Pożegnanie

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-28, 18:53

Wygląda na to, że największą bolączką jest zbyt łagodna moderacja.
Ponieważ Dezerter i tak (stosunkowo) rzadko ma czas wejść, proponuję by oddał - tytułem próby - np. na miesiąc decyzję w sprawach banowania, da komuś innemu.
Może to się sprawdzi?
Za miesiac (powiedzmy 1 marca) porozmawiamy o forum i tym jak to sie sprawdziło. Wszyscy ochłoną i moze będzie łatwiej się dogadać.
Tak jak to dzieje się w przemyśle: kto inny jest właścicielem, a kto inny dyrektorem zarządzajacym.
Niekoniecznie musi być nim właściciel (a w niektórych rodzajach spółek nawet nie może).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-29, 09:33

Banować ma prawo Dominik i robił to wielokrotnie bez mojej wiedz i zgody i słusznie, bo dawno tak uzgodniliśmy.
W ostatnich miesiącach to ja stawiałem wnioski o banowanie (dwa razy) a Dominik z moderacją głosował przeciw i wojujący ateista, który rzeczywiście szkodził i podważał Prawdy Wiary i to te najważniejsze pisał dalej, ... więc kto groźniejszy inny chrześcijanin kochający Jezusa, czy ateista z nim walczący?
To tak dla wyjaśnienia.
Modreatorzy mogą blokować każdego i to bez uzgodnienia i robią to wielokrotnie.
Nieporozumienie z tym naborem do Administracji Dominiku, była to moja spontaniczna odpowiedź na post Mokreja i innych chcących poprawy forum by się zaangażowali w MODERACJĘ forum a nie nabór na Administratora - przeczytaj proszę jeszcze raz.
Dla mnie są niezrozumiałe Dominiku twoje zarzuty miałeś całkowitą swobodę działania mogłeś poddać każdego forumowicza pod głosowanie o usunięcie czemu tego nie robiłeś?, mogłeś usunąć każdy post, więc ...

Marku pomysł dobry - ja zawsze byłem chętny dzieleniem się - kiedyś parę lat temu zaproponowałem Tobie bycie Adminie i współprowadzenie, współtworzenie forum jak przejściowo Dominika nie było.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Pompieri » 2021-01-29, 16:01

Przezywam obecnie bardzo ciezkie chwile. Laczy sie z tym niesprawiedliwe oskarzenie z czyjejs strony i byc moze kolejna tulaczka. Tym niemniej zycie nauczylo mie, ze w wrzatku szybko sie gotuje, ale prawie nic nie rozstrzyga wlasciwie. Dominiku - ja na Dezertera niejeden raz mialem wypiete, zauwazylem, ze potrafi sie czepiac i negowac czyjes wpisy bo ma swojego fiola. Ale - ja tez mam swojego foiola ( nawet nakazanego , i nie zawsze z wlasnej woli ... )
Magnolio, Andeju, do was sie zwaracam -z goracym apelem: pozostancie tuataj i wesürzyjcie ( chocby jakis czas ) naszych generalow.
Dezwerterze - wglab sie w to, co Dominik i Magnolia napisali ...
Zwracam sie rowniez do wszystkich, ktorych tu ie wspomnialem, a ktorzy sa swiatlem tego forum - o nadzieje na kolejne dobre lata.
Marku - Ty jestes podpora ortodoksji - niech ta podpora bedzie pelna zrozumienia.
Pozdrawiam wszystkich.
Przepraszam, jesli kogos urazilem tym wpisem.
Trzymajcie sie ... i pozostancie chcby jako wsparcie .
Niech Bog wszystkich tu blogoslawi.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-29, 21:26

Pompieri pisze: 2021-01-29, 16:01 Marku - Ty jestes podpora ortodoksji - niech ta podpora bedzie pelna zrozumienia.
Przepraszam, że się wtrącę, ale z Marka to taka podpora ortodoksji, która "stary" ołtarz nazywa półką i stwierdza, że pozytywną zmianą po II Soborze Watykańskim są języki narodowe w liturgii, nie zwracając uwagi na wartość języka łacińskiego w Kościele(takie odniosłem wrażenie). Benedykt XVI zwraca mocno uwagę na celebrację versus Deum i na język łaciński - odsyłam do jego dzieł. To jest dłuższy temat do dyskusji (językiem liturgii Kościoła rzymskokatolickiego pozostała łacina). Chociażby z tego powodu, ciężko mi się zgodzić z tym, że Marek jest "podporą ortodoksji", ale co ja się tam znam i wiem - jestem tylko teologiem z dwudziestoparoletnim doświadczeniem przy ołtarzu, który pisał pracę magisterską z liturgiki, ale to nie ma żadnego znaczenia. Są tutaj tacy, co się znają.
Ostatnio zmieniony 2021-01-29, 21:35 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-29, 22:00

