Brewiarz dla świeckich

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: Susanna » 2022-08-19, 10:54

Mi też się zdarza zapominać a chciałabym regularnie
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Konwalia

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: Konwalia » 2022-08-19, 22:24

Dezerter pisze: 2022-08-18, 23:38 Brawo dla ciebie (jeśli w miarę regularnie odmawiasz) ja ciągle nie :(
Mniej więcej od dwóch miesięcy Jutrznię i Kompletę, a odkąd mam LG drukowaną, spróbuję też Nieszpory – zaczęłam od dzisiaj. :) Powoli uczę się obsługi brewiarza drukowanego. Np. jutro jest wspomnienie obowiązkowe św. Bernarda, więc trochę tych wstążek trzeba rozłożyć w kilku miejscach i mam nadzieję, że jutro rano odnajdę się w tym wszystkim bez pomocy internetu, bo wstążki na Jutrznię już ustawiłam. :) Kiedy nie ma wspomnienia, jest łatwiej, wiele tekstów blisko siebie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14928
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4179 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: Dezerter » 2022-08-19, 22:31

Miej proszę jakieś wezwanie w intencji forum i forumowiczów,
byśmy zawsze kroczyli drogą Prawdy i nigdy nie pobłądzili i nie sprzeniewierzyli się nauce Pana Jezusa Chrystusa.
Amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Konwalia

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: Konwalia » 2022-08-20, 11:14

Co mam zrobić, jeśli w moim wydaniu brewiarza nie ma nowych świętych i błogosławionych: św. Faustyny, bł. ks. Sopoćki, św. Jana Pawła II, bł. kard. Wyszyńskiego, o. Pio i pewnie jeszcze innych? Co jakiś czas są nowi święci. Mogę korzystać wtedy z internetu, ale przecież nie po to mam brewiarz drukowany.

Dodano po 20 minutach 27 sekundach:
Chyba w takiej sytuacji kupuje się dodatki, o, tutaj, w pierwszym rzędzie u góry:
https://pallottinum.pl/55-liturgia-godzin/

Ale to się zmienia i nie wiem, jak często są aktualizowane. A tutaj już brakuje wspomnienia kard. Wyszyńskiego 28 maja.
Ostatnio zmieniony 2022-08-20, 11:14 przez Konwalia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