisałem mu o tym chyba na PW. Było to ze cztery lata temu, mimo tego najważniejszą władzę (w sensie technicznym) ja jeszcze posiadam. Mogłoby tu stać się wszystko, mógłbym Dezertera zbanować, ale świnią nie będę.

Nie zamierzam dziecka rozcinać na dwoje mieczem, wole oddać je żywe.

Na forum pobędę jeszcze kilka dni. Na spokojnie odpowiem na Wasze PW, dostałem ich kilka.
Potem moje konto zostanie usunięte, przestanę na forum zaglądać.

Mógłbym zostać, moglibyśmy dojść do porozumienia w sensie tolerancji, ale czy by to coś zmieniło w praktyce?
Jaki byłby sens zbanowania kogoś, gdzie potrzebę bana widzą wartościowe osoby, teolodzy, a nawet czasem księża, a Ty nie?
Czy byś wypominał, że zbanowałeś kogoś wbrew własnemu sumieniu, jak to napisałeś wyżej.

W administracji na najwyższym szczeblu jest potrzebna zgoda, zgoda w sprawach ważnych, a nie tylko akceptacja, tolerancja, bierne przyglądanie się. Nie ma miejsca na nas dwóch w administracji.


PS. Ja odchodzę, nie upłynął tydzień, a tu nabór do administracji. Bardzo wyszukany sposób by mnie tu zatrzymać albo pokazać jaka jest wielka szkoda że odszedłem. Dodatkowo w wątku pożegnalnym,,,
Ostatnio zmieniony 2021-01-28, 18:34 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Andej » 2021-01-28, 18:44

Może te parę dni się wydłuży? Mam nadzieję.
Teraz dobrze byłoby, aby dać głos innym. Na razie nie Administracji. Oczywiście, można i trzeba odpowiedzieć na zarzuty.

Ale dać głos tym, którym zależy na Forum. Wypowiadali się w tym wątku. Teraz niech oni zaproponują nowy kształt. Bez sugestii obecnej Administracji i Moderacji. Samodzielnie. Syr 2,5 Bo w ogniu doświadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”