Podam konkretny przykład jak samodzielnie i bez jakiejkolwiek konsultacji działa nasza delikatna i wrażliwa oraz młoda Moderatorka byście mieli pogląd czy "wszyscy czekają na moją akceptację i boją się samodzielnej reakcji" jak padało w tym wątku:

Re: Rozmowy moderatorów 2021

Post autor: miłośniczka Faustyny » 26 sty 2021, 21:30
Usunęłam posta Jahu i dałam mu ostrzeżenie za obrazę papieża i ranienie uczuć religijnych.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 21:30 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz. (Editions log)
Re: Rozmowy moderatorów 2021

Post autor: miłośniczka Faustyny » 26 sty 2021, 21:32
Dalej pisał obraźliwe rzeczy i nie miał zamiaru przestać, więc zablokowałam go na stałe
Wszystko to bez mojej czy Dominika akceptacji - ja po czasie dodałem
"dobra reakcja dzięki za czujność "
Jesli sprawa jest jednoznaczna to reakcja jest szybka i jednoznaczna
jeśli są zgłaszane posty Jozka, czy Andeja, to je omawiamy, analizujemy i dyskutujemy co autor miał na myśli i jak reagować - w tym przypadku są różne opinie
Dam konkretny przykład
Ktoś zgłosił Adneja, że obraża, w tym miesiącu (nie pytajcie o szczegóły nie zdradzę - Administracja musi mieć swoje tajemnice) z sugestią, że ma ochote go wywalić, dostał 1 poparcie, ale 2 inne osoby analizując zgłoszony wpis, argumentowały, że Andeiowi nie o to chodził, że to nie jest atak na nas itp, po dyskusji osoba zgłaszająca uznała nasze argumenty
i dlatego Andej pisze nadal z nami ...
Jak widzicie na tym przykładzie z tego miesiąca różnice zdań w Administracji/Moderacji są zawsze będą i to jest bardzo dobre i zdrowe!
Przykład ten podaje, również, że nikt nie boi się w Adminstracji/Moderacji wyrażać swojego zdania, "bo boi się Dezertera"
Natomiast ja mam chyba prawo do swojego zdania i bronienia go ale argumentami, lub prośba o uzasadnienie zarzutów, a jak mnie przegłosują (wielokrotnie bywało!) i usuną kogoś, kogo broniłem, to chyba mam prawo czuć się niekomfortowo i mieć kłopoty sumienia...
szczególnie, że odwołam się do opinii DariuszaJ z tego wątku, że czasami działo się to bez złamania Regulaminu, a tego jako administracja nie powinniśmy robić - z czym generalnie Dariuszu się zgadzam
Marek i Magnolia byli generalnie (upraszczam) za banowaniem profilaktycznym zapobiegawczym "dla dobra forum" - ja byłem zawsze za daniem szansy i spróbowaniem sprowadzić błądzącego z manowców - szczególnie byłych katolików. Do tego "grzechu " się przyznaje ale jako ewangelizator tak mnie uczył postępować Biskup Ryś, Dajczak i Siemieniewski Papież Franciszek, każąc wychodzić ze strefy komfortu i zamknięcia w swoich kościołach na opłotki, na obrzeża do zagubionych i błądzących. Jezus zdaje się tez mówił o owcach zagubionych i radości ...

Kochani forumowicze jest funkcja zgłaszania postów - zapytam tych co mają uwagi do Moderacji - ile postów zgłosiliście?
95% postów zgłoszonych jest przez JEDNĄ OSOBĘ
Każde zgłoszenie jest przez nas omawiane i analizowane i głosowane, lub jeśli sprawa ewidentna reakcja jest natychmiastowa, wiec jeśli zależy Wam na kształcie forum to proszę reagujcie na to co Wam się nie podoba. A kto chce się włączyć czynnie i aktywnie do kształtowania forum to zapraszam do Moderacji - będziecie sami kształtowali

Dodano po 19 minutach 42 sekundach:
DariuszJ pisze: 2021-01-29, 21:26
Pompieri pisze: 2021-01-29, 16:01 Marku - Ty jestes podpora ortodoksji - niech ta podpora bedzie pelna zrozumienia.
Przepraszam, że się wtrącę, ale z Marka to taka podpora ortodoksji, która "stary" ołtarz nazywa półką i stwierdza, że pozytywną zmianą po II Soborze Watykańskim są języki narodowe w liturgii, nie zwracając uwagi na wartość języka łacińskiego w Kościele(takie odniosłem wrażenie). Benedykt XVI zwraca mocno uwagę na celebrację versus Deum i na język łaciński - odsyłam do jego dzieł. To jest dłuższy temat do dyskusji (językiem liturgii Kościoła rzymskokatolickiego pozostała łacina). Chociażby z tego powodu, ciężko mi się zgodzić z tym, że Marek jest "podporą ortodoksji", ale co ja się tam znam i wiem - jestem tylko teologiem z dwudziestoparoletnim doświadczeniem przy ołtarzu, który pisał pracę magisterską z liturgiki, ale to nie ma żadnego znaczenia. Są tutaj tacy, co się znają.
DariuszuJ z całym szacunkiem, ale nie znam cię zbyt dobrze
znam natomiast Marka Piotrowskiego i pomimo, że nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach i prę razy zasłużył na ostrzeżenie to jest z nami od 01 czerwiec 2016 i jest na tym stałym obrońca ortodoksji katolickiej, który jako uznany apologeta broni KK jak nikt inny mi znany. Każdy długoletni forumowicz wie, że to Marek podejmuje najtrudniejsze dyskusje z atakującymi Kościół i robi to skutecznie. Marka można nie lubić za styl pisania - zwracaliśmy mu wielokrotnie uwagę i prosiliśmy o złagodzenie formy i stylu, ale ma prawo do swojego stylu, jak każdy z nas. Możemy się pięknie różnić na forum i uzupełniać. @DariuszJ i @xdiec29 bardzo się cieszę z waszej aktywności na forum i dziękuję w imieniu tej parafii internetowej za Waszą obecność i posługiwanie myślę, że w imieniu wszystkich forumowiczów.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Andej » 2021-01-29, 22:43

DariuszJ pisze: 2021-01-29, 21:26 pozytywną zmianą po II Soborze Watykańskim są języki narodowe w liturgii, nie zwracając uwagi na wartość języka łacińskiego w Kościele(takie odniosłem wrażenie)
Z przykrością stwierdzam, że to nie jest argument do tej dyskusji. W okresie Soboru Watykańskiego II kształtowała się moja świadomość. Religijna i polityczna. Łaciny nie znałem i nie znam. Na mszy świętej, poza Pater Noster, Ewangelią i kazaniem, siedziałem jak na tureckim kazaniu. Gdy kiedyś B.Bozowski poprosił mnie abym mu asystował, bo nie było żadnego ministranta, byłem przerażony. Nie znałem żadnych odpowiedzi. (Czy jeszcze jest pojęcie ministrantury?) Dla mnie wprowadzenie języka polskiego było objawieniem. Pozwoliło na lepsze uczestnictwo w mszy świętej. Uważam, że masz święta nie musi być piękna. Bo piękno to forma. Ważniejsze jest to, aby treść i sens docierały do ludzi.

Dariuszu, błagam, o konstruktywność. Napisz, co chcesz zmienić. Napisz, jak widzisz przyszłość. Odrzućmy krytykę. Zwłaszcza osób. (Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.) Zaproponuj coś, co sprawi, że Forum stanie się lepsze. Bez grzebania w grzechach przeszłości.
Zaproponuj publicznie lub na pw, co chciałbyś zmienić. I jak. Będę zbierał głosy. Ale tylko konstruktywne.

Wszystkich proszę. Zapomnijcie winy swoich bliźnich. Proponujcie rozwiązania. W dowolnej formie. Obiecuję, że bez własnej ingerencji w treść, nadam temu formę lapidarną i przedstawię do dalszej dyskusji. Albowiem, głosy mogą być przeciwne. Wtedy przedstawię obie tezy w jednym punkcie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-29, 23:15

Proponuję nie ciągnąć tematu języka Mszy Świętej w tym wątku - chyba już mamy taki wątek. Jak mówi Andej - postarajmy nie wypracować jakieś rozwiązanie.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: DariuszJ » 2021-01-30, 10:19

@Marek_Piotrowski:
(...) zwłaszcza, że jak widać, w tle jest krytyka soboru, więc kryteria nie będą łatwe do uzgodnienia.
Nie ma żadnej krytyki, tylko kwestia właściwego stwierdzenia co zrobił Sobór w kontekście liturgii, co zrobiły posoborowe instrukcje wykonawcze, co Kościół obecnie mówi o języku liturgicznym i co można zaobserwować w praktyce jeżeli chodzi o wpływ wprowadzenia języków narodowych na kwestię rozumienia liturgii, etc., ale rzeczywiście, to nie temat na teraz. Może kiedyś do niego wrócimy przy innej okazji.
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 10:35 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-30, 11:11

Dariuszu - chcesz o tym pogadać, napisz proszę w odpowiednim wątku. Chętnie się odniosę.
Tak, Dez, o to mi chodziło.
Jeśli chodzi o Ucznia, mimo jego wielkiego zapału do "odkręcania katolików", widziałem właśnie wielkie i świeże zagubienie. Takie, które jeszcze przyjmuje (niektóre) argumenty, które wie, że niewiele wie. Choć przyznam, że moje późniejsze próby wyprostowania paru spraw na mailu spaliły na panewce - zbyt duże było zafascynowanie różnymi cudownościami.
Andej -zgadzam się, że nie sposób znaleźć "automatycznych" kryteriów. Uważam, że liczenie w tej sprawie na doprowadzenie regulaminu do doskonałości, aby na jego podstawie można było jednoznacznie rozróżnić, jest naiwne. Za to, przy odrobinie doświadczenia na forach, ocena tego typu wcale taka trudna nie jest - zachowania, zwroty, techniki są dość powtarzalne.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Dezerter » 2021-01-30, 18:59

DariuszuJ ja nie jestem formalistom, ale rozumiem twoje podejście.

Jeszcze próbowałem dzisiaj Dominika spytać, czy na pewno nie chce działać z nami - tak odpisał
Usuń moje konto z forum zChrystusem., nie me sensu dyskutować dalej,, o tym.
Czyli 0% nadziei
Rozpoczynamy nowy rozdział bez Dominika :(

Dominik od 2 lat nosił w sobie pomysł założenia nowego forum :
drugie forum, ale już takie dla katolików, bardziej uduchowione. Bez tych dyskusji z protestantami, itp.
Teraz go realizuje - domyślam się, że z Magnolią - życzę im bez żadnych podtekstów powodzenia i sukcesu - znając energię Dominika i aktywność Magnolii - będzie ciekawe forum, dla mnie bratnie.
Współpracujemy przy przekazaniu forum.

Jeszcze raz wyrażam Dominikowi podziękowanie, wyrazy uznania, szacunek i sympatię.

Imię Dominik, będzie tu uczczone i zarezerwowane dopóki ja będę na forum.
Założę nowy wątek o ulepszeniu forum i poprzenoszę tam posty na ten temat
A ten zamykam
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 21:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-30, 19:22

Czyli porażka...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Andej » 2021-01-30, 19:31

Obustronna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Pożegnanie

Post autor: Morkej » 2021-01-30, 19:36

Byłem pewien, że obie strony dojdą do porozumienia. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich. Szkoda, wielka szkoda.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Pożegnanie

Post autor: sądzony » 2021-01-30, 19:48

Dezerter pisze: 2021-01-29, 23:33 (…) Myślę, że kolejnym przykładem utwierdzania się w wierze katolickiej dzięki bytności ciągłej na forum jest @sądzony - potwierdzasz, czy się mylę? (…)
Wierzę i doświadczam, że tak właśnie jest.
Sugerują i zdają się potwierdzać to również sygnały i stwierdzenia bezpośrednie,
które otrzymuję nie tylko od Ciebie lecz także innych ważnych (nie tylko dla mnie) osób tworzących (nadal i do niedawna) forum.

(...)- to było niepotrzebna i na pewno , źle zrozumiałeś - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 21:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”